Gde se instalira u Ubuntu? Kao sto je u Windowsu..

poruka: 6
|
čitano: 3.183
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gde se instalira u Ubuntu? Kao sto je u Windowsu..

Moze li neko da mi objasni postupak instaliranja Windows programa, tacnije koju lokaciju moram da izaberem da instaliram igricu na Ubuntu (v 11.04) ?! Jer kada pokrenem instalaciju imam default opciju da instaliram kao sto se instalira u Win C:/Program Files...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gde se instalira u Ubuntu? Kao sto je u Window

Eh... Linuxi/unixi nemaju takvu organizaciju. Najbliže tome što ti tražiš je /usr/bin folder. Aplikacije (igre, programi...) se recimo na Mintu instaliraju iz Software Managera ili uz terminala naredbom apt-get install ime_programa. Oni se automatski pospremaju u zadani folder (/usr/bin) i pokrećeš ih iz izbornika ili iz terminala. Možeš ti instalirati drugdje ali to je druga priča. Dakle, odabira lokacije nema.

 

I da, ako slučajno ne znaš, windows programi na linuxima rade samo preko WINEa i to kako koji. I igre isto tako.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Gde se instalira u Ubuntu? Kao sto je u Windowsu..

Hvala na odgovoru, a ako nije problem da mi se objasni kako da pristupim tom folderu gde je nesto instalirano, kada trebam nesto da menjam u njemu...
Kada udjem u Wine konfiguraciju, mogu da vidim da postoji i da ima sve to instalirano, ali ne znam kako da mu pristupim. :O

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gde se instalira u Ubuntu? Kao sto je u Window

Da li ti instaliraš linux ili windows program? Ako instaliraš linux aplikaciju, potraži u manualu od te aplikacije (ili po netu) gdje drži config fajlove jer mogu biti na par mjesta.

 

A ako instaliraš windows aplikaciju u wine, ona je u virtualnom c: disku i najlakše dođeš do nje kroz meni. Wine - browse C: drive (bar je tako na mintu).

 

 

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gde se instalira u Ubuntu? Kao sto je u Window

Konkretno pitam za instaliranje Windows programa. Problem je sto ne znam da udjem (da pronadjem) taj Wine u Meniju. Ne znam da li je u Ubuntu drugacije nesto.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gde se instalira u Ubuntu? Kao sto je u Window

Ne znam di je to točno u Ubuntuu, ali ako kažeš da možeš konfigurirati wine, onda negdje mora biti i Browse C: drive. Postaj u ovaj topic, 100% netko zna nešto.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice