Pomoc i predlog

poruka: 8
|
čitano: 2.187
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Pomoc i predlog

Dosao sam na idju da predjem na linux pa mi je potrebna vas strucna pomoc.Naime treba mi predlog koji linux da instaliram? Do sad sam koristio windows i osx pa mi je potreban linux koji ce da svojim izgledom i efektima zasjeni osx i wind.a da pri tome bude i stabiloan,da cujem sad vas sta mi preporucujete koju distribuciju linuksa(drugar mi preporucuje 
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)),da cujem vas??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Pomoc i predlog

a šta će ti taj linux ??? ako ne držiš servere ni slučajno ne prelazi na linux

btw windowsi deru linux !!! na linux teško mogu igre !!!

Moj PC  
0 8 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Pomoc i predlog
cisto da probam vidio sam kod njega na laptopu ne izgleda lose
16 godina
offline
RE: Pomoc i predlog
Rajko kaže...

Dosao sam na idju da predjem na linux pa mi je potrebna vas strucna pomoc.Naime treba mi predlog koji linux da instaliram? Do sad sam koristio windows i osx pa mi je potreban linux koji ce da svojim izgledom i efektima zasjeni osx i wind.a da pri tome bude i stabiloan,da cujem sad vas sta mi preporucujete koju distribuciju linuksa(drugar mi preporucuje 
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)),da cujem vas??

Odgovora na pitanja poput tvoga ima mnogo na ovom forumu. Pogledaj OVAJ post u kojemu je kolega nabrojao nekoliko najpopularnijih distribucija Linuxa zajedno s njihovim WEB stranicama. I sam ti preporučam Ubuntu. Upravo je Ubuntu distribucija koja je možda i najviše prilagođena početnicima na Linuxu i vjerujem da bi ti velika zajednica Ubuntuovih korisnika u budućnosti mogla biti od velike koristi. Međutim, ne bi bilo loše da pričekaš 20-ak dana pošto upravo tada izlazi nova verzija Ubuntua (10.04 LTS) s dugotrajnom podrškom. Ukoliko ti se ona svidi, u što ne sumnjam, možda ostaneš i duže na njoj.

 

radioactivE kaže...

a šta će ti taj linux ??? ako ne držiš servere ni slučajno ne prelazi na linux

btw windowsi deru linux !!! na linux teško mogu igre !!!

Likovi poput tebe su mi najdraži. Premda je debeli offtopic, evo jedan savjet. Pobogu, zašto uopće daješ takve odgovore na forumu? Kao prvo, dezinformiraš ljude o nečemu što ih očito zanima. Kao drugo, blamiraš se!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2010 21:41 (cro_blue).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc i predlog
Rajko kaže...

Dosao sam na idju da predjem na linux pa mi je potrebna vas strucna pomoc.Naime treba mi predlog koji linux da instaliram? Do sad sam koristio windows i osx pa mi je potreban linux koji ce da svojim izgledom i efektima zasjeni osx i wind.a da pri tome bude i stabiloan,da cujem sad vas sta mi preporucujete koju distribuciju linuksa(drugar mi preporucuje 
Ubuntu 9.10 (Karmic Koala)),da cujem vas??

Sa win-a i osx-a na linux zbog izgleda i efekata? E pa to prvi put čujem. Odi nahttp://distrowatch.com/i svaka distribucija unutar prvih 10 ulazi u obzir (prijedlog: prvo probaj live-cd). Naravno sve ovisi o grafičkoj koju imaš...postoje šanse da zbog problema sa driverima su ti efekti koje želiš prvi na listi za odstrel...kasnije ako sve radi odi nahttp://gnome-look.org/ ilihttp://kde-look.org/...nemoj zaboraviti instalirati Compiz i to je to...

14 godina
neaktivan
offline
Pomoc i predlog

Ovako ja obožavam linuxe i pri instalaciji sve stavim na hrvatski!

Ali problem je što sam ja programer ali moja tpkovnica ne želi raditi ovakve znakove -> () {} [] ; : itd... Sve moram preko characters map...A to onda traje vječno!

 

Može pomoć? :(

[url=http://www.userbars.com][img]http://i198.photobucket.com/albums/aa97/FEATEHERFOOT007/moddb_userbar_game_programmer.png[/img][/url]
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Pomoc i predlog
Wedran Dev kaže...

Ovako ja obožavam linuxe i pri instalaciji sve stavim na hrvatski!

Ali problem je što sam ja programer ali moja tpkovnica ne želi raditi ovakve znakove -> () {} [] ; : itd... Sve moram preko characters map...A to onda traje vječno!

 

Može pomoć? :(

Pretpostavljam da ti layout tipkovnice nije podešen za HR znakove. Budući da ne znam koju distribuciju koristiš, u sljedećih par koraka ću objasniti podešavanje layouta na Ubuntu Linuxu:

 

1. korak: Ući u izbornik za podešavanje tipkovnice... System --- Preferences --- Keyboard

2. korak: Odabrati karticu "Layouts" i kliknuti na "Add" (naravno, u slučaju da posjeduješ neku specifičnu tipkovnicu možeš ju potražiti u izborniku "keyboard model".

3. korak: Odaberi postavke za HR znakove na tipkovnici i potvrdi odabir.

4. korak: Za kraj još samo odaberi HR layout da bude defaultni i to je to.

 

Eto... Nadam se da će pomoći.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
neaktivan
offline
Pomoc i predlog

Ja sam na Ubuntuu vec dvije godine. Probaj obavezno linux mint - derivacija Ubuntua. Od window managera koristim uvijek gnome - stvar ukusa. Ako volis minimalizam i bez desktopa probaj crunchbang linux, ili neku varijantu linuxa mint (lxde, openbox, xfce)

 

Estetika-stvar ukusa. Istina je da se igre rade samo za windowse i tu su oni nenadmasni. Ali ako ti to nije u prvom planu, nego samo pisanje i surfanje linux je sasvim dobar izbor-brz je i siguran, nema virusa, trojanaca i ostalih gamadi.

 

Stvar ukusa, kao sto rekoh. Inace, ja koristim 99% vremena linux i ponekad mac os x. Ali, ipak, na oba kompjutera ima virtualbox i win xp na njima. Jednostavno, bez win tako reci ne mozes-uvijek se nadje neki program koji mozes vtjeti samo pod windowsima. Ali kako imam na raspolaganju tri sistema, primjetio sam da najvise volim vremena provoditi u linuxu...

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice