Telefunken i samouključenje

poruka: 11
|
čitano: 7.872
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Telefunken i samouključenje

Kupio navedeni tv  ( 32hb5151 ) 17.7.2018. i pročitao sva uputstva više puta i" kopao" po postavkama , ali nemogu naći gdje i kako podesiti opciju da se uključi u podešeno vrijeme - svakodnevno  npr : 06 30 ujutro , što je mogao stari samsung crt. Zvao sam i servis 10- ak puta i nitko se namjerno nejavlja.  unaprijed zahvalan !

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Telefunken i samouključenje

uputa za ovaj model nema na netu. jedino što ti mogu predložiti je da potražiš postavke alarma. kao i kod telefona, ugašena naprava bi se u zadano vrijeme alarma morala "probuditi". probaj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telefunken i samouključenje

-ako je 'smart' ili barem PVR.. tad potraži u opcijama PVR, moguće da je tamo.. (tad umjesto snimanja možda postoji opcija paljenja i sl.).. ili nema.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Telefunken i samouključenje

opcije alarma nema , smart je tv , u opcijama pvr nema mogučnost paljenja, u opcijama interneta ima wake on , ali samo uklj i isklj nema namještanja vremena , nemogu vjerovati da nema samouključenje , a samoisključenje na 5 mjesta.

14 godina
offline
Re: Telefunken i samouključenje
3 d corner fan kaže...

u opcijama interneta ima wake on

Možda je to wake on lan? Ako je, možeš natjerati router da ga probudi, ili PC namjestiš da se probudi pa on probudi TV

 

Ili ako TV ima SCART ulaz na jedan pin dovedeš napon pa se TV upali, na AV doduše...

 

Ili napraviš Arduino projekt koji u određeno vrijeme sa infra crvenom LEDicom pošalje TV-u kod za power tipku.

9 godina
offline
Re: Telefunken i samouključenje

da wake on lan !!! ali neznam kako natjerati ruter da ga probudi, ruter je vipov  huawei hg 658 v 2, uključen je kablom u ruter.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 22:31 (3 d corner fan).
14 godina
offline
Telefunken i samouključenje

Na žalost taj router nema tu opciju...

Možeš probati ovaj program za PC.

 

Edit:

Imaš li još koji router (npr. SX 763 bi bio super jer možeš staviti OpenWRT na njega) ili Raspberry Pi?

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 23:03 (Alkaline).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telefunken i samouključenje

hvala za sada , ako budem stigao sa priloženim programom sutra , ali imam puno obaveza pa tek sutra ili u nedjelju. obavezno ću se javiti što sam napravio.

9 godina
offline
Re: Telefunken i samouključenje

hvala svima na savjetima !! nakon nekoliko dana " borbe" sa tv opcijama i dodatnim programima , ništa nisam napravio da se automatski uključuje u određeno vrijeme , tako da sam odustao od svega i vratio se na klasično uključivanje , pa nije mi teško pritisnuti tipku on/off ,  ako sam prije 35 godina mogao gledati analognu tv sa više "snijega" nego slike i bio zadovoljan , onda nije teško pritisnuti tipku on/off . čini mi se da smo se svi malo razmazili , hah , još jednom hvala ! LP

16 godina
offline
Telefunken i samouključenje

Jel ti se on upali ako nestane struje pa dođe struja? Ako da, pa smao kupi onaj tajmer za utičnicu digitalni i namjesti kada da se pali.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telefunken i samouključenje

hvala na odgovoru ! 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice