LG Nexus 5X

poruka: 244
|
čitano: 62.816
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 5X

Updrade vrijedi, ali nije ono "prebrutalan je moram napraviti upgrade", nego vise neki upgrade s 2 tjedna premisljanja.

 

Jedino zbog cega se isplati direktno preci sa Nexus-a 5 je dosta bolja kamera, tko je god koristio Nexus 5 zna da s kamerom zna biti patnja, posebice sto se tice autofocusa.

 

Kolko vidim po battery threadu na xda korisnici nisu bas sretni s baterijom, no vjerojatno ce to doc na mjesto nakon sto se softver malo ispegla, 2700 mAh bi trebalo oke drzat.

 

Sad je pravo pitanje koliko se isplati uzeti Nexus 5x u odnosu na flagshipe jer cijena je tu negdje. Za tu lovu se nadje Xperia Z3, G4, S6, sigurno ce i Z5 pasti cijena eksponencijalno jer je jos onaj pocetni bum oko tog moba.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.12.2015 12:13 (Edge).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Edge kaže...

 

Sad je pravo pitanje koliko se isplati uzeti Nexus 5x u odnosu na flagshipe jer cijena je tu negdje. Za tu lovu se nadje Xperia Z3, G4, S6, sigurno ce i Z5 pasti cijena eksponencijalno jer je jos onaj pocetni bum oko tog moba.

Opšte pznato da Nexus korisnici uopšte nece ni razmatrati te telefone.

Anyway 6p mi je prevelik, 5X neskladan dimenzijama, vise vuče na daljinski nego na mob i to su uradili zbog mono front zvucnika

 

 

 

13 godina
offline
LG Nexus 5X

Moj mobitel je nakon 44 dana Agramservisa vraćen uz napomenu da je "nepopravljiv" i da ga šaljem dućanu gdje sam ga kupio na zamjenu. To sam i napravio i trenutno je mob opet u Škotskoj i nadam se da će mi ga zamjeniti. Moj mobitel je došao sa neispravnom matičnom pločom (tako mi je rečeno u Agramservisu). Uglavnom, mob sam kupoi 30.10.2015. (cca) i dobio ga u ruke 06.11.2015., da bih ga odmah odnio u servis radi prije navedenih razloga. Kaos, nesreća... Ali i dalje ostajem pri Nexusima i ovo me neće nimalo pokolebati... Čim mi se vrati (ako se vrati) vam javim

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
5 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

To je to, pravi duh, podržavam 

13 godina
offline
LG Nexus 5X

Evo ga, stigla je obavijest kako je mobitel napokon popravljen. Kao što vidite iz priloženog, piše kako je mobitel imao kvar koji ne spada pod garantni ugovor no kako su ga oni svejedno "popravili besplatno". Vjerujte mi, mene strašno zanima što i kako se dogodilo, ali i na te informacije ću očito još morati pričekati. Čim dobijem mobitel nazad, nadam se da ću dobiti i kompletno objašnjenje što se tu doista dogodilo. Nadam se da će doći idući tjedan na moju adresu...

 

Fun fact:

danas je točno 3 mjeseca otkako sam kupio mobitel. Imao sam ga u ruci ravno jedan dan :-)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
LG Nexus 5X

Nu, evo konačno normalnih cijena i na našem ostarjelom kontinentu:

http://www.amazon.es/gp/product/B016WNQT94/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1AT7YVPFBWXBL

Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Mobitel je jučer stigao napokon u ruke! Ne znam i dalje što se dogodilo niti što je bio uzrok kvara, nisam dobio objašnjenje... Ali utjeha je da su mi poslali 32GB model (novi, logično) makar sam prvotno kupio 16GB model. Ne znam kako to opisati i zašto su mi poslali jači model, ali pretpostavljam da su samo željeli pozitivan feedback po forumima gdje sam se oglasio u vezi problema s uređajem. Sve radi, mobitel je odličan! Svaka preporuka :-)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 5X

Evo baterije nakon prvih 24h. Neloše!

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 5X

evo kupio ga i ja, zasad zadovljan jedino mrvicu preskup, ali sam na to računao pošto svugdje po netu pišu da je jeftiniji u US nego u EU, no nvm.

Kako je lijepo imati prvi ažuriranja i imati android marshmallow 6.0.1 ,sviđa mi se dizajn i stvarno je lagan u usporedbi sa drugom smarphoneima od 5.2 inča. Zasad sve ide bez lag-a, jedino zna zastati

kamera kod paljenja i prvog pomicanja kamere no dobro,preživit ćemo,možda neki drugi app piknem za kameru.Ako kupujete obavezno uzeti 32 gb verziju, jer 16 je premalo pošto nema slota za micro sd.

Baterija izdrži bez problema cijeli dan uz neko prosječno korištenje sa Wi-fi, zasad je dovoljno 2 gb rama, ali za godinu-dvije će trebati vjerovatno razne optimizacije da ne bude štekanja, inače google je napravio fantastičan posao sa software-om,imate jedan mail koji je povezan za sve sa svim bili vi na kompu ili mobu.Malo se teže naviknuti na usb tip c kabel jer se nemože spojiti na komp,nego trebam naručiti adapter s ebaya.Imam ga 4 dana, tako da za konkretnija mišljenja treba pričekat bar još mjesec dana.

 

 

 

 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Sry na duplom (mob).. Link je na video sa enablanim eis-om
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG Nexus 5X

Vidim da nitko ne piše ovdje pa da i ja upitam nešto vezano uz ovaj mobitel.

Naime nakon određenog dvoumljenja koji mobilni uzeti (G3 3/32GB ili Nexus 5X 16GB varijanta) odluka je pala na Nexus 5X (noviji je te ima čist Android što je veliki plus naspram G3 i LG Skina). Cijena novoga u NeutrinoMobile Shopu je 2500kn za gotovinu (ništa kartice, samo cash) pa me zanima da li se isplati za te novce.

Unaprijed hvala na odgovorima.

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Na Njuškalu imaš 32GB novih s garancijom od 2.300 kn...
12 godina
offline
LG Nexus 5X

Ili na njuskalu ili na computer universu za 300€ 32gb verzija

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Malo da dignem temu iz mrtvih...
Kupujem android kroz mjesec-max. 2.
Uredaj bi trebao izdrzat 2 godine min.
Bitna kamera i da nema laga (wapp, fb, yt i internet jedino za sta bi se koristio).
Muci me sto nema OIS.
U obzir sam uzeo i s6. Nexus je mozda 200-300 kn skuplji na njuski i neznam sta uzet.
Sve mi je na strani s6, al neznam dal je android iskustvo usporedivo i bez stekanja i na s6 (citam svasta)...
12 godina
offline
LG Nexus 5X

Koliko cujem sad sa zadnjim patchem jos vise su poboljsali performanse na 5X, uredjan nebi trebao stekati, kamera mu je izvrsna samo da, nema OIS, iskreno ja bih na 5X isao

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

To što nema OIS nije velik nedostatak.

14 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
bubimir13 kaže...

To što nema OIS nije velik nedostatak.

 Svi strani reviewi to navode kao nedostatak.. kako nije?

al opet, izgleda da je baterija losija neg na S6, a tu je jos i prekrasan ekran s S6, exynos, manja cjena..

Ima netko s foruma 5x pa da kaze realno stanje/zadovoljstvo.. Jos bi bilo bolje da je i u doticaju bio s S6...

10 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X

Ček fakat ćemo povlačit argument ''reviewvi to navode kao nedostatak''? Ti reviewi taj uređaj imaju možd tjedan dana, neki i kraće i sad oni u svakodnevnom radu s uređajem dođu do spoznaje da je nedostatak OISa drawback cijelog uređaja i utiče na funkcionalnost? To oni napišu zbog čistog spec pregleda, jer eto ''tako im se čini''.

To što nema OISa ne čini ga lošim ili lošijim u ovom slučaju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Pozz.. Evo ja ga imam nekih mjesec dana i zadovoljan.. Sad s ovim updejtom od ozujka mob radi kak spada, znaci brz, fluidan, nema stekanja.. Kamera fenomenalna, stvarno puca brutalno i brza i slike su predobre.. Baterija klasika, 4-5 sati sota, cjeli dan bez beda, ima brzo punjenje koje je zakon jer ga napuni od nekih 20% do 60% za 20 min, a do stoje za nekih sat.. Imam ovaj zadnji updejt al sam na njega stavil cataclysm mod ovaj zadnji jer ima nekih finti bez kojih nemrem i naravno rootan i maximalno striman kaj se tice apk-ja koje netrebam.. Sve u svemu mob za preporuku, a i mislim da ga budu do N speglali kak spada full..
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
x360gamer kaže...
Malo da dignem temu iz mrtvih...
Kupujem android kroz mjesec-max. 2.
Uredaj bi trebao izdrzat 2 godine min.
Bitna kamera i da nema laga (wapp, fb, yt i internet jedino za sta bi se koristio).
Muci me sto nema OIS.
U obzir sam uzeo i s6. Nexus je mozda 200-300 kn skuplji na njuski i neznam sta uzet.
Sve mi je na strani s6, al neznam dal je android iskustvo usporedivo i bez stekanja i na s6 (citam svasta)...

Nakon nadogradnje na MM 6.0.1. mob radi perfektno.,nema laga. Kameru staviš na AUTO i imaš vrhunske slike u svim uvijetima. Baterija ti je 4h Sot-a, a pošto će tvoj biti nov.,traja će i više.

Na X5 imaš 2GB rama i Snapdragon 808. 808 i Exynos se ne mogu uspoređivat.

 

16 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
R36 kaže...
808 i Exynos se ne mogu uspoređivat.

 

 I zaboravio si mu reć, da exynos u S6 gazi 808 u 5X

 

 

 

Nego, kolko vam baterija traje na 5X?

Kolko sam čital, 5X baš se i nije nekaj proslavio imenom nexus po pitanju performansi, dal se tu kaj promjenilo u pogledu izdavanja nekih update da poprave stanje?

15 godina
offline
LG Nexus 5X

Za sve trenutne Nexus 5X korisnike - da li ste nabavili USB C na USB A adapter ili kabel? Samo pitam jer to islim uzeti radi prebacivanja sa računala na mobitel te obrnuto. Naručio bi preko eBaya ili Amazona (UK) jer je u nas teško nabvljivo (jedva našao da ima negdje)

My website/blog: http://markoidzan.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
Ja imam adapter kojeg sam dobil s mobom, uzel ga u sancta domenici.. Radi odlicno. Narucil i kabel prek ebaya jer nis znal da bude u paketu nis ga ni sprobal..
15 godina
offline
LG Nexus 5X

Kakva je kamera na 5x...ja sam na nexus 6 dosao sa lumie 1520 i totalno sam razocaran kamerom a pogotovo kad je flash ukljucen, kad slikam flash se ukljuci ali na slikama se skoro i ne vidi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
LG Nexus 5X

http://arstechnica.com/gadgets/2016/03/xiaomi-mi-5-review-its-hard-to-argue-with-305-for-a-snapdragon-820/

skrolajte malo ispod sredine teksta da dođete na slike.

 

kamera na 5x, iphone 6 plus, s7 i novi mi5 - meni nekako boje i općenito slike djeluju najprirodnije na 5x.

Layla, you've got me on my knees.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Nexus 5X

kakva je baterija? evo slušao glazbu sat vremena na srednjoj glasnoći, 2% baterije uzelo

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Nexus 5X
5x vs S7
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Mislim da netreba ta 2 uredaja usporedivat. Trenutno mi nema boljeg uredaja od S7. Stvarno prvi, pravi kompletan uredaj od samsunga.
Brz, fluidan, najjaci hw, vodootporan, dobra baterija, mcsd, odlicna kamera... Da imam novce, def bi ga uzeo :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice