Linux distre izdvojena tema

poruka: 180
|
čitano: 92.429
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
otkuda ste vi svi naucili terminal, knjige, savjeti, naredba man... ?
I)0/\/7 I_3412/\/ 70 I-I4(I(, I-I4(I( 70 I_3412/\/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre

Polako,

najprije traži po internetu, bar to se da naći.

Onda sam stvaraj fileove, kucaj po terminalu... nije sve na dobar dan.

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
13 godina
neaktivan
offline
Linux distre

PCLinux Os ili Mint?..koji..:D

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Linux distre

definitivno mint.

15 godina
offline
RE: Linux distre
blackchoco kaže...

PCLinux Os ili Mint?..koji..:D

- ovisi što želiš.

Izbor bi trebao biti tvoj, prema tvojim potrebama, željama ili samim izgledom DEa ...(to je najuočljivija razlika), recimo ako su ti draže zelene nijanse može mint :)

 

- ili ubuntu, super OS.... (ili bilo koja od par stotina distri..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
protjeran
offline
RE: Linux distre
ihush kaže...
blackchoco kaže...

PCLinux Os ili Mint?..koji..:D

- ovisi što želiš.

Izbor bi trebao biti tvoj, prema tvojim potrebama, željama ili samim izgledom DEa ...(to je najuočljivija razlika), recimo ako su ti draže zelene nijanse može mint :)

 

- ili ubuntu, super OS.... (ili bilo koja od par stotina distri..).

ma ne, definitivno mint :) barem za početak.

 

u zadnjih 2mj. sam valjda napravio 100 instalacija različitih distribucija. KDE sam prijue probao i nije mi se svidio, instalirao sam ga s distribucijom od koje je nastao PCLinuxOS - mandrivom. i dalje mi se ne sviđa KDE jer nije pregledan, prenatrpan je i računalo je osjetno sporije. PCLinuxOS-u je također KDE nativno sučelje i radi dosta dobro s njim bez dodatnih podešenja, ali ako želiš neko drugo grafičko sučelje automatski ima 100 različitih mušica i to nije to.

 

P.S.

za desktop računalo je puno lakše naći distru koja će raditi dobro nego za laptop, a ja tražim za laptop. mint je najfunkcionalniji out of the box i zadaje najmanje gavobolje. u opisu minta bih se poslužio appleovim sloganom "it just works"

14 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
dali se IKAKO mogu instalirati debian ili fedora BEZ PRZENJA NA CD...
svugdje nalazim samo na iso datoteke za download...
ako ima netko link, bio bi mu zahvalan da mi posalje, ili mi barem napise di :(
तुम सच में करने के लिए पर्याप्त गूगल में इस डाल अनुवाद समय क्या करना है
14 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Znam da se ubuntu moze instalirat u program files iz Winsa, al za ove dvije distre neznam.

Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
1337Code_breaker kaže...
dali se IKAKO mogu instalirati debian ili fedora BEZ PRZENJA NA CD...
svugdje nalazim samo na iso datoteke za download...
ako ima netko link, bio bi mu zahvalan da mi posalje, ili mi barem napise di :(

Možeš s USB-a!

 

Programi koje trebaš su Universal USB Installer ili UNetbootin

ICARUS HAS FOUND YOU!!! RUN WHILE YOU CAN!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
nemam usb, izgubio sam ga :(
jel se moze nekako bootati sa druge particije, znaci da stavim iso datoteku u tu particiju i da bootam s nje?
तुम सच में करने के लिए पर्याप्त गूगल में इस डाल अनुवाद समय क्या करना है
14 godina
neaktivan
offline
Linux distre

najn

Imam 1000 postova! | MW2: N'Dorphin | Klan : [N]Team | UMP45 Red Dot - PP2000 Red Dot | Predator/Cobra/Apache | Merry Christmas and happy New Year!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
1337Code_breaker kaže...
nemam usb, izgubio sam ga :(
jel se moze nekako bootati sa druge particije, znaci da stavim iso datoteku u tu particiju i da bootam s nje?

Teško. Za bilo koji OS ti treba CD/DVD i malo je blesavo očekivati da će raditi bez toga za linux. Anyway, iščačkao sam ovo, pa se igraj.

ICARUS HAS FOUND YOU!!! RUN WHILE YOU CAN!
13 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre

Debian možeš iz Windows-a; raspakiraš iso , i pokreneš setup.exe, restartaš komp i imat ćeš izbor: pokrenut windowse , ili instalaciju Debian-a

 

Debian Squeeze 32-bitni cd

 

Debian Squeeze 64-bitni cd

 

Napomena:

Da te nebi zbunilo - ovako ćeš moći napravit punu/pravu instalaciju Debiana, a ne Wubi tip instalacije

Također, ovo su netinstal iso-i , znači imaš samo najnužnije za počet instalaciju na njemu , ostalo sve ostalo će ti povlačit s neta

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 9:48 (sumski).
14 godina
offline
RE: Linux distre

Koliko ja znam, može se i preko lan-a instalirat, mada o tom ništa ne znam jer nisam nikad radio, cd/dvd i usb samo..

He sees like he's never seen before.. He is light in water..
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2011 10:25 (nontryer).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
nontryer kaže...

Koliko ja znam, može se i preko lan-a instalirat, mada o tom ništa ne znam jer nisam nikad radio, cd/dvd i usb samo..

 

može, ako mu bios podržava network boot, ali je dosta kompliciranije, naročito ako bi mu to bilo prvi put, a uz to treba mu i drugi komp...

13 godina
neaktivan
offline
RE: Linux distre
Ivan 992 kaže...

  

Nemoguce je utvrditi tocan broj Linux distribucija, ali evo neke.

 

Yellow Dog

Forumi korisnika
Distribucija namjenjena PowerPC arhitekturi - za one koji zele Linux na Machintoshovom racunalu.

Zapravo za sva racunala sa PPC procesorom a ne samo za MAC-ove...

Od starih 601,602,603,604...g3,g4,g5... + bezbroj derivata, uglavnom scve sto se temeli na PPC tehnologiji, dakle "besbroj" platformi...

NA MAC-u se jos najmanje koristi....

 

http://postica.net/ - Šalje besplatno elektronske čestitke
13 godina
neaktivan
offline
Linux distre

PinguyOS

Out-of-the-box Linux Operating System for everyone.

 

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Ubuntu za sve koji se prvi puta susreću sa Linuxom.

 

Kad vi pitate koju od dviju distribucija preporučamo, to je isto kao kad pitate za neku konfiguraciju, a niste naveli za što vam treba računalo.

 

Ako ne znate što želite onda vam svakako treba Ubuntu jer očito još nemate dovoljno znanja ni prakse na Linuxu. Tako uzimate neke distribucije koje vam se samo čine zanimljivima, a hvala Bogu ovdje ljudi znaju preporučit distru bez da kažu zašto mu je ta dobra, a ni vi mu niste naveli zašto se dvoumite između tih. Kad dođu problemi, ne znate ih riješiti ni pomoću foruma i Linux ispada težak i bezveze. Ubuntu nije bez razloga najbolja opcija za početnike. Najbolje se možete prilagodit sučelju, praktički ne morate ništa podešavati i možete krenuti lagano ispočetka i najbrže dobivate odgovor za probleme na toj distribuciji.

 

Držite se Ubunta i nemojte previše fantazirat.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Toplo preporučam korištenje Ubuntu Linuxa na stolnom računalu. Nakon 8 mjeseci intenzivnog rada na Ubuntuu kao mašini za desktop upotrebu i razvoj softvera, moram reći da sam iznimno ugodno iznenađen kvalitetom koju je Linux dostigao, pogotovo kvalitetom Ubuntua (trenutno koristim 11.4). Ako niste primorani igrati video igre, svakako preporučam Ubuntu Linux kao jako dobru zamjenu za Windows operativni sustav. Izrazito sređen OS.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Linux distre
naxeem kaže...

Toplo preporučam korištenje Ubuntu Linuxa na stolnom računalu. Nakon 8 mjeseci intenzivnog rada na Ubuntuu kao mašini za desktop upotrebu i razvoj softvera, moram reći da sam iznimno ugodno iznenađen kvalitetom koju je Linux dostigao, pogotovo kvalitetom Ubuntua (trenutno koristim 11.4). Ako niste primorani igrati video igre, svakako preporučam Ubuntu Linux kao jako dobru zamjenu za Windows operativni sustav. Izrazito sređen OS.

  da i ja imam novu verziju čak sam u potpunosti izbrisao windows 7 ,što će mi na laptopu kad ne igram igre,a i bolje original nego neka liva kopija

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
offline
Linux distre

Koju distru biste preporučili totalnom početniku u svijetu Linuxa?

Piracy lives forever!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Linux distre

ubuntu, linux mint

CARPE DIEM
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Linux distre
Note: Compiling chromium-beta or chromium-dev takes at least as long as compiling the linux kernel.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Linux distre
softwaremaniac kaže...

Koju distru biste preporučili totalnom početniku u svijetu Linuxa?

Ubuntu

14 godina
offline
Re: Linux distre
softwaremaniac kaže...

Koju distru biste preporučili totalnom početniku u svijetu Linuxa?

Ijako sam novi u Linuxima kao i ti ja bi ti preporučio Linux Mint 11.Ima sve što ti je potrebno za početak i jednostavan je za početnika.Koristio sam i druge ali nekako Mint mi najbolje leži.

Sad sve vidi sam pa probaj.Ja sam dosta našao na ovoj stranici oko Linux Minta pa pogledaj sam.

http://linux.slim-rijeka.com/

http://slikaricaliky.weebly.com/
14 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Uskoro refresh teme, cim uhvatim vremena :)).

 

EDIT:

Uhvatio sam vremena :)).

The quieter you become, the more you are able to hear | where there is a shell , there is a way (◣_◢) 艾维诶艾娜 九百九十二...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2011 20:02 (Ivan 992).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Meni kao totalnom početniku u svijetu Linuxa najviše odgovara Zorin OS 5,izgled ima kao Win7,predinstalirane kodeke,wine,chrome,težak je 1,1GB.

 

Isprobao sam još Ubuntu,Mint i Pinguy.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux distre

Hej, dečki dali ste možda čuli za distribuciju Linux-a pod nazivom JULinux (aktualne verzije 8 i 9). Ova distribucija može vrtiti aplikacije (njih većinu koje su napravljene  za Win XP 32-bit). Distribucija je još uvijek nova, informacije možete dohvatiti s ovog linka: http://www.justuselinux.com/, a ovdje se nalazi galerija slika: http://www.flickr.com/photos/julinux/show/ . Ja sam sad baš stavio skidati s net-a, pa kad ju skinem napravim i malu recenziju s screenshootovima {#}

xtreme.maniac
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 19:03 (xtreme.maniac76).
 
1 0 hvala 2
14 godina
protjeran
offline
Linux distre

Ja predlažem da se napravi tema na forumu di bi stavljali tutoriale kako pokretat igre na linuxu :D...Samo da punkbuster proradi na WINE-u i više neću ni dirat winze :D...

Straight Edge
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Linux distre

U svakom slučaju to bi bilo super, ali kad uzmeš stvaro ovako: Linux za PC, konzole za igranje, što ti više i treba? hahahah šalim se {#}

xtreme.maniac
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice