LG G4 - Rasprava

poruka: 2.288
|
čitano: 413.798
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Na njuškalo sam vidio oglase za g4 kojima je mijenjana matična te imaju još 2 godine garancije. Na što treba paziti kod kupnje takvog uređaja? Odu li često opet u bootloop ili je to ispravljeno na novijim matičnima? S obzirom na tu grešku je li možda bolje kupiti g3?

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Zna se desit, ali provjeri kad je mijenjana matična, ako je friško, miran si kad ima garanciju 2 godine

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.9.2017 11:22 (kbenzema).
9 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Kada kupujem moram li paziti da ima i račun i garanciju ili to kod lg-a ide i samo preko IMEI-a

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Pozdrav svima,

evo za info, riknuo 512 prije 10ak dana (pod garancijom je do 03.2018).

Danas došao sa servisa sa 708 i 6.0 Androidom

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

G4 riknuo 07.08.2017. i tada odnjet na servis, još nije popravljen. Čekam trgovinu da mi se javi za povrat love ili da uzmem neki drugi mobitel. Ne servisira dotična trgovina nego vanjski servis, njihov serviser je bio prilično ljubazan u komunikaciji što se rjetko viđa.

X
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
LG G4 - Rasprava

Jedno pitanje za vas kojima je crkla matična. Jel vam uređaj stalno radi, ne gasite ga preko noći? Moj je većinom preko noći ugašen pa moguće da i to ima veze. Možda se matična nakon dugotrajnog rada pregrije i krepa. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
kbenzema kaže...

Jedno pitanje za vas kojima je crkla matična. Jel vam uređaj stalno radi, ne gasite ga preko noći? Moj je većinom preko noći ugašen pa moguće da i to ima veze. Možda se matična nakon dugotrajnog rada pregrije i krepa. 

 

Nema ti to nekog smsla. Kad ne koristiš mob, on radi praktički na sobnoj temperaturi. Tako da gašenje mobitela noću neće ohladiti njegovu matičnu i tako ga spasiti da ne krepa. :)

15 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Ne pregrije se matična nego ode u neki loop i neide van iz njega. Meni je nakon paljenja prikazao se nekad logo nekad pin da ukucam i dalje neide. Barem mislim da se nije pregrijala, ne igram igre na njemu. Upaljen odkad sam ga kupio. Izdržao godinu dana. Sad čekam da me zove servis u petak pa da se dogovorim da uzmem novi mob. Najvjerojatnije s7edge jer imaju svoj servis a ne vanjski pa bi sve trebalo brže biti u slučaju kvara. 

X
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Pozdrav bećari

Da li je tko od vas imao problema s burn in- inom na mobitelu? 

Bio sam u Tcomu u Virovitici na šta mi je djelatnik tamo rekao da nazovem servis te pitam kod njih tamo?

Mobitel je uredno pod garancijom.

Bok, ja sam sharyn
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Imam ja malo burnina odd Uberove aplikacije kad sam vozio.

 

Ali nisam uopce gleda za zamjenu ili ista. Ionako sam presao na Note8 a ovaj sluzi ka hotspot :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Pokriva ti garancija to. Makar su odmah trebali zaprimiti.
15 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
DommY kaže...

Koga zanima genisys custom rom, napravio sam tutorial kako instalirati. Ne gubi se garancija, ne treba root, bootloader zakljucan. Tutorial je na engleskom, ako netko treba pomoc pisite tu, na youtube, bilo di, ako mogu/znam pomoc cu vam.

 

 Zahvaljujući ovom tutorialu na LG G4 H818P instalirao sam Genisys za ovaj uređaj. Hvala za tutorial.

 

Ako nekoga zanima Genisys za LG G4 H818P može pronaći ovdje:

 

https://forum.xda-developers.com/g4/themes-apps/theme-t3466595

13 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Prijatelju je prije mjesec dana krepala matična, i još a nije dao na popravak, nešto ga zebe oko srca koliko ga je 

 

U ovim trenutcima, javljaju se neki novi prioriteti pa bi ga želio prodati u dijelove, ako koga zanima, licitacija je otvorena, ukoliko će netko biti zainteresiran! 

Neki osnovni podatci o gadgetu; 32GB interne memorije, osnovna stražnja pozadina je bila koža smeđe boje, ima i rezervnu champagne boje, star oko dvije godine, sve ostalo u vrhunskom 1/1 stanju! 

 

Mala licitacijska anketa! 

0 Nudim do 300.00 kuna!
0 Nudim do 500.00 kuna!
0 Nudim preko 500.00 kuna!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Na svoj LG G4 H818P instalirao sam Nougat Stock V29a-EUR-XX. Ne treba otključavanje bootloadera, niti treba root uređaja. Mogu reći da sam zadovoljan ovim Androidom 7.0.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Jel mozes dati tocno upute po kojima si radio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
mrbean kaže...

Jel mozes dati tocno upute po kojima si radio?

 Upute sam ti poslao putem emaila.

8 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Pozdrav ljudi!

Zanima me je li tko nedavno slao G4 na servis zbog bootloopa?? Koliko je trebalo da vam vrate uredjaj?

Moj je danas krepao...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Ja živim u BiH i uređaj sam kupio u Eronetu. Nakon bootloopa uređaj je završio u Sarajevu i čekao sam 3 tjedna. Naravno, stvar je bilo u tome da se čekala nova matična ploča. Teško je dati neki točan odgovor jer sve je to od slučaja do slučaja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 20:19 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

kod Tcoma, trebalo je 5 dana.

Bok, ja sam sharyn
11 godina
offline
LG G4 - Rasprava

evo otisao u bootloop i moj G4 (iz t-coma) - garancija istkela prije 5mj

LG mi dolazi na listu mobitela koje nikad necu vise kupiti

 

spori ili nikakvi updejtovi te uredjaji sa hardverskom manom (bootloop)

 

cak mi je i ekran ovu godinu otisao u k pa svaki put prilikom surfanja duzeg od 30sec se javljaju velike zute crte po ekranu (koje nestanu nakon par minuta nekoristenja mobitela)

 

sayonara

 

samo da nadodam da je zvuk na G4 najgori od svih smartphoneova koje sam imao - sluske su jos koliko toliko solidne, ali zvuk koji mobitel daje preko slusalica je horor i potrebno ga je rootat i instalirati sound modove (viper) kako bi se to bar malo popravilo

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 14:15 (Fanu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Meni je G4 bio odličan. Osim lošije baterije. Zadnji mobitel kojeg sam nosio bez maske. Ona crna koža iza je bila odlična. Kamera je i za današnje pojmove dobra.
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Ekipa koliko imate SOT-a?

Ja uzeo novu bateriju prije tjedan dana, na nougatu sam te dobim max 2:30h.

 

Ovi s 3h+, a kamoli 4h+ help :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Na wifi je moguće dobit 4 i pol sati sota, a na mobilnim podacima zaboravi, max 3 ako i toliko
12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

To sam i mislio. Mobitel mi je inace super, fluidan, ekran, kamera, koza iza je fora.


Jedino sto je baterija po meni doosta slaba. 

Sve više razmisljam da ga zbog toga prodam i uzmem nesto drugo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4 - Rasprava
Kad ga napuniš do 100% ostavi ga još pol sata na punjaču i baterija će ti dost duže trajati, provjereno.
12 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
kbenzema kaže...
Kad ga napuniš do 100% ostavi ga još pol sata na punjaču i baterija će ti dost duže trajati, provjereno.

Bas to i radim, i skuzio sam da mi baterija duze traje ako punin s "normalnim" punjacem, a ne quick chargeom.

 

Jucer sam dobio 3.5h SOT-a s jos jos 10% baterija, sto je u odnosu na prijasnjih 2.5h super. Pricam o WiFi-u.

12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Jel netko stavljao neki AOSP custom rom, te kako radi u odnostu na stock? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Evo kako instalirati Nougat V29a na LG G4.

Na svom LG G4 H818P imao sam instaliram Marshmallow 6.0, V20g-EUR-XX. S ove stranice sam skinuo Nougat 7.0 V29a koji je namjenjen za uređaje koji nisu rootani i kojima nije otključan bootloader.

https://forum.xda-developers.com/g4/development/h815-nougat-stock-locked-bootloader-t3709119

Treba skinuti LGUP: https://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803

I trebate drajvere za vaš uređaj.

Zatim na mobitelu ići u Postavke > O telefonu > Uobičajeni > Informacije o softveru > kliknuti 7 puta na Build i dobit ćete obavijest da ste developer (programer). Sada se vratite u Postavke, otvorite Opcije programera i dozvolite USB debuging.

Kad je sve gotovo, ugasite telefon, izvadite bateriju, vratite bateriju nazad, pritisnite tipku za povećanje tona (glasnoće), držeći tu tipku spojite telefon s računalom, nakon par sekundi bi se trebao pojaviti Download mod. Kad se pojavi Download mod, onda trebate otvoriti LGUP. Odaberite Upgrade i dodajte Nougat 7.0 V29a koji ste skinuli sa stranice čiji sam link postavio, nakon što dodate taj Nougat odaberite Refurbish i pritisnite Start. Trebate sačekati da se sve odradi do kraja. Kad je gotovo, može vam se dogoditi bootloop kao što sam ja imao slučaj. Kad mi se to dogodilo, ja sam odvojio telefon od računala i odradio hard reset i tad je sve bilo u redu. Za prvi boot uređaja nakon ovoga treba sačekati dosta duže nego li inače.

Za hard reset trebate izvaditi bateriju, vratititi ju nazad, pritisnuti tipku za smanjenje tona (glasnoće), zatim držeći tu tipku pritisnuti tipku Power (kojom palite telefon), sačekati malo dok se ne pojavi logo, a kad se pojavi logo onda trebate držeći tipku za smanjenje glasnoće otpustiti tipku Power sekundu, dvije i ponovno pritisnuti tipku Power. Tada se na zaslonu treba pojaviti Recovery. Tipkom gore ili dolje odaberite reset (brisanje), kad odaberete to, pritsnite tipku Power i sačekajte da hard reset odradi svoje. To bi bilo to.

Naravno, sve ovo što budete radili, ako budete radili, radite na svoju vlastitu odgovornost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.1.2018 17:22 (Mandak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Igrom slucaja sam jako jeftino dobio lg g4, instalirao na njega android 7, i mogu vam rec da nije uopce lose. Kamera i ekran se i dan danas mogu nositi sa flagshipovima. jebiga baterija je horor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Imam opcijeu da uzmeem polovan g4 , maticna 604. Isplati li se rizikovati novce ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice