TV ne prpoznaje slušalicee

poruka: 5
|
čitano: 3.294
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
TV ne prpoznaje slušalice

Evo ovako, televizor Sharp ni u kojem smislu ne reagira kada se na njega spoje slušalice. Uštekam ih, i ništa. Obično ueđaji sami prebace sa zvučnika na slušalice, no ovaj uopće ne trza.

 

Dali neko zna šta bi to bilo?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TV ne prpoznaje slušalicee

Guglao sam, i piše da se može kupiti adaptet koji sa dva činča (crveni i bijeli) napravi jedan utor jack, za slušalice. Ali koji je onda smisao headphone jacka sa strane?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
TV ne prpoznaje slušalicee

Probaj druge slusalice jer ima vise "standarda" po kojima se rade 3.5mm utori/plugovi za sluske. Znaci gnd, lijevi i  desni signal nisu na istim kruzicima na plugu.

A mozda utor na tvu nije spojen ili je pokvaren. Plus vidi ako su ti sluske trrs tj s mikrofonom sa (4 "kruzica") onda nisam siguran da je kopatibilan sa najvjerojatnije trs utikacem na telki sa (3 "kruzica")

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2015 10:42 (Gigx0n).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
TV ne prpoznaje slušalicee

Neki televizori, kao recimo Sharp i kako sam cuo Philips, kada se ustekaju slusalice u headphone jack iliti utor za slusalice, ne gase automatski zvuk na zvucnicima, vec jednostavno pocnu pustat zvuk i na slusalice. Dakle, zvuk ide na dva izlaza.

 

Zato ti televizori u sound meniu imaju posebnu opciju za glasnocu zvuka.

 

Treba stisati zvuk na zvucnicima na nulu, a na tom posebnom volume baru za slusalice, pojacati Koliko treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
TV ne prpoznaje slušalicee

Kod mene ako je tv upaljen i ako spojim slusalice automatski prebaci zvuk na slusalice,ako je tv ugasen onda moram rucno nakon paljenja u postavkama stavit audio na slusalice.Vjerojatno moras rucno u postavkama prebacit zvuk na slusalice.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice