Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 24.924
|
čitano: 4.057.619
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Ma kod Samsunga je problem sa svim zvucnim zapisima...ja sam uzeo ks7000 prije 2 godine i nista normalno nemogu dobit jer nisu u stanju napravit najobicniji passthrough....Denon receiver x1400 i kad pustam filmove da ide shield-tv-Denon pola toga nedobijem normalno na Denonu jer vidim tocno koja je kvaliteta zapisa DD, DD+, DDTHD, DTSHDMaster,... morao sam spojit shield-Denon-tv da bi dobio normalno sve znaci ja imam pass slike kroz receiver umjesto da imas jednostavno klik na pass u tvu.... ovo je zadnji samsung majkemi....

Daj mi reci na kojem to TV-u iz 2016 radi DD+, DDTDH... passthrough? Danas svega par tv uređaja imaju tu mogućnost.

Na tom tv-u savršeno radi DD i DTS passthrough.

2 godine

Kupio sam (LG 65SK8500) edit: 65SK8000 zapravo za 7499kn u mall.hru pa da napisem dojmove.

Tražio sam 65 inchni tv ali nisam bio spreman izdvojit 10k+ za oled/qled modele. Zato sam bio ograničen na ips ili va panele. Svaki ima svoje mane i prednosti.

VA panel pokazuje dobru crnu boju ali kut gledanja dosta utječe na kvalitetu slike. IPS panel ima dobar kut gledanja ali ima sivu boju crne. Ja sam se odlucio za ips pa znajuci sto mogu ocekivati stvarno nisam razocaran. Ovaj model također ima malu kolicinu refleksije vanjskog svjetla pa me je i to ponukalo odabiru.

Jedina zamjerka ide edge osvjetljenju ali opet s obzirom na cijenu nisam mogao bolje dobiti.

edit2: velik dio problema s edge osvjetljenjem (vertical bleeding) se rješio jednostavnim gašenjem local dimminga. TV je sad za moje potrebe savršen.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 9:18 (Darkoooo).

2 0 hvala 0
11 mjeseci
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa

preporuka tva do nekih 3.500 kn 
Vidim u SD su sada popusti razni , razmisljam o ovom kojeg bi sa raznim popustima dobio i za ispod 3 https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.html
imate kakav bolji prijedlog ? 

0 0 hvala 0
2 godine

pazi da se ne spotakneš... 

kod njih su takve akcije samo za izložbene i vraćane teveje...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 mjeseci
Belick1 kaže...

Dali ima di kod nas u ponudi od pannasonica Oled FZ952, cijene vanka su slicne LG C8 dok se govori da mu je slika primjetno bolja nego na LG C8 cak i u Doliby Vision sadrzaju.

Mislim da nema. U S.Domenici imaju 55FZ800 ali je cijena visoka s obzirom da je to stari model. 12000 kn i nema Dolby Visiona na toj seriji.

Tek od ove godine Panasonic oled ima i Dolby Vision, već su se pojavili u prodaji prvi modeli. Kod nas vjerojatno nešto kasnije. Međutim cijene su visoke, evo mall.hr već ima izlistane sve modele:

55GZ950     14000  65" 21000

55GZ1000   17500  65" 24700

55GZ1500   18700  65" 26200

55GZ2000  26200  65" 35000

https://www.mall.hr/oled-tv?o=_price&b%5B%5D=panasonic

Zato je kod njih sada na akciji lg 55C8 za 8499, to je best buy u ovom trenutku.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-tv-prijemnik-oled55c8pla

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 16:16 (Flagship).
10 mjeseci
Darkoooo kaže...
Kupio sam LG 65SK8500 za 7499kn u mall.hru pa da napisem dojmove.

Tražio sam 65 inchni tv ali nisam bio spreman izdvojit 10k+ za oled/qled modele. Zato sam bio ograničen na ips ili va panele. Svaki ima svoje mane i prednosti.

VA panel pokazuje dobru crnu boju ali kut gledanja dosta utječe na kvalitetu slike. IPS panel ima dobar kut gledanja ali ima sivu boju crne. Ja sam se odlucio za ips pa znajuci sto mogu ocekivati stvarno nisam razocaran. Ovaj model također ima malu kolicinu refleksije vanjskog svjetla pa me je i to ponukalo odabiru.

Jedina zamjerka ide edge osvjetljenju ali opet s obzirom na cijenu nisam mogao bolje dobiti.

65SK8500 ili 65SK8100? SK8500 nema edge LED nego FALD panel i Direct LED izvedbu s 48 dimming zona.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1da25321b

14 mjeseci
Ako ne želite blooming kod titlova...onda u video player-u dignite titlova da budu na slici ne na onim black bars ispod

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.

2 0 hvala 1
9 godina
om-prat kaže...
jocommb kaže...

HDMI ARC je ograničen sam po sebi nema to veze sa Samsungom.

Ogranicen s cim?

VenAtoR#2231
2 godine
65SK8000PLB, u pravu si, pomijesao sam loncice.
11 godina
Sil kaže...

Kupujem klincima TV za dječju sobu. Gleda se iz dosta širokih kuteva, te pretpostavljam da bih trebao ići na IPS. Ne treba veći od 43", niti manji od 40". Obavezno treba imati WiFi ugrađen. Obavezno IPTV aplikacija. Bilo bi poželjno da ima HBO GO podržan (ne znam da li webOS 4.0 podržava HBO?). Ne treba biti UHD, ne treba biti LG :). Budget do oko 2.500 kn. Za sad sam suzio izbor na LG 43UK6400. Da li ima još poneka preporuka?

Da odgovorim sam sebi. :) Možda nekome pomogne u odluci. Kupio TV. WebOS je odlična stvar. Klinci imaju sve što ima treba... IPTV, YouTube, HBO. Ono što mi je bilo interesantno je to što su toliko navikli na drugačiju vrstu panela - imali su Samsung H6300, da im je standard mod bio pretaman i odmah su prebacili na onaj nabrijani "živo". :) Također je pao i poneki iskreni komentar glede crne boje, kako je više siva nego crna. :) U principu, išao sam na IPS zbog kuta gledanja, ali možda sam ipak trebao uzeti opet Samsung, seriju 7 recimo. Vjerojatno će se brzo naviknuti na nešto drugačiji prikaz IPS panela, ali interesantno je kako su primjetili sve ono što se zapravo i piše o razlikama. Kvaliteta izrade je entry level - plastika i bez bilo kakve mogućnosti zakretanja tv-a. Zvuk je pristojan i može biti prilično glasan. Uglavnom, WebOS sjajan, napucan mogućnostima, zvuk ok, kvaliteta slike lošija što se tiče prikaza crne i tamnijih boja općenito. Također, mogao bi biti ipak nešto svjetliji da se ne ide na nabrijani mod da se kompenzira. To je to. U tom cjenovnom rangu i nema nekakve konkurencije izgleda - ima hrpa manje poznatih brandova koji su cjenovno tu a imaju neprovjerene smart os tako da nisam htio eksperimentirati previše.  

6 godina
jocommb kaže...
om-prat kaže...
jocommb kaže...

HDMI ARC je ograničen sam po sebi nema to veze sa Samsungom.

Ogranicen s cim?

Maximalnim bandwidthom u biti ima ista ograničenja ka toslink(komprimirani 5.1).

Druga stvar je šta i televizije znaju zezat s drugim izvorima i limitiraju na 2.0, u tom slučaju eventualno povezat optikom.

Dok se ne pojavi eARC za bitstremat lossless multi channel nemaš drugog izbora nego spojit kako ti je trenutno i spojeno.

9 godina
Sil kaže...
Sil kaže...

Kupujem klincima TV za dječju sobu. Gleda se iz dosta širokih kuteva, te pretpostavljam da bih trebao ići na IPS. Ne treba veći od 43", niti manji od 40". Obavezno treba imati WiFi ugrađen. Obavezno IPTV aplikacija. Bilo bi poželjno da ima HBO GO podržan (ne znam da li webOS 4.0 podržava HBO?). Ne treba biti UHD, ne treba biti LG :). Budget do oko 2.500 kn. Za sad sam suzio izbor na LG 43UK6400. Da li ima još poneka preporuka?

Da odgovorim sam sebi. :) Možda nekome pomogne u odluci. Kupio TV. WebOS je odlična stvar. Klinci imaju sve što ima treba... IPTV, YouTube, HBO. Ono što mi je bilo interesantno je to što su toliko navikli na drugačiju vrstu panela - imali su Samsung H6300, da im je standard mod bio pretaman i odmah su prebacili na onaj nabrijani "živo". :) Također je pao i poneki iskreni komentar glede crne boje, kako je više siva nego crna. :) U principu, išao sam na IPS zbog kuta gledanja, ali možda sam ipak trebao uzeti opet Samsung, seriju 7 recimo. Vjerojatno će se brzo naviknuti na nešto drugačiji prikaz IPS panela, ali interesantno je kako su primjetili sve ono što se zapravo i piše o razlikama. Kvaliteta izrade je entry level - plastika i bez bilo kakve mogućnosti zakretanja tv-a. Zvuk je pristojan i može biti prilično glasan. Uglavnom, WebOS sjajan, napucan mogućnostima, zvuk ok, kvaliteta slike lošija što se tiče prikaza crne i tamnijih boja općenito. Također, mogao bi biti ipak nešto svjetliji da se ne ide na nabrijani mod da se kompenzira. To je to. U tom cjenovnom rangu i nema nekakve konkurencije izgleda - ima hrpa manje poznatih brandova koji su cjenovno tu a imaju neprovjerene smart os tako da nisam htio eksperimentirati previše.  

Pa danas 70% ljudi kupuje TV radi OS-a a ne radi kvalitete slike ili materijala ... što si i sam potvrdio.

8 godina

@Sil

Vivid mod je zapravo najgori, ubije detalje i nijanse, te prenapuca backlight na 100% te stoga jos vise probija sivija crna. Ne bih preporucio takovo gledanje, ni za oci nije super. Jer prenapucano osvjetljenje ne znaci bolju sliku, samo nakratko izgleda "bolje". Radije izaberi Standard i u opcijama profila podigni backlight, ali ne na 100. Pogledaj i druge opcije u profilu, tipa ECO opcije koje isključiš, itd.

I BTW, skoro nijedan TV danas nema zakretanje...

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 15:45 (Mad Ant).
9 godina
Minneyar kaže...
ivca8650 kaže...

Hi, vidim da su neke akcjie počele na Tv tipa u SD i svijetu medija,...

Uzeti 55C8 ili možda ići na isto 55 od Samsunga QLED za nešto manje novaca? 

Svakao bih uzeo Soundbar-ove uz jedan i drugi pa mi DTS nije neki problem.

DTS ti je potencijalno svejedno problem, jer navodno Samsung cak ne radi ni passthrough DTS-a. 

Ugl. ako pare i burn-in nisu problem, OLED.

Jel moguće da nema DTS passthrough, to bi značilo da nema zvuka ni preko receivera kućnog kina koji ima sve codece...???

9 godina

Problem kod ARC-a općenito kod svih marki tv-a je što podržava samo 5.1 dts i dd, nema 7.1 atmosa, dtshd... što je totalna glupost

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1534479331

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
srco1978 kaže...
Minneyar kaže...
ivca8650 kaže...

Hi, vidim da su neke akcjie počele na Tv tipa u SD i svijetu medija,...

Uzeti 55C8 ili možda ići na isto 55 od Samsunga QLED za nešto manje novaca? 

Svakao bih uzeo Soundbar-ove uz jedan i drugi pa mi DTS nije neki problem.

DTS ti je potencijalno svejedno problem, jer navodno Samsung cak ne radi ni passthrough DTS-a. 

Ugl. ako pare i burn-in nisu problem, OLED.

Jel moguće da nema DTS passthrough, to bi značilo da nema zvuka ni preko receivera kućnog kina koji ima sve codece...???

Evo malo objašnjenja:

https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough

7 godina

Molim pomoć, tema je možda malo offtopic, ali ne znam gdje bi je drugdje postavio.

Dakle, odlučio sam reklamirati svoj Samsung 65NU8000 zbog problema iz mojeg prijašnjeg posta: Problem sa 65NU8000.

TV je kupljen u Harvey Normanu, njih sam prvo kontaktirao i oni su me uputili na servis "MR Servis".

Nakon par dana sam od njih dobio odgovor da je što se njih tiče sve ok i da je to normalno ponašanje TV-a. Normalno ili ne, kliktanje TV-a je nepodnošljivo i stvarno ometa normalno gledanje. Što sad? Žaliti se kome? Dići tužbu? TV nije baš bio jeftin i ne želim imati "premium" marku TV-a sa ovakvim kvarom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Kako misliš kliktanje?
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.

0 0 hvala 0
7 godina

Zvuk je kao zvuk klikanja miša.

Obuhvaćena je i Q linija Samsung TV-a, ima više o toj temi ovdje:

Samsung clicking.

Čini se da je to serijka greška uzrokovana odabirom loše plastike, ali je malo bezobrazno od servisera da to odbaci kao normalnu pojavu bez ikakve dijagnostike (nisu nikad pogledali TV).

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Vidis ovo prvi put vidim... ali samsung uopce nema normalnu opciju da se upali pass nego nes drugo sam prebacuje iz formata u format i gluposti neke... sreca pa sam uzeo Denona onda i da ima 4k pass.... inace bi dao pare za nista.... a obozavam dobar zvuk u filmovima....
VenAtoR#2231
10 godina
srco1978 kaže...

Problem kod ARC-a općenito kod svih marki tv-a je što podržava samo 5.1 dts i dd, nema 7.1 atmosa, dtshd... što je totalna glupost

https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1534479331

ARC podrzava Atmos ali je signal komprimiran. Ali za filmove je kvaliteta i takvog komprimiranog signala i vise nego dovoljna.

3 godine
Ja do sada nisam ni jednom cuo nikakvo klikanje/puckanje na Q6FN... Ali bas ni jednom... :D
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
11 godina
Mad Ant kaže...

@Sil

Vivid mod je zapravo najgori, ubije detalje i nijanse, te prenapuca backlight na 100% te stoga jos vise probija sivija crna. Ne bih preporucio takovo gledanje, ni za oci nije super. Jer prenapucano osvjetljenje ne znaci bolju sliku, samo nakratko izgleda "bolje". Radije izaberi Standard i u opcijama profila podigni backlight, ali ne na 100. Pogledaj i druge opcije u profilu, tipa ECO opcije koje isključiš, itd.

I BTW, skoro nijedan TV danas nema zakretanje...

Da, slažem se. Danas sam vratio na standard i pronašao napredne postavke te sam samo malo podigao kontrast i oštrinu. Backlight nisam dirao. Sad je to puno bolje...

11 godina
Memphis kaže...

Pa danas 70% ljudi kupuje TV radi OS-a a ne radi kvalitete slike ili materijala ... što si i sam potvrdio.

Ovisi o potrebi pretpostavljam... Mislim da sam u prvom postu dosta jasno naznačio što mi je bilo bitno u ovom slučaju. :) OS je bio samo bonus recimo. Klincima je ovo vrh. Kad sam uzimao za dnevnu, uzeo sam Samsung NU8000 s kojim smo apsolutno zadovoljni što se tiče kvalitete slike. 

7 godina
deepshitcro kaže...
Ja do sada nisam ni jednom cuo nikakvo klikanje/puckanje na Q6FN... Ali bas ni jednom... :D

Onda  si ti jedan od sretnijih. Oko 50% Samsung serije 8 i serije Q TV-a ima ovaj problem. Ja spadam u ovih drugih 50%...

S obzirom na bezobrazluk servisa, mislim da ću ići ovo rješavati pravnim putem. Pa što bude.

7 godina

Izasao novi FW za Samsung NU8000 (ver 1260.8) ako nekog zanima posto vidim da Vas ima dosta sa tim tv-om. Sad, sta donosi novog to nebi znao.

1 0 hvala 1
9 godina
Asterix040 kaže...
deepshitcro kaže...

Onda  si ti jedan od sretnijih. Oko 50% Samsung serije 8 i serije Q TV-a ima ovaj problem. Ja spadam u ovih drugih 50%...

S obzirom na bezobrazluk servisa, mislim da ću ići ovo rješavati pravnim putem. Pa što bude.

jesi probo direkt sa Samsungom pricat? ako oni priznaju rec da se servis pravi mutav....

VenAtoR#2231
6 godina

imma lg web os i instalirao max tv to go, logirao se al nece da radi, kaze kao da nemam pretplatu, preko moba uredno radi, kazu kao da aplikacija ne podrzava, pa ne bi je onda bilo valjda u storeu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

Javio sam se i u samsung.hr, oni su samo proslijedili upit prema samsung eu i čekaju odgovor.

Tipična hrvatska priča, samo daj pare, a poslije ko te j.... Miljama smo mi još po zaštiti potrošača iza civiliziranih zemalja. Čitao sam na nekom stranom forumu da je lik u Australiji 3 puta mijenjao Q9FN zbog tog kliktanja dok nije dobio ispravan.

Baš zato sam se se sad zainatio i istjerati ću to da kraja, pa kakv on bio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 7:31 (Asterix040).
11 godina
Asterix040 kaže...

Javio sam se i u samsung.hr, oni su samo proslijedili upit prema samsung eu i čekaju odgovor.

Tipična hrvatska priča, samo daj pare, a poslije ko te j.... Miljama smo mi još po zaštiti potrošača iza civiliziranih zemalja. Čitao sam na nekom stranom forumu da je lik u Australiji 3 puta mijenjao Q9FN zbog tog kliktanja dok nije dobio ispravan.

Baš zato sam se se sad zainatio i istjerati ću to da kraja, pa kakv on bio.

Ja sam u ranim danima FHD LCD telki kupio Toshibu s tadašnjeg vrha ponude televizora. Kliketala je sve u 116 od prvog dana. Nekih tjedan dana sam to bio trpio, a onda sam je otvorio iza, malo stiskao po unutrašnjosti da izazovem taj klik, na kraju ugurao komadić papira između kućišta i metalnog poklopca ekrana i bilo je dalje OK. TV radi i dan danas. Toplo/hladno efekt pretpostavljam, pa kako zadesi koji primjerak/seriju. Mene tako bojler počeo zezati zadnjih par dana. Zagrije se cijev tople vode nakon tuširanja ili duljeg puštanja tople vode i klika li ga klika li ga klika neko vrijeme, ko da voda kaplje. Čuje se po čitavom stanu i nervira.

Deckard
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice