HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

poruka: 115
|
čitano: 16.231
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi

ta "spika" se baci svake godine i to je hrana za linuksaše. podržavam korištenje linuxa,ali zar mislite da tajnice od 50-tak godina kojima je trebalo 15 godina za savladavanje windowsa-mogu ponovo u školu za linux ? koji bi to tek redovi na šalterima bili ?!

a budimo realni,ako je teško naučiti:next,next,finish-kako bi naučili pisanje naredbi ?

i dobar dio moćnih programa uopće ne radi pod linuxom,tako da linux baj baj za sada. kažem rado bih i sam na linux zbog cijene jer koristim 4 legalna xp-a.

Z
14 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
opcom kaže...

ta "spika" se baci svake godine i to je hrana za linuksaše. podržavam korištenje linuxa,ali zar mislite da tajnice od 50-tak godina kojima je trebalo 15 godina za savladavanje windowsa-mogu ponovo u školu za linux ? koji bi to tek redovi na šalterima bili ?!

a budimo realni,ako je teško naučiti:next,next,finish-kako bi naučili pisanje naredbi ?

i dobar dio moćnih programa uopće ne radi pod linuxom,tako da linux baj baj za sada. kažem rado bih i sam na linux zbog cijene jer koristim 4 legalna xp-a.

Kakve naredbe? Gdje si ti bio zadnjih 10 godina?

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
16 godina
neaktivan
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

@opcom prvo pročitaj članak. a u francuskoj policiji ne rade tete od 50 godina? josipovićev stožer  je uštedio 100 000 kn radeći u kampanji na ubuntu link.  čak je i u gimnazijske udžbenike polako ušao

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi

....pa red bi i bio da tajnice od 50 godina nešto i nauče....kod privatnika se to ne pita...ili naučiš ili letiš...ne vidim razloga zašto bi državne službe trebale biti milosrdnije prema neznanju...nije mozak toj tajnici od 50 atrofiran...a ako jeste,opet zašto više radi...???...što se tiče nadobudnog komentara opcom-a...davno je linux dobio grafičko sučelje,a isto tako i aplikacije koje koristi...

15 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

nisam priznajem pročitao članak. govorim i o našem mentalitetu prihvaćanja drugačijeg. pisanje naredbi,pa vidim da ljudi kucaju nešto u liniju-kobasicu da proradi modem.

ponekad koristim ubuntu 9.10 i ok je,ali oprema mi radi SAMO sa windowsima-ako mi netko napravi da radi u linux-u ,poližem mu šta hoće :)

jebe mi se za komunistički stožer-mene zanima koliko je potrošio naših novaca da skine križ,a ne koliko je NAVODNO uštedio ;)

ako sam nešto preskočio samo recite

 

p.s. rado bih prešao na linux tek za info.koristim slax na usb sticku za surf i ok je.

Z
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 15:06 (opcom).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
opcom kaže...

ta "spika" se baci svake godine i to je hrana za linuksaše. podržavam korištenje linuxa,ali zar mislite da tajnice od 50-tak godina kojima je trebalo 15 godina za savladavanje windowsa-mogu ponovo u školu za linux ? koji bi to tek redovi na šalterima bili ?!

a budimo realni,ako je teško naučiti:next,next,finish-kako bi naučili pisanje naredbi ?

 

  Ako nisu u stanju, na burzi postoji ogroman broj ljudi koji su spremni i na taj korak.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
14 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi
opcom kaže...

nisam priznajem pročitao članak. govorim i o našem mentalitetu prihvaćanja drugačijeg. pisanje naredbi,pa vidim da ljudi kucaju nešto u liniju-kobasicu da proradi modem.

ponekad koristim ubuntu 9.10 i ok je,ali oprema mi radi SAMO sa windowsima-ako mi netko napravi da radi u linux-u ,poližem mu šta hoće :)

jebe mi se za komunistički stožer-mene zanima koliko je potrošio naših novaca da skine križ,a ne koliko je NAVODNO uštedio ;)

ako sam nešto preskočio samo recite

 

p.s. rado bih prešao na linux tek za info.koristim slax na usb sticku za surf i ok je.

što se tiče modema,vidio sam svašta ,ali da to tajnica ili prosječni juzer to podešava(mislim na državne službe),to ne...niti u windowsima...to su radili lokalni "guru-i" i admini... i opet...kad npr. instaliraš MINT 7...sve je podešeno,pa i net veza...iznenadilo me to što je instalacija nevjerojatno lagana...

16 godina
neaktivan
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
opcom kaže...

ta "spika" se baci svake godine i to je hrana za linuksaše. 

upravo tako. na žalost u igri su puno veći dogovori i suradnje nego što mi mislimo. a mislite da će se netko odreći svoje lijepe provizije kako bi zemlju pretvorio u open source raj?

samo se nadajte!

 

to su priče za tri dana, do početka proljeća sve se zaboravi pa onda dođe nova kupnja, pa se opet kupi sve na Microsoftu, onda malo prolijevamo žuč i čistimo jezik u pepelu i tako je već ako se ne varam prošlo 3 ili 4 sezone od kad se ova priča vrti.

 

Hulk sigurno ima super namjere ali ovakve promjene ne može pokrenuti hulk već direktno državne institucije a valjda je svima jasno da je tu previše interesa u igri da bi se ovako zlatna koka pustila da odšeta

http://www.svijetkulture.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
linuxjuzer kaže...

.kod privatnika se to ne pita...ili naučiš ili letiš...ne vidim razloga zašto bi državne službe trebale biti milosrdnije prema neznanju

ti živiš u SAD-u jel tako?

 

ovo je Kroejšija..... :-)

http://www.svijetkulture.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
opcom kaže...

ta "spika" se baci svake godine i to je hrana za linuksaše.

  Ove godine su uranili mjesec dana:

 

Zanimljiva kolumna 

 

 

15 godina
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
linuxjuzer kaže...

nije mozak toj tajnici od 50 atrofiran...

Si siguran da nije? Ima centre za lajanje sa prijama na telefon u mozgu, ali sve drugo je offline...

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi

Od tih 20 milijuna ustede godisnje mozemo nahraniti gladna usta u hrvatskoj,  otplatiti dugove koje je HZZO nabio,tako da novci nisu za bacanje

Policajci u Francuskoj nista netrebaju podešavati, sve to rade administratori. Tako i ovdi fukcionira, zaposlenici u firmama bas nista ne odrzavaju kod računala na windowsima.  

Kad dođe do problema na windowsu onda zovu adminstratore da to poprave, oni preistaliraju (stave novi windows). Statistike su pokazale da se ljudi manje žale na probleme kada su na linuxu. 

 

Sad neki kazu da je linux kriv sto modem nekome neradi, tu je kriv proizvođač. Tako da se za linux kupuje poseban ( kompatibilan)  hardver i svi sretni. 

 

 

 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
16 godina
neaktivan
offline
RE: HULK djeluje:traži linux u državnoj upravi
linuxuser kaže...

Od tih 20 milijuna ustede godisnje mozemo nahraniti gladna usta u hrvatskoj,  otplatiti dugove koje je HZZO nabio,tako da novci nisu za bacanje

Policajci u Francuskoj nista netrebaju podešavati, sve to rade administratori. Tako i ovdi fukcionira, zaposlenici u firmama bas nista ne odrzavaju kod računala na windowsima.  

Kad dođe do problema na windowsu onda zovu adminstratore da to poprave, oni preistaliraju (stave novi windows). Statistike su pokazale da se ljudi manje žale na probleme kada su na linuxu. 

 

Sad neki kazu da je linux kriv sto modem nekome neradi, tu je kriv proizvođač. Tako da se za linux kupuje poseban ( kompatibilan)  hardver i svi sretni. 

 

 

 

 

Koji ti je još dodatan trošak. Možda čak i veći nego ušteda.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

Poanta je u tome (kao sto je to vec netko gore naveo) da ukupna cijena = stvarna cijena + "malo sa strane za namjesten posao"...

 

To nije samo kod kupnje softwarea, pitajte koliko je kostala split.hr stranica :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi
opcom kaže...

nisam priznajem pročitao članak. govorim i o našem mentalitetu prihvaćanja drugačijeg. pisanje naredbi,pa vidim da ljudi kucaju nešto u liniju-kobasicu da proradi modem.

ponekad koristim ubuntu 9.10 i ok je,ali oprema mi radi SAMO sa windowsima-ako mi netko napravi da radi u linux-u ,poližem mu šta hoće :)

jebe mi se za komunistički stožer-mene zanima koliko je potrošio naših novaca da skine križ,a ne koliko je NAVODNO uštedio ;)

ako sam nešto preskočio samo recite

 

p.s. rado bih prešao na linux tek za info.koristim slax na usb sticku za surf i ok je.

Tvoj odgovor nije zaslužio da se na njega odgovara, ali eto bude.

 

Ako može jedna izdavačka kuća (izvori) biti na Ubuntu i ako može 50 godišnja prodavačica raditi na njemu, onda si ti još u 97-oj.

 

Ovo komunistički stožer neću ni komentirati. Toliko o tvojoj inteligenciji, a vjerojatno i geografskom položaju (čitaj brdoviti balkana aka hercegovina).

 

Ja bi na tvojem mjestu pročitao malo, obrazovao se, prije nego dođem srat bezveze o nečem o čemu apsolutnog pojma nemaš.

 

Hvala.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

-sve je to jako slatko, dok na samom dnu (.. dalje, iza, ..) stoji RedHat. OK? Nešto besplatno?

-matematika kao empirijski dokaz u nedostatku boljeg?  -jer, Billy se sagne po 1000$.. ? izračunat gubitak?? -zar je to objektivnost? Isti kao ušteda 100.000kn u kampanji.

Kao što je netko već primjetio, proljeće je vrijeme kad se odlučuje o investicijama-fondovima... izglasavanje buđeta. Kad to prođe, prođe i zanimanje za 'tamo neke linuksaše' (znaš, to su oni kaj rade besplatno..) ... ostaje samo realni biznis, kojem je svejedno koji OS.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

ni tvoj odgovor nije inteligentniji,tako da si se spustio na nižu razinu.hercegovac nisam nego sam nažalost iz slavonije. komunjara je komunjara i stvarno i nemaš tu što komentirati,nema potrebe. zašto ne bi jedna izdavačka kuća bila na ubuntu-da li sam ja rekao da ne može ? nisam rekao da 50 godišnja prodavačica ne može nego 99 posto 50 godišnjih žena u hrvatskoj NE ŽELI NIŠTA učiti,a ne ubuntu. i ponavljam ,ja bih bio sretan da ga mogu koristiti na svim svojim računalima ! ponavljam - nisam protiv linuxa ! moj kolega je otišao na skijanje jer ima kao paravan trgovinu hardvera a održava računala u zgradi suda za 120.000 kn mjesečno ! on nikako ne želi linux jer je već svima prodao instalirao i podesio win 7 ;)

Z
14 godina
protjeran
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

Komunjara... Jadan ti kojeg su hranili takvim glupostima. Nije ni čudo da ne shvaćaš neke stvari kad si još zauzet pričama koje su služile da se plaše bakice početkom 90-tih. Komunjare...presmješno. Ali to nije tema. Ono što ti očito ne shvaćaš da nije na zaposleniku da li on ŽELI nešto naučiti, on će to naučiti ako želi zadržati posao. A siguran sam da bi i bakica od 90 naučila ako želi imati posao. Drugo, nema se tu posebno šta učiti isto kao i u windwsima. Treće, tvoj kolega ima svako pravo instalirati što god želi jer je na naručitelju da izabere, a to što on njima uzima 120 000 kuna to je problem naručitelja ili korupcije. Na kraju ti predlažem da gledaš malo u budućnost (nemoj biti zakopan u 90-tim i krivim razmišljanjima) i nemoj sažaljevati samog sebe. Istraži sve mogućnosti pa ćeš vidjeti da li možeš imati ili ne linux. To što si ti malo gledao ne znači apsolutno ništa.

 

 

Osmijeh

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

daj shvati,ja nisam balavac. da rješimo komunjare-ubili su mi oba djeda,a leš jednoga je pronađen iza crkve u đ..... 1994. godine. toliko o tome.

 

linux kažem ti podržavam i probaj shvatiti to ! ali natjeraj mi da na linux-u rade : autodata,vag com,IDC 3PLUS,tec doc,tolerance data,delphi,clip,lexia i još 40 tak komada softa i ja i 50 ljudi koji rade taj posao prelazimo na linux !!!!

dok kupim jak pc za win 7 i četiri licence (tj 5 ) koje sada imam mogao sam kupiti dobar alat. znači nisam protiv linuxa ali svi s kojima sam pričao bi probali,ali nikako ne bi radili na tome. nije to moj tvrdi stav nego mišljenje prijatelja koji rade baš u državnim službama i nisu 50 nego 30,35 godina. znači ima ih previše.

Z
16 godina
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

Off topic: Ljudi, molim vas... Nemojte više o komunjarama, ustašama i sličnima!!! Ideja OpenSourcea je suviše plemenita da bi je zagadili ovakvim raspravama.

 

On topic: Što se tiče nastojanja HULK-a. Iskreno, oduševljen sam ovakvom inicijativom. Vjerojatno zato što sam i sam dio zajednice Linux korisnika pa svaku novu pozitivnu vijest o širenju ovog OS-a dočekam s euforijom. Smatram da bi bila izvanredna stvar da organi državne uprave barem razmisle o korištenju alternativnog softwarea.

 

Prije godinu dana bio sam svjedok kako je jedna općina u mojoj blizini (općina Rama u BiH) prešla s komercijalnih uredskih alata na OpenOffice.org. Iskreno, poteškoće u prijelazu se nisu ni osjetile. Isto tako smatram da bi prelazak s Windowsa na neku od Linux distribucija isto tako bio bezbolan. ...a o uštedama da i ne govorimo.

 

Neki su spominjali poteškoće pri edukaciji korisnika na novi operacijski sustav. Vjerujte mi, Windows nije ništa jednostavniji od Linuxa. Štoviše, velik broj različitih korisničkih sučelja (Gnome, KDE, XFCE...) omogućava korisnicima bržu prilagodbu nego na Windowsu koji je uvijek, manje ili više, isti.

 

Što se tiče troškova administriranja operacijskim sustavom... Zar nisu veći troškovi administriranja kod Windowsa, ranjivog ogromnim brojem zloćudnih aplikacija nego Linxom za kojeg iste skoro da i ne postoje? Zar ne treba više posla da se zaštiti odličan ali veoma ranjiv operacijski sustav nego isto tako odličan i siguran operacijski sustav poput Linuxa?! ...i za kraj... Zar nije isto, platiti jednak iznos administratoru koji upravlja Windowsima i administratoru koji upravlja Linuxima?! "Obični" korisnici ionako se ne zanimaju tom vrstom posla.

 

Na kraju... Velika odgovornost leži na organima državne uprave. Oni su ruka koja upravlja našim životima i bilo bi jako lijepo od njih kad bi prihvatili ideju otvorenog softwarea i implementirali je u svoj program rada na svoju dobrobit ali i na dobrobit svih nas.

 

 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
12 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

Apsolutno se slažem.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

oprostite na dva posta ali tek sada sam pročitao ono gore.

ja imam zbog firme legal windowse. ali isto tako,sve aplikacije koje mogu su free. znači na open office 3.1 sve radi isto kaoword,bar za moje potrebe. besplatni snimači,preglednici slika,uređivači,sve što mogu free,pa čak i antivirus . is ve radi.ali mogu ja i vi priječi na linux zbog želje i volje,ali oni gore umreženi lopovi-neće ! o tome govorim. a ruku na srce,bar u mom poslu -autoindustrija-sve radi SAMO u windowsima. i možete me tjerati bičem,još godinama MORAM jedan komp koristiti win98 (!) ,a jedan win xp (na win 7 ne radi). i to je stvarnost !

Z
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi
opcom kaže...

što je wine ? stvarno ne znam i ako je besplatni soft u kojem rade windows aplikacije,bez problema bih prihvatio.

Wine je besplatni emulator za Windows aplikacije za Linux, MacOS X, FreeBSD i Solaris operacijske sustave. Omogućava pokretanje nekih (ali ipak ne svih) aplikacija na ovim OS-evima.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi
opcom kaže...

daj shvati,ja nisam balavac. da rješimo komunjare-ubili su mi oba djeda,a leš jednoga je pronađen iza crkve u đ..... 1994. godine. toliko o tome.

 

linux kažem ti podržavam i probaj shvatiti to ! ali natjeraj mi da na linux-u rade : autodata,vag com,IDC 3PLUS,tec doc,tolerance data,delphi,clip,lexia i još 40 tak komada softa i ja i 50 ljudi koji rade taj posao prelazimo na linux !!!!

dok kupim jak pc za win 7 i četiri licence (tj 5 ) koje sada imam mogao sam kupiti dobar alat. znači nisam protiv linuxa ali svi s kojima sam pričao bi probali,ali nikako ne bi radili na tome. nije to moj tvrdi stav nego mišljenje prijatelja koji rade baš u državnim službama i nisu 50 nego 30,35 godina. znači ima ih previše.

 

autodata radi odlično sa wineom - platinium ocjena  , vag-com radi s wineom,  citroen i peugeot su ti već na suseu . 95 posto državne uprave ne treba tako egzotičan software. da se nešto poduzme postoje bolje šanse nego prije radi štednje na proračunu, premijerka bi mogla imati sluha za ovo. ne očekujem prekid ugovora s microsoftom, ali moglo bi se recimo tamo negdje u donjim ovčarevcima u općinskoj zgradi instalirati par GNU/linux distribucija na tajničino i načelnikovo računalo pa onda pozvati ministra i televiziju i pokazati kako se štede novci za bolje projekte. 

 

netko je rekao da to ne može napraviti HULK nego da to mora napraviti vlada. pa valjda vlada mora od nekoga i saznati da postoje alternative. definitivno ne postoje nikakove zapreke da pola računala (ako ne i svi) u školskim informatičkim učionicama ne vrte linux.

 

 

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
15 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

pa i ja bih volio da država prijeđe na linux,ipak i iz mog džepa ide taj novac,ali ako ne ukradu ne softu,ukrasti će na "modemima koje treba prilagoditi novom os-u" :) već vidim njihovo "objašnjenje".

ja govorim za sebe. a iskreno za wine nisam nikad čuo.a i taj bug bi mogao biti od koristi-pcchip ima puno više sadržaja o linuxu. instaliram na 3 kompa linux i wine i stavim gore te programe koji mi trebaju za rad i ja sretan. nisam se ja rodio sa bill gatesom :)

Z
16 godina
neaktivan
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

Joooj,

ubuntu+chromium+google docs i rjesen problem. :D

 

 

BTW da citiram Mesica:"Taj gospodin laže"

 

”Uvijek postoji razlika jer softveri na Windowsima i Linuxu nisu isti, no gledajući s pozicije funkcionalnosti, računalo opremljeno Linuxom zadovoljava sve ili veliku većinu potreba. Praksa je pokazala, na bazi od tridesetak korisnika, da nema osobito dugačke prilagodbe na Linux. Ako se snalazite na Windowsima, i na Linuxu ćete za nekoliko minuta raditi bez problema”, tvrdi Marko Rakar iz HULK-a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2010 23:20 (Zoidberg).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi
opcom kaže...

ti si tvrdoglav kao i ja :) prvo ja NISAM hdz-ovac i vjeruj mi da bih prije u sdp-ipak stojim iza onoga što napisah. drugo-tko je rekao da su ti prijatelji-državni službenici u hdz-u ? tko je rekao da oni govore tko je komunjara ? JA SAM IZNIO SVOJE MIŠLJENJE.svi su redom u sdp-u i to mi se gadi, jer su ušli u sdp da bi dobili taj posao-ali isti su i jedni i drugi. u gradu u kojem živim je sdp na vlasti jedno 14 godina :(. na pp ti mogu reći i svoje ime prezime,ali i njihovo.  jesam desno orjentiran ali nisam za ove lopovske stranke .

 

što je wine ? stvarno ne znam i ako je besplatni soft u kojem rade windows aplikacije,bez problema bih prihvatio.

Idemo mi dalje o linuxu ;)

 

wine ti je software unutar linuxa u kojem možeš instalirati win programe. Vrlo je sličan virtualizaciji, ali to nije.

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HULK djeluje: Linux u državnoj upravi

a jeste naivni...

ajde pogledajte tko je jedini/najveci dobavljac hardware-a i licenci za MS proizvode u drzavnoj/javnoj upravi ???? (hint... Mxxx)

kako se ono kaže... ruka ruku...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HULK djeluje: Linux u državnoj upravi
sasa kaže...

a jeste naivni...

ajde pogledajte tko je jedini/najveci dobavljac hardware-a i licenci za MS proizvode u drzavnoj/javnoj upravi ???? (hint... Mxxx)

kako se ono kaže... ruka ruku...

 hmmmm, Mxxx .... ZNAM! Minix (btw. glavni 'suparnik' linuxa)

To je ona firma koja distribuira DVB-T za +75kn, ili pak ona 'druga' firma koja dobija 50k kn po 'glavi' s faxa na posao? ili je to ipak neka treća, nepoznata firma, koja je (nekim čudom) dobila direktni deal s državom? ... pitam se (ali samo retorički).

Kao što se spominje SUSE, hrvooje zaboravlja, da je OpenSUSE nešto drugo (hint ActiveX) kao što se na kraju stranice spominje RedHat. Tako da neke rezlike u cijeni-uštedi nevidim (osim što bi sad firma 'X' ispostavljala račun umjesto firme 'M$').

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice