LG 32LD650 problem spajanja preko Hdmi kabla

poruka: 3
|
čitano: 3.354
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
LG 32LD650 problem spajanja preko Hdmi kabla

Pozdrav,

Imam LCD Lg 32ld650 star oko 3 godine. Preko antene normalno radi, ali kad ga se spoji preko hdmi-a, nastaje problem. Naime, imam PS4 Slim i kada ga spojim preko bilo kojeg od 3 hdmi ulaza, slika bude nekoliko sekundi i nakon toga se tv resetira i prikaze LG logo. Probao sam spojiti laptop koji se na drugom tv-u normalno spoji, ali se na ovome ponavlja isti problem. Misterij mi je i kako je nedjelju i ponedjeljak sve apsolutno normalno radilo, a sad se ponavlja ista greska. PS4 je spojen sa tv-om preko kabla koji je dobiven uz njega, a tv jedino nema vlastiti kabel napajanja, nego isti, ali od monitora(Asus). Hdmi je isproban na sva tri hdmi ulaza koje tv ima i ponavlja se isti problem, cak i uz drugi kabel. Zvao sam servisere u Zg i Os, i kazu da nisu imali takav kvar jos i da je u pitanju najvjerojatnije elektronski modul tv-a. Jel itko imao slican problem i moze li se drugacije rijesiti osim popravkom koji se ne isplati(tako mi je receno). Hvala svima 

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: LG 32LD650 problem spajanja preko Hdmi kabla
CoHre kaže...

Pozdrav,

Imam LCD Lg 32ld650 star oko 3 godine. Preko antene normalno radi, ali kad ga se spoji preko hdmi-a, nastaje problem. Naime, imam PS4 Slim i kada ga spojim preko bilo kojeg od 3 hdmi ulaza, slika bude nekoliko sekundi i nakon toga se tv resetira i prikaze LG logo. Probao sam spojiti laptop koji se na drugom tv-u normalno spoji, ali se na ovome ponavlja isti problem. Misterij mi je i kako je nedjelju i ponedjeljak sve apsolutno normalno radilo, a sad se ponavlja ista greska. PS4 je spojen sa tv-om preko kabla koji je dobiven uz njega, a tv jedino nema vlastiti kabel napajanja, nego isti, ali od monitora(Asus). Hdmi je isproban na sva tri hdmi ulaza koje tv ima i ponavlja se isti problem, cak i uz drugi kabel. Zvao sam servisere u Zg i Os, i kazu da nisu imali takav kvar jos i da je u pitanju najvjerojatnije elektronski modul tv-a. Jel itko imao slican problem i moze li se drugacije rijesiti osim popravkom koji se ne isplati(tako mi je receno). Hvala svima 

Gadno je jer ni lap ne radi.

 

Probaj napravit factory reset i update firmwarea TV-a. Moš za početak i samo istekat tv i sve iz njega 10 minuta pa probat ponovo.

PS4 ima safe mod(480p) pa mos i to probat(iako ne virujem).

Mos probat na drugom tv-u spojit i iskljucit HDMI device link i HDCP na PS4(ako je upaljen simplelink na tv-u isto izgasi). Eventualno ako imas kakvi spliter pri ruci probaj i to.

Ako je baš problem s hardwerom,a radi component mos kupit konverter.....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 12:54 (om-prat).
15 godina
offline
Re: LG 32LD650 problem spajanja preko Hdmi kabla

Prije nego što tražiš servis, probaj potražiti najnoviji softver za TV na proizvođačevim stranicama. Možda pomogne, ako nije neki hardverski kvar u pitanju.

Također nije loše pokušati s drugim HDMI kabelom (iako sumnjam da bi loš kabel mogao dovoditi do resetiranja TV-a - vjerojatnije bi samo bilo povremenih prekida u slici).

 

EDIT: Pretekli me :)

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2016 11:07 (KaeR).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice