Sto je to burn-in efekt?

poruka: 5
|
čitano: 8.526
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Sto je to burn-in efekt?

Kao i sto kaze naslov zanima me sto je taj burn-in efekt o kojemu svi govore.


C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sto je to burn-in efekt?

To ti je ovo:

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c3/Plasma_burnin_at_DFW_airport.jpg

 

Javlja se kad je na ekranu dugo jedna slika, i onda se "zapeče".

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Sto je to burn-in efekt?

To je stvar popularna krajem 80tih i početkom 90tih na kompjuterskim monitorima i televizorima na koje bi bili spojeni kućni kompovi (Amiga,Atari,C64 i sl.). Naime, kako kolega forumaš kaže, to je efekt kad se dio slike 'zapeče' u sam ekran jer je jako dugo prikazivao tu istu sliku. Odatle i pojava screensaver programa koji služe upravo suzbijanju tog efekta i na način da nešto animiraju na ekranu sprječavaju da se statična slika 'zaprži' u ekran. Danas je problem burn in-a jako slabo izražen pošto se na novijim LCD-ovima koliko ja znam taj efekt ne može dogoditi, a kakva je situacija s plazmama to ne znam (možda su plazme podložne još uvijek tom efektu).

 


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Sto je to burn-in efekt?

Hvala.Probelm Riješen


C2DE6400@2,9Ghz, 8600GT512Mb
2GB Crucial Balistix
19" ASUS LCD
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Sto je to burn-in efekt?
U novije plazme ugrašuju se različite vrste anti - burn in tehnologije tako da je ta stvar i za plazme prošlost. Npr. kod prijatelja postoji metoda da je u plazmu ugrađen blago postupka pomicanja slike lijevo desno, tako da se slika ne može zapeći. Dakle stvar prošlosti.......
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice