Kali Linux

poruka: 5
|
čitano: 7.551
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Kali Linux

Ekipa pozdrav,

 

Problem sa Kali Linux-om nakon update-a, prvo mi je bio ovaj problem kao na ovoj stranici:
https://forums.kali.org/showthread.php?1993-Oh-No-something-went-wrong/page2

 

i ja ga pokušam riješit na ovaj način
http://unix.stackexchange.com/questions/139460/oh-no-something-went-wrong-installing-kali-linux

 

I super bilo do određenog trenutka kada mi se na trenutke smrzne ekran, znači neće mi prebacit iz terminala u browser ili u drugi dektop, tek nakon 30-ak sec, 

Napravim reboot  pa update i upgrade, kad ono sad više nema ekrana se "Oh No something went wrong" nego crni ekran bez mouse pointer-a, ludilo jel....

Naravno ja Crtl-Alt-F1 pritisnem i trebam upisati startx kad on meni ovako 

Štagod je ovo.... Štagod je ovo....
 Znači miš mi radi na svim usb portovima, a piše da ga neprepoznaje i tako u nedogled, znači samo mjenja taj "device number" počeo je od 1 na slici se vidi da je 18, 19 itd...

 

I sad je ajde da zaustavim to sa Crtl-D pita me password i dok sam opet upisivao starx nije mi do kraja upisao naredbu nego samo "start" i onda kasnije nakon što je on dodao "x" ovo mi sve izbaci...

 Jel netko imao ovakav problem, dali je riješio, kako ga je riješio i zašto se to dešava???

Ili jednostavno da udarim ponovo instalaciju Kali-a???
Hvala na pomoći.....

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Kali Linux

Možda zato što imaš kernel paniku . Da skratim:

 

A kernel panic is an action taken by an operating system upon detecting an internal fatal error from which it cannot safely recover. The term is largely specific to Unix and Unix-like systems; for Microsoft Windows operating systems the equivalent term is "stop error" (or, colloquially, "Blue Screen of Death").

The kernel routines that handle panics, known as panic() in AT&T-derived and BSD Unix source code, are generally designed to output an error message to the console, dump an image of kernel memory to disk for post-mortem debuggingand then either wait for the system to be manually rebooted, or initiate an automatic reboot.[1] The information provided is of a highly technical nature and aims to assist a system administrator or software developer in diagnosing the problem. Kernel panics can also be caused by errors originating outside of kernel space. For example, many Unix OSes panic if the initprocess, which runs in userspace, terminates.[2][3]

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Kernel_panic

 

Mislim da je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Kali Linux

Uglavnom srušio ti se kernel ili jezgro Linuxa,da je Bsod ja bi to lako analizirao. Pošto je u pitanju kernel onda formatiraj i instaliraj nanovo linux .

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kali Linux
Silwncer kaže...

Možda zato što imaš kernel paniku . Da skratim:

...

 

Mislim da je to.

  sorry svima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Kali Linux

nema druge nego ponovna instalacija...ako je kernel u pitanju onda je problem malo veće prirode i teško se može riješiti bez ponovne instalacije

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice