LG G4 - Rasprava

poruka: 2.288
|
čitano: 413.751
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
dr.jazz kaže...

Cini mi se da nece biti isplativ prelazak sa g2 na g4, ako uzmemo da su informacije o g4 tocne.

 A di ce onda biti isplativ prelazak sa G3

 

http://www.gsmarena.com/lg_g4-6901.php

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 9:10 (galinjo24).
12 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Ja sam planirao prec na g3 kad je izasao, ali zbilja ne nudi nista vise od g2, bacanje novaca...qhd? Nema potrebe, a koliko se cini g4 je samo prepakiran g3 (ruzno prepakiran)

 

Cemo pricekat sluzbenu najavu, al mislim da je to to

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Pa baš to...čekamo službenu najavu ali ako ovo bude točno..pa g4 ce biti veci i tezi od g3...samo se nadam brzoj nadogradnji 5.1 na g3

12 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

5.1 bi trebao doc za g2 i g3, pred 10ak dana sam svoj g2 nadogradio na 5.0.2, nije bas se pokazao dok nije dosla zakrpa za software, za sad ok

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Dimenzije G2 su odlične, G3 ništa lošije, ali ako G4 ode malo u širinu i dužinu e onda ga j... brale...

 

Također kažu da če G4 s onom zadnjom kožnom maskom biti skuplji. Ako onaj šav poskupljuje mobitel onda stvarno....!!!

 

Kupiš G4 bez šava i odeš kod krojačice da ti napravi šav!!! Uštedio si lovu a opet ima "premium" dizajn.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
R36 kaže...

Dimenzije G2 su odlične, G3 ništa lošije, ali ako G4 ode malo u širinu i dužinu e onda ga j... brale...

 

Također kažu da če G4 s onom zadnjom kožnom maskom biti skuplji. Ako onaj šav poskupljuje mobitel onda stvarno....!!!

 

Kupiš G4 bez šava i odeš kod krojačice da ti napravi šav!!! Uštedio si lovu a opet ima "premium" dizajn.

 

 Prema GSM areni G4 je veci za doslovno nista... 149 - G4, 146 - G3

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Jos koji sat, pa ce misterij bit rijesen ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 13:15 (dr.jazz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Ali je body ratio manji

10 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Ako u odnosu na g3 naprave:

 

fluidniji softver

svjetliji ekran

izdrzljiviju bateriju

bolju kameru

 

dosta su napravili.

 

A sad krecu radosti cekanja portova aplikacija i roma za g2/g3 :))))

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Jbg sad, vecinom se to moze rijesit korekcijom samog software na g3, nije potreban novi mob

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4 - Rasprava
SimeKZ kaže...
R36 kaže...

Dimenzije G2 su odlične, G3 ništa lošije, ali ako G4 ode malo u širinu i dužinu e onda ga j... brale...

 

Također kažu da če G4 s onom zadnjom kožnom maskom biti skuplji. Ako onaj šav poskupljuje mobitel onda stvarno....!!!

 

Kupiš G4 bez šava i odeš kod krojačice da ti napravi šav!!! Uštedio si lovu a opet ima "premium" dizajn.

 

 Prema GSM areni G4 je veci za doslovno nista... 149 - G4, 146 - G3

 Ali bit će i širi od G3... Lako je govorit da je milimetar više ili manje ista stvar, ali kad primiš mobitel u ruku onda tek vidiš da se itekako primjeti svaki milimetar, pogotovo na uređaju poput G3 koji ionako graniči s phabletima...

 

U svakom slučaju korak unazad što se toga tiče jer bi body ratio trebao biti sve veći, a ne manji...

13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Mislim da mi koji imamo G3 nemamo šta tražit na G4..hehe

12 godina
offline
LG G4 - Rasprava
 
4 0 hvala 3
15 godina
odjavljen
offline
LG G4 - Rasprava

A ono nis posebno, a nije niti prelose.

 

Ne svidja mi se to blago povecanje dimenzija, debljina je povecana za 1 mm, a baterija ostala ista, bar da su onda ugurali 4000 mAh...

 

Oni koji imaju G3 nema smisla ni pomisljati na G4 jer je ovo redizajn G3-a.

 

Budimo realni, ove godine pobjedu u Androidu odnosi Samsung, mada mi niti nihova logika nije pretjerano jasna, 2500 mAh + QHD je uvijek kriticna opcija.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Vidit ce mo potrošnju baterije i cijenu kad dođe kod operatera/trgovine. Ako je tako onda isto nije imalo smisla prelaziti sa G2 na G3..

Dizajn (meni) dosta bolji od S6, kamera navodno bolja od S6, baterija/anatomija vrlo vjerovatno dosta bolja od S6.. kak je onda samsung odnio pobjedu osim što je hrpetinu novaca uložio u marketing pa nam na svakom čošku iskaču reklame kak je S6 super..!?

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 21:02 (bik).
13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Recimo po meni ipak je bila puno veća razlika sa g2 na g3:

 

-izmjenjiva baterija

-utor za microsd

-ekran 5.2 vs.5.5

-2gb rama vs.3gb

-komplet novo sucelje(sad na g4 su dodane samo neke značajke)

-kamera puno bolja kod g3 nego na g2(g4 čemo još vidjet na dijelu)

-po meni osobno puno ljepši izgled g3(g4 po meni dosta ružan zbog te zakrivljenosti..koza isto bezveze iako nije jedina opcija)

15 godina
odjavljen
offline
Re: LG G4 - Rasprava
bik kaže...

Vidit ce mo potrošnju baterije i cijenu kad dođe kod operatera/trgovine. Ako je tako onda isto nije imalo smisla prelaziti sa G2 na G3..

Dizajn (meni) dosta bolji od S6, kamera navodno bolja od S6, baterija/anatomija vrlo vjerovatno dosta bolja od S6.. kak je onda samsung odnio pobjedu osim što je hrpetinu novaca uložio u marketing pa nam na svakom čošku iskaču reklame kak je S6 super..!?

 

Kvalitetniji materijali izrade, bolji SoC, tanji za 3mm (sto se dosta osjeti u ruci).

Nikad nitiiti jedan flagship nije nikad odskako u kameri nesto previse od ostalih, tak da vjerojatno nece ni sad. A i mob je tek doso, nemamo previse info o kameri tak da pucamo u prazno.

Autonomija je nepoznata.

 

Ako nista Samsung se ove godine potrudio najvise od svih.

 

Meni jos uvijek nije jasno nakon par godina zasto je zamjenjiva baterija tolka prednost? Od srednje skole, pa sad 7 godina nakon nikad nisam upozno nikog ko zamjenjuje baterije u mobu. Ako se vec ide na neki duzi put ili slicno tu su eksterne baterije od 10000 mAh za 15$.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 21:15 (Edge).
11 godina
offline
LG G4 - Rasprava

http://blog.gsmarena.com/lg-g4-performance-benchmark-results/

lel

kakav je to flagship (bar sto se tice performansi) - ne odise bas "future proof" aurom

ali izgleda da su morali ici sa S808 posto je 810 bio fijasko u Flex 2 a svoje procesore ne proizvode 

eventualno da su isli sa mediatek SOCom (ali onda bih ih svi posprdali posto mediatek jos nije neka sila sto se tice svojih proizvoda kao qualcomm) 

samsung im ne bi prodao exynosa a LGevi SOCovi ocito jos nisu spremni

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG G4 - Rasprava
Kamera izgleda odlično, ali treba pričekati konkretne testove i vidjet kako ce biti naspram s6. SoC je dosta slabiji od samsungovog, ali ako ne throttla, ne zagrijava onda je ok.
Ali ne izgleda neki jaki napredak prema g3. Jedino ova kamera je vjerojatno mnogo mnogo bolja
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
galinjo24 kaže...

Recimo po meni ipak je bila puno veća razlika sa g2 na g3:

 

-izmjenjiva baterija

-utor za microsd

-ekran 5.2 vs.5.5

-2gb rama vs.3gb

-komplet novo sucelje(sad na g4 su dodane samo neke značajke)

-kamera puno bolja kod g3 nego na g2(g4 čemo još vidjet na dijelu) 

-po meni osobno puno ljepši izgled g3(g4 po meni dosta ružan zbog te zakrivljenosti..koza isto bezveze iako nije jedina opcija)

 OT je ali izmjenjiva baterija baš nije puno pomogla pošto je anatomija G3 dosta lošija od G2 a ne znam nikog tko je kupio još jednu pa mjenja.. i tu anatomiju zahvaljuju ekranu koji dosta troši uparen sa slabim gpuom pa se zna pojavit i lag što na G2 nije slučaj pa mu ni tih 3gb rama niš ne znaci jel. Novo sučelje, misliš na lg modificirani lolipop koje je od nedavno i na G2 tako da eto na G3 se prešlo zbog sd utora i malo bolje kamere ;) Samo želim rec da je razlika svake godine mizerna, jedan može isto što i drugi..

 

 

@Edge: da još je dosta nepoznanica, vidit cemo kad dođu jedan pored dugog u trgovinu

 

 

12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Prelazit s G3 na G4 nema smisla. 

 

Teško je donosit neke konkretne zaključke jer nema još recenzija... ali gledano po specifikacijama S6 odnosi pobjedu u svemu, osim možda u kameri jer G4 ima zadnju i prednju odličnu., ali nije to tolika velika razlika da bi pored S6 kupio G4.

 

G4 će kupovat 100% oni koji hoče zamjenjivu bateriju i sd card., ekipi kojoj je to jako bitno.

 

Po meni je Samsung s edge serijom pogodio u sridu., a G4 nije dorastao tome.

 

 

 

 

 
0 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Naravno daje mizerna razlika...ovi što imaju g2 uopce nemoraju na g4 a kamoli koji imaju g3..prodavaju svake godine maglu...

12 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
galinjo24 kaže...

Naravno daje mizerna razlika...ovi što imaju g2 uopce nemoraju na g4 a kamoli koji imaju g3..prodavaju svake godine maglu...

 Da ti se zahvalim., da nije bilo tvog linka k... bi gledao uživo. Ovi iz LG nisu sposobni stavit na you tube kanal prijenos uživo. A prezentacija u New Yorku je bila, kao da su iznajmili dovranu u Poreču, stavili malo veći TV, i njih par pričaju o nečemu. Prezentacija naspram prezentacije o G3 - katastrofa.

13 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

ma g4 ce biti vise nego odlican za prosjecne korisnike koji koriste internet, facebook i slicno, uz to ce moci slikati dobre slike, baterija ce to izdrzati itd.

jedino ne znam kakav je audio izlaz za slusalice, do sad je HTC tu najbolji.

cekaju se svi testovi pa cemo vidjeti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava

Da prezentacija je bila živi užas...bolje bi ja u sobi napravio ...hahahaa..ja skoro zaspao...

12 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Samo je pitanje trajanja baterije. Da ne bude kao na G3. Drži do 5h, 5h i pol SOT-a na testovima.,a u normalnom okruženju korisnika jedva izdura 3h. To im je najveća mana bila na G3

 

U svakom slučaju neće duže trajat od S6 jer 808 se ne može mjerit s Exynosom. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
LG G4 - Rasprava

Meni g4 zakon. Bmk za procesor ako radi dobro. Veca baterija veci ekran, bolja kamera, sd i zamjenjiva batka, te niza cijena. Meni dosta da bude bolje od s6, a pogotovo edge za korištenje. Edge je ipak niche product

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G4 - Rasprava
maks0806 kaže...

Meni g4 zakon. Bmk za procesor ako radi dobro. Veca baterija veci ekran, bolja kamera, sd i zamjenjiva batka, te niza cijena. Meni dosta da bude bolje od s6, a pogotovo edge za korištenje. Edge je ipak niche product

 Za nižu cijenu čisto sumnjam...ni približno niska kao G3 naspram S5.

 

Baš gledam sliku gdje je G3 i G4 - prednja strana. Puno ljepše mi izgleda G3.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2015 22:05 (R36).
9 godina
neaktivan
offline
LG G4 - Rasprava

Vjerojatno će me sad svi popljuvati, ali meni je izmjenjiva baterija mana. Mobitel se može puno kvalitetnije i čvršće napraviti ako je u jednom komadu, a i puno je veća sloboda dizajniranja. A dodatnu bateriju i ovako i onako stvarno malo ljudi mjenja i stalno nosi sa sobom.

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice