Max-tv hdmi

poruka: 22
|
čitano: 22.060
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Max-tv hdmi

ja imam max-tv već 2-3 god. i nedavno sam uzeo LCD televizor i na njemu ima priključak za HDMI, pa me zanima je li velika razlika u slici između toga što imaš max-tv i lcd tv povezan sa scart kabelom ili sa hdmi kabelom? i kolika je cijena toga hdmi kabela?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Max-tv hdmi
Pulja kaže...

ja imam max-tv već 2-3 god. i nedavno sam uzeo LCD televizor i na njemu ima priključak za HDMI, pa me zanima je li velika razlika u slici između toga što imaš max-tv i lcd tv povezan sa scart kabelom ili sa hdmi kabelom? i kolika je cijena toga hdmi kabela?

Ima razlike!

Cijena 1.5m ti je negdje 30ak kuna.

Obavezno HDMI kupi, pa tko još koristi SCART?

We are eternal. The pinnacle of evolution and existence. Before us, you are nothing. Your extinction is inevitable. We are the end of everything.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Max-tv hdmi

Imaš ih od 30-40 kn pa naviše. Kod mene je ogromna razlika u slici između SCART-a i HDMI-a sa onim Siemensovim receiverom, mislim da kod njega nešto ne valja sa SCART-om, no moguće da je samo kod mene tako.

16 godina
protjeran
offline
Max-tv hdmi

to je urbana legenda da je bolji HDMI

 

za pal prijam, dovoljan je chinch, a HD ionako rijetko tko na max-tvu-u može gledati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2010 20:29 (Bugofil).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Max-tv hdmi
Bugofil kaže...

to je urbana legenda da je bolji HDMI

 

za pal prijam, dovoljan je chinch, a HD ionako rijetko tko na max-tvu-u može gledati.

Cinch? Misliš kompozitni? Pa razlika između njega i SCART-a (kad koristi RGB, naravno) je poprilična, tako da se ne mogu baš složiti da je dovoljan kompozitni video, čak ni na starim CRT-ovima.

16 godina
protjeran
offline
Max-tv hdmi

nema nikakve razlike između činča i HDMI-a.

 

ja se igrao par dana pa provjerio.

 

imam dva max tv prijamnika oba su Siemens i zaista nema razlike u kvalitetei na LCD-ima.

 

ČINČ-slika

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Max-tv hdmi

Sama činjenica da je scart analogni, a HDMI digitalni ti nameće odgovor da je HDMI svakako bolji.

Scart ti podržava maximalnu rezoluciju do 576i, što znači da ti ne može proslijediti niti 720 horizontalnih linija tj. HD ready rezoluciju. Osim što je manja rezolucija, maximalna brzina osvježavanja iznosi 50 Hz, što znači da ne može proslijediti više od 25 sličica po sekundi.

Osim toga, HDMI nema problema sa svim anomalijama koje prate analogni prijenos slike..

U svakom slučaju, definitivno ti se isplati..

Cijena kabla uvelike ovisi o njegovoj duljini, ali kvalitetan kabal od 3 metra ima za kupiti u chipoteci po cijeni od 83 kune.

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Max-tv hdmi
Bugofil kaže...

nema nikakve razlike između činča i HDMI-a.

 

ja se igrao par dana pa provjerio.

 

imam dva max tv prijamnika oba su Siemens i zaista nema razlike u kvalitetei na LCD-ima.

 

ČINČ-slika

Onda mora da ne vidiš dobro ;)

Pa razlika između kompozitnog i S-Videa je sasvim primjetna, a RGB kod SCART-a je zaista daleko bolji nego ovi prije. To sam još na starom Quadro 55 cm CRT-u provjeravao da vidim točno kolika je razlika.

 

Znam ja šta je cinch, ali sa tri komada cincha možeš komponentni signal prenijeti, koji i HD podržava itd., tako da cinch baš i ne znači puno kod videa.

14 godina
neaktivan
offline
Max-tv hdmi

Ma nemoj te pričati gluposti,ja imam max tv od početka i odmah sam kupio kabal hdm-i iz razloga jer je duplo bolja slika nego preko skarta znači nema usporedbe kupi i stavi kabal hdm-i.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Max-tv hdmi

ok nema problema, onda ću uzeti taj hdmi kaba, ali mi ne treba duži od 1 metar, pa bi to negdje izašlo 40 kn?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Max-tv hdmi

75 kuna u chipoteci - metar i pol..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
16 godina
protjeran
offline
Max-tv hdmi

niste čovjeku rekli da li da uzme HDMI 1.3 ili 1.4 kabel {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Max-tv hdmi

u čemu je razlika?

16 godina
neaktivan
offline
Max-tv hdmi
Nulla e reale, tutto e lecito. Requiescat in pace
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Max-tv hdmi
DamageHigh kaže...

Sama činjenica da je scart analogni, a HDMI digitalni ti nameće odgovor da je HDMI svakako bolji.

potpuno točno kod prikazivanja Hd rezolucije.

 

no, opet se vraćamo na Pal, koji je pretvaranjem u digitalni signal još izgubio na kvaliteti umjesto da je dobio kvaliteti prikaza.

 

sve vam je to placebo ;)

 

onda bi mogli i o kvaliteti HDMI kabla.

 

ima HDMI metar i pol kabla po 30 kn a ima i po 150 kn.

 

znači da ovaj od 30 kn daje puno lošiju sliku nego ovaj od 150 kn ?

 

ili ovako, bolje je imati kvalitetan scart s dobrom optikom nego loš HDMi kabel za naš prijem Tv programa.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Max-tv hdmi

E, to je ta tema u kojoj smo se zakrvili oko ovoga, nisam se mogao sjetiti gdje je to bilo. ;)

Bugofil kaže...
DamageHigh kaže...

Sama činjenica da je scart analogni, a HDMI digitalni ti nameće odgovor da je HDMI svakako bolji.

potpuno točno kod prikazivanja Hd rezolucije.

 

no, opet se vraćamo na Pal, koji je pretvaranjem u digitalni signal još izgubio na kvaliteti umjesto da je dobio kvaliteti prikaza.

 

sve vam je to placebo ;)

 

onda bi mogli i o kvaliteti HDMI kabla.

 

ima HDMI metar i pol kabla po 30 kn a ima i po 150 kn.

 

znači da ovaj od 30 kn daje puno lošiju sliku nego ovaj od 150 kn ?

 

ili ovako, bolje je imati kvalitetan scart s dobrom optikom nego loš HDMi kabel za naš prijem Tv programa.

Da se odmaknemo od maxTV-a itd. jer tu postoji još hrpa dodatnih komplikacija, uzmi DVD player, u videoteci posudi neki DVD sa kvalitetnom slikom, i probaj spojiti sa kompozitnim, S-Videom i SCART-om (kojeg nužno namjestiš na RGB). SCART može u tim uvjetima dati vrlo kvalitetnu sliku, skoro kao HDMI, to je točno, ali ona prva dva daju daleko lošiju sliku.

 

Usput, kakve veze ima SCART s optikom? I slika koju prenosi maxTV je već digitalna, tako da dodatnom konverzijom u analogni za SCART i u TV-u sa SCART-a opet na digitalni za prikaz može samo još uništiti sliku.

 

@autor: uzmi bilo koji najjeftiniji kabel, nema razlike; 1.3 i 1.4 možeš zanemariti osim ako ti treba 3D ili audio return channel, a ne treba ti ni jedno ni drugo.

14 godina
offline
RE: Max-tv hdmi
Bugofil kaže...

1.) no, opet se vraćamo na Pal, koji je pretvaranjem u digitalni signal još izgubio na kvaliteti umjesto da je dobio kvaliteti prikaza.

 

2.) ima HDMI metar i pol kabla po 30 kn a ima i po 150 kn. znači da ovaj od 30 kn daje puno lošiju sliku nego ovaj od 150 kn ?

 

3.) ili ovako, bolje je imati kvalitetan scart s dobrom optikom nego loš HDMi kabel za naš prijem Tv programa.

1.) Pa nije li MaxTV u digitali?

2.) Ima, ali nije nužno razlika u kvaliteti slike. Najčešće su to drugačiji standardi (Ethernet, 3D, i slične stvari)..

3.) S ovim se donekle slažem, jedino što scart nema nikakve veze s optikom..

/(([ ∂αмαgєнιgн ]))\ // Bilo bi zgodno... Ali nije potrebno.
13 godina
neaktivan
offline
Max-tv hdmi

Pozdrav!

 

Evo da se prikljucim raspravi o ovome i postavim pitanje. Imam samsung plasmu i koristim DIGI TV , reciver od DIGI TV mi je spojen sa plasmom sa scart kabelom, e sad me zanima kad bi uzeo kabel koji na jednoj strani ima HDMI a na drugoj strani Scart i tako spojio, dali bi slika bila bolja ili ista?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Max-tv hdmi
msi00 kaže...

Pozdrav!

 

Evo da se prikljucim raspravi o ovome i postavim pitanje. Imam samsung plasmu i koristim DIGI TV , reciver od DIGI TV mi je spojen sa plasmom sa scart kabelom, e sad me zanima kad bi uzeo kabel koji na jednoj strani ima HDMI a na drugoj strani Scart i tako spojio, dali bi slika bila bolja ili ista?

Može biti samo lošija...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
neaktivan
offline
Max-tv hdmi
zasto losija?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Max-tv hdmi
msi00 kaže...

Pozdrav!

 

Evo da se prikljucim raspravi o ovome i postavim pitanje. Imam samsung plasmu i koristim DIGI TV , reciver od DIGI TV mi je spojen sa plasmom sa scart kabelom, e sad me zanima kad bi uzeo kabel koji na jednoj strani ima HDMI a na drugoj strani Scart i tako spojio, dali bi slika bila bolja ili ista?

Koja komponenta nema HDMI ?..Tv ili receiver od DIGI TV-a ?

 

Najbolje je HDMI>HDMI a zašto konverzija HDMI--Scart nije idealna nisi trebao ni pitati.

 

EDIT;

 

Sad sam vidio da taj Digi TV nema HDMI.

Kupi si onda Bandrige Scart kabel i vozi....

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 21:30 (Budokai).
12 godina
offline
Max-tv hdmi

Imam philips lcd i max tv je na njega spojen preko hdmi kabela. Sve je bilo ok ali kad sam danas upalit tv kaze da nema video signala, probao sam prebacivat na sve hdmi prikljucke al isto. Jel to kriv tv ili nesto drugo?

BARCA - MES QUE UN CLUB
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice