Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.101.557
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

da.. i tad je provjera haša beskorisna..

-kao što je normalno falsepositive, dok ni sama poruka nije konkretna nego mogućnost.. a mogućnost postoji uvjek, sigurnosti nema 100%.. svakim pawn natjecanjem se odnese mac a sad i tesla (auto) npr korz rupu u browseru, a browser je dio distre..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Skenirao sam i sa antivirusom ali on ne nađe ništa, samo taj Rkhunter.

7 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ibari91 kaže...

Skenirao sam i sa antivirusom ali on ne nađe ništa, samo taj Rkhunter.

 

A gle..neznam kaj bih ti rekao... Sam procijeni koliko se budeš oslonio na kaj i kaj opće delaš na tom stroju.

 

Ja dosta rabim internet bankarstvo, administraciju web stranica, hostinga, daljinski pristupan drugim računalima i na tom stroju nebih dozvolio ovakve sumnje.

 

Odokativno, 90% da ti je sve ok ... a koliko ti je bitno preostalih 10% sam odluči....

8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ibari91 kaže...

Skenirao sam i sa antivirusom ali on ne nađe ništa, samo taj Rkhunter.

 

Da, Perl je jedan opasan potencijalan rootkit... not.

Gle ovak: najveći sigurnosni problem koji sam ikad imao na Linuxu, ako zanemarimo neke amaterske pokušaje ownanja wi-fi routera, jest - Skype.
Već laik može skužiti da ti se Skype pokušava nametnuti u startne (defaultne) servise, da pokušava sniffati odn slati / primati nekakve pakete i kad nije (odn. ne bi trebao biti) aktivan i da se odbija deinstalirati (mene je tražio da reinstaliram Chrome da bih ga se mogao riješiti).
Opet, ako ti Skype treba a ako bilo što tu ne radi / čudno radi, za utjehu ti je da si u istoj situaciji sa još milijardu ljudi pa ti je, statistički gledano, teško da će baš tebe NSA napikirati da nešto čudno eksperimentira na tebi.

 

Jedini drugi problem sam imao sa WordPress serverom koji je sam po sebi... potencijalno sigurnosno problematičan, ali daleko je to od nekog ownanja sistema.

Opet, to je moje osobno iskustvo a po stablu ne valja mjeriti šumu.

 

Imaš, štajaznam, netstat, ps aux pa pobij servise koji su ti otvoreni a koje ne želiš.

 

Osnovna stvar je da ako želiš/izazivaš probleme, imat ćeš probleme.
U praksi to znači da ako instaliraš Kali Linux, pa ideš instalirati "specijalne" skripte/programe "da bi nešto uradio" (a za svaku trebaš root privilegies), velika je šansa da će te takva "sigurnosna" skripta bar snifati što radiš (ako ne već nešto malicioznije).
Ili:
Ako instaliraš Kali, surfaš preko proxya/anonymizera, koristiš Tor, PGP/GPG i sl., ...provociraš da te neki CIA/FBI/štogod hakne ili bar snima što radiš, jer očito iz nekog razloga nešto skrivaš. Čisto usporedbe radi, Al Quaida se dogovarala u nekom half-public chatroomu :) jer su znali da tu neće nikome biti na radaru.

 

Linux / Unix funkcionira na jednostavnom, bazičnom načelu da ti se ne može desiti da ti se nešto sistemski "instalira" - ako ti to nisi aktivno odobrio svojim "potpisom" (odn. root passwordom).
U praksi, problem koji se dešava je slijedeći: za puno drekova moraš dati root (pass) ovlaštenje, pa onda to ljudi ovlaš daju, ili još gore: dopuste tzv auto-login gdje ne bi trebalo.
Naprosto, ovo je stvar higijene: izbjegavaj biti root koliko god to možeš, a kad moraš, pamti i kontroliraj što dobiva root ovlasti.
Drugim riječima, nećeš (kao root, naravno) dodati PPA sa xyz666.tk + lupiti "sudo apt-get install xxx" sa istog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 12:47 (Zechina).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Koristim Veracrypt (softver za enkripciju), TOR, VirtualBox i VPN pa možda je to razlog? Sve sam to koristio na windowsu i nije bilo nikakvih problema. Uglavnom svaki program koji instaliram prvo provjerim njegov Hash/PGP u terminalu i Kleopatri...do sad je sve prošlo uspješno bez grešaka. Moje osobno mišljenje da to što je pronašao Rkhunter je FALSE POSITIVE.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 12:51 (ibari91).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ibari91 kaže...

.. TOR,..

 -next.. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Koji je smisao TORa?
Stvarno pitam, nije mi jasno.

Meni to izgleda ovako: nabij šiltericu duboko na glavu i ispod stavi velike sunčane naočale.

Probaj takav ući u banku, nema šanse da te neće svaki security uočiti / pratiti ali odmah.
Ako takav ideš samo na tekmu, nitko neće obraćati pažnju (ali ti to tamo ugl ni ne treba).

Ugl ne koristim Firefox, ali NoScript možeš i tamo instalirati (ne treba ti TOR).
Osobno to ne koristim jer je upravo NoScript ono preko čega će te nešto / netko targetirati (ako ne i haknuti).

12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Znam da ste vi sa linuxa bistri ljudi pa ću pitati ovdje :)

 

Uglavnom imam vanjski hard disk sa 3 particije i htio bih od jedne particije napraviti bootable ubuntu i tu sam se izgubio zato šta mi rufus taj drive vidi samo kao 1 uređaj (F), (G) i (H) i ne mogu izabrati jednu od tih particija već samo taj drive kao 1 (a eto trebao bih H particiju)

Računajte da sve to pokušavam na windowsu 10 tako da ništa od magičnih linux komandi...al eto nisam znao gdje drugdje da pitam

 

Hvala

 

EDIT: riješeno universal usb installerom, ne treba ništa :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.3.2019 19:46 (Motorino).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
 Overhead, što ti vrijedi 328MB koje ti OS uzme kad onda nakon toga otvoriš Chrome, Youtube i Facebook i browser ti uzme ostalih 1,5GB :) Koristiš aplikacije, ne OS. Druga stvar, ako je to neki mišn-kritikal stroj pa sad ne možeš povećati masu čipa s dodatnom memorijom, jer bi ti onda do Jupitera trebalo pola deke plutonija više. 

 

  

 

 sta ono kazes, youtube, facebook, bugforum, gimp i media player u workspace 1 (nebitno u kozoli je pa ne uzima on puno) 1,5GB

da na mintu...

 

 

desktop mi zauzima ~200, znaci browser 700, za pola si fulao ako si mislio sve navedeno...

ali nije stvar u zauzecu memorije, vec u tome kako aplikacije rade i kakav im je respond

 

bunker kaže...

 

@zechina

 

Ti pokazuješ elementarno neznanje osnova po kojima funkcionira društveni poredak na ovoj planeti...

 


 

 

 ciao lipi

doso sam porocitat ko to mog lipog proganja tuda

nego, ako iko pokazuje elementrano neznanje to si onda ti dok pricas o linuxu

 

@

dragi moji, dokle god koristite mint necete imat pojma sta je linux i dok vam znanje hrane pojedini trolovi u temi koji nemaju blage s blagom,

ihsuse boze zapeo si u bunkeru  neznanja

 

 

 sad me mozete banirat ko i overheada, ca cu medju ovin nubovima ovde

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 4:58 (abnettaa).
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ibari91 kaže...

Skenirao sam i sa antivirusom ali on ne nađe ništa, samo taj Rkhunter.

 Rkhunter rezultate treba znati čitati i treba znati što je što u linux sustavu. Rkhunter je dobar ali za osnovne skenove daje puno false positive-a koji tebi izgledaju kao da se nešto događa.

Samomrzeći hrvat
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Jučer sam kupio Dell XPS 13 na kojem je preinstaliran WIN10, prešao sam sa MBP 2017 (portovi, baterija,tipkovnica i ostali problemi koji su dolazili sa korištenjem Macbooka su me odbili od istog). Rado bih instalirao linux i volio bih da mi to bude glavni os za daljnje korištenje na ovom uređaju. Nemam potrebu za Adobe programima niti za bilo šta zahtjevnije na laptopu. Čisto code editor, terminal i chrome bih koristio. 
Ranije sam koristio par mjeseci KDE na Dell latitude i fino je radio, kada se izuzme problem sa spajanjem na externe monitore. 

Da li neko ima XPS i ujedno iskustvo sa Linux-om na istom? Trebao bih neku preporuku koji distro da instaliram, bez bagova itd?



 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Linux - pitanja i odgovori

da, od kada sam kupio xps prije godinu i pol ubuntu mi je primarni OS

desetka je instalirana kao drugi OS, ali rijetko kad ju pokrećem

10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mujog kaže...

Jučer sam kupio Dell XPS 13 na kojem je preinstaliran WIN10, prešao sam sa MBP 2017 (portovi, baterija,tipkovnica i ostali problemi koji su dolazili sa korištenjem Macbooka su me odbili od istog). Rado bih instalirao linux i volio bih da mi to bude glavni os za daljnje korištenje na ovom uređaju. Nemam potrebu za Adobe programima niti za bilo šta zahtjevnije na laptopu. Čisto code editor, terminal i chrome bih koristio. 
Ranije sam koristio par mjeseci KDE na Dell latitude i fino je radio, kada se izuzme problem sa spajanjem na externe monitore. 

Da li neko ima XPS i ujedno iskustvo sa Linux-om na istom? Trebao bih neku preporuku koji distro da instaliram, bez bagova itd?



 Danas nema praktički ni jedan laptop na kojem linux neće raditi normalno. Dell radi XPS-ove na koje je predinstaliran Ubuntu, pa ako želiš, možeš početi s Ubuntu-om, radit će bez greške.

Samomrzeći hrvat
5 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mujog kaže...

Jučer sam kupio Dell XPS 13 na kojem je preinstaliran WIN10, prešao sam sa MBP 2017 (portovi, baterija,tipkovnica i ostali problemi koji su dolazili sa korištenjem Macbooka su me odbili od istog). Rado bih instalirao linux i volio bih da mi to bude glavni os za daljnje korištenje na ovom uređaju. Nemam potrebu za Adobe programima niti za bilo šta zahtjevnije na laptopu. Čisto code editor, terminal i chrome bih koristio. 
Ranije sam koristio par mjeseci KDE na Dell latitude i fino je radio, kada se izuzme problem sa spajanjem na externe monitore. 

Da li neko ima XPS i ujedno iskustvo sa Linux-om na istom? Trebao bih neku preporuku koji distro da instaliram, bez bagova itd?



 Sto se XPSa tice ne bi bas trebao imati problema.

Sto se distribucije tice imas dosta dobrih opcija. Ako zelis opet KDE onda imaju 2 kandidata koji se isticu - KDE neon ("sluzbeni" kde distro baziran na ubuntu LTS) i openSUSE (dugogodisnja KDE distribucija koja se istice u nekim stvarima, tipa sa alatom za configuracijom). Napomena: nisam odavno koristio ista od toga ili sto bi ti s ovim informacijama preporucio, ali kada bi bio primoran promijeniti svoju distribuciju na nesto drugo i da koristim KDE vjerojatno bi izabrao nesto od toga (vjerojatno openSUSE, tumbleweed verziju)

Ako nije ogranicenje na KDE onda stvarno imas velik izbor, ali mozda ici sa najobicnijom opcijom i izabrati Ubuntu :D

7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Hvala momci, instalirao sam ubuntu. Podesio par stvari i za sada nema problema, sve radi kako i treba! 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ali ja imam problem,

instalirao sam Mint XFCE na low end Toshiba netbook, i sad imam problem što mi je zvuk na zvučnicima distorziran na niskim tonovima, a kad stavim slušalice skroz je normalan.

Probao sam se igrati sa alsamixerom, spustiti pojačanje za koji db, ali džaba.. još je ostala jedna opcija da instaliram equilizer i u njemu smanjim pojačanje za niske tonove, to još nisam uspio.

 

Da budem iskren, nisam siguran da to nije tako bilo i na windowsima (jer je laptop bio dugo vremena na posudbi), tj da su zvučnici prdnuli, ali nekako sumnjam da jest.

 

Je li itko imao takav problem, ima li kakvu ideju što napraviti? Ovo je poprilično iritantno za puštat youtube videe i bilo kakvu muziku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2019 10:22 (EricCartman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
EricCartman kaže...

Ali ja imam problem,

instalirao sam Mint XFCE na low end Toshiba netbook, i sad imam problem što mi je zvuk na zvučnicima distorziran na niskim tonovima, a kad stavim slušalice skroz je normalan.

Probao sam se igrati sa alsamixerom, spustiti pojačanje za koji db, ali džaba.. još je ostala jedna opcija da instaliram equilizer i u njemu smanjim pojačanje za niske tonove, to još nisam uspio.

 

Da budem iskren, nisam siguran da to nije tako bilo i na windowsima (jer je laptop bio dugo vremena na posudbi), tj da su zvučnici prdnuli, ali nekako sumnjam da jest.

 

Je li itko imao takav problem, ima li kakvu ideju što napraviti? Ovo je poprilično iritantno za puštat youtube videe i bilo kakvu muziku.

 Vrlo vjerojatno su zvučnici otišli. Ali, probaj ovo:

 

https://www.addictivetips.com/ubuntu-linux-tips/install-pulseaudio-equalizer-on-linux/

 

Ili ovo:

 

https://askubuntu.com/questions/1034101/equalizer-in-ubuntu-18-04/1034105

Samomrzeći hrvat
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
EricCartman kaže...

Ali ja imam problem,

instalirao sam Mint XFCE na low end Toshiba netbook, i sad imam problem što mi je zvuk na zvučnicima distorziran na niskim tonovima, a kad stavim slušalice skroz je normalan.

Probao sam se igrati sa alsamixerom, spustiti pojačanje za koji db, ali džaba.. još je ostala jedna opcija da instaliram equilizer i u njemu smanjim pojačanje za niske tonove, to još nisam uspio.

 

Da budem iskren, nisam siguran da to nije tako bilo i na windowsima (jer je laptop bio dugo vremena na posudbi), tj da su zvučnici prdnuli, ali nekako sumnjam da jest.

 

Je li itko imao takav problem, ima li kakvu ideju što napraviti? Ovo je poprilično iritantno za puštat youtube videe i bilo kakvu muziku.

 

Ne znam je li to vezano uz ovo što si naveo, ali ja sam dosta dugo imao problem sa max. volume - Chrome - YouTube kombinacijom. Naprosto, kao da bi mi volume setings iz YT prekopirao u sys settings ili tako nekako. Odnosno, volume bi mi se smanjio makar je i dalje na sys bio postavljen na max. Ali znalo se prenijeti i na druge apps (VLC npr). Odnosno, makar bi mi sys volume bio postavljen na max., u apps ne bi bio, već bih trebao u u "Sound Preferences" (ikonica dolje desno) postaviti volume na preko 100% (u stvari do kraja). Onda bih dobio max volume, ali problem je da bi zvuk ponekad negdje (?) bio distorziran - odn. "overklokan".
Sa YT / Chrome više nemam tih problema, ali ponekad mi se zna pojaviti u nekoj app (nisam već dugo primjetio). Riješenje je malo micati/čačkati po volume settings, pa se to samo unormalizira. Nekakav bug je po srijedi očito (bio). Linux Mint MATE, stari (Rosa - 17.3 aka Ubuntu 14.04 Trusty Tahr).

8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Tx na podijeljenom iskustvu, upravo i jesam koristio Chrome - Youtube pa onda probao i VLC.

Pokušavao sam sa volume settingsima i alsamixerom na sve moguće načine, smanjio i Chrome, i zv.karticu, i u mixeru Master i PCM, ništa nije pomoglo - zvuk bude još tiši ali distorzija je i dalje prisutna.

Probat ću "Entry Point"-ove linkove za equalizer. To je nekome riješilo taj problem.

 

A usput i neke Win. Portable pokrenuti, da vidim radi li pod njima ili su mi otišli zvučnici, pa ću bolje znati... oštećenja na membranama nisam vidio.

12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Meni je isto zvuk pre tih na ovom zadnjem ubuntu...prije toga na win 10 je bio normalan. Čak i kad "overklokam" zvuk do max mi se čini puno pre tiho. Čitao sam o nekim programima koji bi trebali popraviti stvar ali ništa ne pomaže. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pengwin - Linux u Microsoftovom dućanu (a nije prvotravanjska šala)!

https://www.theregister.co.uk/2019/04/10/pengwin_1_2/

Hehehe, Google i MS kao da se takmiče koji će prije i više guze dati desktop Linuxu:

https://www.aboutchromebooks.com/news/four-chromeboxes-next-up-to-get-gpu-acceleration-for-linux-likely-in-chrome-os-74/

 

Pengwin je, kao, namijenjen za npr Visual Studio Code itd.

Interesantno je da se isto u pravilu spominje i u namjeni gpu ubrzanja za Linux na krombukcima (Android Studio, VS Code). 

 

'beš Linux bez Bing-a i Azurea... :D

 

Fora side-project od Pengwina - Win10 tema za Linux (GTK). 
https://github.com/B00merang-Project/Windows-10

Ima i dark verzija ;)

https://github.com/B00merang-Project/Windows-10-Dark

^ za switchere newbije, homeopatski pripravak za polaganu adaptaciju na pingvine :D 

 

još da u gnomoidu mogu jednostavno svoj pointer od miša promijeniti kao i u Winsima... bude, do 22. stoljeća valjda.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...

Pengwin - Linux u Microsoftovom dućanu (a nije prvotravanjska šala)!

..

^ za switchere newbije, homeopatski pripravak za polaganu adaptaciju na pingvine :D 

..

 pingwin.. not wine.. ili što kažu wine nije emulator mada mu je to akronim, sinonim, sve je soft.. a neki je micro.

 

btw, moj avatar je proročanski.. dok tvoj nema veze sa zecovima ili winlusomvim pingwinom, tak da 'ja sam jači'.. :)))

 

ili, godnama su išel najave (linuxovaca..), ... samo što nije, a sad to isto (za lin) čujemo od MSovaca.. :) pa uskoro i edge poweredbychrome.. a možda i notepad!

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 22:13 (ihush).
8 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

A majko mila, PulseAudio equilizer ne mogu naći u startu menuju, iako je instaliran, niti se može pokrenuti iz cmdlinea, točnije ako pokrenem pulseaudio, otvori onaj obični volume mixer (bez equalizera).

 

Onda sam malo istraživao i zafrkavao se, i nisam uspio natjerati, instalirao pulseeffects po uputama sa ovog linka

https://askubuntu.com/questions/1031916/pulse-audio-equaliser-not-working-in-ubuntu-18-04

 

pa sam dobio equalizer al je disablean, nemam pojma zašto, jel fali neki (equalizer) plugin? A još piše i da bi mogao ne persistati nakon reboota... UFFFF

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
ihush kaže...

 pingwin.. not wine..

 

Točno to - obrnuti Wine.

 

Glede mog avatara, kak nije proročanski? Sve ide u vaginu materinu! :D

13 godina
offline
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

 

Da, upravo to pitanje se poteže po raznim komentarima.
Rekao bih da su ciljano tržište Win useri koji nemaju previše veze s Linuxom (a ne cross-platform developeri kako se navodi), kojima se kroz cijenu pruža privid "sigurnosti" kontrolirane (Windows) okoline, odn. sustava koji radi mimikriju Winsa koliko god je moguće (a ne tamo neki mračni terminal... koji, btw, nije default ui od prošlog tisućljeća).

 

Ono, "ako košta, valjda i vrijedi". "Ciljano je za Windows, pa onda valjda i bolje radi pod Windows".

 

Pozdravljam "pojavnost" Pengwina u svakom slučaju, bez obzira na sve. Multikultularnost je ok, kako god bila prezentirana.

13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ali koji to Win user želi koristiti takvo nešto a nema pojma o Linuxu? Strah me i pomisliti kakvi će biti rezultati njegovog rada.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

-meni to ne zvuči tako (stašno ili iznenađujuće..) :)

tj, MS je komercijala, koja oduvjek na od npr ubuntua zarađuje više nego npr canonical.. :))

a ono što se previđa s foss, free softom, kao npr ubuntu-distra, svi mogu prodavati sve, zarađivati od free, to nije suprotno pravilima/filozofiji linuxa tj Stallmana i ekipe (+ ja)..

možeš tako prodavati ubuntu ako želiš.. ili naplatiti medij, majicu, installaciju.. što god želiš, free je i sam taj izbor ako želiš platiti ili naplaćivati kao što se sve može dati free ako onaj tko daje to želi.

 

ms je ms, možda dlaku mijenja.. :)) ali novac ne..

-a kad se pitaš, koji to juzer želi... pa zaprepastio bi se kad vidiš koliko ih žele biti instant (klik-next) hakeri.. čak im je za to dovoljan background-thema npr matrixa (padajuća slova..) ili kali.. :)) no sad im je to na dohvat klika miša, daleko lakše nego bez win, procjena, vjerojanto će biti dvostruko više nego onih koji trenutno koriste npr ubuntu skinut s ubuntu stranice free.. jer 'ako se plaća, tad je jači-bolji..' itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 16:12 (ihush).
7 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

 

Da...zapravo je ambalaža vrlo bitna, pa ma koliko svi kužili da je to bedastoća ali stvarnost je takva...

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Hm, vratio sam Winse na netbook, zvuk sa zvučnika čist ko suza.
Na Mintu je bio distorziran na zvučnicima, na slušalicama normalan, na HDMI (TV) outputu normalan.

 

Probao sam equalizer ali nikako ga nisam mogao natjerati da se primijeni na sound output, mada sumnjam da bi to pomoglo.

Kolega je natuknuo da možda alsa generički driver nije dobar i da bi se trebao updateati sa pravim...
Postoji još jedna nada za to https://community.linuxmint.com/tutorial/view/1236

 

Probao sam po tim uputama instalirati i natjerati da se iskonfiguriranju 2 Linux alsa Realtek drivera, ali nakon što sam naletio na greške u kompileu, odustao sam od daljnjeg čeprkanja ...

Bilo je lijepo druženje sa Linuxom, i nastavit ću ga, ne odustajem, ali šteta je da ne rade zvučnici, to mu je glavni feature, 2W Harman Kardon

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2019 2:44 (EricCartman).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice