Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.130.734
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 

Nisam mjerio, ali dosta je nisko. Moj je na zidu i spojen na AVR (u dolby atmos konfiguraciji), uz vrhunsku sliku mora ići i vrhunski zvuk za pun doživljaj.

B8 i C8 imaju dosta različita postolja, treba vidjeti specifikaciju koliko točno mjesta ispod ima.

 

Znam da je to bolja kombinacija, samo ne kuzim se bas u AV receivere ni zvucnike, koliko bi to oupce kostalo, mozeli se za cca 4-5 tisuca kuna kupiti neki receiver i dva zvucnika da bude OK?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joleog kaže...
Stric_Jura kaže...
joleog kaže...
Mr_Peanut kaže...

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 Imam ja 49 SK 8500...

 i kakav je, slika (navedi i okruženje) SD, HD...zvuk ?

 

kakav je webOS i Magic remote, kako na tom TVu ta čuda rade...

 Ovako.....Za te novce je po meni best buy.Gledam TV većinom sport i u osvjetljenom dnevnom boravku i slika je uistinu dobra.Ne primjećujem nikakve anomalije koje bi degradirale kvalitetu prikaza.

Gledan i 4k sadržaj.Skinuta serija u HDR Castle Rock i slika je savršenstvo.Streamana sa seerviom na tv.

Web os i magic remote također fluidni i bez zamjerke....

Prije par dana se provukla teza forumaša PIXEL da taj tv zbog niskog kontrasta nemože u rang sa Q6,8002....Pixel je jedan od onih 5% nadprosječnih korisnika i neću mu zamjeriti ,no.....Odgovorno tvrdim da je za prosječnog korisnika kojih je ovdje 95% ovo best buy.

Jedina mana je po meni upsculing SD signala.Netko je tu prije nekoliko već spomenuo da je imao priliku ga uspoređivati sa Sony 7 Serijom koja ga tu šije debelo.Sony je tu zasigurno bolji no niti nije smisao ovakvog TV ovaj naš šrot od sd signala...UHD I 4k sadržaj i uživajte u slici.

 Možda, ali i dalje tvrdim da se za te novce za večinu korisnika može dobiti bolji tv.  

Ako je tebi tv s kontrastom 1:1000 savršenstvo ok,  ovisi na što si do sad navikao, ali ako kut gledanja nije jako bitan  ima daleko boljih izbora.

Ako se za iste novce može dobiti bolji tv, ne vidim zašto ne bi dobio najviše za svoje novce po pitanju kvalitete slike.  Da lg ima prednosti, ali malo nih je vezano uz prikaz slike, jedino što vidim je kut gledanja, u svemu ostalom je lošiji, katastrofalan kontrast, loša svjetlina ekrana (pogotovo u realnim situacijama) slaba pokrivenost  spektra boja u odnosu na ostale, slab color volume,  local diming kao da ga nema, ono beskoristan i taj glow koji ips ima !

Meni je to sve samo ne best buy osim za ekipu kojima je zaista jako bitan kut gledanja.

S druge strane imaš npr Samsung Q6  i NU8000 (kad je na akciji) za iste novce, kontrast neusporedivo bolji, veći color gamut i color volume, dobra vršna svjetlina , pogotovo u hdr-u , znači nebo i zemlja razlika po svim parametrima bitnim za kvalitetu prikaza, meni bez ikakve dileme što bi uzeo. 

I to nije teza, to su činjenice :)

Vremenom kad se navikneš na tv itekeko budeš vidio anomalije, jer se čak i po danu lako vidi kad tv pati od slabog kontrasta. 

Možda nisi imao prilike vidjeti kako izgleda slika s dobrim kontrastom (ne mislim samo na olede, nego i na dobre VA panele).

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...
Pixel kaže...

 

Nisam mjerio, ali dosta je nisko. Moj je na zidu i spojen na AVR (u dolby atmos konfiguraciji), uz vrhunsku sliku mora ići i vrhunski zvuk za pun doživljaj.

B8 i C8 imaju dosta različita postolja, treba vidjeti specifikaciju koliko točno mjesta ispod ima.

 

Znam da je to bolja kombinacija, samo ne kuzim se bas u AV receivere ni zvucnike, koliko bi to oupce kostalo, mozeli se za cca 4-5 tisuca kuna kupiti neki receiver i dva zvucnika da bude OK?

 O da, i to daleko bolje od bilo koje soundbara. 

Danas su u ove entry level receivere već natrpali sve što ti treba, ovi skuplji imaju samo pokoje finese koje većini ne trebaju i nešto više snage.

Znači za 2-2500 Kn kupi šenki Denon/Onkyo/Yamaha/Pioneer receiver i za ostatak dobiš dva vrlo dobra zvučnika, a ako uhvatiš neku dobru akciju prođeš i jeftinije i kupiš jioš neka dva jeftinija za zadje kanale (tu možeš i neke za max 1000 kn/par ili jeftinij jer su ionako vecinom samo za efekte) i već sa takvim sustavom imaš  solidan zvuk, daleko od ovih  kombinacija soundbar i sl. 

Ovisi od prostora koji imaš, preporuka je kupiti malo kvalitetnije prednje zvučnike (možda samosojece ako imas mjesta) pa kasnije kad skupiš neke jeftinije surround.  Ako budes kupovao mozemo pogledati pa predloziti neku kombinaciju

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Možda, ali i dalje tvrdim da se za te novce za večinu korisnika može dobiti bolji tv.  

Ako je tebi tv s kontrastom 1:1000 savršenstvo ok,  ovisi na što si do sad navikao, ali ako kut gledanja nije jako bitan  ima daleko boljih izbora.

 

 nije nego je 1600:1 a to je drastična razlika 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...

 
Pratim raspravu OLED vs LCD i skoro odustao od pisanja ali ovaj post ustvari govori sve.

Iako OLED se može kupiti za 10.000-11.000 kn već sada tako da nije toliko velika razlika.
Kao prvo većina ljudi gleda gluposti od sadržaja i lošu kvalitetu signala. A da ne pričamo o streamanju loših ripova s ilegalnih servisa.

Čak i kod kvalitetnog signala/medija malo tko će ići gledati i vidjeti blooming i uspoređivati crnu na OLED-u i LCD-u.

Na to pate ljudi poput nas koji odlučujemo o kupnji TV-a nekoliko mjeseci i gledamo testove i desetke recenzija.

I budimo realni, volimo se pohvaliti da smo kupili OLED i nešto drugo.

 

Što se tiče Samsunga to je isključivo marketing. Zato su izmislili QLED. Kao da prosječna osoba razlikuje QLED i OLED i zna što je što.

Ti Samsung televizori su bezobrazno skupi ali što to znači prosječnom kupcu. To je šminka. Kao iPhone. Nabrijane boje poput onih na Galaxy mobitelima.

Kao da je ikad čuo za DV, a realno DV neće ni koristiti još godinama.

 

Ja se dvoumim između OLED-a i LED-a. Nisam veliki konzument TV-a i konzole pa mi burn-in nije problem. Mogu platiti i tih 2000-3000 kn više ali je opet pitanje zašto.

Sve je to pretjerivanje, traženje dlake u jajetu i filozofiranje. Ja ću odlučiti na osnovu cijene za BF. Tko da dobru ponudu kupujem -  9005 ili C8. Biti će još televizora, a kao što si napisao svi su bolji od ovog što imamo.

Čak i od dobre stare plazme G30.

 

 

Ne treba OLED vecini korisnika. To se isplati ako se dosta gleda Netflix, BR, 4k BR ripove ili sl. materijal, te igre (lijepo je i sa obicnim PS/om, a sa PS Pro izvrsno). Za utakmice nema smisla prava crna, dovoljan je i  Sony 9 serija ili Samsung 7-9 serija ili nesto slicno za super dozivljaj. Imam skinute utakmice hrvatske sa svjetskog prvenstava u 4K i to je stvarno gust gledati na OLED-u. Ali gdje jos ima takvih snimki utamica, pogotovo uzivo? Vecina sadrzaja je horor kvalitete, a i vecina programa HD kvalitete imaju ogromnu kompresiju i tamni dijelovi slike se raspadaju.

Ako nisi filmofil i potrudis se naci odlicne 1080p ili 4K fajlove, ne znam ima li potrebe za OLED/om osim kao luksuz.

 

6 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
joleog kaže...
Stric_Jura kaže...
joleog kaže...
Mr_Peanut kaže...

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 Imam ja 49 SK 8500...

 i kakav je, slika (navedi i okruženje) SD, HD...zvuk ?

 

kakav je webOS i Magic remote, kako na tom TVu ta čuda rade...

 Ovako.....Za te novce je po meni best buy.Gledam TV većinom sport i u osvjetljenom dnevnom boravku i slika je uistinu dobra.Ne primjećujem nikakve anomalije koje bi degradirale kvalitetu prikaza.

Gledan i 4k sadržaj.Skinuta serija u HDR Castle Rock i slika je savršenstvo.Streamana sa seerviom na tv.

Web os i magic remote također fluidni i bez zamjerke....

Prije par dana se provukla teza forumaša PIXEL da taj tv zbog niskog kontrasta nemože u rang sa Q6,8002....Pixel je jedan od onih 5% nadprosječnih korisnika i neću mu zamjeriti ,no.....Odgovorno tvrdim da je za prosječnog korisnika kojih je ovdje 95% ovo best buy.

Jedina mana je po meni upsculing SD signala.Netko je tu prije nekoliko već spomenuo da je imao priliku ga uspoređivati sa Sony 7 Serijom koja ga tu šije debelo.Sony je tu zasigurno bolji no niti nije smisao ovakvog TV ovaj naš šrot od sd signala...UHD I 4k sadržaj i uživajte u slici.

 Možda, ali i dalje tvrdim da se za te novce za večinu korisnika može dobiti bolji tv.  

Ako je tebi tv s kontrastom 1:1000 savršenstvo ok,  ovisi na što si do sad navikao, ali ako kut gledanja nije jako bitan  ima daleko boljih izbora.

Ako se za iste novce može dobiti bolji tv, ne vidim zašto ne bi dobio najviše za svoje novce po pitanju kvalitete slike.  Da lg ima prednosti, ali malo nih je vezano uz prikaz slike, jedino što vidim je kut gledanja, u svemu ostalom je lošiji, katastrofalan kontrast, loša svjetlina ekrana (pogotovo u realnim situacijama) slaba pokrivenost  spektra boja u odnosu na ostale, slab color volume,  local diming kao da ga nema, ono beskoristan i taj glow koji ips ima !

Meni je to sve samo ne best buy osim za ekipu kojima je zaista jako bitan kut gledanja.

S druge strane imaš npr Samsung Q6  i NU8000 (kad je na akciji) za iste novce, kontrast neusporedivo bolji, veći color gamut i color volume, dobra vršna svjetlina , pogotovo u hdr-u , znači nebo i zemlja razlika po svim parametrima bitnim za kvalitetu prikaza, meni bez ikakve dileme što bi uzeo. 

I to nije teza, to su činjenice :)

Vremenom kad se navikneš na tv itekeko budeš vidio anomalije, jer se čak i po danu lako vidi kad tv pati od slabog kontrasta. 

Možda nisi imao prilike vidjeti kako izgleda slika s dobrim kontrastom (ne mislim samo na olede, nego i na dobre VA panele).

 

 

 Prešao sa Samsung plasme na SK 8500.Samyy ima samo izraženo bolji kontrast a color gamut,color volume i vršna svjetlina su tu negdje....Local dimming neusporedivo bolji na LG.Kontrast je bitan u dark prostoru a većini je ipak tv u nekakvom dnevnom boravku.

Kad sam kupovao ja osobno nisam imao izbora.....49 MU nema,49 q6 ima ali sa jadnih 60HZ za tu klasu....

U toj klasi 49" je SK ponavljam najbolji izbor.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 17:48 (joleog).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nego, bez šale.

Kupio sam u veljači Lg Uj 49701v i da danas kupujem sigurno bih kupio Va panel.

LG je kvalitetan tv no s današnjim otklonom od 8mj vidim sve mane IPS panela.

 

Imao sam dva tv-a 94" iz 2008 pa me nije toliko uzbuđivala ta rasprava IPS vs VA, no kad je kumašin kupio LG OLED jao, smrzao sm se kad sam mu odnio 4K film da vidim kako izgleda kod njega.

To je stravična razlika, ne normalna nego stravična.

On ima još jedan tv Samsung iz 2014 LCD s VA panelom, platio ga je i tad nekih 8000 kn i taj isto ubija ovaj moj u filmovima, strašno nešto.

 

Lg preporučam svima kao vrhunski kvalitet televizora no ako nije OLED ili barem VA s kontrastom 5000:1 bježite od toga kao od vraga.

Nemojte nasjedati ni na te fičre nano cell i ostale gluposti jer ne možeš od govna napraviti pitu.

 

Eto, iskren sam i ne hvalim svoje.

 

Zato sam odlučio, ovaj ide luzerima  u dnevnu sobu umjesto samsunga iz 2008 a meni OLED. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 17:44 (Anđeo bez falinge).
 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SONY xf9005 ima VA panel i kontrast od 5000:1

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 17:48 (Josko73).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

Jedno pitanje za kolegu Pixela, vidim da imas C8, zanima me jesu ova postolja od B8/C8, preniska da bi se ispred tv-a postavio soundbar?

 

thnx

 Za ta 2 TV-a ti treba biti odlican soundbar, jer je zvuk iz njih izvrstan s obzirom na druge TV-e. Dobro je izbalansiran i ima solidan bas. Nema smisla kupovati slicnu stvar. Ali neki reciever sa 6 zvucnika je druga stvar... Filmovi se obicnoo gledaju navecer, pa ako si u zgradi sa stanovima, ionako se ne moze raspaliti bez zalbi. Ja ga znam stisati kasnije navecer, ne zbog toga sto sam raspalio dijaloge vec zbog efekata i muzike koji budu jaki na materijalu koji ima veliku dinamiku zvuka (filmovi sa Netflixa ili BR ripova). Tu dijalozi budu primjerene glasnoce, ali kad krene akcija...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 17:54 (zzzele).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Josko73 kaže...

SONY xf9005 ima VA panel i kontrast od 5000:1

 55" ima 6000:1

Misliš na 49" ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da mislio sam na 49" da on ima 5000:1 i taj VA panel to bi trebao bit ok tv za nabavit. 55" moguće ima 6000:1 ali mi je to prevelik tv.

Mislim da imam mjesta 55" mi nebi bio prevelik ali ćemi 49" taman pasat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 18:05 (Josko73).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Nego, bez šale.

Kupio sam u veljači Lg Uj 49701v i da danas kupujem sigurno bih kupio Va panel.

LG je kvalitetan tv no s današnjim otklonom od 8mj vidim sve mane IPS panela.

 

Imao sam dva tv-a 94" iz 2008 pa me nije toliko uzbuđivala ta rasprava IPS vs VA, no kad je kumašin kupio LG OLED jao, smrzao sm se kad sam mu odnio 4K film da vidim kako izgleda kod njega.

To je stravična razlika, ne normalna nego stravična.

On ima još jedan tv Samsung iz 2014 LCD s VA panelom, platio ga je i tad nekih 8000 kn i taj isto ubija ovaj moj u filmovima, strašno nešto.

 

Lg preporučam svima kao vrhunski kvalitet televizora no ako nije OLED ili barem VA s kontrastom 5000:1 bježite od toga kao od vraga.

Nemojte nasjedati ni na te fičre nano cell i ostale gluposti jer ne možeš od govna napraviti pitu.

 

Eto, iskren sam i ne hvalim svoje.

 

 Mislim da imas pravo. Osim eventualno za nekoga koji uvijek gleda filmove pod svjetlom. Kad sad vidim svoj stari LG IPS i novi Sony IPS od mojih roditelja, oni su drasticna razlika prema LG OLEDu. Sad mi slika na njima izgleda bljedunjavo. Sigurno da Full area local dimming doprinosi kvaliteti, ali kao sto si ti slikovito rekao... 

Ali LG jacih serija - dobar zvuk, dobra kvaliteta, odlican remote, odlican OS. A i to su bitni faktori pri kupovinu TV/a...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 18:11 (zzzele).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joleog kaže...
Pixel kaže...
joleog kaže...
Stric_Jura kaže...
joleog kaže...
Mr_Peanut kaže...

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 Imam ja 49 SK 8500...

 i kakav je, slika (navedi i okruženje) SD, HD...zvuk ?

 

kakav je webOS i Magic remote, kako na tom TVu ta čuda rade...

 Ovako.....Za te novce je po meni best buy.Gledam TV većinom sport i u osvjetljenom dnevnom boravku i slika je uistinu dobra.Ne primjećujem nikakve anomalije koje bi degradirale kvalitetu prikaza.

Gledan i 4k sadržaj.Skinuta serija u HDR Castle Rock i slika je savršenstvo.Streamana sa seerviom na tv.

Web os i magic remote također fluidni i bez zamjerke....

Prije par dana se provukla teza forumaša PIXEL da taj tv zbog niskog kontrasta nemože u rang sa Q6,8002....Pixel je jedan od onih 5% nadprosječnih korisnika i neću mu zamjeriti ,no.....Odgovorno tvrdim da je za prosječnog korisnika kojih je ovdje 95% ovo best buy.

Jedina mana je po meni upsculing SD signala.Netko je tu prije nekoliko već spomenuo da je imao priliku ga uspoređivati sa Sony 7 Serijom koja ga tu šije debelo.Sony je tu zasigurno bolji no niti nije smisao ovakvog TV ovaj naš šrot od sd signala...UHD I 4k sadržaj i uživajte u slici.

 Možda, ali i dalje tvrdim da se za te novce za večinu korisnika može dobiti bolji tv.  

Ako je tebi tv s kontrastom 1:1000 savršenstvo ok,  ovisi na što si do sad navikao, ali ako kut gledanja nije jako bitan  ima daleko boljih izbora.

Ako se za iste novce može dobiti bolji tv, ne vidim zašto ne bi dobio najviše za svoje novce po pitanju kvalitete slike.  Da lg ima prednosti, ali malo nih je vezano uz prikaz slike, jedino što vidim je kut gledanja, u svemu ostalom je lošiji, katastrofalan kontrast, loša svjetlina ekrana (pogotovo u realnim situacijama) slaba pokrivenost  spektra boja u odnosu na ostale, slab color volume,  local diming kao da ga nema, ono beskoristan i taj glow koji ips ima !

Meni je to sve samo ne best buy osim za ekipu kojima je zaista jako bitan kut gledanja.

S druge strane imaš npr Samsung Q6  i NU8000 (kad je na akciji) za iste novce, kontrast neusporedivo bolji, veći color gamut i color volume, dobra vršna svjetlina , pogotovo u hdr-u , znači nebo i zemlja razlika po svim parametrima bitnim za kvalitetu prikaza, meni bez ikakve dileme što bi uzeo. 

I to nije teza, to su činjenice :)

Vremenom kad se navikneš na tv itekeko budeš vidio anomalije, jer se čak i po danu lako vidi kad tv pati od slabog kontrasta. 

Možda nisi imao prilike vidjeti kako izgleda slika s dobrim kontrastom (ne mislim samo na olede, nego i na dobre VA panele).

 

 

 Prešao sa Samsung plasme na SK 8500.Samyy ima samo izraženo bolji kontrast a color gamut,color volume i vršna svjetlina su tu negdje....Local dimming neusporedivo bolji na LG.Kontrast je bitan u dark prostoru a većini je ipak tv u nekakvom dnevnom boravku.

Kad sam kupovao ja osobno nisam imao izbora.....49 MU nema,49 q6 ima ali sa jadnih 60HZ za tu klasu....

U toj klasi 49" je SK ponavljam najbolji izbor.

 Ta plazma i nije nesto (nisu sve plazme bile dobre), pa razumijem da ti je slika bolja.

Ali jako se varas za kontrast, on je uvijek jednako bitan.  U jako osvjetljenim prostorima se gubi percepcija kontrasta, ali uoravo toni naruski kvalitetu prikaza, zato je najbolje gledati sa sto manje svijetla jako bi slika imala potrebnu dinamiku kontrasta.

savrsen prikaz crne nije najbitniji  jace osvjetlhenim orostorima jer se nece toliko vidjeti nedostatci, ali tvi to kompenziraju vecom svjetlinom i panelima sa sto boljiim upijanjem refkeksija, cilj je uvijek postici sto bolji kontrast.

inace 60/100 hz paneli i razlika u njima je malo prenapuhana, pogotovo za tu klasu, vecina ne bi niti znala ima li panel 60 ili vise HZ

Osobno bih uzeo q6 i u toj klasi :)

na kraju, ako si zadovoljan slikom to je najbitnije, svako ima svoje ktiterije i prioritete

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joleog kaže...
Pixel kaže...
joleog kaže...
Stric_Jura kaže...
joleog kaže...
Mr_Peanut kaže...

Da li neko na forumu ima LG SK8500?

 Imam ja 49 SK 8500...

 i kakav je, slika (navedi i okruženje) SD, HD...zvuk ?

 

kakav je webOS i Magic remote, kako na tom TVu ta čuda rade...

 Ovako.....Za te novce je po meni best buy.Gledam TV većinom sport i u osvjetljenom dnevnom boravku i slika je uistinu dobra.Ne primjećujem nikakve anomalije koje bi degradirale kvalitetu prikaza.

Gledan i 4k sadržaj.Skinuta serija u HDR Castle Rock i slika je savršenstvo.Streamana sa seerviom na tv.

Web os i magic remote također fluidni i bez zamjerke....

Prije par dana se provukla teza forumaša PIXEL da taj tv zbog niskog kontrasta nemože u rang sa Q6,8002....Pixel je jedan od onih 5% nadprosječnih korisnika i neću mu zamjeriti ,no.....Odgovorno tvrdim da je za prosječnog korisnika kojih je ovdje 95% ovo best buy.

Jedina mana je po meni upsculing SD signala.Netko je tu prije nekoliko već spomenuo da je imao priliku ga uspoređivati sa Sony 7 Serijom koja ga tu šije debelo.Sony je tu zasigurno bolji no niti nije smisao ovakvog TV ovaj naš šrot od sd signala...UHD I 4k sadržaj i uživajte u slici.

 Možda, ali i dalje tvrdim da se za te novce za večinu korisnika može dobiti bolji tv.  

Ako je tebi tv s kontrastom 1:1000 savršenstvo ok,  ovisi na što si do sad navikao, ali ako kut gledanja nije jako bitan  ima daleko boljih izbora.

Ako se za iste novce može dobiti bolji tv, ne vidim zašto ne bi dobio najviše za svoje novce po pitanju kvalitete slike.  Da lg ima prednosti, ali malo nih je vezano uz prikaz slike, jedino što vidim je kut gledanja, u svemu ostalom je lošiji, katastrofalan kontrast, loša svjetlina ekrana (pogotovo u realnim situacijama) slaba pokrivenost  spektra boja u odnosu na ostale, slab color volume,  local diming kao da ga nema, ono beskoristan i taj glow koji ips ima !

Meni je to sve samo ne best buy osim za ekipu kojima je zaista jako bitan kut gledanja.

S druge strane imaš npr Samsung Q6  i NU8000 (kad je na akciji) za iste novce, kontrast neusporedivo bolji, veći color gamut i color volume, dobra vršna svjetlina , pogotovo u hdr-u , znači nebo i zemlja razlika po svim parametrima bitnim za kvalitetu prikaza, meni bez ikakve dileme što bi uzeo. 

I to nije teza, to su činjenice :)

Vremenom kad se navikneš na tv itekeko budeš vidio anomalije, jer se čak i po danu lako vidi kad tv pati od slabog kontrasta. 

Možda nisi imao prilike vidjeti kako izgleda slika s dobrim kontrastom (ne mislim samo na olede, nego i na dobre VA panele).

 

 

 Prešao sa Samsung plasme na SK 8500.Samyy ima samo izraženo bolji kontrast a color gamut,color volume i vršna svjetlina su tu negdje....Local dimming neusporedivo bolji na LG.Kontrast je bitan u dark prostoru a većini je ipak tv u nekakvom dnevnom boravku.

Kad sam kupovao ja osobno nisam imao izbora.....49 MU nema,49 q6 ima ali sa jadnih 60HZ za tu klasu....

U toj klasi 49" je SK ponavljam najbolji izbor.

 Čekaj, nema q6f 120hz? Ili samo 55" ili vise?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Flagship kaže...

Neobjašnjivo, top tv a da nema 3.0

 

Navodno su neke serije u Njemačkoj imale jedan USB 3.0 (55-65C8) po pisanjima korisnika s njihovih tech foruma (zna se već godinama da su tv za njihovo tržište su najopremljeniji kad su igri tuneri, razni ulazi, izlazi itd) no i kod njih je bila neka USB 3.0 lottery situacija tako da kod nas sigurno nema modela s 3.0. A naprimjer oni jeftini tursko-kineski uređaji grundig, telefunken i slični imaju USB 3.0

 

Ako ne kupiš 65C8 na 36 rata iz nekog razloga sada onda se trebaš pripremiti za recimo 65C9 koji će vjerojatno imati i c-type 3.1 kao i HDMI 2.1 po nižoj cijeni za jedno 300-njak dana od sada :)

 Baš.

Sigurno ga ima i onaj jadni Philips. moram pitati jednog kolegu s foruma

Nego, nije mi jasno ni zašto i ta sva USB tehnologija ne pređe na c-type ? u čemu je problem ?

Niti kineski filips nema 3.0, osim možda u glavi tog "kolege" pa će nam sad linkat neku poljsku ili bugarsku listu s fake speckama

 

Stvarno, već smo skoro u 2019. i već je počela prodaja 8K televizora, a kažu da će početkom godine biti predstavljeno puno novih 8K tv svih segmenata pa bi se očekuje da će barem imati c-type i HDMI 2.1, vjerojatno i ovi bolji 4K OLED za 2019. Osim c-type i HDMI 2.1 krajnje je vrijeme da na tv stave i gigabitni lan jer tv koji košta 1500-2000€ jednostavno MORA imati sve te featurse.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nego neke stranice iz njemačke koje mogu pogledati za BF? Bilo bi super da ih objedinimo i da svi možemo najbolje proći za BF. Vidio sam da ekipa stalno stvlja neke slike s popustima, pa sam siguran da znaju gdje pogledati te akcije.

Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Flagship kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

meni isto nije jasno zašto nemaju USB 3.0 no i USB 2.0 može povući dovoljno za bilo koji 4k film.

vjerojatno im se neda.

Neobjašnjivo, top tv a da nema 3.0

 

Navodno su neke serije u Njemačkoj imale jedan USB 3.0 (55-65C8) po pisanjima korisnika s njihovih tech foruma (zna se već godinama da su tv za njihovo tržište su najopremljeniji kad su igri tuneri, razni ulazi, izlazi itd) no i kod njih je bila neka USB 3.0 lottery situacija tako da kod nas sigurno nema modela s 3.0. A naprimjer oni jeftini tursko-kineski uređaji grundig, telefunken i slični imaju USB 3.0

 

Ako ne kupiš 65C8 na 36 rata iz nekog razloga sada onda se trebaš pripremiti za recimo 65C9 koji će vjerojatno imati i c-type 3.1 kao i HDMI 2.1 po nižoj cijeni za jedno 300-njak dana od sada :)

 Oled serija 8 nema USB3.0, zanimljivo Serija 7 od prošle godine ima .

Da li ej to imalo bitno ? NE ! koja korist od USB3.0 na tvu?  Apsolutno nikakva, sav sadržaj koji tv može reproducirati može ići preko USB 2.0 , zapravo USB 2.0 ima jedno duplo veću propusnost od potrebne za 4k hdr sadržaj najviše kvalitete . 

S korisničke strane, ako je to uzrokovalo da je tv jeftiniji podržavam 100% , umjesto da mi natrpaju  nepotrebne stvari i napucaju cijenu.

Bez obzira na sve to je značajan downgrade s obzirom da starija serija 7 ima 3.0

 

Mislim da te priče o uštedi nisu baš uvjerljive, pa ne može jedan USB 3.0 toliko utjecati na cijenu. S druge strane Sony AF8 kao i novi AF9 ima 3.0 te Panasonic FZ800-900 imaju 3.0.

 

A budući da C8 ima taj novi alpha 9 proc koji omogućuje i 4K HFR onda bi USB 3.0/3.1 s većim brzinama se dobro uklopio ukupno. Ovako, nadamo se da će C9 imati kako USB 3.0 tako i HDMI 2.1 uz HFR pa će biti zaokružen s super specifikacijama za 2019:)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.10.2018 19:41 (Flagship).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Nego neke stranice iz njemačke koje mogu pogledati za BF? Bilo bi super da ih objedinimo i da svi možemo najbolje proći za BF. Vidio sam da ekipa stalno stvlja neke slike s popustima, pa sam siguran da znaju gdje pogledati te akcije.

Hvala

Kako kaže naš "uvaženi" fant, ovdje imaš :)

 

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/MainSearchProductCategory.html?q=oled

 

https://www.mydealz.de/gruppe/oled-fernseher

 

https://geizhals.de/?cat=tvlcd&xf=3952_OLED

 

http://www.hifi-forum.de/viewthread-311-34-13.html

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Čekaj, nema q6f 120hz? Ili samo 55" ili vise?

 a jebemu, pobriši višak teksta. zauzmeš cijelu stranicu s kvotanjem drugih na koje se odgovor ne odnosi. 

 

a konačni odgovor je nema. https://www.displayspecifications.com/en/model/c619148b

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q6 tek od 55" IMA 100 HZ panel

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S druge strane imaš npr Samsung Q6  i NU8000 (kad je na akciji) za iste novce, kontrast neusporedivo bolji, veći color gamut i color volume, dobra vršna svjetlina , pogotovo u hdr-u , znači nebo i zemlja razlika po svim parametrima bitnim za kvalitetu prikaza, meni bez ikakve dileme što bi uzeo. 


 

 

 

..... a, kakav je Samsung po pitanju upscaling-a zemaljskih kanala ? Ili je po tom pitanju Sony uporedivo najbolji ?

Hvala

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir


..... da li neko ima iskustva sa Sony TV-ovima serije 7 i 8 ?


I da li može neka preporuka za TV iz navedenih serija ?

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...


..... da li neko ima iskustva sa Sony TV-ovima serije 7 i 8 ?


I da li može neka preporuka za TV iz navedenih serija ?

Hvala

 Meni je prekjucer stigao 55XF7596. Odlican TV. Slika zemaljskih kanala mi je u rangu stare LG 43' FHD plazme sto me je iznenadilo jer sam ocekivao puno goru kvalitetu slike. Youtube/Hulu/Amazon/Netflix 4K radi savrseno. Andorid TV odlican. Jucer igrao PS4 (God of War, Uncharted, GT, Horizon...), bez ikakvih problema. Filmovi s prijenosnog HDD isto bez problema, titlovi rade savrseno. Zvuk dosta glasan, ne koristim sound bar. Spojio na njega wireless logitech K400+ tipkovnicu i udri iako vecinom koristim glasovno pretrazivanje jer je podrzan i hrvatski jezik. Bolje razumije HR nego ENG 

Meni je TV odlican ali ja ti nisam tip koji svr*ava na OLED, FALD, edge/frame dimming, DTS i ostale pi*darije - plug and play baby! Spojio ga zicom na net, on se azurirao i eno ga radi ko urica. IPS je ali nisam primjetio ni blooming ni backlight bleed da bi mi smetalo. TV koristim u dnevnom boravku s 3m udaljenosti. Mislim da za 5099kn nisam mogao puno bolje proci. Uzeo u Sancta Domenici, platio cash money pouzecem, 5 godina garancije. Narucio u petak a TV stigao u utorak ujutro. Sve preporuke za TV.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aleng3 kaže...
Neške kaže...


..... da li neko ima iskustva sa Sony TV-ovima serije 7 i 8 ?


I da li može neka preporuka za TV iz navedenih serija ?

Hvala

 Meni je prekjucer stigao 55XF7596. Odlican TV. Slika zemaljskih kanala mi je u rangu stare LG 43' FHD plazme sto me je iznenadilo jer sam ocekivao puno goru kvalitetu slike. Youtube/Hulu/Amazon/Netflix 4K radi savrseno. Andorid TV odlican. Jucer igrao PS4 (God of War, Uncharted, GT, Horizon...), bez ikakvih problema. Filmovi s prijenosnog HDD isto bez problema, titlovi rade savrseno. Zvuk dosta glasan, ne koristim sound bar. Spojio na njega wireless logitech K400+ tipkovnicu i udri iako vecinom koristim glasovno pretrazivanje jer je podrzan i hrvatski jezik. Bolje razumije HR nego ENG 

Meni je TV odlican ali ja ti nisam tip koji svr*ava na OLED, FALD, edge/frame dimming, DTS i ostale pi*darije - plug and play baby! Spojio ga zicom na net, on se azurirao i eno ga radi ko urica. IPS je ali nisam primjetio ni blooming ni backlight bleed da bi mi smetalo. TV koristim u dnevnom boravku s 3m udaljenosti. Mislim da za 5099kn nisam mogao puno bolje proci. Uzeo u Sancta Domenici, platio cash money pouzecem, 5 godina garancije. Narucio u petak a TV stigao u utorak ujutro. Sve preporuke za TV.

 
Poštovani aleng3,

hvala na odgovoru. Drago mi je da je tako .....

Iskreno, dvoumim se između nekog Sony-ja iz navedenih serija i Samsung Q6 serije. Mada, u ovoj Q6 seriji mi nikako nije jasna razlika između modela od 49 inča u odnosu na model od 55 inča ..... i zabrinjava me edge-led kod istih.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...


Iskreno, dvoumim se između nekog Sony-ja iz navedenih serija i Samsung Q6 serije. Mada, u ovoj Q6 seriji mi nikako nije jasna razlika između modela od 49 inča u odnosu na model od 55 inča ..... i zabrinjava me edge-led kod istih.

 Samsung 49" iz te serije ima 60Hz panel i nešto slabiji kontrast, nebitno, dok od 55" ima 120 hz i odličan kontrast 6500:1

To su odlični televizori kojima nije prošlo to njihovo spinanje s QLED tehnologijom pa su na dobrim popustima posebno u Santa Domenici.

Edge led nije ništa strašan iako je bolji direct led, no opet, ništa strašno. Imaju i solidan kut gledanja.

Da se ja dvoumim prije bih išao na Samsung QLED jer je Sony u tom cijenovnom razredu preskup i uglavnom u toj kategoriji miješaju IPS i Va panel pa moraš provjeriti koji je model za tu cijenu.

Upscaling danas svi sve kvalitenije marke kao LG, sony, Samsung, Panasonic obavljaju odlično pa se ne trebaš toga bojati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 8:28 (Anđeo bez falinge).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uf što više čitam manje znam.

Razmišljam o kupovini novoga TV-a. 

Trenutno imam LG 55uf7787, sada mi se otvara situacija za promjeniti TV (gurniti starcima ovaj).

Sad koji odabrati? Standardna je situacija kad se zakačiš za forum, kreneš s nekih 5-6000kn i onda skužiš da gledaš TV-e od 10-12000kn.

U početku sam bio uvjeren da će to biti 65", ali onda počmeš gledati panele, mhz i ostale kontraste. Mislim OK mi je i 55" veličina.

Gleda se sve živo - TV program, utakmice, PS4, 4k filmovi

 

Kandidati su:

1. LG 55SK8500 -  6750,00kn (čini mi se OK i kvaliteta i cijena koju sam našao, to što je LG mu je plus jer sam navikao na LG TV-e)

 

2. Samsung QE55Q6FN 2018 - 7000,00kn (ubi me što je prošla akcija sa satom koju zam kikso, izašo bi me ispod 6000,00kn)

 

3 LG 65UK6950 - 7200,00  (65" veličina, sad neznam jel bolji ovaj od mog trenutnog TV)

 

4. LG OLED C8 - cca 10.000,00 - 10.200,00kn (oled, bojim se burn ina)

 

Koji bi vi uzeli?

Puno hvala, poz.

3 1. LG 55SK8500
2 2. Samsung QE55Q6FN 2018
0 3 LG 65UK6950
11 4. LG OLED C8
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...

S druge strane imaš npr Samsung Q6  i NU8000 (kad je na akciji) za iste novce, kontrast neusporedivo bolji, veći color gamut i color volume, dobra vršna svjetlina , pogotovo u hdr-u , znači nebo i zemlja razlika po svim parametrima bitnim za kvalitetu prikaza, meni bez ikakve dileme što bi uzeo. 


 

 

 

..... a, kakav je Samsung po pitanju upscaling-a zemaljskih kanala ? Ili je po tom pitanju Sony uporedivo najbolji ?

Hvala

 Generalno, sony je tu najbolji, ali oviso dosta od modela do modela, na manjim ekranima (55" ili manje) upscaling manje dolazi do izražaja. 

REkao bih da je sony bolji ali nije sad to neka razlika koja bi mi presudila u kupnji tv-a. Kad bi svi odtali parametri bili slični i cijena slična onda bi to gledao.

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam preporuku za "0815" TV, dakle neki jeftinjak,

bar 36" i FullHD, sa bar 2x HDMI prikljucka. Sve ostalo je bonus.

 

Cijena od 200 do 250€.

 

Fala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na ekupi ovaj vikend je 55B8 10600 Kn , a 65B8 17850 Kn

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Na ekupi ovaj vikend je 55B8 10600 Kn , a 65B8 17850 Kn

 To mi daje nadu da bi moglo biti ispod 10000 na BF

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice