Samsung LCD spontano restartovanje postavki

poruka: 3
|
čitano: 4.001
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Samsung LCD spontano restartovanje postavki

Model je Samsung 32 inch s86 LE32S86BD HD ready.. TV je star 7 godina.. Problem je sledeci: Nakon svakih, otprilike, pola sata tv se na momenat zamraci i pri tom se sve postavke slike vrate na fabricke.. Pri tom tv ne gubi ton niti se pogube memorisani kanali..

 

Ovaj LCD mi je spojen sa racunarom preko HDMI kabla i slika mi je odgovarajuceg kvaliteta tek kada je u postavkama tv-a ukljucen "game mod".. Posle svakog ovog "restarta" koji sam gore opisao nanovo moram ukljucivati taj mod kao i raditi ostala podesavanja..

 

Zna li neko u cemu bi mogao biti problem ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung LCD spontano restartovanje postavki

Tek sam sad primjetio da mi je slika"shop mode" i kada je tako onda se tv sam vraca na postavke sa najdrecavijom slikom i najizrazajnijim bojama.. Valjda da bi se u radnji istakao.. Kako da prebacim na home mod?

 

edit: Rjesio.. Treba drzati menu dugme na tv-u nekih 10-15 sekundi i "shop mode" se iskljuci.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2014 10:20 (laik1981).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung LCD spontano restartovanje postavki

Da ne otvaram novu temu, imam jos jedno pitanje.. Moze li se ovaj gore LCD "natjerati" da ide u standby kada izgubi signal? Problem je sto se ne gasi zajedno sa racunarom kada je povezan HDMI vezom, dok kada je povezan vga vezom uredno se gasi kao i svaki monitor...

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice