Reprodukcija filmova sa USB

poruka: 25
|
čitano: 85.006
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova na TV preko USB

Dakle rijec je o modelu Panasonic TX-L42B6E (Viera), kada ubacim USB stik u tv i pokusam da pustim neki film vecinom AVI format filma, vecina filmova nece da radi, prikaze se poruka nesto kao "invalid file" ...jedan od filmova koji je uspjesno pokrenut ne prikazuje titlove, preimenovao sam titl filma jednako kao i naziv filma, probao i sa srt ili sub sintaksama te ubacio titl zajedno sa filmom u jedan folder, ali nije pomoglo...pretrazivao sam dosta na netu i koliko vidim da je to sa panasonicom dosta zeznuta stvar, takodjer ima i dosta konvertera ali mi se neda sa tim radit, cekat po sat vremena da prebaci u odgovarajuci format...sad me zanima da li postoji neko drugo rijesenje?? recimo kao DVD player sa USB ulazom??? nemam dvd player sa USB ulazom ali ako bi to moglo da radi, mislim da je to mnogo bolje rijesnje nego gubit zivce konvertiranjem videa i sl. Tv ima i 2 HDMI izlaza ...tako da vjerujem da se i pomoci njih moze dosta toga iskombinirat...nadam se korisnim odgovorima, hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.2.2014 17:00 (3Demon).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Reprodukcija filmova na TV preko USB

Postoji nadji filmove koji su u mkv. formatu na mom panasonicu su dosta kompatibilni, kao i titlovi. Ak neide javi ja sam s tim mučio par mjeseci dok nisam skuzio sve cake, sad gledam sve filmove u full hd rezoluciji sa titlovima.

12 godina
protjeran
offline
Reprodukcija filmova sa USB

pa najednostavnije, najeftinije i opcenito najbolje uzeti hdmi kabal od 10m(cca 130kn)ili koliko ti vec treba  i spojis to direkt! niti brige i problema oko usb/dvd/konvertiranja/milijon problema s slikom/zvukom itd...tako sam ja napravio nakon sto sam vidio koliko sam novaca a pogotovo zivaca potrosio na te gluposti! LP

Intel Core™ i7-4770S inside
Moj PC  
1 3 hvala 0
14 godina
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Probaj naći noviji firmware od tog modela pa flashaj jer ti oni većinom imaju problema sa kodecima.

Što se tiće titlova najbolje rade srt. ekstenzije koje moraš prebaciti iz windows 1250 u iso8859-2 dabi ti se š i ž karakteri pravilno ispisivali mada nekad zbog male greške u titl fajlu zna dogoditi da ga neće prikazati i onda ti je najbolje učitati fajl sa nekim programom za korekciju titlova kao npr.subtitleedit pa ga samo ponovo snimiš kao srt.

Ako ništa od toga ne uspije onda kupiš Philips ili pioneer dvd sa usb-om jer ti oba dvojica normalno prikazuju divx ili xvid kodirane filmove zajedno sa titlovima.

 
0 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
VIVAX TV-32LE71 Kako staviti titlove?

Pozdrav ekipa
Evo kupio sam ovaj tv naveden u naslovu.
Malo sam ga isao istraziti i skuzio sam da ne mogu stavit titlove na film koji je pokrenut preko usba
Znam da ima tipka na daljinskom subtitles ali njena uporaba ima vise funkcija stoga je nemoguce stavit titlove preko nje.
Moze li itko pomoci oko ovog?
Hvala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Imao sam slican problem samo sa philips tv-om. Film se zove npr "Ddd.avi" a prijevod onda "Ddd.srt" i sve ok. Eventualno stavis .sub extenziju ali prvo moras u my computer-control panel- pod folder options (mogucnost mape) podesit tj. skinut kvacicu s "hide extensions from known file types" ili kako je vec ako je na Hrv i Apply,ok i tek onda na rename. Dok je kvacica tamo,preimenovanjem i dodavanjem .srt ili .sub extenzije napravio si s*anje. Kad dakle ovako napravis,video i prijevod metni u novi folder nebitnog naziva,metni u stick u vozi. Nazive ne ostavljaj duge jer telka zna ne otvorit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Reprodukcija filmova sa USB
kaw_liga kaže...

Imao sam slican problem samo sa philips tv-om. Film se zove npr "Ddd.avi" a prijevod onda "Ddd.srt" i sve ok. Eventualno stavis .sub extenziju ali prvo moras u my computer-control panel- pod folder options (mogucnost mape) podesit tj. skinut kvacicu s "hide extensions from known file types" ili kako je vec ako je na Hrv i Apply,ok i tek onda na rename. Dok je kvacica tamo,preimenovanjem i dodavanjem .srt ili .sub extenzije napravio si s*anje. Kad dakle ovako napravis,video i prijevod metni u novi folder nebitnog naziva,metni u stick u vozi. Nazive ne ostavljaj duge jer telka zna ne otvorit

 

pokusao i to, ali nije pomoglo...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Reprodukcija filmova na TV preko USB

Ako sam dobro skužio: zaboravi na gledanje filmova preko USB-a. Mislim, možeš, al' je ˝pain in the ass˝{#}  zbog dugotrajnog prekodiranja bilokojeg videa! A za to je: multiAVCHD 4.1 program. I da, mislim da titlovi moraju biti ˝hard encode˝ili tako nešto, u sami video; pa tek onda konverzija za panasonic.

1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6
9 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Pomoc za 3d titlove....kupio sam samsung f7000 tv...kada skinem film sa neta u 3d prebacim ga na usb stick i titl naravno...stavim usb u tv i film radi odlicno..ali titl nemogu otvoriti..film bude oko 8gb u 3d blueray hd....kako da titlove postavim da rade?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Konvertiraj titlove s ovim programom za 3D filmove/titlove.

 

http://www.videohelp.com/tools/3DSubtitler

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 20:40 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Ok...Hvala...probam sutra..danas sam se cijeli dan mucio pa nista...neznam da li cu znati to uraditi s tim programom...kad bi mi dao mozda link da vidim kako se to radi...Hvala unaprijed...

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Sve ti piše na slici programa.

 

Obavezno instalirati Javu 64 bit ako su ti Windowsi 64 bitni.

 

 

Input file--uvezeš svoj titl

Output Directory---program će ti sam postaviti da ti se konvertira titl u isti folder u kojem ti je film.

........

 

Evo kako sam ja postavio, pa možeš i ti.

 

http://www.pohrani.com/?1L/jP/4W8BhgDE/3d-suptitler.jpg

 

Sve ćeš skontati sam.

 

 

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.6.2014 23:43 (Budokai).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Lijepo si ti to meni objasnio i hvala ti...ali ja nikako nemogu da skinem jawu i taj subtiter...jel postoji neki drugi nacin da ubacim titlove u 3d film i da gledam preko tv(usb)...stvarno imam dobar tv samsung f7000....

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Reprodukcija filmova sa USB

LINK za skinut Javu 64 bit.

 

Slika gdje klikneš da ti se skine Java s tog linka.

 

 

LINK za skinuti 3D subtitler

 

 

Slika gdje treba kliknuti da bi započelo skidanje

 

3D subtitler je u Zip formatu a možeš ga izvaditi i ako imaš Win rar. On ti se u tom formatu i skida i unutra to Zip-a ili Win rara je 3D subtitler exe.

 

Prvo instaliraš Javu onda tek 3D subtitler.

 

Ako ovo nije jasno, bolje pozovi nekog frenda koji se malo bolje konta u PC neka ti skine i instalira.

Greška Poštovani, proizvod koji tražite trenutno nije dostupan.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

trebam pomoc imam problem  isto kao i ostali  sa titlovima preko usb stika   da li netko zna nesto vise o tv-u  PHILIPS  model   42PFH5609/88

alen
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Reprodukcija filmova sa USB
terc kaže...

trebam pomoc imam problem  isto kao i ostali  sa titlovima preko usb stika   da li netko zna nesto vise o tv-u  PHILIPS  model   42PFH5609/88

 Titlovi ti moraju imati isti naziv kao i film.

9 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Jel cita taj tv mp4 format? Probaj mp4 filmove ako cita.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

imam samsung h-7000,film mi normalno reproducira preko usb ali prijevod koji je u srt-u tv ne ocitava jel zna netko zasto? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Reprodukcija filmova sa USB
riki kako si ti ti to rijesio sa titlovima imam noviji samsung i isti problem kao i ti
15 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Imam problem sa toshiba led tv HL833G. Svaki film koji je malo duži prekine se tocno u određenom dijelu i počne ispočetka kao da se restarta. Ako film traje 2-3 sata negdje oko 2 sata film se samo zamrzne i krene ispočetka i taj problem se javlja kod svih filmova. USB stick je NTFS formatu ali isto se događa sa FAT32. Da li ima neko rješenje za ovaj problem. Firmware na tv-u je najnoviji.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Reprodukcija filmova sa USB

Slicna situacija i kod mene.Mislim da je to do usb-a jer ako tv radi duze vrijeme a usb je stalno ustekan u tv on se na neki nacin grije pa zato zasteka.Recimo kod mene ako gledam jedan film najnormalnije ide od pocetka do kraja,ali ako recimo pokrenem drugi film nedugo nakon toga u 99% slucajeva ce zastekat u nekom trenutku i resetirat se tj krenit iz pocetka.Mislim nije to sad neka situacija,jednostavno ga premotas di si stao i pogledas do kraja (obicno samo jednom zasteka).

 

Eventualna rjesenja bi bila:

 

-pokrenut film s usb-a nedugo nakon paljenja tv-a (10-15min max nakon paljenja)

 

-ako gledas vise od jednog filma za redom napravit pauzu od nekih pola sata-sat i izvadit usb iz tv-a pa ga kasnije ponovo stavit

 

-ili jednostavno ako ti ne smeta,ako zasteka samo ga vratis di si stao i nastavis gledat

 

Kazem ni meni nije jasno zasto se to događa na televizorima al to mi je vec reklo par ljudi tako da nisi jedini.

16 godina
neaktivan
offline
Reprodukcija filmova sa USB

Ako misliš da je do USB sticka pokušaj s drugim stickom. Time ćeš barem otkriti gdje je problem (stick ili TV).

Zora puca, bit će dana ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Reprodukcija filmova sa USB
Imam problem. Na USBu 64GB imam oko 40ak crtanih filmova koji su na pocetku super radili, medjutim sad kad pustam koci dosta i vraca na pocetak. TV je marke VIVAX, ali mislim da nema veze sa tim jer koci i na LGu. Sta bih mogla da uradim?
Unapred hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Reprodukcija filmova sa USB

Dobro si napravio sto si u vec postojecoj temi postao svoj problem.

Loše si napravio što si odmah nakon 2 minute otvorio novu temu sa istim pitanjem.

 

Obicno losiji televizori loše reporduciraju velike video fileove i znaju stekati ako je kapacitet samoga usb-a prevelik za njihovu memoriju.

Uzmi nekakav stick manjega kapaciteta do 2GB i skidaj filmove manjega formata (do 800 Mb) i ne bi trebalo biti problema.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice