Samsung LE32D550

poruka: 263
|
čitano: 106.971
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Samsung LE32D550

Vidi cuda kad sam davno spajao Galaxy S sa ovim TV-om, na netu sam (google) u par minuti sve saznao {#}

Koliko se sjecam, trebas imat WiFi router te na njega spojit TV bilo LAN kabelom ili Samsung wireless adapterom.

Jednom kad je spojen sa routerom, TV bi trebao vidjeti mobitel.

U opcijama TV-a imas network postavke pa ces tamo probat to setirat.

Sad se ne sjecam jesam li namjestao jos stagod na TV-u ili mobitelu, ali bili su umrezeni.

Eto, zabavi se {#}

Steam profile: Virty
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2013 13:51 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Virty kaže...

Vidi cuda kad sam davno spajao Galaxy S sa ovim TV-om, na netu sam (google) u par minuti sve saznao {#}

Koliko se sjecam, trebas imat WiFi router te na njega spojit TV bilo LAN kabelom ili Samsung wireless adapterom.

Jednom kad je spojen sa routerom, TV bi trebao vidjeti molbitel.

U opcijama TV-a imas network postavke pa ces tamo probat to setirat.

Sad se ne sjecam jesam li namjestao jos stagod na TV-u ili mobitelu, ali bili su umrezeni.

Eto, zabavi se {#}

hvala znaci tv o kojem pricamo nema ugradjeni wifi adapter right??

16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
unky kaže...
Virty kaže...

Vidi cuda kad sam davno spajao Galaxy S sa ovim TV-om, na netu sam (google) u par minuti sve saznao {#}

Koliko se sjecam, trebas imat WiFi router te na njega spojit TV bilo LAN kabelom ili Samsung wireless adapterom.

Jednom kad je spojen sa routerom, TV bi trebao vidjeti molbitel.

U opcijama TV-a imas network postavke pa ces tamo probat to setirat.

Sad se ne sjecam jesam li namjestao jos stagod na TV-u ili mobitelu, ali bili su umrezeni.

Eto, zabavi se {#}

hvala znaci tv o kojem pricamo nema ugradjeni wifi adapter right??

Koliko znam vecina TV-a (nisam niti jednog dosad vidio) dolazi bez wireless adaptera.

To je "dodatna oprema" te se kupuje zasebno.

Ako nema u ducanu, baci oko na njuskalo/ebay/amazon...

Steam profile: Virty
15 godina
offline
Samsung LE32D550

imas li koji link mozda!???za wifi adapter?na e bayu ih ima samo iz amerike!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung LE32D550

Neznam koji je tocan model WiFi adpatera za ovaj TV ali bi nesto ovako trebalo raditi LINK

Utipkaj na ebayu nesto tipa: Samsung WiFi Dongle pa pogledaj cijene i opise.

Steam profile: Virty
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 10:02 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Ljudi imate novi update za ovu telku.
Imam osjećaj da brže prebacuje kanale
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
robimarko kaže...
Ljudi imate novi update za ovu telku.
Imam osjećaj da brže prebacuje kanale

I meni se cini da brze "vata tipke" {#}

Steam profile: Virty
13 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Da i kao da se brže pali,responzivniji je općenito
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Odakle skidate updateove? Na samsungovim stranicama nema ništa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Pa sa samsungovih stranica:http://www.samsung.com/uk/support/model/LE32D550K1WXXU-downloads

Pogledaj si u tv-u koju verziju trebaš MST ili MSV i skineš
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
robimarko kaže...
Pa sa samsungovih stranica:http://www.samsung.com/uk/support/model/LE32D550K1WXXU-downloads

Pogledaj si u tv-u koju verziju trebaš MST ili MSV i skineš

Takodjer ima i na www.samsung.com/hr

Steam profile: Virty
16 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Sadašnja verzija mi je 1006 pa pretpostavljam da trebam MSV pošto je 1011 a MST 1029?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Onda trebaš MSV
robimarko@gmail.com
16 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Uspješno je nadograđen na 1011 Nešto je brži odaziv nego prije. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Samsung LE32D550

Stavljen MSV1011 - razlika između prebacivanja sa uređaja na uređaja - PC - Wii - MaxTV - nema razlike.

 

Ako je možda brži u prebacivanju sa programa na program - ne znam, jer korisitm samo MaxTV za TV.

 

Ikonica za USB storage je drugačija i izgleda bolje - sve ostalo mi je ostalo isto.

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
13 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Dali ovaj tv može primat HD signal?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung LE32D550

Da!full hd je

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Pozdrav,

 

imam SAMSUNG LED TV 48H6400 (Smart Tv).

 

Uzeo sam Magic Net - kabelska televizija.

Iz Varaždina operater.

 

Uglavnom, problem je totalno idiotski sortirani programi.

Imam preko 140 programa, lijepo sve radi, čista je slika...ali sortirani su po nekoj glupoj logici, nekim abecednim redom i ako želiš recimo s htv1 do rtl-a treba 100 godina, što totalno umara...

 

Prošao sam sve postavke uzduž i popreko, zvao Magic, čitao uputstva...nigdje ne pronalazim rješenje..nešto tipa "smart" search, da mi sortira programe po nekom normalno slijedu...

 

Ono cura doma ima Max Tv, ima super soritrane programe, isto kao i frend koji ima Iskon Tv.

Kad sam imao stari TV (kutiju CRT) isto je digitalni prijamnik lovio 20 programa i sam ih sortirao normalno...no ovo sad je debilana.

 

Ne znam da li je to do Tv-a ili do Magic Neta?

Dobio sam karticu koja otključava 100 digitalnih programa...velim sve je super osim tog sortiranja...pustim search kanala i oni mi ih sve nađe i sortira po abecedi OMG i ne nudi nikakvi drugi oblik traženja..ono već ludim..obično sve skužim i složim ali sad sam bespomoćan :(

 

 

Molim pomoć,

 

hvala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.6.2015 19:13 (klokan_jack).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550- pomoć za skidanje allsherea

Molim pomoć, vas iskusne u IT-ju.

 

Koliko vidim ovaj tv nema ni ugrađen Wi-Fi ( wireless lan), ali ima Wi-Fi- podršku-pripremu?
DA LI ZNAČI DA ĆU ZA KORIŠTENJE DLNA ( ALLSHERE softwera) morati kupiti WIFI ( WIReless LAN) ADAPTER ili su to dvije različite stvari i može se  dlna sa  laptopa prebaciti  bez  wlan adaptera?

Kada se na laptop skine ALLSHARE SOFTVER , da li se onda na tv taj DLNA softver prebaci tako da spojim laptop i tv sa hdmi ( ili ev.usb) kabelom?

i šta onda dalje?...upali mi se neki čarobnjak , vodič na tvu i samo potvrđujem šta treba ili?

 

 Imao sam USB stick, pretpostavljam da je tako najlakše PREBACITI, ali mi se nedavno  pokvario...ZATO, ako može hdmi ili usb  kabelom išao bih sada kabelom jer ga sada nemam ...ako ne može kabelima ,  onda ću hitno kupiti neki USB stick / recimo 16Gb/ pa snimiti Allshare sa laptopa na USTICK, pa spojiti na TV ...i onda je poslije valjda lako?... sve me navodo televizor ili  ima još neka caka?

 

hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550- pomoć za skidanje allsherea
Tako je, ovaj ti nema ugradjen WIFI modul, vec moras kupit WIFI USB Adapter ili TV spojiti direktbo mrežnim kabelom. DLNA i AllShare su različite stvari, pa da ti pomognem. DLNA služi da ti sa uredjaja koji podrzavaju DLNA, poput večine Android smartphonea, prebaciš audio/photo/video na TV u mirror prikazu. AllShare je pc software koji instaliraš na računalo i u njemu dodjeliš folder koji želiš da ti je dostupan na TVu koji mora biti spojen na istu mrežu/wifi na kojem je i taj PC. Kad na TVu udješ pod SOURCE, vidit ćeš svoj PC kao izvor i onda na njemu biraš filmove/serije kao da si uštekao USB stick sa filmovima npr.
ptspclan.com | visit us ^^
8 godina
neaktivan
offline
DLNA i Alsh...tehnički dio+ wifi adapter?

HVALA TI PUNO!

ali da pojasnimo, jer mi nije tehnički sve jasno:

iz specifikacija s netaa ovaj tv defin.nema dlna, kako i sam kažeš... gledao sam  u specif. na:http://www.tvtopboxes.co.uk/samsung/Samsung-LE32D550K1-32%22-HD-LCD-TV

 

da li Allshare program koji instaliram na PC ,moram ( i mogu li uopće )ga snimiti i na lcd tv...ili se on širi zrakom , ili moram preko  hdmi ili USB kabela?

ako ne, da li onda allshare soft. mi  koristi samo sa multimedije koje ima na PC  i koje ću gledati na tvu, ili taj Allshare mogu korisitit i za multimedije izvan pca (  na smartfonu, digital. fotoaparatu, kameri, kamkorderu itd)

ja sam na jednom drugom forumu postavio pitanje kako mogu koncerte sa youtuba koje gledam na  mobitelu  gledati na velikom ekranu tva?...onda je krenula priča o dlna, a poslije se reklo da je kod samsunga D550  neka vrsta dlna taj allshare ( mada to nije ista stvar kako ti kažeš)

 

 da li za pc i alshare instaliran na njemu, a   koji hoću upariti na  televitor,  moram imati wifi adapter koji spominješ , ili ga mogu prebaciti sa hdmi kabelom?

ili taj wifi adapter služi za primanje multimedaja s drugih aparata ( mobitela itd) , a koji ne mogu koristiti alshare kojeg instaliram na pc (laptop)...ili adapter služi za nešto treće?

NEMOJTE SE LJUTITI MOŽDA PITAM SKROZ GLUPE stvari, ali nisam to nikada koristio pa mi nisu nimalo jasne te stvari

 

 

 

PS:ako ću ipak trebati wifi adapter, da pitam. koliko on cca košta?

Ja imam (čini mi se D-linkov adapter)  koji sam koristio za bežično spajanje modema i računala u drugoj sobi...da li on može poslužiti i za samsung d550 televizor...

ako da , da li onda preko njega mogu odmah gledati medije sa mobitela na tvu??

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2015 12:18 (hrkihrle).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550- pomoć za skidanje allsherea

HVALA NA POJAŠNJENJU DISTINKCIJE

Samo mi ovo nije jasno, kažeš:

AllShare je pc software koji instaliraš na računalo i u njemu dodjeliš folder koji želiš da ti je dostupan na TVu koji mora ...

 

ako ja na pcu-laptopu imam masu foldera ( neki za video, neki za slike, neki dokumenti itd), šta znači da na pceu DODJELIŠ FOLDER?

Nije valjda da moram  željene dokumenta iz raznih foldera na laptopu prebaciti sve u taj jedan folder??

 

Ili ću preko tva moći slobodno šetati po raznim foldrima: library, dokumentima, picturesima itd  koji se nalaze u laptopu...te ih otvarati slobodno  po izboru

 

14 godina
offline
Re: DLNA i Alsh...tehnički dio+ wifi adapter?
hrkihrle kaže...

HVALA TI PUNO!

ali da pojasnimo, jer mi nije tehnički sve jasno:

iz specifikacija s netaa ovaj tv defin.nema dlna, kako i sam kažeš... gledao sam  u specif. na:http://www.tvtopboxes.co.uk/samsung/Samsung-LE32D550K1-32%22-HD-LCD-TV

 

 

Nemoj da te to buni. 

Ovaj TV nije SMARTTV, ali podržava AllShare preko WiFi/LAN, što je najvažnije. Dakle, prvo što moraš napraviti, moraš nekako povezati TV sa PC-om u pogledu mreže, bilo putem WiFi USB adaptera koji ćeš uštekati u TV ili tako da u TV direktno uštekaš mrežni (LAN) kabel koji je spojen sa routerom gdje ti je i PC spojen. (PC ti se može i bežično spojiti na router, bitno je da su svi uređaji, TV i PC na istoj mreži).

 

hrkihrle kaže...

 

da li Allshare program koji instaliram na PC ,moram ( i mogu li uopće )ga snimiti i na lcd tv...ili se on širi zrakom , ili moram preko  hdmi ili USB kabela?

ako ne, da li onda allshare soft. mi  koristi samo sa multimedije koje ima na PC  i koje ću gledati na tvu, ili taj Allshare mogu korisitit i za multimedije izvan pca (  na smartfonu, digital. fotoaparatu, kameri, kamkorderu itd)

ja sam na jednom drugom forumu postavio pitanje kako mogu koncerte sa youtuba koje gledam na  mobitelu  gledati na velikom ekranu tva?...onda je krenula priča o dlna, a poslije se reklo da je kod samsunga D550  neka vrsta dlna taj allshare ( mada to nije ista stvar kako ti kažeš)

 

 da li za pc i alshare instaliran na njemu, a   koji hoću upariti na  televitor,  moram imati wifi adapter koji spominješ , ili ga mogu prebaciti sa hdmi kabelom?

ili taj wifi adapter služi za primanje multimedaja s drugih aparata ( mobitela itd) , a koji ne mogu koristiti alshare kojeg instaliram na pc (laptop)...ili adapter služi za nešto treće?

NEMOJTE SE LJUTITI MOŽDA PITAM SKROZ GLUPE stvari, ali nisam to nikada koristio pa mi nisu nimalo jasne te stvari

 

  

 

Dakle, AllShare je software koji instaliraš na računalo i to je to. Na TVu ne radiš i ne instaliraš ništa, osim gore navedenog, a to je da TV spojiš na istu mrežu di je i PC spojen. AllShare omogućava da sadržaj koji imaš na PC-u (photo/audio/video) možeš reproducirati na TVu. Naravno, PC ti mora biti upaljen i spojen na mrežu dok to radiš :) 

 

DLNa je nešto skroz drugo. Već sam prije napisao, on će ti omogućiti da sve sa svog mobitela (Andorid) iz Galerije gledaš na TVu (photo/video/audio), ali ne da imaš "screen mirroring", odnosno da možeš gledati tipa YT videa na TV-u. To ti neće raditi. Za to ti trebaju uređaji poput Google ChromeCasta ili HTC MediaLinkHD ili AppleTV-a (malo progooglaj). 

 

HDMI kabelom ne možeš raditi to što spominješ, ali recimo, ako imaš PC/laptop i spojiš ga HDMI-em sa TV-om, to ti je u biti pretvorilo tvoj TV u monitor. Ne mogu jednostavnije ti to predočiti. :)

 

Takodjer, kada ti je TV spojen na kućnu mrežu, ako ti telefon ima Samsung AllShare App (mislim da mora biti Samsung telefon), onda možeš i sadržaje sa telefona reproducirat na TV-u, kao i sa PC-a. Nemam Samsung telefon, pa ne znam kako točno aplikacija radi. 

 

Nema glupih pitanja! 

 

hrkihrle kaže...

 

PS:ako ću ipak trebati wifi adapter, da pitam. koliko on cca košta?

Ja imam (čini mi se D-linkov adapter)  koji sam koristio za bežično spajanje modema i računala u drugoj sobi...da li on može poslužiti i za samsung d550 televizor...

ako da , da li onda preko njega mogu odmah gledati medije sa mobitela na tvu??

 

 

Neće ti raditi skoro niti jedan USB WLAN Adapter osim SAMSUNG TV adaptera koji možeš kupiti u bilo kojem dućanu koji ima Samsungove TV-e. Mislim da su cijenom oko 150-250 kn. 

Ovo za mobitel sam ti gore odgovorio.

 

 

hrkihrle kaže...

HVALA NA POJAŠNJENJU DISTINKCIJE

Samo mi ovo nije jasno, kažeš:

AllShare je pc software koji instaliraš na računalo i u njemu dodjeliš folder koji želiš da ti je dostupan na TVu koji mora ...

 

ako ja na pcu-laptopu imam masu foldera ( neki za video, neki za slike, neki dokumenti itd), šta znači da na pceu DODJELIŠ FOLDER?

Nije valjda da moram  željene dokumenta iz raznih foldera na laptopu prebaciti sve u taj jedan folder??

 

Ili ću preko tva moći slobodno šetati po raznim foldrima: library, dokumentima, picturesima itd  koji se nalaze u laptopu...te ih otvarati slobodno  po izboru

 

 

Možeš dodijeliti foldera koliko hoćeš i tako će ti se oni prikazati na TVu. Prvo će ti pod SOURCE kad odabereš pojaviti će se tvoj PC, pa kad njega klikneš, onda će se pojaviti svi folderi koje si dodao u AllShare softwareu. Tako, ne moraš raditi ništa slično prebacivanju svega u jedan folder. 

Ako želiš gledati filmove sa titlovima koje imaš, važno je da ti i film i titl imaju isti naziv inače ti neće reproducirati titlove.

 

Kada na TVu gledaš tako sadržaj sa laptopa, praktički, tebi laptop služi samo kao medij s kojega TV povlači podatke. Na laptopu se ništa ne događa, ne moraš ti reproducirati na laptopu film. Ako ga spojiš direktno sa HDMI-em, onda ti TV postaje monitor :)

 

Slobodno pitaj ako ti što još nije jasno.

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
Samsung LE32D550

Ja recimo imam na racunalu instaliran Serviio media server kojim onda dijelim sadrzaj koji odaberem na racunalu sa TV-om. TV je naravno spojen na istu mrezu gdje je racunalo, kod mene je spojen LAN kablom. Ako ti je mobitel spojen na istu mrezu moguce je mobitelom dijeliti sadrzaj na TV. Dovoljno je da trazis u store DLNA. Ja osobno koristim AllConnect. Sa mobitela putem te aplikacije moguce je dijeliti i recimo youtube video tako da u youtube aplikaciji odaberes "share" i onda odaberes DLNA aplikaciju kao odrediste. Radi to i sa AllConnect i sa BubbleUPnP. Naravno u DLNA aplikaciji moras odabrati odabrati TV kao reproduktor.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: DLNA i Alsh...tehnički dio+ wifi adapter?

HVALA TI...super si mi  i detaljno odgovorio!

Mislim da sam sad sve shvatio

probati ću to, nadam se da će ići

TV je spojem lan kabelom na ruter ,tako da  akosam shvatio ok, neću trebati uzimati samsungov wifi adapter

hvala još jednom na sviom pojašnjennjima!!

14 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
Ovo sto ti je Rain Man odgovorio isto mozes probat za stream s mobitela. Ja imam HTC MediaLinkHD, pa mi to nije potrebno.
ptspclan.com | visit us ^^
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung LE32D550

Što se tiče računala i tva, pokušati ću prvo na način koji mi je objasnio  SARDAX...allshare  znam  instalirati i on je baš od samsunga

 

Drago mi je ,ako sam te dobro shvatio, da postoji metoda da se gledaju koncerti sa youtuba na tvu...preko DLNA koji imaju noviji smartfoni

Nije mi jasno ovo traženje u store DLNA?

Neki dan sam kupio preko webshopa xperia E4g , ona ima mislim dlna povezivanje

ali ta funkcija se ne nalazi u store , nego mislim u postavkama, pa u povezivanje?

šta je to store koji spominješ?aamo drugi izraz za postavke ili?

 

evo baš sam sad pogledao u povezivanju od xperie...ona ima i zrcaljenje zaslona na televizoru (zrcaaljenje uređaja xperia na tvu ili tabletu kaompatibilnom s tehnologijom miracast)

Možda je to ono što je spominjao sardex da neki tvei imaju gledanje medija sa mobitela na zrcalu tva ( mislim da je za D550 rekao da on nema zrcalo---to je valjda Miracast tehnologija koju D550 vjer. nema)?

ovaj mob tipa E2003 ( E4G) ima u povezivanju i postavke z THROW ( bežično reproducirajte sadržaj sa svojega uređaja xperia na drugim mrežama)

 

 

15 godina
offline
Samsung LE32D550

ovako imam problem!

naime kad tv spojim sa maxtv prikljuckom preko hdmi-a ne vidim sliku?!znaci vidim opcije na ekranu(od maxtv-a) i to ali ako stisnem bilo koji  tv program nema slike i zvuka?

gledam sad preko skart kabela ali nije bas slika ono super!u cemu je problem???molim pomoc?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung LE32D550

updejtao sma tv na zadnju verziju ali i dalje preko hdmi kabela nema slike!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung LE32D550
unky kaže...

updejtao sma tv na zadnju verziju ali i dalje preko hdmi kabela nema slike!

Probaj resetirati TV na tvorničke postavke.

Ako ne urodi plodom, u postavkama TV-a vidi imaš li opciju HDMI (video input) i da li je označen/aktivan.

Vidi na TV-u koji ti je video output format, probaj mijenjati između 1080/60p, 1080/24p or 1080/30p....

U opcijama maxtv uređaja, vidi da li je i tamo namješten i označen HDMI kako treba.

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2018 7:40 (Virty).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice