Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

poruka: 18
|
čitano: 35.396
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

prvo nisam znao gdje da stavim pa sam tu stavio ...ovako imam problema s spajanjem te 3 gore navedene komponente ...

 

kako najbolje spojiti a da nemam problema....  KOMPONENTE: Samsung LCD - SAMSUNG KUCNO KINO - MAX-TV

evo sto isprobao pa mi recite svoje misljenje i prijedloge:

 

 

1. spojio max-tv < (skart) >    lcd    < (optical audio) >    kucno kino   PROBLEM  -  kasni mi zvuk sa  max-tv  (iskopcam optical audio i ukopcam SVE RADI SUPER sat vremena i onda opet isto )

2. spojio max-tv  < (HDMI) >  lcd    < ( HDMI) > kucno kino  PROBLEM nema zvuka dok  god ne ukopcam optical audio

 

u uputama pise da ako zelim gledat tj zvuk sa TV da se spoji optickim kablom ali i pise ako ima HDMI(sto max-tv ima) da netreba optical audio ali meni uopce ne radi bez optical audio ...

 

 

ima tko kakvu ideju ????!! hvalaaa

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

Probaj spojit MAX TV sa LCD preko HDMI kabla i MAX TV sa RECEVEAROM (kućno kino) preko optičkog kabla, osobno nisam probao ali mi se ćini OK zbog kašnjenja audio signala na MAX TV-u

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

Hm ja imam sličan sustav kmponenti. Koliko ti HDMI ulaza ima kućno kino. 

 

Kod mene je ovako, komponente su: sony pojačalo, sony dvd player, sony set zvučnika i maxtv. Kod mene je sve spojeno drito u pojačalo pa iz njega na TV, time sam dobio da kako promjenim kanal na pojačalu DVD, TV itd odma mi se mijenja i slika i zvuk koji se proslijeđuju zvučnicima i sve radi savršeno jedino nema teletexta na tvu (jer nije spojen scartom). Sve komponente povezane hdmijevima.

 

U tvom slučaju vjerovatno i dvd i max tv imaju po 1 izlaz (tako je kod mene, ali meni pojačalo ima 4 takva). probaj onda preko dvda spojiti maxtv na način da spojiš kućno kino u LCD tv preko HDMI kabla, a maxtv pobodeš u dvd preko činčeva, na taj način dok je dvd u AUX načinu rada ti bi trebao imati i zvuk i sliku na TV-u od MaxTv-a kako spada. Ukoliko ne uspije spoji posebno i jedno i drugo na tv preko HDMI ja jedino što onda maxtv neće moći koristiti zvučnike od kućnog kina.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

Kod mene je MaxTV spojen s HDMI na TV a sa optickim kablom na kucno kino . Kucno kino je spojeno s drugim HDMI kabelom takodjer na TV. Sav zvuk mi je preko kucnog kina,zvuk na TV je smanjen do kraja.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

2 yaro: probano i ne radi ...

2 nCh! : pod jedan  hebo teletex .. dvd tj kucno kino i max imaju po jedan HDMI ..

 

" preko dvda spojiti maxtv na način da spojiš kućno kino u LCD tv preko HDMI kabla, a maxtv pobodeš u dvd preko činčeva, na taj način dok je dvd u AUX načinu rada ti bi trebao imati i zvuk i sliku na TV-u od MaxTv-a kako spada." ok ovo probam samo nerazumijm kako ako spojim sve u kucno kino kako onda prolazi slika na tv iz max-tv ako on nije spojen na LCD (daj mi to pojasni)??? 

 

"Ukoliko ne uspije spoji posebno i jedno i drugo na tv preko HDMI ja jedino što onda maxtv neće moći koristiti zvučnike od kućnog kina." <---- probao i ne radi mi ...

 

 

Kristyans: procitaj sto sam napisao gore ...to sam vec napravio i NE..

nema gaaa...
15 godina
offline
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?
Comfort kaže...

2 yaro: probano i ne radi ...

2 nCh! : pod jedan  hebo teletex .. dvd tj kucno kino i max imaju po jedan HDMI ..

 

" preko dvda spojiti maxtv na način da spojiš kućno kino u LCD tv preko HDMI kabla, a maxtv pobodeš u dvd preko činčeva, na taj način dok je dvd u AUX načinu rada ti bi trebao imati i zvuk i sliku na TV-u od MaxTv-a kako spada." ok ovo probam samo nerazumijm kako ako spojim sve u kucno kino kako onda prolazi slika na tv iz max-tv ako on nije spojen na LCD (daj mi to pojasni)??? 

 

"Ukoliko ne uspije spoji posebno i jedno i drugo na tv preko HDMI ja jedino što onda maxtv neće moći koristiti zvučnike od kućnog kina." <---- probao i ne radi mi ...

 

 

Kristyans: procitaj sto sam napisao gore ...to sam vec napravio i NE..

 Ja imam takodjer Samsung TV i kucno kino(premda nevazno) i MaxTV i spojeni su s dva HDMI kabla te optickim i sve radi. Ne vidim nacin na koji bi moglo doci do kasnjenja tona kad istovremeno idu zvuk i slika samo na razlicite izlaze.

Mislim da ti je najbolje spojiti MaxTV i LCD s HDMI kablom a MaxTV spojiti s cincevima s kucnim kinom ako ti vec ne radi preko optike. Imao sam jedno vrijeme spojeni   TV i kucno kino s opticki kabelom  radilo je i u toj kombinaciji.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

ok ajde javim se jos ...

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

Pa kako ne bi imao sliku. Dvdovi, kućna kina ili što već imaju i input i output činč utore (osim ako nisu krš od 200 kn). Ako ubodeš u inpute maxtv i spojiš taj dvd hdmijem ili scartom on će lijepo prebacivati sliku za max tv-a dok je u AUX-u, a dok je i DVD načinu rada lijepo šilji svoju sliku.

"ne prestajemo se igrati zato što ostarimo, starimo zato što se prestajemo igrati" - Flegma (car)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

Kako mogu spojiti maxtv s plasma tv i kućnim kinom? Maxtv sam spojila s tv-om preko HDMI kabla, TV ima samo jedan ulaz (izlaz) za HDMI. Kućno kino nema ni izlaz za optički kabel niti drugi scart, (jednim je spojen na TV). Imaju samo činčeve. Što trebam napraviti da TV čujem na zvučnicima kućnog kina? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

Evo da podignem ovu temu.

 

Samo sta ja sebi imam namjeru nabavit neko solidno kucno kino. znaci nemam ga sad..

 

I sta mi je potrebno da bi spojio recimo maxtv sa kucnim kinom, tj da objasnim da mi maxtv daje sliku na tvu a ujedno da taj zvuk dobivam na kucno kino..

 

2. pitanje je... cesto znam pc spojit za lcd tvom preko hdmia i tada mi zvuk ide direktno na lcd e sad takoder bi htio da se i ta opcija da podesit preko kucnog kina znaci sliku daje tv zvuk kucno kino....

 

Uglavnom treba mi preporuka neceg da to sve mogu ukombinirat da radi..

 

Sad da li je to set nekakvih zvucnika + neki reciver najbolje ce znat onaj koji se razumije u to...

 

Uglavnom ne treba mi nista super kvalitetno jer to nije pre velika soba cisto m itreba da si osposobim bolje ozvucenje kada gledam tekme, filmove i tak to..

 

ako je potrebno lcd mi ima 3 hdmi ulaza

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2010 14:15 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

@ toxic,

-sjeti se nekadašnjih 'linija', tj. predpojačala u ovom slučaju.

Pošto planiraš kupiti 'kućno kino' i spojiti sve-sa-svim, bio bi potreban model koji ima dovoljan broj ulaza... u ovom slučaju HDMI barem 2-3 kom. Tad je nevažno dali TV ima 3 ulaza, osim ako ga želi i direktno spojiti npr s PCja.

-Klasična shema, svi dolazni uređaji idu u (pred)pojačalo, koje šalje izlaz na TV i zvučnike.

 

Ali tu je problem cijene takvog sistema. Vjerojatnije ćeš npr PC spojiti (audio) preko digital (optical/Coax) izlaza i HDMI direktno na TV.

S MaxTVa može ista kombinacija, ili chinch za zvuk ... ovisno kakav je model (ali mislim da nema željenu kombinaaciju).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?
ihush kaže...

@ toxic,

-sjeti se nekadašnjih 'linija', tj. predpojačala u ovom slučaju.

Pošto planiraš kupiti 'kućno kino' i spojiti sve-sa-svim, bio bi potreban model koji ima dovoljan broj ulaza... u ovom slučaju HDMI barem 2-3 kom. Tad je nevažno dali TV ima 3 ulaza, osim ako ga želi i direktno spojiti npr s PCja.

-Klasična shema, svi dolazni uređaji idu u (pred)pojačalo, koje šalje izlaz na TV i zvučnike.

 

Ali tu je problem cijene takvog sistema. Vjerojatnije ćeš npr PC spojiti (audio) preko digital (optical/Coax) izlaza i HDMI direktno na TV.

S MaxTVa može ista kombinacija, ili chinch za zvuk ... ovisno kakav je model (ali mislim da nema željenu kombinaaciju).

znaci ja moram kupit set zvucnika + reciver i odredeno kablovinje...

 

jer bez recivera to nece radit..

 

npr... meni netreba dvd player ak me kuzis...

15 godina
online
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

-uobičajeno kućno kino, možda ima jedan HDMI izlaz, vrlo rjetko ulaz.. od ulaza bi bili potrebni digital, 5.1 i 2.0-chinch.

-još bi moralo biti podržano izbor-kombinacija slike-zvuka.. -komplicirano, postoji ali cijene su znatno više (jedna nula).

 

DVD s kućnog kina bi radio (osnovna funkcija) ili misliš s PCa... nije to problem povezati ali je bezbroj kombinacija i vrsta priključaka, a kućna kina su ugl. player+zvučnici, za nešto više treba pravi reciver/pojačalo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?


Mislio sam ovakvog nesto


http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=186085


+ reciver...


jel bi to bilo u redu??


za reciver neki polovni nebi dao vise od 600kn tak da me sve zajedno dode 2000kn


ili ima neko bolje rijesenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

:)) - tko bi to znao...

btw, u merkatoru je ista stvar, ista cijena.. bar je novo, s garancijom.

Ali sigurno nema HDMI, pa je možda neko kućno kino bolji izbor (i jeftiniji).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?
ihush kaže...

:)) - tko bi to znao...

btw, u merkatoru je ista stvar, ista cijena.. bar je novo, s garancijom.

Ali sigurno nema HDMI, pa je možda neko kućno kino bolji izbor (i jeftiniji).

ajde preporuka neceg ako moze..

12 godina
neaktivan
offline
Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?

Pozdrav Svima.

 

imam jednu meni kompliciranu situaciju koja mi čupa živce, pa bih vas molio za pomoć.

 

Dakle, radi se o tri komponente:

1. MaxTV

2. Kućno kino LG-HT806PH

3. TV 55LB870V

 

Situacija 1.

Želio sam zvuk na kućnom kinu kada gledam MaxTV i to sam uspio dobiti na sljedeći način:

MaxTV hdmi TV

MaxTV scart kućno kino

 

Probao sam dobiti zvuk na kućnom kinu da povežem TV i kućno kino, i nije uspjelo, ni hdmi-om, ni optičkim kabelom ni scartom...

No nije mi bilo toliko bitno s obzirom da je i ovako funkcioniralo..

 

Situacija 2.

Gledanje videa s laptopa na tv-u.

 

Spojim laptop s TV-om hdmi kablom i naravno slike imam, ali je zvuk problem s obzirom da je zvuk TV-a na soundbaru koji se obavezno mora skinuti kad je TV na zidu jer se drukčije ne može postaviti na zid. E sad, zanima me na koji način dobiti zvuk s TV-a na kućnom kinu s obzirom da nema druge opcije...

Na laptopu imam samo jedan hdmi utor tako da ne mogu direktno spojiti hdmi na kućno kino...

 

Ako netko zna kako riješiti Situaciju 2...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Spajanje Max-tv - LCD - Kucnog kina ?
I kod mene je sve tako spojeno,osim što kućno kino i Maxtv nisu spojeni.Pa ako mi možeš reći gdje se upikne taj optički kabel(koje su oznake).Jer kada na daljinskom od kućnog kina stisnem Tv,na telki mi se gore u kutu pojavi:HDMI2 spreman.Ali se ništa ne događa jer to dvoje nisam spojio.Hvala
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice