Linux : distribucije

poruka: 13
|
čitano: 9.076
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Linux : distribucije

Poštovani, možete li mi reći koja je najbolja distribucija linux (ali i ne najteža za shvatit), trenutno koristim win xp sp2 i ubntu najnoviji i ubuntu mi se nije   baš nešto iskazo...zato help

*_helper_*
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Linux : distribucije
DinPa_KoVel kaže...

Poštovani, možete li mi reći koja je najbolja distribucija linux (ali i ne najteža za shvatit), trenutno koristim win xp sp2 i ubntu najnoviji i ubuntu mi se nije   baš nešto iskazo...zato help

Prijatelju moj o tome imaš mali milijun tema... Trebao si prije otvaranja ove malo iskoristiti blagodati BUG-ove tražilice i pronaći neku od tema koje govore o odabiru distribucije.

 

Međutim, kad je već stanje ovakvo kakvo je red je da ti pomognemo. Veliš da si koristio Ubuntu pa ti ga neću preporučivati... Od ostalih moje preporuke idu ovako:

 

- Mandriva

- OpenSUSE

- Linux Mint

- Sabayon

- Arch Linux

- Slackware

- Fedora

 

...itd. (redoslijed je bio slučajan)  Belji se

 

Hvala Bogu, ima mali milijun distribucija i ako si voljan možeš ponešto naučiti isprobavajući neke od njih. Detaljniji popis distribucija možeš pogledati na stranicama Distrowatcha, a za svaki slučaj posjeti stranice HULK-a (Hrvatska udruga Linux korisnika) i Linux za sve.

 

EDIT:

 

Zaboravio sam Fedoru... (neka se "Fedoraši" ne ljute) Namigiva

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2010 23:40 (cro_blue).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux : distribucije

Pola prokletog Interneta otpada na stranice pomoći u odabiru prave distribucije Linuxa, i ti dođeš pitati ovdje?

 

Linux Distribution Chooser

 

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux : distribucije
U prošlom BUGu je bilo malo 'predstavljanje', najpopularnijih i najmanjih distri
Intenzivno koristim: m.bug.hr ///// Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux : distribucije
paintb0x kaže...

Pola prokletog Interneta otpada na stranice pomoći u odabiru prave distribucije Linuxa, i ti dođeš pitati ovdje?

 

Linux Distribution Chooser

 

 

Riješio sam kviz jedno 20 puta, a još nisam dobio moj Arch linux kao rezultat Osmijeh.

 

@DinPa_KoVel

Zato, neka ovo bude samo smjernica. I dobro da si odbcio ubuntu... već ideš korak dalje u linux životu Osmijeh

 

Probaj Debian. To je jedna stabilna distribucija koju razvijaju tisuće ljudi i kompanija diljem svijeta. Ima sve kao ubuntu, samo što ne dolazi sa svim predinstalirnim smećima i možeš ju dobro prilagoditi svojim potrebama i pretvorit u ono što ti misliš da je linux. Također i naučit štogod o tome Namigiva

Vorsprung durch Technik
15 godina
neaktivan
offline
Linux : distribucije

Na šta misliš pod "Ubuntu mi se nije iskazao"?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Linux : distribucije
masterripper kaže...

 

Ima sve kao ubuntu, samo što ne dolazi sa svim predinstalirnim smećima i možeš ju dobro prilagoditi svojim potrebama i pretvorit u ono što ti misliš da je linux.

 

Mozes li ovo malo pojasniti?

14 godina
protjeran
offline
RE: Linux : distribucije
masterripper kaže...

Riješio sam kviz jedno 20 puta, a još nisam dobio moj Arch linux kao rezultat Osmijeh.

 

@DinPa_KoVel

Zato, neka ovo bude samo smjernica. I dobro da si odbcio ubuntu... već ideš korak dalje u linux životu Osmijeh

 

Probaj Debian. To je jedna stabilna distribucija koju razvijaju tisuće ljudi i kompanija diljem svijeta. Ima sve kao ubuntu, samo što ne dolazi sa svim predinstalirnim smećima i možeš ju dobro prilagoditi svojim potrebama i pretvorit u ono što ti misliš da je linux. Također i naučit štogod o tome Namigiva

Probaj razmišljati prije nego gluposti počneš pisati.

 

I drugo: a koji ne možeš prilagoditi?

Prepolovit ću pučanstvo jer ne volim kretene
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux : distribucije

smiješna mi je ta ekipa koja kad jednom instalira debian ili arch misli da je uhvatila boga za jaja

14 godina
protjeran
offline
RE: Linux : distribucije
syncmaster245b kaže...
masterripper kaže...

 

Ima sve kao ubuntu, samo što ne dolazi sa svim predinstalirnim smećima i možeš ju dobro prilagoditi svojim potrebama i pretvorit u ono što ti misliš da je linux.

 

Mozes li ovo malo pojasniti?

ne traži od lika da ti pojasni,čim provaljuje ovakve nebuloze...to mu je krajnji domet izgleda...linux,koji god odabereš je dobar...poanta je u distrama što su prilagođene namjenama,odnosno potrebama korisnika..."smeće" kako nadobudni "ekspert" kaže...su velika baza korisničkih programa,pa izaberi koji ti treba...imaš distribucija koje imaju samo jednu namjenu,npr.,da budu firewalli...netko će reći:hebo takav operaivni sustav,ali poanta jeste baš u tome,strogo specijalizirano...NE POSTOJI najbolja i NAJLOŠIJA distribucija, postoji samo ono što je nekome potrebno..ili nije...za start na linux-u,većina će se složiti da je najlakše startati na na nekoj derivaciji ubuntu-a,ali samo zato jer je "opremljena" aplikacijama koje olakšavaju korisniku(početniku)...ja sam sa winsa prešao na linux odabravši MINT distribuciju...full laka instalacija,instalirani svi driveri,plug-inovi,codeci,etc,etc...više usmjerena na korisnike koji su navikli nalakoću korištenja windowsa....prije svega,treba odlučiti za koju nam namjenu linux treba,a onda lagano odabrati distribuciju....ima ih dovoljno...što se tiče lika koji je jako "pametan" i ono što ne zna koristiti,pa proglašava smeće....npr. u MINT-u možeš slobodno deinstalirati sve programe koje ne misliš koristiti...tako da nema beda...i na kraju..kad lik koji je jako pametan,pa naziva smećem ono u čemu su se drugi trudili da bi ljudi BESPLATNO koristili,napravi neko takvo "smeće",ja ću mu se pokloniti...opasnosti nema,jer da zna ne bi tako pljuvao po radu drugih ljudi...

15 godina
offline
RE: Linux : distribucije
linuxjuzer kaže...

ne traži od lika da ti pojasni,čim provaljuje ovakve nebuloze...

He he, nije meni trebalo tvoje objasnjenje, nego objasnjenje "THE" poznavaoca Linux distri

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Linux : distribucije
syncmaster245b kaže...
linuxjuzer kaže...

ne traži od lika da ti pojasni,čim provaljuje ovakve nebuloze...

He he, nije meni trebalo tvoje objasnjenje, nego objasnjenje "THE" poznavaoca Linux distri

 

ma jasno...ali kad vidim da netko ovako srolji....čuj ako ne znam,pa bolje da šutim,nego se blamiram...ali to za lika izgleda ne vrijedi...čovjek voli biti "pametan" heheheheh....

16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux : distribucije
masterripper kaže...

Riješio sam kviz jedno 20 puta, a još nisam dobio moj Arch linux kao rezultat Osmijeh.

 

  To što koristiš Arch ne znači da je za tebe  Smijeh Just kidding.

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice