LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

poruka: 21
|
čitano: 22.448
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Bok! 

Molio bi samo cijenjene vlasnike LG Scarlet modela LG 42LG5000 i LG 37LG5000 ili neki drugi iz LG50 serije da mi kaže svoja iskustva s tim modelom.

Ubiti najviše me zanima:

1. Dali je netko spojio taj tv na PC, i dali je osjetio ikakav Input Lag u Windowsima i u igricama?
2. Dali je netko isprobao akcijske filmove u 1080p ili barem 720p, dali ima kakvog trzanja ili zastajkivanja u brzim scenama?

To bi bilo sve! 

Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

ja sam vlasnik lg lg5500 32´ i mogu ti reći da je slika više nego dobra

 

jedino sam imao problema oko spajanja na komp!!!!!!

Imam gf 7600 gs s s-video,dvi i vga izlazima i nikako ne mogu spojiti tv da radi na s-video i vga! normalno učitava windowse i sve se vidi dok ne treba prikazat desktop onda baci vražiji "no signal" i izvuče mi živce! Ako netko zna zasto neka piše!

 

Jedina solucija mi je ostala još dvi na 7600  i tako sam ga i spojio ali na Hdmi ulaz.

Sad sve radi super.

U 1080p nema zastajkivanja a slika je izvanredna!

 

dobar izbor!

lg serije 5 lg serije 5
16 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Prvo sam htjel kupit samsungov LCD TV, ali su mi savjetovali LG,  pa sam uzeo LG 42LG5000, i zadovoljan sam!

Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (RAM) 4,00 GB Graphics GAINWARD 4870 MBO 4Core1333-eSATA"
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Nedavno kupio LG 37lg5500 tv je sasvim ok slike su odlične (dvb-t, mpeg-4) priključci za sada dovoljno, zvuk je ok,  ja zadovoljan. Jedina mana nema hr. menu,ali kad ga jednom poštelaš nije bitno. Uloženo->dobijeno=sve pet

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Trebao bih pomoc

imam LG 5500 koji je isti kao i LG 5000 samo ima MPEG 4
kad tv pronade digitalno emitirani program (HTV 1 HTV 2 RTL i NOVA)
ne mogu ih pohraniti tako da mi budu program na daljinskom koji ja zelim

odnosno ne mogu nikako podesiti da
kad pritisnem tipku 1 na daljinskom upravljaču da se počne prikazivati HTV 1 u digitalnom obliku
isto tako zelim i sa ostalim programima
tj da HTV 2 u digitalnom obliku bude na daljinskom upravljaču br 2
RTL 3 i Nova 4

to nikako ne mogu izvesti
jedino mogu mijenjati te digitalno emitirane programe sa +/- tipkom na daljinskom upravljaču.

dal netko zna kako da to podesim?

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.12.2008 10:47 (ksx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

ja imam isti problem i nikako to nemrem rijesit

programi su mi 801 802 803 804 za hrt1,2 rtl nova ali ih nemren stavit na 1,2,3,4

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

da i kod mene su isti programi s time da ja imam jos i

805 806 807 808

ali to su sve isti programi ( HTV 1 HTV 2 RTL Nova)

samo su emitirani sa drugog odašiljača

 

imas mozda kakvo uputstvo na hrvatskom jeziku?

jer ono sto sam ja dobio su 3 strane toliko loše iskopirane da se ne vidi ništa

 

 

15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

ja sam slijedio uputstva na engleskom i nisam uspio. mislim da je stvar u softveru tv-a.  analogne programe mozes mijenjat i ukljucena je opcija za njih (oni gumbi u boji  s njima se to radi kad trazis programe. zaboravio sam sad koji tocno) ali kod digitalnih znak za taj gumb je zacrnjen na ekranu. tak da mislim da je stvar u softveru tv-a. mozda se taj firmware moze updatad.

16 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje
Maus kaže...

ja sam slijedio uputstva na engleskom i nisam uspio. mislim da je stvar u softveru tv-a.  analogne programe mozes mijenjat i ukljucena je opcija za njih (oni gumbi u boji  s njima se to radi kad trazis programe. zaboravio sam sad koji tocno) ali kod digitalnih znak za taj gumb je zacrnjen na ekranu. tak da mislim da je stvar u softveru tv-a. mozda se taj firmware moze updatad.

 Da i ja sam dosao do zakljucka da bi trebalo nadograditi software jer mi je nepojmljivo da takva opcija na tv-u ne postoji
 bio sam jučer u trgovini u kojoj sam kupio tv i rekli su mi da im pošaljem e-mail koji će oni prosljedit  dobavljaču za Hrvatsku
pa ako ni oni neće znat onda će ga poslat u LG službu za korisnike
pa ti javim što sam saznao

daj mi još samo kaži dal možda znaš kako da  DVD priključim kompozitnim kablom jer stalno mi javlja no signal
ja imam stariji DVD player koji nema HDMI već kompozit koji TV ne prepoznaje
pa sam ga na kraju priključio scartom i to radi ali slika je ipak manje kvalitete?
15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

taj televizor je kod moje bake i nisam uz njega tak da nisam siguran točno kako. no, koliko se sjećam sa desne bočne strane (ako gledas televizor odozada) se nalazi kompozitni na koji sam ja spojio isto neki dvd i radi ali nisam siguran sto posto. budem pogledo pa ti javim. i nisam siguran kolko je slika manje kvalitete prek scarta. ali ako je, onda cemo nac rijesenje.

16 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

eto dobio sam i e-mail od zastupnika LG za Hrvatsku oni nemaju pojma o tome

i pozivaju se na uputstvo

 

u meduvremenu saznao sam da i sony ali i grunding imaju isti problemu

odnosno ljudi koji su kupili digitalne tv takoder u digigitalnoj reprodukciji ne mogu sortirati programe po želji

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Bok! Ne mogu vjerovati da je netko napokon odgovorio na temu... lol... drago mi je čuti da su ljudi većinom zadovoljni, ja se još uvijek nisam odlučio koji TV... ali mi je taj lg još uvijek na prvom mjestu... 

Ali što više čitam o TV-ima sve sam više u nedoumici... pa ni sam nisam više pametan!

Samo da još pitam dali imate problema s kontrastom tj. da se često mijenja? Npr. u tamnim scenama odjednom se zatamni pa ostane tako duže vrijeme?

I dali vam TV zuji/bruji kada je tamna podloga? To se nekim zna događati kako čitam na nekim forumima... 

Pozdrav....

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 13:24 (manchy69).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje
manchy69 kaže...

Bok! Ne mogu vjerovati da je netko napokon odgovorio na temu... lol... drago mi je čuti da su ljudi većinom zadovoljni, ja se još uvijek nisam odlučio koji TV... ali mi je taj lg još uvijek na prvom mjestu... 

Ali što više čitam o TV-ima sve sam više u nedoumici... pa ni sam nisam više pametan!

Samo da još pitam dali imate problema s kontrastom tj. da se često mijenja? Npr. u tamnim scenama odjednom se zatamni pa ostane tako duže vrijeme?

I dali vam TV zuji/bruji kada je tamna podloga? To se nekim zna događati kako čitam na nekim forumima... 

Pozdrav....

 u tamnim scenama ne zuji ništa ..  problema sa kontrastom nema.. kvalitetan lcd  , preporuka..
15 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Ja sam vlasnik 42LG5000 kupio ga evo sada ce tek druga rata znaci skoro mjesec dana i jedino sto ne razumijem dali je do kvara na Tv-u ili cega vec je zujanje,brujanje u ljevom zvucniku kada pojacam tipa do 50 posto volumena a moze biti i od 15-20% zavisno o jacini basa glasa ili muzike..Uzasno iritantno..Kako to uspijevam sprijecit,i jedino kada se priblizim i stisnem resetku koja se nalazi iznad zvucnika tako prestane ali se sve vraca kada se udaljim,..

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.2.2009 20:06 (mTamorf).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

dakle odgovor na vaše 800 probleme

isto me to živciralo kad sam kupio taj tv i uspio sam to riješiti na naćin da sam pobrisao kanale. nešto kao reset tv-a i nakon toga započeo automatsko traženje kanala u kojem isključite anal ogni receiver tv-a, iliti preskočite anal ogno traženje kanala i onda dobijete hrt1 na 1., hrt2 na 2. rtl na 3. i nova na 4. samo što onda nemate opciju gledanja kanala koje sam napola hvatao pr. osijek, srbi, mađari...

 

nadam se da sam pomogao

15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje
sizif kaže...

dakle odgovor na vaše 800 probleme

isto me to živciralo kad sam kupio taj tv i uspio sam to riješiti na naćin da sam pobrisao kanale. nešto kao reset tv-a i nakon toga započeo automatsko traženje kanala u kojem isključite anal ogni receiver tv-a, iliti preskočite anal ogno traženje kanala i onda dobijete hrt1 na 1., hrt2 na 2. rtl na 3. i nova na 4. samo što onda nemate opciju gledanja kanala koje sam napola hvatao pr. osijek, srbi, mađari...

 

nadam se da sam pomogao

 daj molim te to malo detaljnije opiši. ja sam isto izbrisao programe i ponovo ih išao nać na auto traženje u digitalnom modu i opet isto.
ASUS G1S C2D T7500@2.2; 2GB 667; 8600M GT; Vista Home Premium 32
15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

dakle imao isti problem koji me izbacio iz takta. moje starce je nemoguće naviknut da hrt 1 nije na 1 nego na 801 itd.

pokreneš automatsko traženje i sortiranje nakon brisanja svega i jednostavno odabereš opciju preskoći kada krene pretraživati analogne kanale i onda ti on skenira samo digitalni signal i automatski ti poslaže kanale od 1 do 4. imao sam problema i sa teletekstom prije negoli su mi se sortirali programi i svaki put kada bi dirao STB tipku sve se uzhebe. u gornjem lijevom kutu imaš tipke TV i STB. svaki puta kad stisneš neku tipku TV treba blinknit.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2009 1:37 (sizif).
15 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Čini mi se da ti imaš drugačiji software. Ja imam 32LG5500 i također imam problem sa sortiranjem digitalnih programa. Automatsko traženje i sortiranje za analogni i digitalni signal je odvojeno, tako da ovo što si napisao jednostavno ne radi u mom slučaju. Probao sam i resetirati sve na factory default i skipati analogno traženje, ali svejedno je našao samo digitalne programe i sortirao ih na 801, 802...

Choose life...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

To je glupa logičnost koju autori softwera ponavljaju kod dosta televizora i DVB-T prijemnika!

 

Vjerovatno se to može u servisu promjeniti uz drugi softwer, ali to nitko ne radi, jer televizor dela. Kada kupuješ novi tv očekuješ normalno rukovanje kod prijema analognog i digitalnog signala, ali ovdje to nije slučaj. U dučanu trgovci mnogi neznaju objasniti kako radi, niti upute koje postoje uz tv(koje su cijela nauka u knjizi) nitko od trgovaca ne pročita. Kada dojdeš doma   onda vidiš kaj si kupio...

16 godina
neaktivan
offline
RE: LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

Nažalost jedina solucija nam je da koristimo Favorite liste ako zelimo imat nase programe na 1,2,3,4

15 godina
neaktivan
offline
LG 42LG5000 i LG 37LG5000 pitanje

ne znam što bi vam rekao, ja sam probao 2,3 puta skenirati kanale i poslagali su se kako sam i napisao. pokušajte nakon slaganja kanala se igrati sa najgornjom lijevom tipkom (tv-std). ako ne bude sreče kontaktirajte podršku na lg stranici. to bi moglo uroditi plodom s obzirom na to da nije hrvatska stranica pa se ljudi zaista trude pomoči Šutim.

imam odgovor i na drugu polovicu pitanja. da, spajam komp sa tv-om. za filmove spajam preko toplapa a za igrice tu i tamo donesem komp iz sobe. nema titranja slike i sličnih problema koji se znaju javljati. sve u svemu tv je prva liga i ni najmanje mi nije žao para koje sam morao ispljuniti za njega. cod 4 mp na 107 Cool je prebolestan preko tv-a. velike glave, samo headshotovi :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice