Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

poruka: 11
|
čitano: 7.315
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Model televizora: Sony KDL-42W650A

 

Starost televizora: oko godine dana.

 

Opis situacije: vanjski USB kabel spojen je s TV-om preko produžnog kabela duljine 1,5 metra (USB kabel). Hard disk je formatiran u NTFS formatu i koristi USB 3.0, ali je kompatibilan s USB 2.0 (hard disk). TV podržava NTFS format (karakteristike TV-a).

 

Problem: televizor se "muči" s prepoznavanjem eksternog USB hard diska.

 

Opis problema: navedeni "pametni" televizor ima mogućnost spajanja USB uređaja te sam tako uspješno oko 9 mjeseci koristio vanjski USB hard disk WD Elements veličine 1 terabajta za gledanje filmova, slika i slušanje glazbe s njega. Međutim, u zadnje vrijeme TV ima problem s prepoznavanjem diska. Primjerice, uopće ga ne registrira, ili ako ga registrira u sekundi ga izgubi (javi da je tu, pa odmah nestane, pauza, tu je, pa nije, pauza, itd.), ponekad se uspije spojiti pa se može pogledati 30-40 sekundi videa pa TV opet izgubi hard disk, a nekad (rijetko u zadnje vrijeme) radi savršeno (kad ga se uspije natjerati da radi). Što bi mogao biti uzrok navedenog problema? Hard disk na PC-u radi savršeno bez ikakvih problema. Da nije do USB kabela?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Problem ti je u produznom kabelu. Spoji hard disk na tv bez tog produznog tj samo sa kabelom koji si dobia sa hd-om i raditi ce bez problema. Ne moze ti hd "povuci" dovoljno struje preko produznog, ali reci usb stick moze bez problema.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Mali je problem što je TV montiran na zid, pa bih onda trebao cijelo vrijeme držati hard disk u zraku jer ga nemam gdje staviti. Možda da probam kupiti kraći USB? Od pola metra? Bi li to riješilo problem?

16 godina
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Kabel koji dobijes sa prijesnonim hd-om je kratak jer takav mora biti, ne mozes koristiti produzni kabel bez obzira na njegovu duzinu, jedini nacin ti je uzeti usb stick od ne znam 8-16 gb i onda mozes staviti produzni kabel, ako ces od 10 metara i nece biti nikakvih problema.

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Ima li tko kakvih preporuka?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Problem je u produžnom kabelu zbog kojeg disk ne dobiva dovoljno struje. probaj disk spojiti bez produžnog ali kupi duži usb 3.0 kabel sa dodatnim konektorom za napajanje npr: http://www.ebay.com/itm/1M-USB-3-0-AM-to-Micro-B-type-Y-USB-2-0-power-cable-for-HDD-external-hard-CB-CA3-/221511178820?pt=US_USB_Cables_Hubs_Adapters&hash=item3393185a44

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Dakle, trebao bih uštekati taj konektor za napajanje u još jedan USB na TV-u.

Međutim, problem je što TV ima samo 1 USB utor.

Je li bi radilo ako bi kupio takav kabel dulji i direktno spojio s diskom, ali bez dodatnog napajanja?

14 godina
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Ne bi, jer ti problem i je što disk nema dovoljno struje da se vrti. Ako hoćeš duži kabel treba ti neki sa dodatnim napajanjem. Recimo ovaj: http://www.ebay.com/itm/UNITEK-Y-3015-5-Meter-5M-16-4ft-USB-3-0-Active-Extension-Cable-w-Amplifier-/111501605789?pt=US_USB_Cables_Hubs_Adapters&hash=item19f6037b9d

Ovo je aktivni produžni, ima dodatno vanjsko napajanje koje štekaš u struju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

ili ovak možda probat

ovo:

http://www.chipoteka.hr/artikl/74902/kabel-usb-a-y-2m-usb-a-1z-022m-65306 usb za podatke ukopčat u tv

i ovaj crveni dio za dodatno napajanje uštekan u najobičniji usb punjač od 500mA http://www.njuskalo.hr/elektronski-uredaji/usb-punjac-5v-500ma-oglas-10245019

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

Molim vas pomoć,kupio sam eksterni HDD od Toshibe od 1TB,prebaci sam na njega filmove sa kompa i spojio sa TV-om (Sony KDL42) i kada pustim film imam sliku od sveka 20cm diagonale na TV-u od 102 cm,prije sam imao mali stik od 16GB-a i stavljao filmove na jnega i sve je radilo normalno,zašto sad neće??

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.2.2015 20:05 (sinke17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s USB hard diskom na SONY KDL-42W650A

I moj je na zidu pa ga stavim na nosać nekako uglavim a i pik traka pomogne ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice