LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

poruka: 293
|
čitano: 97.151
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
ocean77 kaže...
Baki80 kaže...

Odgledajte snimak u 1440p rezoluciji, ili ako nemate u 1080p. Pa sami prosudite kakva je kamera. Meni je neverovatno kad neki recenzionista, pa bilo i oni najpoznatiji kaže da na flagship telefonu kamera osrednja. Da kaže malo je lošija, pa razumeo bih. Tako bi i ja mogao da kažem da svi prethodni telefoni koji imaj slabiji snapdragon 835 procesor, ,,toliko spori da lgv30 sve može da ih pojede za doručak,,. Sve je u naglašavanju. Šta sad ispada da je kamera u rangu s5.s6. jer po meni to su osrednje kamere. Što je apsurdno.

 

 

Meni je to samo znak da recenzent zna svoj posao jer je prepoznao u startu da bi kamera mogla biti problem pa joj je posvetio vise paznje.

Kada kazem problem svaki recenzent zna podatke onoga sto testira, a danas u moru informacija nije problem sve saznati pa smo tako i mi saznali da je LG u kameru ugradio drugorazredni senzor koji je ujedno i najmanji ove godine (1/3.1) pa se tako vratio u doba LG G2 i G3.

Sve to su pokusali "zagladiti" boljom optikom (novodno kvalitetnije lece), ali bojim se da tu nema pomoci...vecini ce fotke biti super i to je to, a mi koji trazimo ipak malo vise ionako cemo preskociti taj mob...inace steta jer se meni V30 po mnogim stvarima svidja.

Pitanje, da li si koristio V30 i time vidio kakva je kamera, pošto stalno izbacuješ svoje stavove i tvrdnje, a navedenu uređaj garantiram nisi ni u ruci držao, a kamo slikao i testirao?????

Imam G6 i imao sam G3 - slike su apsolutno neusporedive, a kamo sa V30.

Kad pišeš ovakve poruke dolazim do zaključka da očito imaš LG na piku (da ti se nešto zamjerio) jer ovo sada su proljvi teški.

Molim te nađi neke druge teme pa tamo proljevaj svoja zapažanja uređaja koje uopće nisi koristio.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 14:27 (MasterOfDisaster).
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Pa mislim da otprilike zna kaj očekivat. Na G6 je manji senzor nego na G4 pa su i slike poprilično lošije. A V30 ima još manji senzor od G4. Nije da se razumijem previše, al sad kak sam se uvjerio da su na G6 unakazili kameru, više nemam povjerenja u njih. Da je kamera na G6 i V30 jednaka onoj na G4, sad nebi razmišljao o nabavi novog mob.
14 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Pa dečki onda ste vi profesionalni fotografi ili picajzle na n-tu, jer bilo tko vidi moje fotke sa G6 kažu kako su dobre i da bi navedeni uređaj voljeli imati radi dobre kamere (bez zajebancije). Ne kažem da G6 ima perfektne slike, ali da ima tako loše kako vi pričate, apsolutno nije istina.

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Možda sam picajzla, ali si vidio moje primjere u G6 temi. Ja ti samo velim da sam prešao sa G4 na G6 očekivajući barem jednaku kameru, a dobio sam puno lošiju i to je činjenica. Evo sad ću malo probrat slike od G4 i vidjet ćeš kakve sam uspio ulovit na koncertima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.12.2017 15:45 (kbenzema).
9 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Okinuo sam par slika sa v30 i uspoređivao sa g6 i v30 puno oštrije čišće slike daje..vidi se razlika.. nemres gledat filmice i uspoređivati ko ima kakvu kameru.. trebaš uživo to vidit

Ja sa g6 nemam primjedbe..slike su bar po meni čist solidne

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Dosta ljudi ovde komentira, u osnovi nisu nikad ni imali ne lgv30, nego uopšte lg telefon. Znači Nedovoljno je gledati malo youtuba, i sad sam ja ođenom expert, a nemam telefon i nikad neću imati jer je neko loše o njemu na youtubu rekao. Ako i prihvatimo da je na listi od top 10, lg v30zauzima peto mesto, kako to može biti osrednje.  Hajde malo da naučimo bolje izraziiti svoja mišljenja.  Osrednje kamere imaju  flagship telefoni stariji od dve godine. Nalepiću vam desetine snimaka koji govore da lg v30 ima trenutno najbolju kameru, isto tako ima toliko snimaka i za sve ostale telefone iphon, samsung, huawei...  Ljudi moji pa ja vama kad bi ovde nalepio slike od note 8 i lg v30 pa vi nebi videli razliku, pa mogu se kladiti. Pa jel moguće da razmišljate da je lg  izbacio telefon od 800 evra, trenutno skuplji od famoznog s8. a da ima ,,osrednju kameru,, pa daj nemojte biti smešni. Iskreno da vam kažem ja čak više koristim onu ,,lošiju,, drugu kameru što daje široki kut slike. Pa dajte, to nema ni jedan telefon a svi hvale kod lg-a. I to sekundarna kamera. Mogućnost da sa male udaljenosti slikate toliko puno je neverovatna. Neznam ko je napisao da lg v30 ima drugorazredni senzor, molim te nemoj pisati svaštarije. Po oceni svih tech kompanija trenutno na papiru to je najsavremeniji senzor za kameru. Kad bi taj senzor ugrađivali u kineske telefone, pa njima bi se drastično cena promenila. I za sve vas kojima treba ,,ipak nešto malo više" kupite dslr aparat i sklonite se sa ovog foruma, da možemo realno prikazati ovaj telefom. A ne sa preterano egzibicionim stavovima tipa; ovaj telefon je najbolji na svetu ubija konkurenciju jednim zamahom, ili tipa; jao pa on ima kameru čisto sr**e, ja tražim ipak malo nešto više pa ga neću kupiti. Ostavite to sa strame. Ja ću vam opet ponovito samo jedno. Imam note 8 i lg v30, NEPRIMETI SE RAZLIKA U SLIKAMA !!!

 
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Baki80 kaže...

Dosta ljudi ovde komentira, u osnovi nisu nikad ni imali ne lgv30, nego uopšte lg telefon. Znači Nedovoljno je gledati malo youtuba, i sad sam ja ođenom expert, a nemam telefon i nikad neću imati jer je neko loše o njemu na youtubu rekao. Ako i prihvatimo da je na listi od top 10, lg v30zauzima peto mesto, kako to može biti osrednje.  Hajde malo da naučimo bolje izraziiti svoja mišljenja.  Osrednje kamere imaju  flagship telefoni stariji od dve godine. Nalepiću vam desetine snimaka koji govore da lg v30 ima trenutno najbolju kameru, isto tako ima toliko snimaka i za sve ostale telefone iphon, samsung, huawei...  Ljudi moji pa ja vama kad bi ovde nalepio slike od note 8 i lg v30 pa vi nebi videli razliku, pa mogu se kladiti. Pa jel moguće da razmišljate da je lg  izbacio telefon od 800 evra, trenutno skuplji od famoznog s8. a da ima ,,osrednju kameru,, pa daj nemojte biti smešni. Iskreno da vam kažem ja čak više koristim onu ,,lošiju,, drugu kameru što daje široki kut slike. Pa dajte, to nema ni jedan telefon a svi hvale kod lg-a. I to sekundarna kamera. Mogućnost da sa male udaljenosti slikate toliko puno je neverovatna. Neznam ko je napisao da lg v30 ima drugorazredni senzor, molim te nemoj pisati svaštarije. Po oceni svih tech kompanija trenutno na papiru to je najsavremeniji senzor za kameru. Kad bi taj senzor ugrađivali u kineske telefone, pa njima bi se drastično cena promenila. I za sve vas kojima treba ,,ipak nešto malo više" kupite dslr aparat i sklonite se sa ovog foruma, da možemo realno prikazati ovaj telefom. A ne sa preterano egzibicionim stavovima tipa; ovaj telefon je najbolji na svetu ubija konkurenciju jednim zamahom, ili tipa; jao pa on ima kameru čisto sr**e, ja tražim ipak malo nešto više pa ga neću kupiti. Ostavite to sa strame. Ja ću vam opet ponovito samo jedno. Imam note 8 i lg v30, NEPRIMETI SE RAZLIKA U SLIKAMA !!!

 

 

Jedno su tvoje zelje i sto bi ti zelio, a drugo je realnost.

Ovaj post je tvoj cisti subjektivni dojam koji se lako pobija cinjenicama, a prije nego nastavis citati dalje uputit cu te na jednu drugu temu gdje su gole brojke:

 

https://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/kamere-smartfonima-rasprava/255401.aspx

 

Nakon sto si procitao ovu temu lakse ces pratiti dalje.

 Navodis kako LG V30 ima "najsavremeniji" senzor, a realno se uopce ne radi o najsuvremenijem senzoru jer se IMX351 ugradjuje iskljucivo u LG V30 i jos dva mobitela od kojih je jedan low budget HTC mobitel, a drugi je Asusov koji taj senzor koristi kao sekundarnu kameru sa tele foto lecom.

Drugi sirokokutni senzor je jos manji velicine 1/3.6, a selfie kamera ima isto vrlo mali senzor velicine 1/5.

LG V30 je krasan mobitel i u svemu je TOP model osim po kameri i nazalost LG stedi na pogresnim mjestima.

Meni je jasno da oni pokusavaju naci nacine da se bore protiv Samsunga i da uvijek idu sa nesto nizom cijenom i da tu nizu cijenu treba "platiti" poneka komponenta na kojoj ce ustedjeti, a ovaj puta je to bila kamera...kome ona nije previse bitna dobit ce super mobitel.

 

Evo jos jedan test V30 koji isto nije odusevljen kamerom:

 

http://mashable.com/2017/11/02/lg-v30-review/#3R_DTBS.7gqQ

6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Za razliku od tebe ja sam koristio i s8, i note 8 pa i lgv30, pa mogu slobodno da ti kažem da lg v30 ima bolju kameru od s8. po tog telefona više ni nema ma diskusijama za top kamere. Iz prethodne teme dobro se primeti da hvališ s8+, pa onda i mogu razumeti takve komentare na ovaj telefon, koji nisi ni držao u ruci. Ja, jesam subjektivan, pa kako ne bi bio, kad imam taj telefon, ali ja sam tražio da pređem na njega, i to sa samsunga. Imam slobodu da realno upoređujem slike, i mogu ti sto puta ponoviti ali pretpostavljam džaba da nema skoro razlike u slikama. Opet moraš imati telefon u ruci i slikati da bi video o čemu pričam, sem toga, sve ostalo su prazne priče. Ja nisam ovdde da kažem da ima najbolju kameru, daleko od toga. Ali nećemo sad ni da kažemo da mu je kamera drugorazredna, to bi bilo smešno. Pa i iphone x, ima mali senzor a na youtubu je jedan od top tri kamera telefona, šta je sad sa tim.

Ja jedino mogu da upoređujem samsung sa lg-om, jer te marke posedujem. Slobodno mogu reće da su dual kamere budući standard. S8 ima vrhunsku kameru, tu nema šta, ali realno lgv30 jednostavno ima bolju kameru, kameru koju možeš u mnogo više uslova koristiti, to je činjenica sa youtuba. 

Evo prilog gde pokazuju prave sposobnosti kamere!

 

Kao što sam rekao, kolilo god našli negativnih videa o kameri, toliko možte naći i pozitivnih. I to manje više za sve tipove.

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Da, ja imam S8+ i nisam bas iskljuciv da kazem da je najbolja, masu puta sam ju komentirao u negativnom kontekstu i to samo zbog Samsung-ovog post processing-a.

Ono sto je cinjenica je da Samsung za razliku od LG V30 ima bolji senzor i da se iz njegove kamere moze ipak izvuci vise koristenjem nekih alternativnih camera app.

LG V30 ima "mrsav" hardware kamere, senzor mu je toliko mali i inferioran da je tesko ispraviti te slabosti bilo cime.

Naravno ako gledas fotke 1:1 neces to primjetiti, ali ako ih bolje pogledas kao u ovom testu onda vidis sve slabosti LG V30:

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 9:48 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
ocean77 kaže...

Da, ja imam S8+ i nisam bas iskljuciv da kazem da je najbolja, masu puta sam ju komentirao u negativnom kontekstu i to samo zbog Samsung-ovog post processing-a.

Ono sto je cinjenica je da Samsung za razliku od LG V30 ima bolji senzor i da se iz njegove kamere moze ipak izvuci vise koristenjem nekih alternativnih camera app.

LG V30 ima "mrsav" hardware kamere, senzor mu je toliko mali i inferioran da je tesko ispraviti te slabosti bilo cime.

Naravno ako gledas fotke 1:1 neces to primjetiti, ali ako ih bolje pogledas kao u ovom testu onda vidis sve slabosti LG V30:

 

 

Sve 5, manji i lošiji senzor, a sad realno koliki postotak ljudi koji koriste mobitele i slikaju,da ih koriste profesionalno i ne zanimaju ih 1:1 slike.

1% ili 2% korisnika?

 

Znači za minimalno 98% ljudi kamera je jednako dobra kao S8+, a za onih ostalih 2% najbolje da uzmu DSLR fotić jer nema toga šta će njih zadovoljit kod mobilnih fotoaparata.

 

Ovo su činjenice. 

10 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
MasterOfDisaster kaže...
ocean77 kaže...

Da, ja imam S8+ i nisam bas iskljuciv da kazem da je najbolja, masu puta sam ju komentirao u negativnom kontekstu i to samo zbog Samsung-ovog post processing-a.

Ono sto je cinjenica je da Samsung za razliku od LG V30 ima bolji senzor i da se iz njegove kamere moze ipak izvuci vise koristenjem nekih alternativnih camera app.

LG V30 ima "mrsav" hardware kamere, senzor mu je toliko mali i inferioran da je tesko ispraviti te slabosti bilo cime.

Naravno ako gledas fotke 1:1 neces to primjetiti, ali ako ih bolje pogledas kao u ovom testu onda vidis sve slabosti LG V30:

 

 

Sve 5, manji i lošiji senzor, a sad realno koliki postotak ljudi koji koriste mobitele i slikaju,da ih koriste profesionalno i ne zanimaju ih 1:1 slike.

1% ili 2% korisnika?

 

Znači za minimalno 98% ljudi kamera je jednako dobra kao S8+, a za onih ostalih 2% najbolje da uzmu DSLR fotić jer nema toga šta će njih zadovoljit kod mobilnih fotoaparata.

 

Ovo su činjenice. 

 

 

Pa to sam i ja rekao:

 

Meni je jasno da oni pokusavaju naci nacine da se bore protiv Samsunga i da uvijek idu sa nesto nizom cijenom i da tu nizu cijenu treba "platiti" poneka komponenta na kojoj ce ustedjeti, a ovaj puta je to bila kamera...kome ona nije previse bitna dobit ce super mobitel.

 

Oko toga se slazemo da je V30 po svemu ostalome TOP model i vrlo interesantan...sto se kamere tice jednostavno budite realni i nemojte pisati kontra nekih cinjenica.

Ovo je forum i sluzi razmjeni iskustava i informacija i dobro je da svi pratimo neki segment i pisemo o njemu.

Ja priznajem da se ne razumijem toliko u procesore, RAM  i da o tome znam osnovne pojmove i citam ono sto drugi pisu i nebi isao kontrirati nekome tko pokusava reci da je Snapdragon 835 bolji od tamo nekog middle range Mediateka sto se ovdje pokusava sa senzorima kamere.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.12.2017 10:18 (ocean77).
6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Mene samo zanima alo lg ima toliko inferiorniji senzor zašto po stavu proporcialnosti slika na samsungu nije utoliko inferiornija? A teško da će te naći, kad neko poredi ove kamere da će reći uf duplo je bolja, a realno nije. Ja samo hoću da razvrstamo šta je osrednja kamera a šta nije. Ako kažemo da lg v30 ima osrednju kameru među trenutno top modelime, onda je to ok. Ali ako kažemo da kolektivno ima osrednju kameru, e onda to je pogrešno. Zar se ne slažete? A i istina je da većina ljudi neće videti razliku u slikama, i tih 98 posto ljudi će biti sasvim zadovoljni sa kamerom. I  ta razlika između kamera nije nebo i zemlja, nego razlika kvaliteta od par posto. Iako sekundarna kamera ,,nije toliko,, kvalitetna, ja ti garantujem da bi dosta ljudi svidelo koliko može široka slika da se uhvati. Po meni dual kamere bi trebale više u ovom smeru da idu, jedna ,,normalna,, i jedna ,,sa širokim kutom,,.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

A i jedini razlog zašto je stavljen manji senzor jeste zbog toga jer je zbog debljine telefona. 7.3 mm, ne dopušta veći senzor, a da se ne izlazi iz proporcija telefona.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Baki80 kaže...

Mene samo zanima alo lg ima toliko inferiorniji senzor zašto po stavu proporcialnosti slika na samsungu nije utoliko inferiornija? A teško da će te naći, kad neko poredi ove kamere da će reći uf duplo je bolja, a realno nije. Ja samo hoću da razvrstamo šta je osrednja kamera a šta nije. Ako kažemo da lg v30 ima osrednju kameru među trenutno top modelime, onda je to ok. Ali ako kažemo da kolektivno ima osrednju kameru, e onda to je pogrešno. Zar se ne slažete? A i istina je da većina ljudi neće videti razliku u slikama, i tih 98 posto ljudi će biti sasvim zadovoljni sa kamerom. I  ta razlika između kamera nije nebo i zemlja, nego razlika kvaliteta od par posto. Iako sekundarna kamera ,,nije toliko,, kvalitetna, ja ti garantujem da bi dosta ljudi svidelo koliko može široka slika da se uhvati. Po meni dual kamere bi trebale više u ovom smeru da idu, jedna ,,normalna,, i jedna ,,sa širokim kutom,,.

 

Ovo sam vec napisao na drugoj temi i ponovit cu opet...LG V30 ima 43% manji senzor od Pixela XL koji je po mnogima najbolji camera phone, ali to ne znaci da mu je i kvaliteta slike 43% losija isto kao sto i moj BMW 320D je 63% slabiji od BMW M4, ali ne ide 63% slabije.

LG V30 ima dobru kameru kako kazes za veliku vecinu, ali nije za onu manjinu u koju i sebe racunam koja trazi malo vise i tu se izdvaja.

Dok gledas 1:1 sve je super, a ako samo malo krenes uvecavati, a ja to radim sa nekim fotkama onda tu pada jer mali senzor jednostavno ne biljezi sitne detalje kao veci senzor.

Optika je tu isto bitna ako govorimo o kvalitetnim foticima sa izmjenjivim objektivima, ali nju u kontekstu mobitela ne spominjemo jer se radi o vrlo slicnoj kvaliteti leca pa se uglavnom sve svodi na senzor i SW obradu u samom mobitelu koju neki rade bolje, a neki losije.

10 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Baki80 kaže...

A i jedini razlog zašto je stavljen manji senzor jeste zbog toga jer je zbog debljine telefona. 7.3 mm, ne dopušta veći senzor, a da se ne izlazi iz proporcija telefona.

Sad vidim koliko je debel, ok i to je sigurno razlog jer su svi konkurenti sa vecim senzorima barem milimetar deblji.

Onda neka se reklamiraju kao "fashion mobitel" i neka reklamiraju dizajn, a ne isticati kameru u prvi plan.

Ima on super filtere i krasne opcije unutar samog fotica, ali je to sve na slabasnim osnovama.

6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Ja opet kažem sve je to u redu na papiru, ali ne i u praksi. Pogledaj kako izgleda pravi rewiev kamere, i slušaj konkretno gde svrstava ovu kameru, i kakvu ,,savremenu,, tehnologiju inkorporira! Opet kažem nije osrednja kamera, a pixel 2xl ima najbolju kameru.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Čitam ovu temu....i samo preskačem postove...u nadi da ću doznati nešto novo. Ali ne...kamera ovo...kamera ono...kamera vaka...kamera naka...

Pa je...la vas kamera vise. Kupiš Nikon 60x zoom 20mp i stavis u jedan džep a u drugi neki Xiaomi od 1000kn, wifijem ih povežeš i brate imaš kameru kakvu neće mobiteli nikad imat i najjači si u selu

 

Nego da se vratimo na temu. Odluka je pala na LG u igri je jedino bio Mate 10pro samo radi procesora. Naručen javim iskustva.

 

 
11 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Ajd ne kaki, kamera je vrlo bitan dio danasnjih mobitela.

Sigurno bih kupio mob zbog malo veceg oled displaya....to je jako bitan fjučr...ili recimo bolji proc..mosh misliti, za sto? Igranje igrica?!

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 17:10 (robee1).
 
1 9 hvala 1
14 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
robee1 kaže...

Ajd ne kaki, kamera je vrlo bitan dio danasnjih mobitela.

Sigurno bih kupio mob zbog malo veceg oled displaya....to je jako bitan fjučr...ili recimo bolji proc..mosh misliti, za sto? Igranje igrica?!

Oprosti, ali ja barem 60% vremena koristim mob za igre. Šta fali igranju na 5,7" ekranu. Ako si mlad onda se možda ne sjećaš Gameboy-a, svi su bili sretni tko ga je imao, mob je sada to zamjenio totalno, a na androidu imaš izbor od par 100.000 besplatnih igara.

Večina ostalih koristi mob za Facebook i usrane selfie.

Naravno večina koristi kameru, ali ona je malte nebitna, jer za šeranje na netu danas i najjadnije to odrade bez problema (zbog kompresije koju malte ne svi servisi rade - osim iznimki), a za izradu za albume bez problema je i kamera sa mobitela iz srednjeg segmenta.

Ja sam osoba koja kupuje mob isključivo zbog njegove sirove snage, tj. da OS glatko radi, da sve nove igre izvodi bez trzuckanja, a poželjno je da ima i dobru kameru (eto izrekao sam svetogrđe za vas profi fotografe).

9 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Sve ok, svatko ima svoje potreba ali budimo realni, unazad 2 godine nista revolucionarno a ni pametno nije predstavljeno. Znaci jedan S7 ili i7 odrade sve pa cak i bolje od danasnjih razvikanih modela. V30 bi bio dobar fon da eto LG kao i uvijek nesto ne zezne.

 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Jel imaš možda lg v30, pa da nam kažeš šta je zezno?

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

The Snapdragon 835 (1513 points) is ~31.79% faster than the Snapdragon 821 (1148 points) and ~67.36% faster than the Exynos 8890 (904 points). This is a somewhat typical jump in GPU performance between Snapdragon generations, and it's also typical of Samsung SoCs to be lacking in GPU power compared to Qualcomm's.

 

In GeekBench 4's multi-core CPU test, the Snapdragon 835 (6461 points) obtained a whopping ~58% increase in multi-core CPU performance over the Snapdragon 821 (4089 points). It compared less favorably to the Exynos 8890 (5358 points), at a ~20.58% increases

 

Teško da s7, sa exynos 8890 procesorom radi ,,neke stvari,, bolje. A po meni povećanje brzine od 20% i gpu od 60% nije revolucionarno, ali dosta dovoljno da se i te kako vidi razlika u brzini telefona!

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Baki80 bez uvrede, ali način na koji pišeš o mobu je predaleko od objektivnog da bi te itko bolje upućen na forumu ozbiljno shvatio.

Nema moba bez neke mane, koliko god da sitna ona bila, a fanatično nepriznavanje mana i nedostataka je baš to - fanatizam.

6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Kao prvo, ja ću ponoviti opet ako neko nije pročitao. Ja nemogu da budem objektivan kad imam taj telefon. Ali pošto imam,  ja mogu i realno nešto da napišem za razliku od drugih. To ako me konkretno ti neshvataš ozbiljno, to je u redu. Ja sam samo uporedio brzine procesora koje su OBJEKTIVNE!!! Šta ja mogu ako se nekom nesviđa, kad su to te brojke. I kao drugo ja sam na ovom forumu samo ,,branio,, kvalitet kamere, ništa više. Nerazumem šta ti tu nije jasno. Da pročitaš unazad malo, video bi da sam uzeo telefon samo zbog zvuka iz slušalica, koji drugi telefoni nemaju. Sve ostalo je za raspravu. Kamera nije najbolja, softver nije poslednji, itd... 

 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Baki80 kaže...

Kao prvo, ja ću ponoviti opet ako neko nije pročitao. Ja nemogu da budem objektivan kad imam taj telefon. Ali pošto imam,  ja mogu i realno nešto da napišem za razliku od drugih. To ako me konkretno ti neshvataš ozbiljno, to je u redu. Ja sam samo uporedio brzine procesora koje su OBJEKTIVNE!!! Šta ja mogu ako se nekom nesviđa, kad su to te brojke. I kao drugo ja sam na ovom forumu samo ,,branio,, kvalitet kamere, ništa više. Nerazumem šta ti tu nije jasno. Da pročitaš unazad malo, video bi da sam uzeo telefon samo zbog zvuka iz slušalica, koji drugi telefoni nemaju. Sve ostalo je za raspravu. Kamera nije najbolja, softver nije poslednji, itd... 

 Meni se cini da osim tebe nitko ovdje ne posjeduje V30 a svi se raspisali o kameri . 

Kako je MKBHD opisao mobitel  , ni u cemu ( osim mozda u zvuku koji isporucuje putem audio izlaza ) se ne istice kao najbolji ali je u svemu visoko pri vrhu . Za trenutnu cijenu od cca 650 € svakako je za uzeti u obzir . Obzirom da nikada ne dajem za uredjaj vise od 450 € sacekat cu pad na tu razinu. Meni ne treba posljedne i najbolje vec samo da svoj posao obavlja kako treba narednih godinu dana od kupnje i onda opet ide zamjena . 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Neznam dal će pasti cena ispod 600e, pre nego što izađe novi model. To je lg-u, trenutno top model. Kako god se pokazao, dobro ili loše, mislim da mu neće skidati cenu. Eto pošto mi puno govore na forumu da hvalim telefon, reći ću da mi se nesviđa staklena poleđina, jako puno otisci ostaju i jako je sklizak tel. Jedna dobra maska, reši sve probleme.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Baki80 kaže...

Neznam dal će pasti cena ispod 600e, pre nego što izađe novi model. To je lg-u, trenutno top model. Kako god se pokazao, dobro ili loše, mislim da mu neće skidati cenu. Eto pošto mi puno govore na forumu da hvalim telefon, reći ću da mi se nesviđa staklena poleđina, jako puno otisci ostaju i jako je sklizak tel. Jedna dobra maska, reši sve probleme.

 Past ce cijena...ne brini . Kao na zalost ( ili po nasu srecu ) svakom LG uredjaju . 

 

A sto se maske tice , odlucio sam prijeci samo na DBrand skinove. Koliko god te maske stitile polako mi pocinju ici na zivce pa sam narucio dragon skin ...:) 

 

https://dbrand.com/shop/lg-v30-skins

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.12.2017 17:19 (unimatrix001).
6 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Ove su lepe, sviđaju mi se. Ja sam uzeo neku ultra thin, providnu i poludeo sam. Iza se na nekim mestima spojila sa staklom, pa izgleda kao voda da je između, ništa mu nemogu osim trpeti. A zalepio sam neko staklo bio, skino posle par dana, bilo puno lufta, a nigde nema mat folija, to uvek koristim. Strašno, nema za sad puno maski, stakla, folija za sad. Moram se strpeti dok neizađe. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Stiže V30 u VIP, cijena paprena, u rangu s Note 8 što je i očekivano.

 

http://www.vipnet.hr/mobiteli/lg-v30

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Darian kaže...

Stiže V30 u VIP, cijena paprena, u rangu s Note 8 što je i očekivano.

 

http://www.vipnet.hr/mobiteli/lg-v30

 A na ebay.ie se vec nadje za malo ispod 600 €

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice