Montaža TV-a na zid

poruka: 10
|
čitano: 13.739
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Montaža TV-a na zid

 

ekipa kupio sam novi TV i nosač za montiranje na zid, moram još provjeriti al sam prilično siguran da mi je zid na koji ću ga ubušiti blok a ne cigla, a blok je šupalj, kak sad to ide, jel ga mogu samo roknit ili moram neke posebne tiplove uzeti? mislim sigurno nisam jedini koji je stavljao TV na blok

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Montaža TV-a na zid
Pitaj u dućanu gdje bi uzimao tiple.Probaj sa ovima koje si dobio uz nosač pa ako ne drže traži u dućanu za blok.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Montaža TV-a na zid

Imaš one vide namjenjene baš za blokove ,, kao malo sidro , znaci uvuče se u rupu unutra se raširi  i drži odlično ,ako bas nisi siguran(kao ja, nikad dosta ssigurnosti) onda vidi ako mozes probijes zid a s druge strane u drugu prostoriju staviš policu , tako sam ja sam napravio ,jer inace kad radim nesto radim sa 200% sigurnoscu

Može
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Montaža TV-a na zid

Da i ja pitam nesto. Imam doma knauf, a izmedju knaufa je drvena konstrukcija. Isto bi TV stavio na zid 49" ili 55". Imaju vjerojatno neki posebni sarafi za knauf za te situacije. Moze li mi netko dati nekakav link ako zna. I neke savjete kako bi to napravio, ucvrstio.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Montaža TV-a na zid
Ivanjino96 kaže...

Da i ja pitam nesto. Imam doma knauf, a izmedju knaufa je drvena konstrukcija. Isto bi TV stavio na zid 49" ili 55". Imaju vjerojatno neki posebni sarafi za knauf za te situacije. Moze li mi netko dati nekakav link ako zna. I neke savjete kako bi to napravio, ucvrstio.

Ja sam to nedavno isto trazio.Ista stvar,knauf tabla jedna.Izmedju je drvo,a ne aluminij.

Probao sam magentom nac konstrukciju jer nisam u pocetku znao da je drvo i onda kako magnet nista nije nasao kontam ko ga jebe busi i pogodim iz prve u drvo.Tu sam zabusio 10ku saraf debeli,onda sam poceo samo slijedeci busit kad pogodim saraf koji spaja konstrukcije pa sam ostale u knauf zabusio.

U ostale sam rupe zabusio ovo .Sony 55xe8505 je kod mene tv.Ja sam se raspitivao kod ljudi koji se bave knaufom rekli su mi da nebi trebalo bit tu problema jer se i kuhinje koje su teze kace bez problema na knauf.Sarafu je tom jedno nosivost oko 20-25kg i gledaj da je veci razmak izmedju njih.

Sto ne znaci ali nadam se da nece to roknit sve skupa sa zida.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 11:43 (hrka11).
13 godina
offline
Re: Montaža TV-a na zid
Za knauf (debeli) imas tiple urezujuce za knauf, za obican knauf imas posebne tiple koje se navuku, ali ako je drvo izmedju, najbolje da sarafis direkt u drvo - natavno, ako je drvena konstrukcija dosta stabilna/debela.
7 godina
online
Re: Montaža TV-a na zid

@hrka11

 

Ne bude ti to roknulo na pod, sigurno.

 

Inače, profili za knauf ti ni nisu aluminijski, nego su obično pocinčani željezni lim.

Aluminij bi bio preskup za to, a nikakve koristi jer se ionak ne vidi.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 14:43 (fer-de-lance).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Montaža TV-a na zid
Ja sam svoj zabusil prek na prek xD. Jbga, ispod mi je komp za kojim provedem vecinu vremena doma tak da mi nije svejedno da mi padne na glavu. A tiplama ne vjerujem bas tolko :D.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Montaža TV-a na zid
hrka11 kaže...
Ivanjino96 kaže...

Da i ja pitam nesto. Imam doma knauf, a izmedju knaufa je drvena konstrukcija. Isto bi TV stavio na zid 49" ili 55". Imaju vjerojatno neki posebni sarafi za knauf za te situacije. Moze li mi netko dati nekakav link ako zna. I neke savjete kako bi to napravio, ucvrstio.

Ja sam to nedavno isto trazio.Ista stvar,knauf tabla jedna.Izmedju je drvo,a ne aluminij.

Probao sam magentom nac konstrukciju jer nisam u pocetku znao da je drvo i onda kako magnet nista nije nasao kontam ko ga jebe busi i pogodim iz prve u drvo.Tu sam zabusio 10ku saraf debeli,onda sam poceo samo slijedeci busit kad pogodim saraf koji spaja konstrukcije pa sam ostale u knauf zabusio.

U ostale sam rupe zabusio ovo .Sony 55xe8505 je kod mene tv.Ja sam se raspitivao kod ljudi koji se bave knaufom rekli su mi da nebi trebalo bit tu problema jer se i kuhinje koje su teze kace bez problema na knauf.Sarafu je tom jedno nosivost oko 20-25kg i gledaj da je veci razmak izmedju njih.

Sto ne znaci ali nadam se da nece to roknit sve skupa sa zida.

 

 Di si kupio te šarafe?

mcf kaže...
Za knauf (debeli) imas tiple urezujuce za knauf, za obican knauf imas posebne tiple koje se navuku, ali ako je drvo izmedju, najbolje da sarafis direkt u drvo - natavno, ako je drvena konstrukcija dosta stabilna/debela.

 Debeli je knauf na metalnim profilima koji su ušarafiti u hrastove grede... imao sam veliku terasu u sklopu kuće. A nije baš nešto debela betonska deka pa se stari odlučio da napravi drvenu konstrukciju da bude lakše umjesto da se zida. Izvana Su OSB ploče na koju je stiropor stavljen i fasada a unutra je išao knauf na metalne profile.

10 godina
online
Re: Montaža TV-a na zid
Ivanjino96 kaže...

 Debeli je knauf na metalnim profilima koji su ušarafiti u hrastove grede... imao sam veliku terasu u sklopu kuće. A nije baš nešto debela betonska deka pa se stari odlučio da napravi drvenu konstrukciju da bude lakše umjesto da se zida. Izvana Su OSB ploče na koju je stiropor stavljen i fasada a unutra je išao knauf na metalne profile.

Onda napravi kao ja sto sam spominja.

Uzmi jaci magnet nadjes taj metalni profil i ove sarafe u njeg i to je to.

Jos bolje bi bilo ako znas di se nalaze drvene grede onda saraf desetku ili veci direkt u gredu nema di onda.

Ove leptire moze nac u svakoj trg sto se prodaje alat,sarafe itd. ovo je standard za knauf tako da nije nista specijalno ni tesko za nac.Ako ces s ovakvim sarafima u metalni profil onda moras znat je li jedna ili dvije ploce.

Origin_Steam: hrka11
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice