Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.649
|
čitano: 1.524.313
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
kukuriža kaže...

Imam Panasonic 50DS630E, jel zna netko koje audio codece podržava?

 http://www.displayspecifications.com/en/model/0f414c8

Listaj, pri dnu je.

Kruha i igala...
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav imam plazmu SAMSUNG 3D LED-TV ES6570 na slikama se vidim problem 

Zanima me vaše misljenje da li je moguca popravka i koliko bi otprilike bila i samo i da napomenem

na jednoj slici ovo crno sto se pojavljuje samo da obratite paznju .

Hvala unaprijed svima na pomoci 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ljudi, trebam savjet.

 

Naš LG 32lb561v je jučer tokom dana jednostavno "izgubio" sliku. Tako barem veli moj stari. Znači zvuk se i dalje čuje, mogu se mijenjati programi, ali nema ničega na ekranu. Niti se otvara menu niti mi izgleda da se išta dogodi na ekranu kad ga baš upalim osim što se uključi zvuk programa. 

 

Srećom garancija ističe za nekih 2 tjedna pa bolje da je sad nešto otišlo, ali ako netko zna u čemu bi mogao biti problem neka javi. Možda je neki jednostavni fix? Ili najpametnije odnijeti na servis i ne prčkati ništa?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam isti tv i isti problem. Nakon god dana rada izgubio sliku, poslao na servis i nakon 40 ak dana dobio novi tv koji je jucer isto izgubio sliku.

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nemaš tu što prčkati, ne valja pozadinsko osvjetljenje i nek ti promjene sve komplet dok je još u garanciji. Kada se vrati s garancije obavezno smanji u meniju pozadinsko osvjetljenje sa 100% na nešto manje, duže će trajati

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, jel mi moze netko pomoc, danas se pojavio problem, upalim televiziju i sama mijenja program, daljinski od televizije nit od Iskona uopce ne reagira, kao da ih nemam, ugasim ju, ponovno upalim, i ponovno cijelo vrijeme vrti sama programe, ne reagira na oba daljinska i ne vidi se slika uopce, samo gore u desnom kutu brojevi koji se mijenjaju, tj programi. O cemu je rijec, vrijeme za novu ili?

I once made a belt out of watches, but then I realised it was a weist of time
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

A koji tv? Može biti neka glupost tipa tipka za mjenjanje programa na samom tv-u se zablokirala, može biti da se IR prijemnik blesira, a može biti da ti i daljinski od TV-a radi gluposti. Jesi probao izvaditi baterije iz daljinskog od tv-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Molim vas imam problem sa tv lcd qvadro,tv upali ali se za par sekundi  ugasi ,pošto sam  promjenio 8 kondezatora,a pošto nisam u tom poslu molim nekog da mi bar veli otprilike što bi još moglo

da bude,što još izmjeniti,hvala na pomoći!

vrbanićmark
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav. Registrovao sam se na forum jer me interesuje da li se neko od vas susreo sa ovakvim problemom. Naime imam Toshiba LCD (ne znam tacno koji model) televizor radi super po citav dan. Kad ga ugasim navecer u neka doba neznam tacno vremenski period crvena lampica pocne da blinka. Upalim ga sve OK ugasim i crvena lampica samo svijetli. Ne desava se svaku noc vec recimo u tri cetiri dana. Doduse starci koriste taj TV. Koji je razlog tome da li neko zna. Nesto u opcijama ili starci pritisnu sleep dugme ili sta vec....hvala lijepo
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

VRBA 45

Previše je tu mogućnosti, ali, ja bih provjeravao ispravljačke diode i PTC, kao prvo, a nakon toga switching čip (odnosno komponente oko njega).

Naravno postoji i šansa da je nešto na "procesorskoj" ploči, ali to je malo-puno teže dijagnosticirat.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 22:15 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, 

 

imam samsung ue48j6272 i sljedeci problem, veika siva fleka desno na ekranu, vidi se samo na bijeloj povrsini.

 

Kako se zove taj problem, i dali ulazi u jamstvo. hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Svakako bježi na jamstvo

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam mali lcd samsung 225MW upalim ga i slika se pokaze samo otprilike sekundu i slika nestane a lampica i dalje sija plavo, mislim da nije neki veliki kvar ako neko zna mozel mi pomoc??
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Zurke kaže...
Imam mali lcd samsung 225MW upalim ga i slika se pokaze samo otprilike sekundu i slika nestane a lampica i dalje sija plavo, mislim da nije neki veliki kvar ako neko zna mozel mi pomoc??

 Vjerovatno nekaj na napajanju, vrlo vjerovatno samo elektrolitski kondenzatori.

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, imam GRUNDIG LED TV 48VLE6520BP i tv se refresha pa jedno 2-3x u minuti i stvarno iritira to, vracao sam na tvornicke postave i nista

samo se pojavi 1080i 50hz kad se refresha, je li netko vec imao takav problem ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kako misliš refresha, nestane slike pa se opet pojavi? Jesi probao drugi HDMI port/kabel?

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

da, nestane pa se pojavi i zna 3 4 puta u minuti, nisam, mislis da je problem u hdmi kablu?

16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ja bih počeo od njega i isprobavanjem drugih portova...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,imam Samsung UE-48H6400 malo vise od godine dana i pocela se pojavljivati tj. prisutna je stalno kao neka siva fleka na desnoj donjoj strani tv-a,nije ogromna ali se naravno vidi i smeta kod nekih stvari,najvise se vidi na bijeloj podlozi,pa me zanima da li to ulazi pod jamstvo,da bezveze ne nosim gromadu od tv-a na servis..... ako sta znaci kupljen je u svijetu medija i koji servis predlazete,mozda ecos adria ili koji?evo par slika gdje se vidi problem..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Naravno da ulazi pod jamstvo

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozz,ispricavam se ako nije vezano za ovu temu ali neznam gdje bi postao,ovako imam samsung ue32eh4003 i muci me postavke slike,tocnije boja lica je previse crvena,probavao sam u postavkama ali nikako nemogu dobit da je tocna boja lica uvijek je nekak previse crvena,vise vuce na naranđastu,pa se pitam ima li tko jos ovakav tv ili neku stranicu di bi mogao pogledat tocne postavke hvala

EUNE LOL: frenkySTYLE
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dobio sam staru plazmu Panasonic TH-42PV7P na poklon. Spojio sam preko scarta Vivax dvb-t na televizor i dobio jako lošu sliku koja treperi. Ali zanimljivo je da teletekst ne treperi, nego je slika izvrsna. Spojio sam dvd uređaj, također preko scarta, ali slika i u ovom slučaju treperi.
Jednostavno nemam ideju šta bi mogao biti problem. Propuštam li nešto? Ima li ko savjet?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

ako netko ima neispravan LCD TV za prodati nek se javi u inbox...moze i laptop,mobitel i slicno...

 

ako krsim pravila,obrisite post.i ispricavam se...

otkup neispravne elektronike
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
nenadhebiv kaže...
Dobio sam staru plazmu Panasonic TH-42PV7P na poklon. Spojio sam preko scarta Vivax dvb-t na televizor i dobio jako lošu sliku koja treperi. Ali zanimljivo je da teletekst ne treperi, nego je slika izvrsna. Spojio sam dvd uređaj, također preko scarta, ali slika i u ovom slučaju treperi.
Jednostavno nemam ideju šta bi mogao biti problem. Propuštam li nešto? Ima li ko savjet?

Probaj drugi scart kabel.

Ako bude isto, provjeri jel se konektor od scarta na televizoru klim, i probaj neki hdmi uređaj ili npr. računalo preko VGA porta (premda sumjnam da je neki kvar u televizoru)

Ako se scart klima, onda ga treba otvoriti i prelemiti mu konektor.

Ako i onda ne radi, onda probati drugi scart konektor.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav,

ovako,radi se o lcd tv-u Telefunken starom oko 5-6 god.Slika je jednostavno presvjetla.Vidi se sve ali je negledljivo koliko je svijetla,čak se vide i boje malo.U postavkama se to neda više srediti.Sad,zanima me ako netko zna kaj bi to bilo.

hvala,

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
DubravkoB. kaže...

pozdrav,

ovako,radi se o lcd tv-u Telefunken starom oko 5-6 god.Slika je jednostavno presvjetla.Vidi se sve ali je negledljivo koliko je svijetla,čak se vide i boje malo.U postavkama se to neda više srediti.Sad,zanima me ako netko zna kaj bi to bilo.

hvala,

 Jel tak oduvijek, ili?

Ako je to sad počelo, nekaj ne valja s pozadinskim osvjetljenjem.

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

 Jel tak oduvijek, ili?

Ako je to sad počelo, nekaj ne valja s pozadinskim osvjetljenjem.

 

Ne,od prije par dana se to dogodilo.

 

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Možda samo lampe od osvjetljenja.

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Možda samo lampe od osvjetljenja.

 jel se to isplati popravljati ili bolje novi tv

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Isplati se, nove lampe su po 50 kuna.

Kruha i igala...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice