Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.126
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...
Pixel kaže...

Na ekupi ovaj vikend je 55B8 10600 Kn , a 65B8 17850 Kn

 To mi daje nadu da bi moglo biti ispod 10000 na BF

 

Kad na to još uleti popust na ZABA kartice od 10% onda bi to bila taman cijena od jedno 9500 Kn i to bi bilo odlično za takav TV i onda bi Sony morao dodatno spustiti XF9005 kako bi mogao konkurirati cijenom što je opet dobro za one koji gledaju dobar LCD

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za BF az Austriju možete vidjeti popis dućana na slijedećoj stranici:

 

https://www.blackfridaysale.at/

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Za BF az Austriju možete vidjeti popis dućana na slijedećoj stranici:

 

https://www.blackfridaysale.at/

 

 

Ima li kod nas kakav site takav slican za Black Friday?

 

Btw kod nas akcije/promocije 99% su fake. Koma ziva.

 

Evo npr danas, https://www.emmezeta.hr/aktualno/vikend-akcija-10-sony-multimedija-izbor-iz-ponude/?ici=aktualno_overview&icn=vikend_akcija_2018_10b

 

Vikend akcija Sony -10%, stave proizvode na webpage pod akciju, i onda kad posaljem email da potvrdim cijenu, nazovu iz Emmezete i kazu da taj proizvod/TV nije na akciji, iako je listan pod akcijom. Koma ziva.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
lukasijaner kaže...

7402 ima bolje odn višu interpolaciju, odn bolje procesuira tih 50 Hz,,.... i smart daljinski te neke sitnice...

 

Usporedba

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/0c6755e87

 

Anđeo, zahvaljujem na odgovoru.

 

Malo sam proučio temi i razmišljam se između UE55NU8002 i QE55Q6FN:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/ec055d37f

 

Koliko vidim Q6FN ima samo malo bolji PQI, a skuplji je 700kn. (7700 vs 7000)

 

Jel ima jos koja bitna razlika?

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

molim vas preporuku TV-a do 3000kn.

Veličina oko stotinjak centimetara (max 110), UHD i poželjno bi bilo da je smartTV.

 

Našao sam samsung 40nu7192, da li je on best buy u tom rangu ili postoji možda neki bolji?

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Za BF az Austriju možete vidjeti popis dućana na slijedećoj stranici:

 

https://www.blackfridaysale.at/

Ne znamo kakve će cijene biti u Austriji ali već sada su praktički BF cijene u Njemačkoj za dosta televizora. Bojimo se i pomisliti kako će to izgledati kad i kod njih bude BF :) Za primjer nekoliko popularnih modela:

 

55C8LLA   1375€

65SK8500 1111€

55XF9005   999€

65XF9005 1299€

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukasijaner kaže...

 

 

Anđeo, zahvaljujem na odgovoru.

 

Malo sam proučio temi i razmišljam se između UE55NU8002 i QE55Q6FN:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/ec055d37f

 

Koliko vidim Q6FN ima samo malo bolji PQI, a skuplji je 700kn. (7700 vs 7000)

 

Jel ima jos koja bitna razlika?

 8002 ima veći kontrast ali  Q6FN ima punokrvi 10 bit panel dok kao što vidiš 8002 ima 8+frc

PQI je nebitno veći kod QLEDA. ne znam.

ja bih prije išao na 6FN.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 13:56 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danijel789 kaže...

Bok,

 

molim vas preporuku TV-a do 3000kn.

Veličina oko stotinjak centimetara (max 110), UHD i poželjno bi bilo da je smartTV.

 

Našao sam samsung 40nu7192, da li je on best buy u tom rangu ili postoji možda neki bolji?

 

 s Va panelom je to solidan izbor za 3t kn

sony i panasonic ti ne idu u cijenu jedino još LG s IPS panelom zbog šireg kuta gledanja.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 14:10 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Mr_Peanut kaže...

Za BF az Austriju možete vidjeti popis dućana na slijedećoj stranici:

 

https://www.blackfridaysale.at/

Ne znamo kakve će cijene biti u Austriji ali već sada su praktički BF cijene u Njemačkoj za dosta televizora. Bojimo se i pomisliti kako će to izgledati kad i kod njih bude BF :) Za primjer nekoliko popularnih modela:

 

55C8LLA   1375€

65SK8500 1111€

55XF9005   999€

65XF9005 1299€

 

Kad vidim te cijene dođe mi da odustanem od kupovine TV-a. U svakom slučaju upada mi u oči razlika u cijeni XF9005 od 55 i 65".

300 EUR. Kod nas je trenutno oko 5000 kn.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru, recimo da se protegnem za još malo, da li se isplati uzeti ovaj philips?
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6262/

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Flagship kaže...

Ne znamo kakve će cijene biti u Austriji ali već sada su praktički BF cijene u Njemačkoj za dosta televizora. Bojimo se i pomisliti kako će to izgledati kad i kod njih bude BF :) Za primjer nekoliko popularnih modela:

 

55C8LLA   1375€

65SK8500 1111€

55XF9005   999€

65XF9005 1299€

 

Kad vidim te cijene dođe mi da odustanem od kupovine TV-a. U svakom slučaju upada mi u oči razlika u cijeni XF9005 od 55 i 65".

300 EUR. Kod nas je trenutno oko 5000 kn.

A što tek reći za sljedeći primjer: potpuno novi, zapravo najnoviji Sony OLED 65AF9 već na super popustu u MM i s cijenom od 2799€!

 

Kod nas "nešto" skuplji, točnije s cijenom od 30000 kn

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-sony-kd-65af9-4k.aspx

 

1250€ razlike pa tko voli..

 

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
CroDexter kaže...
Flagship kaže...

Ne znamo kakve će cijene biti u Austriji ali već sada su praktički BF cijene u Njemačkoj za dosta televizora. Bojimo se i pomisliti kako će to izgledati kad i kod njih bude BF :) Za primjer nekoliko popularnih modela:

 

55C8LLA   1375€

65SK8500 1111€

55XF9005   999€

65XF9005 1299€

 

Kad vidim te cijene dođe mi da odustanem od kupovine TV-a. U svakom slučaju upada mi u oči razlika u cijeni XF9005 od 55 i 65".

300 EUR. Kod nas je trenutno oko 5000 kn.

A što tek reći za sljedeći primjer: potpuno novi, zapravo najnoviji Sony OLED 65AF9 već na super popustu u MM i s cijenom od 2799€!

 

Kod nas "nešto" skuplji, točnije s cijenom od 30000 kn

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-sony-kd-65af9-4k.aspx

 

1250€ razlike pa tko voli..

 

 

 

 

Moram malo pametovati na komentare ovih cijena "preko granice", ali onako iz prve ruke pošto živim u SZ dijelu Lijepe naše pa relativno često odem u Austriju ili Sloveniju. Nije sve baš tako jeftino kad se sve skupa zbroji i oduzme. Na primjeru TV-a iz citiranog posta cijena je odlična u usporedbi sa cijenom u RH, ali je isto tako vidljivo da je to akcijska cijena, prava cijena je 3999 eura, što je skuplje nego kod nas (da odmah odgovorim na komentare tipa "kod nas nikad nema takvih akcija" - ima, ja sam u SD-u 2013. kupio TV koji je bio snižen sa 19999kn na 12499, a u Mediamarktu u Grazu mu je cijena u to vrijeme bila 2499 eura). Iphone 7 je po izlasku bio nekih 100 eura jeftiniji u Austriji (PDV i porezna politika RH općenito nažalost diktiraju takve cijene), ali ja sam na BF akciji odmah nakon izlaska kupio taj isti Iphone na Abrakadabri za 5100kn što je bilo nekih 150 eura manje nego u Austriji u to vrijeme. Nadalje, imam prijatelja koji živi i radi u Grazu (ima 5 min autom do "shopping meke" Seiersberga), a većinu tehnike kupuje kod nas zbog garancije. Na primjeru LG TV-a koji je zadnje kupio, dokup garancije sa 2 na 5 godina je bio "boli glava" iznos, dok su kod nas stalno na snazi akcije od 5 god. garancije uračunate u cijenu pa je odlučio kupiti kod nas na nekoj akciji gdje je ubo i LG smartphone gratis. Samsung veš mašinu je kupio "gore" iz praktičnih razloga (transport) iako je kod nas bila jeftinija.

Ne bih sad želio ovim postom otvarati temu u temi pa polemizirati da li stvarno je sve toliko jeftinije preko grane ili ne, već Vam onako iz prve ruke govorim da nije sve tako bajno. Da se razumijemo, često naručujem izvana, Amazon.de, foto opremu iz UK, igre iz EU/USA, u principu i sam vrebam jeftine cijene i svejedno mi je da li je to kod nas ili vani...

 

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E-kupi 15% akcija za LG televizore...

 

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx

 

Oled 10.5k kn

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...

Nadalje, imam prijatelja koji živi i radi u Grazu (ima 5 min autom do "shopping meke" Seiersberga), a većinu tehnike kupuje kod nas zbog garancije.

Ja sam isto tu u uglu države i normalno nam je šopingirati po Ptuju, Mariboru, Grazu. Nekad je Graz bio shopping meka za tehnofile a danas je to poprilično skupi grad. Ne sjećam se da sam kupio neki ozbiljniji komad tehnike (foto, video, komp) unazad par godina gore. Jednostavno su skupi, odn. preskupi za naš standard, a do gore treba i potegnuti dvije vinjete, bengu... Amazon DE, UK, FR, ES, IT i ebay UK, to su trgovine u kojima bude ludih popusta u 11., 12. i 1. mj. E sad, telku naručivati od tamo, hm... Poštarina, garancija... Makar ako uleti nešto spektakularno, treba pratiti.

Deckard
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danijel789 kaže...

Hvala na odgovoru, recimo da se protegnem za još malo, da li se isplati uzeti ovaj philips?
https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6262/

 

izbjegni Philips u svakom slučaju.

tko se god malo razumije u televizore reći će ti da Kinezi utrpavaju taj nekada kvalitetan model u brendove poput Lg, Sony, Samsung, Panasonic, možemo reći i TCL te hisense

nije problem što su Kinezi, što više, znaju oni itekako dobar proizvod napraviti no ovdje na temi smo dokazali da Philipsovci leme najjeftiniju elektroniku pa to ne opravdava njegovu cijenu koju drži kao i 5,6 svjetskih top proizvođača.

što im vrijedi što uzmu panel od npr Lg-a kad nemaju tehnološku mogućnost pogurati taj panel kako treba.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 9:11 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...
Flagship kaže...
CroDexter kaže...
Flagship kaže...

Ne znamo kakve će cijene biti u Austriji ali već sada su praktički BF cijene u Njemačkoj za dosta televizora. Bojimo se i pomisliti kako će to izgledati kad i kod njih bude BF :) Za primjer nekoliko popularnih modela:

 

55C8LLA   1375€

65SK8500 1111€

55XF9005   999€

65XF9005 1299€

 

Kad vidim te cijene dođe mi da odustanem od kupovine TV-a. U svakom slučaju upada mi u oči razlika u cijeni XF9005 od 55 i 65".

300 EUR. Kod nas je trenutno oko 5000 kn.

A što tek reći za sljedeći primjer: potpuno novi, zapravo najnoviji Sony OLED 65AF9 već na super popustu u MM i s cijenom od 2799€!

 

Kod nas "nešto" skuplji, točnije s cijenom od 30000 kn

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-sony-kd-65af9-4k.aspx

 

1250€ razlike pa tko voli..

 

 

 

 

Moram malo pametovati na komentare ovih cijena "preko granice", ali onako iz prve ruke pošto živim u SZ dijelu Lijepe naše pa relativno često odem u Austriju ili Sloveniju. Nije sve baš tako jeftino kad se sve skupa zbroji i oduzme. Na primjeru TV-a iz citiranog posta cijena je odlična u usporedbi sa cijenom u RH, ali je isto tako vidljivo da je to akcijska cijena, prava cijena je 3999 eura, što je skuplje nego kod nas (da odmah odgovorim na komentare tipa "kod nas nikad nema takvih akcija" - ima, ja sam u SD-u 2013. kupio TV koji je bio snižen sa 19999kn na 12499, a u Mediamarktu u Grazu mu je cijena u to vrijeme bila 2499 eura). Iphone 7 je po izlasku bio nekih 100 eura jeftiniji u Austriji (PDV i porezna politika RH općenito nažalost diktiraju takve cijene), ali ja sam na BF akciji odmah nakon izlaska kupio taj isti Iphone na Abrakadabri za 5100kn što je bilo nekih 150 eura manje nego u Austriji u to vrijeme. Nadalje, imam prijatelja koji živi i radi u Grazu (ima 5 min autom do "shopping meke" Seiersberga), a većinu tehnike kupuje kod nas zbog garancije. Na primjeru LG TV-a koji je zadnje kupio, dokup garancije sa 2 na 5 godina je bio "boli glava" iznos, dok su kod nas stalno na snazi akcije od 5 god. garancije uračunate u cijenu pa je odlučio kupiti kod nas na nekoj akciji gdje je ubo i LG smartphone gratis. Samsung veš mašinu je kupio "gore" iz praktičnih razloga (transport) iako je kod nas bila jeftinija.

Ne bih sad želio ovim postom otvarati temu u temi pa polemizirati da li stvarno je sve toliko jeftinije preko grane ili ne, već Vam onako iz prve ruke govorim da nije sve tako bajno. Da se razumijemo, često naručujem izvana, Amazon.de, foto opremu iz UK, igre iz EU/USA, u principu i sam vrebam jeftine cijene i svejedno mi je da li je to kod nas ili vani...

 

 Posve je nebitno kolika je redovn cijena kad tv izadje na trziste, svi znaju da je tad skup i da ce cijena osjetno ici dolje.

Vazne su cijene na akcijama jer se tad kupuje tv, pa nije to hrana da je bitno kolika je trenutna cijena.

Zato ne vidim poantu tvog komentara. Njemci koji imaju daleko veca primanja nego mi imaju daleko bolje akcije, njima tvi nisu ni priblizno skupi kao nama. 

Direktnom usporedbom najnizih cijena vidi se da su one u njemackoj toliko nize da se isplati cesto i otici po tv , a pogotovo naruciti preko weba.

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...
Flagship kaže...

A što tek reći za sljedeći primjer: potpuno novi, zapravo najnoviji Sony OLED 65AF9 već na super popustu u MM i s cijenom od 2799€!

 

Kod nas "nešto" skuplji, točnije s cijenom od 30000 kn

 

https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-sony-kd-65af9-4k.aspx

 

1250€ razlike pa tko voli..

 

 

 

 

Na primjeru TV-a iz citiranog posta cijena je odlična u usporedbi sa cijenom u RH, ali je isto tako vidljivo da je to akcijska cijena, prava cijena je 3999 eura, što je skuplje nego kod nas (da odmah odgovorim na komentare tipa "kod nas nikad nema takvih akcija" - ima, ja sam u SD-u 2013. kupio TV koji je bio snižen sa 19999kn na 12499, a u Mediamarktu u Grazu mu je cijena u to vrijeme bila 2499 eura)..

 

Ne, 3999€ je UVP ili MSRP što znači predložena cijena od strane proizvođača čim neki tv dođe na tržište i koja odmah u startu pada ovisno o shopu. Taj postotak je obično 20-30% a ponekad i više i to je ustvari prava cijena. U njemačkoj se nikada tv ne prodaje po UVP nego po cijeni koja je u određenom trenutku. U primjeru ovog najnovijeg Sony OLEDA 65AF9 je cijena s popustom nevjerojatna čak i za njemačke okvire a za nas da ne pričamo.

 

Austrija se ne može uspoređivati s Njemačkom, cijene su dosta skuplje tako da tko odluči vani kupiti u velikoj većini slučajeva ide u GER osim ako se baš u Grazu ili negdje ne pojavi neki extra povoljan tv.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa može  neka  preporuka 43" TV-a do 4k kn +/- 200 300 kn. 

Bitno UHD, kvaliteta slike za filmove i možda nekad gaming.

 

Gledao sam Sony 43xf7596 i Philips 43pus7373/12.

 

Koji od ova dva ili ima nešto bolje od ovoga, unaprijed hvala!

POZ!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alizalb kaže...

Ekipa može  neka  preporuka 43" TV-a do 4k kn +/- 200 300 kn. 

Bitno UHD, kvaliteta slike za filmove i možda nekad gaming.

 

Gledao sam Sony 43xf7596 i Philips 43pus7373/12.

 

Koji od ova dva ili ima nešto bolje od ovoga, unaprijed hvala!

POZ!

 Philips model ti je svakako best buy u tom cenovnom rangu:)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vezno za akciju lg-a na ekupi. Jos radi kupon kod "ekupi" za extra 10posto popusta, tako da oled ispadne cc 9560 za 55b8 i 10600 za c8. Narucio c8 :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 17:15 (balbazor).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
balbazor kaže...
Vezno za akciju lg-a na ekupi. Jos radi kupon kod "ekupi" za extra 10posto popusta, tako da oled ispadne cc 9560 za 55b8 i 10600 za c8. Narucio c8 :)

 Odličan izbor!

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što mislite da uzmem kad dođe vrijeme uskoro?

 

Sony xf9000

lg oled c8

lg oled b8

 

znam da ovi tv-ovi nisu isti rang, ali pitanje je da li se isplati platiti više za c8 ili b8? Gledam 65", skupo , ali jednom se živi. 

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...

Moram malo pametovati na komentare ovih cijena "preko granice", ali onako iz prve ruke pošto živim u SZ dijelu Lijepe naše pa relativno često odem u Austriju ili Sloveniju. Nije sve baš tako jeftino kad se sve skupa zbroji i oduzme. Na primjeru TV-a iz citiranog posta cijena je odlična u usporedbi sa cijenom u RH, ali je isto tako vidljivo da je to akcijska cijena, prava cijena je 3999 eura, što je skuplje nego kod nas (da odmah odgovorim na komentare tipa "kod nas nikad nema takvih akcija" - ima, ja sam u SD-u 2013. kupio TV koji je bio snižen sa 19999kn na 12499, a u Mediamarktu u Grazu mu je cijena u to vrijeme bila 2499 eura). Iphone 7 je po izlasku bio nekih 100 eura jeftiniji u Austriji (PDV i porezna politika RH općenito nažalost diktiraju takve cijene), ali ja sam na BF akciji odmah nakon izlaska kupio taj isti Iphone na Abrakadabri za 5100kn što je bilo nekih 150 eura manje nego u Austriji u to vrijeme. Nadalje, imam prijatelja koji živi i radi u Grazu (ima 5 min autom do "shopping meke" Seiersberga), a većinu tehnike kupuje kod nas zbog garancije. Na primjeru LG TV-a koji je zadnje kupio, dokup garancije sa 2 na 5 godina je bio "boli glava" iznos, dok su kod nas stalno na snazi akcije od 5 god. garancije uračunate u cijenu pa je odlučio kupiti kod nas na nekoj akciji gdje je ubo i LG smartphone gratis. Samsung veš mašinu je kupio "gore" iz praktičnih razloga (transport) iako je kod nas bila jeftinija.

Ne bih sad želio ovim postom otvarati temu u temi pa polemizirati da li stvarno je sve toliko jeftinije preko grane ili ne, već Vam onako iz prve ruke govorim da nije sve tako bajno. Da se razumijemo, često naručujem izvana, Amazon.de, foto opremu iz UK, igre iz EU/USA, u principu i sam vrebam jeftine cijene i svejedno mi je da li je to kod nas ili vani...

 

 Ovo mi zvuci ko neki bad joke, da ovi koji zive i rade u austriji kupuju u Hrvatskoj ;) ocito covjek nije cuo za amazon.de koji salje besplatno u AT a i treba se potrudit ima stotine shopova online sa dobrim popustima a pogotovo u Njemackoj koja ima minimalnu postarinu za slalje u Austriju, popusti vecinom idu petak subota i nedjelja a vani je vjerojatno i češće. Svaki dan dobivam u mailbox od CU sa super popustima na određeni segment tehnike. Da ne kazem sto ce vani biti kad dođe BF za razliku kod nas.

 

I da gdje ti vidis da je 3999€ skuplje od 30.000kn redovne cijene u HR? Ili ti ne ide matematika? 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Što mislite da uzmem kad dođe vrijeme uskoro?

 

Sony xf9000

lg oled c8

lg oled b8

 

znam da ovi tv-ovi nisu isti rang, ali pitanje je da li se isplati platiti više za c8 ili b8? Gledam 65", skupo , ali jednom se živi. 

 

Hvala!

 C8 i b8 , zanemariva razlika u slici, ako su novci prolem , a zelis oled, slobodno uzmi koji bude jeftiniji.

A isplatiji se toliko vise dati za oled u odnosu na xf9005, to ovisi iskljucivo o tebi, tj vrijedi li ti to sto nudi oled.

Meni osobno vrijedi, nekome drugom je i taj sony bacanje novaca.

Ako su ti oled cifre prevelike, mozda ipak bolje ostati na sonyu nego se zaduzivati radi oleda

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Što mislite da uzmem kad dođe vrijeme uskoro?

Sony xf9000

lg oled c8

lg oled b8

Moj savjet? Danas je još super prilika za olede na ekupi, međutim ja sam se osobno odlučio za 65" XF9005 za BF kad se nadam da će se dati nabaviti kod nas ili u blizini HR za kakvih 12-13k kn. Zašto? Problemi oleda s burn-inom (neravnomjernim trošenjem ledica, HDR kuri osvjetljenje na max što samo pridonosi problemu), banding na 5-10% sive, neuniformna bijela, crushing black. OK, problemi ovog Sonya i svih drugih fald led lcd telki s bloomingom (koga to smeta), zatamnjenim rubovima (vinjetiranje)... Ali barem ostaviš telku 24/7 upaljenu na čemu god želiš, i tako godinama, i ništa joj se neće dogoditi. A oledu moraš biti sluga i paziti što i kako gledaš ako ne želiš pokupiti burn-in (čak ti i proizvođači to savjetuju). Uglavnom, pogledaj si malo veliku raspravu o burn-inu na oledima (i linkove u postovima na temu oleda koje povremeno postam ovdje) pa sam zaključi da li se želiš upustiti u avanturu za te novce koje si spreman dati za telku:

 

Master OLED image retention/ burn-in thread:with photos

 

BTW i ne osvrći se na ekipu ovdje koja brani oled, nisu vidoviti da znaju kako će im telke izgledati za 3-4-5 godina .

Deckard
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru...

 

A odlučio sam da ću kupiti vrhunski tv, pa dao 15k ili 18k, jbg...

 

Mući me više taj burn in, motion, i osvjetljenje... 

 

edit: evo tek sad vidio post jer sam bio u poslu. A to i mene mući. Da mi i za 3 god dođe burn in na telki od 15-20 k kuna obolio bi. Jer sonyja ću moći i prodat ako je oćuvan za par godina, dok oled sa tim burn inom...hmmm.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 12:34 (Blader).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam isto bio ozbiljno "zagrizao" da uzmem neki OLED TV ali kad se samo sjetim šta koristim i šta mi je sve spojeno na ovom trenutno FHD 40" tv kojeg sad imam a to je mini računalo,ps4 pro,Mag 254 reciver .Znači dosta igram na njem onda je i računalo često upaljeno na njem sa statitičnim slikama i na kraju dosta gledam  sportske kanale koji imaju svi one logove po čoškovima. Sve su to stvari koje previše nepašu radit na OLED-u a istovremeno imam plex veliku medijateku i OLED bi bi zakon za to.Ali eto svi moramo nać neku "zlatnu" sredinu i prilagodit se onome za što je u danom trenutku najbolje i ja sam na kraju zaključio da OLED nije za mene možda nekad drugi put u bližoj budučnosti ali sad bi ipak birao izmđu qled samusunga ili sony xf9000 sa time da sam bliže da uzmem sony.Dijagonala bi mi nakon ovih trenutno 40" šta koristim bila dilema oko 49" ili 55" s time da sam i tu bliže da uzmem 49"

Čekam i ja sad ovaj Black Friday u studenom pa ako ga još malo spuste sa ovih sad cijena 8999 negdje na 6500-7000kn možda ga i uzmem ove godine ili odgodim tamo na proljeće sljedeće godine ako tome nebude tako.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 12:19 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E pa i ja skroz slične navike imam. Spojen mi je komp, često gledam streamove igara, ne igram više toliko... Filmove volim gledat ali ne stignem puno, ali to što ću malo pogledat sam htio da je super. Čini se da ipak sony je zlatna sredina. 

 

A što mislite koliko bi mogao ići dolje xf9000 ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad je u Sancta domenici ovaj Sony xf9005 49" na 8999kn 5 godina garancije e kad bi to spustili na Black Friday na meni prihvatljivijih 6500-7000kn postoji nekakva mogučnost velika da bi ga onda sigurno uzeo ako ga uspijem ulovit a da  prije nekažu da je rasprodan :)

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 12:52 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice