Problem Lg lcd svijetle točke

poruka: 12
|
čitano: 21.522
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Pozdrav, dns kad sam upalio tv i na ekranu su se pojavile svijetle točke kao u priloženoj slici. Jel zna netko što je to i moram li na servis? Hvala! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Da, vjerojatno su ti otpali difuzori sa LED dioda koji raspršuju svjetlost. Nosi na servis

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Problem Lg lcd svijetle točke

Isti slučaj bio kod mene ,loše zaljepljene reflektorske kapice koje su popadale.

Ako je TV pod garancijom na servis.

Tu ti je objašnjenje što se dogodilo.- https://www.youtube.com/watch?time_continue=572&v=rLwHWLHT4T4

9 godina
neaktivan
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Hvala vam puno! Ako mi tv nije pod garancijom jel zna netko koliko košta taj popravak? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Ovisi kako ćeš popravljati!

 

Na pogrešan način: naći ćeš nekog majstora koji će te olakšati za par sto kuna. On će otvoriti panel i zaljepiti te difuzore koji su ispali. Za par dana/tjedana/mjeseci će ti otpast neki drugi jer su sve ledice radile u istim uvjetima i pri približno istoj temperaturi, tako da samo je pitanje vremena koliko će ostale izdržati. 

 

Na ispravan način: otići ćeš u ovlašteni servis ili kod nekog majstora koji će ti promjeniti sve led trake u tv-u. Tako ćeš dobiti potpuno novu pozadinsku rasvjetu i ledice će opet izdržati koju godinu. Ako malo smanjiš pozadinsku rasvjetu i ne držiš je na 100%, izdržat će više nego ove prve. Cijena ovisi o broju traka i ledica, odnosno o veličini ekrana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Svakako treba smanjiti pizadinsko osvjetljenje. Koliko je optimalno? Na koliko vi imate namješteno pozad. osvjetljenje? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Ja imam Philips TV i držim osvjetljene na 100%, naime imam garanciju 5 god. pa nek sve crkne ak oće.

Na prošlom tv-u, isto Philips-u popadali su difuzori,vračen sa servisa (po TV dolazi HP Express i ista služba ga vrača,naravno bez naknade)

,zatim prdnulo napajanje,vračen s servisa i kod prvog paljenja opet svijetla točka(opet otpao difuzor).

Pošto je to bio treči kvar tražio sam zamjenu Tv-a ,oni su mi ponudili zamjenu ili povrat novca,došla služba odfurali su Tv,

meni ostavili voucher ili nešto takvo.

Otišao sam na mjesto kupovine s računom i za par dana su mi novci sjeli (cijela svota) na tekući račun.

Tako da za mene definitivno Philips Rules.

 

Da napomenem ovaj novi za sada radi odlično i bez problema.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Jel ima neki nacin da se produži životni vijek tih difuzora? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Problem Lg lcd svijetle točke
RazerM kaže...

Svakako treba smanjiti pizadinsko osvjetljenje. Koliko je optimalno? Na koliko vi imate namješteno pozad. osvjetljenje? 

 Ja na Grundigu imam recimo na 75% od 100, a ako gledam neki film po noći onda smanjim čak na 30%.

 

Nema neke univerzalne formule, smanjiš na onoliko dok ti kvaliteta slike ne počne padati, svakome je drugačije prihvatljivo.

 

Preko dana, ako je dnevni boravak pun svjetla i prozora, bi trebalo biti nešto jače (inače se slika slabije vidi). Preko noći je bolje staviti na neke niže vrijednosti (pogotovo ako se gleda neki film u mraku) jer nema potrebe da slika toliko "pršti", a i smanjenjem pozadinske rasvjete se smanjuje i vidljivost mana LCD-a :D

RazerM kaže...

Jel ima neki nacin da se produži životni vijek tih difuzora? 

 Difuzorima nemaš šta produživati vijek jer su oni običan komad plastike :)

 

Eto kako izgleda komad jedne trake:

 

https://tvledbars.com/wp-content/uploads/2017/10/1276aa.jpg

 

Difuzor je ova prozirna "leća" preko LED-ice. U samom centru se nalazi mala led-ica, a taj difuzor je kao što vidiš zaljepljen oko diode gdje su ove tri crne točkice.

 

Kako se dioda grije tako se grije i to ljepilo koje drži difuzor na mjestu. U jednom trenutku (kad i ako) se previše zagrije, ljepilo više ne drži i difuzor jednostavno ispadne. Dioda i dalje radi, ali nema difuzora koji usmjerava njenu svjetlost u svim smjerovima već svijetli samo naprijed i onda dobiješ takve točke po panelu.

 

Lijek - smanjiti pozadinsku rasvjetu. Diode vuku manje struje, slabije svijetle, manje se griju, manje su opterećene - puno je manja šansa da će se išta pregrijati, pokvariti i odljepiti.

 

9 godina
neaktivan
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Hvala svima, super ste!! Tv ide u ovlašteni servis :) 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Vjerojatno su ti difuzori problem, odnosno otpali su. Probaj malo zarotirati tv i/ili okrenuti ga naopako, pa ako nešto lupka i pomiče se unutar ekrana - to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem Lg lcd svijetle točke

Eto super, bitno da radi. Sad vidiš zašto govorim da je ljepljenje tih difuzora natrag pogrešno: ovi ostali su na rubu otpadanja, ti zaljepiš njih 5, a za 2 dana ih otpadne 10 :) Ovako si na miru jedno vrijeme sa tv-om.

 

Također je preporuka smanjiti malo pozadinsku rasvjetu, a ne je držati na 100%

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice