OpenSUSE 11

poruka: 18
|
čitano: 5.458
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
OpenSUSE 11

Stigao je openSUSE 11.

 

Download DVD ISO

 

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OpenSUSE 11

Dalo bi se to isprobati...da je barem upola kao sto su ga prikazivali... cim ga moj ISP postavi na free zonu skinucu cu i ga i instalirati...uostalom jel vrijedan toga???' Smijeh

Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OpenSUSE 11

JOš malo pa skinuto... od jutra to skidam, čim su stavili u download direktorij... I skidam preko http-a, ali preko zrcala, brzina mi je cijelo vrijeme konstantna, preko 200 KB/s

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.6.2008 16:56 (M4r10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OpenSUSE 11

Evo upravo pisem iz open suse 11. Skino LIveCD KDE verziju. Maloprije ga instalirao. Prvi dojmovi su odlicni. Dosad sve radi bez greske. Cak i odlicno izgleda. Samo mi nesto nije jasno pa me zanima zna li to itko : nemogu raditi drag n' drop na desktopu, tj nemogu npr. određene ikone odvući u neki folder. znam da ima neka fora al ja je neznam. help

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: OpenSUSE 11
Alen kaže...

Dalo bi se to isprobati...da je barem upola kao sto su ga prikazivali... cim ga moj ISP postavi na free zonu skinucu cu i ga i instalirati...uostalom jel vrijedan toga???' Smijeh

 Skinut cu ga iz sentimentalnih razloga, SUSE je oduvijek bio dobar, sumljam da su zeznuli 11.
Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: OpenSUSE 11
scorpion667 kaže...

Evo upravo pisem iz open suse 11. Skino LIveCD KDE verziju. Maloprije ga instalirao. Prvi dojmovi su odlicni. Dosad sve radi bez greske. Cak i odlicno izgleda. Samo mi nesto nije jasno pa me zanima zna li to itko : nemogu raditi drag n' drop na desktopu, tj nemogu npr. određene ikone odvući u neki folder. znam da ima neka fora al ja je neznam. help

 
Stvar je u plasmi u KDE4 sučelju, Znači ikone su zapravo widgeti, a njih ne možeš premještati u neki folder. To možeš samo u direktoriju /home/korisnik/Desktop

Ja sam skinul DVD verziju, sve je OK, samo ne mogu iz repo-a neke pakete skinuti, probao sam i ručno preko browsera, ali opet neće, znači da je problem kod njih na serveru...

Evo screenshota, to još sve konfiguriram...

Zasad sam sve multimedijalne codece nametal... malo se zabavljam sa stilom... 
 
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.6.2008 10:20 (M4r10).
15 godina
neaktivan
offline
RE: OpenSUSE 11
ambivalent kaže...

Stigao je openSUSE 11.

 

Download DVD ISO

 

 
Oh kako uzbudljivo. Stigla je još jedna verzija jedne od bezbroj distribucija linuxa.
Idem pohitati da ga skinem i bootam u virtualnoj mašini.
Baš me zanima što nam novoga donosi, neku novu konzolu možda?  Ili možda čak neku novu boju pozadine za terminal window? Izlanuo se
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2008 1:04 (Inari).
16 godina
neaktivan
offline
RE: OpenSUSE 11
Inari kaže...
ambivalent kaže...

Stigao je openSUSE 11.

 

Download DVD ISO

 

 
Oh kako uzbudljivo. Stigla je još jedna verzija jedne od bezbroj distribucija linuxa.
Idem pohitati da ga skinem i bootam u virtualnoj mašini.
Baš me zanima što nam novoga donosi, neku novu konzolu možda?  Ili možda čak neku novu boju pozadine za terminal window? Izlanuo se
 Vidi, vidi provokatora. Nemas pojma o Linuxu(to si dokazao u temi o Linuxu i misu), a vamo se javljas. Get life.
Arch user, Don't Panic!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: OpenSUSE 11
Tux Slave kaže...
Nemas pojma o Linuxu <cut bullshit>.
 
Ajoj, sad si me ubio u pojam. Nemam pojma o Ljinuxu. Mršti se
Kako da se sada ujutro probudim znajući da ne znam štancat po konzoli. Smrc.
16 godina
neaktivan
offline
RE: OpenSUSE 11
Inari kaže...
Tux Slave kaže...
Nemas pojma o Linuxu <cut bullshit>.
 
Ajoj, sad si me ubio u pojam. Nemam pojma o Ljinuxu. Mršti se
Kako da se sada ujutro probudim znajući da ne znam štancat po konzoli. Smrc.
 S obzirom da nemaš ništa konstruktivno za reći stvarno ne vidim svrhu tvog pojavljivanja na ovome topicu. To što si nesposoban podesit običan miš je tvoj problem pa svoje frustracije odi negdje drugdje iskaljuj.


ONTOPIC- jedva sam dočekao novi SUSE, nekako mi je prirastao k srcu pa bi zamolio ekipu da postaju svoje komentare jer ga još par dana neću moći skinuti Mršti sePlač.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
OpenSUSE 11

Evo ja sam imao jedno negativno iskustvo (ili je nestručno rukovanje)Smijeh. Kada sa repozitorija skinem i instaliram program ili igru ona mi se ne pojavljuje u games (niti igdje drugo) dok ne restartam pc (a onda se uredno pojavi na odgovarajućem mjestu). Doduše mogu je naći preko search prije restarta (i pokrenuti) al svejedno mi nije jasno zašto se to događa.

 

A ostalo......... drivere za graficku je sada puno lakše instalirati. dovoljno je korisiti samo one-click-install i stvar je riješena. 3D odmah nakon instalacije radi bez ikakvog šupanja po terminalu (u mene je nvidia graficka) i SAX2 više ne "sere" s onim da grafička ne podržava 3d (ispričavam se na izrazu)Smijeh . Novi desktop mi se također jako sviđa. mogu se lude stvari raditi.Belji se. Ponekad se pojavi tu i tamo koji error al ništa ozbiljno (najčeće u vezi ovog plasma workspacea). Malo se sporije boota od 10.3 al isplati se cekati. Cini mi se da je također memorijski zahtjevnije od prošle verzije (al ne previše). Eto to je manje više to što ti jedan početnik u linuxu može reći. Razmišljao sam bio o prelasku na Ubuntu 8.04 al nakon što sam vidio ovo ipak ostajem na open suse. Preporuka

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2008 2:46 (scorpion667).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OpenSUSE 11

Ja ovo vrtim na svom starom kompu,  mašini sa 256 mb RAM, i 128 mb atijevki... Compiz radi uredno, jest da je malo sporije, ali uspije bez problema pokrenuti. Imal sam problema sa instalacijom programa iz OSS repozitorija. Srećom pa sam si skinul DVD verziju, pa imam više paketa dostupno sa medija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
OpenSUSE 11
- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OpenSUSE 11

Evo ja sam tek danas "upalio" compiz. Dosad sve radi bez greške.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: OpenSUSE 11
scorpion667 kaže...

Evo ja sam imao jedno negativno iskustvo (ili je nestručno rukovanje)Smijeh. Kada sa repozitorija skinem i instaliram program ili igru ona mi se ne pojavljuje u games (niti igdje drugo) dok ne restartam pc (a onda se uredno pojavi na odgovarajućem mjestu). Doduše mogu je naći preko search prije restarta (i pokrenuti) al svejedno mi nije jasno zašto se to događa.

 

A ostalo......... drivere za graficku je sada puno lakše instalirati. dovoljno je korisiti samo one-click-install i stvar je riješena. 3D odmah nakon instalacije radi bez ikakvog šupanja po terminalu (u mene je nvidia graficka) i SAX2 više ne "sere" s onim da grafička ne podržava 3d (ispričavam se na izrazu)Smijeh . Novi desktop mi se također jako sviđa. mogu se lude stvari raditi.Belji se. Ponekad se pojavi tu i tamo koji error al ništa ozbiljno (najčeće u vezi ovog plasma workspacea). Malo se sporije boota od 10.3 al isplati se cekati. Cini mi se da je također memorijski zahtjevnije od prošle verzije (al ne previše). Eto to je manje više to što ti jedan početnik u linuxu može reći. Razmišljao sam bio o prelasku na Ubuntu 8.04 al nakon što sam vidio ovo ipak ostajem na open suse. Preporuka

 Probaj nakon instalacije kao root pokrenuti naredbu SuSEconfig iz konzole. Ako instaliraš preko yast-ovog alata onda on to automatski pokrene. Kao "apply"-ja konfiguraciju, a tebi refresha programe u meniju.
15 godina
offline
OpenSUSE 11

openSUSE 11 Gnome Perfect Desktop howtoforge-ov tutorijal za desktop instalaciju opensuse 11

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
OpenSUSE 11

Hmm, volio bih probati, imam ga sprženog na CD-u, pa da pitam: imam XP i Ubuntu (Wubi install), mogu li na neki način "dodati" OpenSUSE na izbor sustava bez da odabirem XP ili OpenSUSE, odaberem XP i onda me pita XP ili Ubuntu (ili nešto slično), nego da dobijem čisti izbornik koji pita XP, Ubuntu ili OpenSUSE?

Try not to become a man of success but rather to become a man of value - Albert Einstein
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
OpenSUSE 11

Pa ako imaš dovoljno prostora na hard disku, instaliraj ga. Grub/LILO(ja to koristim) će ti se iskonfigurirati, i imat ćeš na izbor sva tri operativna sustava.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice