Razlog zašto korisnici ne vole Linux

poruka: 525
|
čitano: 151.840
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Znači,prvo pogledajmo malo pod temu "linux pitanja i odgovori".

http://www.bug.hr/forum/topic/linux/linux-pitanja-odgovori/57979.aspx

 

Skužiti ćete da velik dio odgovora na tuđe probleme se odgovara tako da se očekuje da netko nešto upiše u konzolu.Isto tako je kada googlate za neki problem.

 

Isto tako iz osobnog iskustva mogu reći da ljudi drugima govore da nešto popravljaju pomoću konzole iako je postojao način da se isto to popravi   preko grafičkog sučelja,što je po mom mišljenju velika pogreška Linux zajednice.Nekada čak i ako se neke stvari nemogu out of the box popravljati iz sučelja,postoje dodaci u repozitoriju koji će nadogradit sučelje da se određena radnja uspije obaviti.

 

E sada najvažniji dio ovog posta:

"Stavimo ovo u kontekst osobe koja je windows konvertit ili apsolutno prvi puta vidi konzolu.Moramo shvatiti da takva osoba ne samo da nezna šta radi u konzoli nego čim ste joj vi predložili riješenje preko konzole,ona je već od straha 50% odustala."

 

To možda kod mene koji znam osnove osnova konzole nije problem   jer sam ja avanturist,ali kod večine drugih ljudi je problem.

 

Kako to poraviti?Pa dok možete,makar i uz krajnje napore pokušajte nekako neki problem riješiti preko grafičkog sučelja,jer fixanje problema preko terminala definitivno odbija korisnike.

I pokušavajte druge nagovoriti da to isto tako rade,pa neka to uđe u neku vrstu "netikete".

 

p.s.nemojte me uzeti na zub jer ovaj post pišem upravo zato jer mi je Linux super!

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
11 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Ovo ti je dvosjekli mač.

Ubuntu ide u tom smjeru i koliko vidim po reakcijama, korisnici nisu bas odusevljeni. 

Po meni je linux bio, i ostati ce OS za "power" usere. ( ovo power shvatiti sa zadrskom ), tj. one usere koje nije strah nesto strgati, otkrivati, cackati...

 

Velika vecina koristi racunalo kao alat za rad, gdje je bitno da im stvari jednostavno rade. Nazalost, to kod linuxa nije svaki put slucaj ( govorim iz iskustva, radio sam godinama na Windowsima i Ubuntu-u ) . Babu u racunovodstvu  ne zanima sto je terminal, ne zanima je  zasto joj browser zasteka kada ide gledati neki video na jubito i zasto joj taj neki openoffice otvori dokument u raspadnutom stanju.  Bitno joj je da moze bez puno muke koristiti racunalo, a to linux ne pruza, barem ne uz temeljitu prethodnu edukaciju. 

 

Moram napomenuti da od izlaska windows 7, nijedanput nisam primjetio da mi je update strgao OS, dok mi se kod linuxa to znalo desavati. 

 

EDIT: iako radim sa microsoftovim proizvodima, nisam neki fanboy, ima i windows svojih debilana! Za neke stvari linux JE bolji od Windowsa, ali vrijedi i obrnuto. 

http://www.winblogs.net
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 0:25 (Alesandro).
16 godina
moderator
online
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Problem s Linuxom je što je on često svrha sam sebi. Zapravo mi nisu baš nešto jasne te rasprave o Linuxu i s jedne strane forsiranje Linuxa kao zamjene za Windowse, a s druge strane inzistiranje na konzoli. OS je samo ljuska za pokretanje programa - onome kome je OS nešto više, taj je promašio poantu OS-a. Zbog toga je pitanje "Zašto neki korisnici ne vole Linux" promašeno pitanje. Pravo pitanje je Koliko je Linux za konkretnu osobu svrsishodan OS (mogu li se pokretati svi potrebni korisniku programi? može li se na jednostavan način podesiti ono što korisniku treba?).

 
25 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Ne vole ga jer ne može na internet niti fejs :) šalu na stranu, meni nije dobar jer sam gamer a na Linuxu ne rade igre ili ih jako malo radi.

Battlefield 3: AMDGamer_CRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.6.2012 14:05 (AMD Phenom II X4).
13 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

OK,da se ova tema ne pretvori u čisto sraćkanje po Linuxu,stavite i razloge zašto ga neki koriste.

 

Meni se sviđa jer je open source i ima efikasan kerne,i općenito je efikasniji.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 0:32 (g12356).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
g12356 kaže...
Meni se sviđa jer je open source i ima efikasan kerne,i općenito je efikasniji.

A kaj konkretno ti imaš od toga?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
mbaksa kaže...
g12356 kaže...
Meni se sviđa jer je open source i ima efikasan kerne,i općenito je efikasniji.

A kaj konkretno ti imaš od toga?

  Pa bolje se izvodi,rijetkost kernel oops-ova i da ne velimo da većina grešaka zapravo dolazi iz userlanda.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
moderator
online
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
g12356 kaže...
mbaksa kaže...
g12356 kaže...
Meni se sviđa jer je open source i ima efikasan kerne,i općenito je efikasniji.

A kaj konkretno ti imaš od toga?

  Pa bolje se izvodi,rijetkost kernel oops-ova i da ne velimo da većina grešaka zapravo dolazi iz userlanda.

No, a što KONKRETNO ti imaš od toga?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
mbaksa kaže...
g12356 kaže...
mbaksa kaže...
g12356 kaže...
Meni se sviđa jer je open source i ima efikasan kerne,i općenito je efikasniji.

A kaj konkretno ti imaš od toga?

  Pa bolje se izvodi,rijetkost kernel oops-ova i da ne velimo da većina grešaka zapravo dolazi iz userlanda.

No, a što KONKRETNO ti imaš od toga?

  Pa to samo po sebi,nije li dovoljno to da ja konkretno nemam problema sa tim stvarima?

 

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Kakvih problema imas sa kernelom od windowsa?

http://www.winblogs.net
16 godina
moderator
online
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
g12356 kaže...
mbaksa kaže...
g12356 kaže...
mbaksa kaže...
g12356 kaže...
Meni se sviđa jer je open source i ima efikasan kerne,i općenito je efikasniji.

A kaj konkretno ti imaš od toga?

  Pa bolje se izvodi,rijetkost kernel oops-ova i da ne velimo da većina grešaka zapravo dolazi iz userlanda.

No, a što KONKRETNO ti imaš od toga?

  Pa to samo po sebi,nije li dovoljno to da ja konkretno nemam problema sa tim stvarima? 

Znaš što znači riječ "konkretno", zar ne? Mislim, kad kažeš "efikasan kernel" i "općenito je efikasniji", to je ko da nisi ništa rekao.

 

Koje programe ili servise vrtiš, koji ti trebaju, a da ti tu Windowsi ne odgovaraju, odnosno da ti je Linux bolji za njih?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 0:45 (mbaksa).
16 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

linux dugi niz godina vodi borbu za opstanak sa windows platformom.

nažalost, nikada nije uzeo neki ozbiljni komad tržišta i to se sigurno neće promijeniti, nikada.

e sada, zašto tako pesimistično?

vrijeme kada je linux nešto i mogao (doba viste) nije napravio ništa.

drugi dio problema, jest ogromna količina distribucija. da, super je to nama za "testiranja", "zezanja" i sl., ali ozbiljni, poslovni korisnici (oni koji mogu neku platformu uništiti ili oživjeti) to nisu nikada voljeli.

zamislimo situaciju gdje neka firma ima jednu distru, pa "gazda" naleti na neki super detalj u drugoj distri (jer je on na gnomeu, a ovaj feature je u kdeu).

ok, trivijalno, ali tako je.

s druge strane, meni (to je osobni stav), fontovi nikada na linux platformi nisu "legli". možda je to navika od malih nogu na DirectX i GDI, ali nekako mi fontovi na linux distrama čudno izgledaju. međutim, ja nisam važan.

nadalje, što je poslovnim korisnicima važno - količina aplikacija koju mogu koristiti, jednostavnost nabavke iste te cijena.

e sada, tu dolazimo do problema. dosta poslovnih app ne postoji za linux (ili prije nije postojala), a domaći dev-ovi se ne žele zamarati linux razvojem jer treba dosta toga naučiti, a za šta? prodanu jednu licencu?! kome se to isplati?! nikome! ili možda bi se isplatilo, ali bi koštalo previše novaca koje opet naručitelj (ista ona poslovna zajednica) ne želi platiti, jer im je IT ionako trošak i tu ne vide neki odgovoarajući ROI.

i onda dođemo do zaključka da je poslovnoj zajednici lakše platiti licencu za windows i uzeti povoljan software za sve što treba raditi nego se patiti sa traženjem adekvatne zamjene na linuxu (rijetko kada postoji, ako iskreno pogledamo).

i da, sada će me linux fanovi napastu thum down-ovima, ali sorry - zamjena za mayu, 3d max, catia, adobe master studio, autocad, office (ok, libre je ok pa tu za neke manje tvrtke može zamijeniti ms office), poslovne aplikacije (erp, crm), knjigovodstvo/računovodstvo,...

nadalje, da li linux zato mora nestati?! naravno da ne i naravno da se to ne može dogoditi!

opet zašto, pitate se? iz razloga što razne, specijalizirane linux distrubije žive svuda oko nas i to se neče mijenjati nit to ikome smeta.

primjera ima milijon - ruteri, switchevi, adsl modemi, firewall-ovi, web serveri (veći tržišni udio trže linux bazirani web serveri nego windows), itd...

siguran sam da hrpa neke potrošačke elektronike ima u sebi neku malenu, customiziranu linux diostru (možda neki mini arch ili sl.).

u krajnjem slučaju tu je i Android, tako da nema "zime" za linux.

i opet, kao na početku, tvrdim da na desktopima sigurno ne može zamijeniti windows -> nema tu mržnje ili ljubavi, to je samo tehnika, ali činjenice su takve kakve jesu.

i da, imam i ja neke linux distre u virtualcima tako da ne bi ispalo da nikada nisam ništa instalirao (prvu linux instalaciju sam imao davne 1999. god.).

Moj PC  
14 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
mbaksa kaže...

Problem s Linuxom je što je on često svrha sam sebi. Zapravo mi nisu baš nešto jasne te rasprave o Linuxu i s jedne strane forsiranje Linuxa kao zamjene za Windowse, a s druge strane inzistiranje na konzoli. OS je samo ljuska za pokretanje programa - onome kome je OS nešto više, taj je promašio poantu OS-a. Zbog toga je pitanje "Zašto neki korisnici ne vole Linux" promašeno pitanje. Pravo pitanje je Koliko je Linux za konkretnu osobu svrsishodan OS (mogu li se pokretati svi potrebni korisniku programi? može li se na jednostavan način podesiti ono što korisniku treba?).

Pa postoje i CLI programi ja ih recimo koristim svakodnevno na windowsima i nema tog gui-a koji moze cli zamijenit

http://x264blog.org/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Kako ocekujes da Branka/Milica/Marija/Mare/neko ime  iz racunovodstva ode na irc kanal i na pigeon englishu opise problem i shvati rjesenje?

http://www.winblogs.net
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
M_dipl. kaže...
Što se konzole tiče, mislim da je ona prije svega prednost, pa čak i najneukijim korisnicima. Primjerice, kako će jedan korisnik Minta srediti neki problemi, otići će na IRC, postaviti pitanje, dobiti par linija koje treba c/p u konzolu i voila, problem riješen.

Korisnici Windowsa tipično nemaju potrebe ići na IRC i postavljati pitanja za rješavanje "problema", jer tipično nemaju takvih problema koji bi iziskivali rješavanje putem konzole (čak i da koriste neku ozbiljniju konzolu). Možeš dati primjere spomenutih problema?

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
sasa kaže...

linux dugi niz godina vodi borbu za opstanak sa windows platformom.

nažalost, nikada nije uzeo neki ozbiljni komad tržišta i to se sigurno neće promijeniti, nikada.

e sada, zašto tako pesimistično?

vrijeme kada je linux nešto i mogao (doba viste) nije napravio ništa.

drugi dio problema, jest ogromna količina distribucija. da, super je to nama za "testiranja", "zezanja" i sl., ali ozbiljni, poslovni korisnici (oni koji mogu neku platformu uništiti ili oživjeti) to nisu nikada voljeli.

zamislimo situaciju gdje neka firma ima jednu distru, pa "gazda" naleti na neki super detalj u drugoj distri (jer je on na gnomeu, a ovaj feature je u kdeu).

ok, trivijalno, ali tako je.

s druge strane, meni (to je osobni stav), fontovi nikada na linux platformi nisu "legli". možda je to navika od malih nogu na DirectX i GDI, ali nekako mi fontovi na linux distrama čudno izgledaju. međutim, ja nisam važan.

nadalje, što je poslovnim korisnicima važno - količina aplikacija koju mogu koristiti, jednostavnost nabavke iste te cijena.

e sada, tu dolazimo do problema. dosta poslovnih app ne postoji za linux (ili prije nije postojala), a domaći dev-ovi se ne žele zamarati linux razvojem jer treba dosta toga naučiti, a za šta? prodanu jednu licencu?! kome se to isplati?! nikome! ili možda bi se isplatilo, ali bi koštalo previše novaca koje opet naručitelj (ista ona poslovna zajednica) ne želi platiti, jer im je IT ionako trošak i tu ne vide neki odgovoarajući ROI.

i onda dođemo do zaključka da je poslovnoj zajednici lakše platiti licencu za windows i uzeti povoljan software za sve što treba raditi nego se patiti sa traženjem adekvatne zamjene na linuxu (rijetko kada postoji, ako iskreno pogledamo).

i da, sada će me linux fanovi napastu thum down-ovima, ali sorry - zamjena za mayu, 3d max, catia, adobe master studio, autocad, office (ok, libre je ok pa tu za neke manje tvrtke može zamijeniti ms office), poslovne aplikacije (erp, crm), knjigovodstvo/računovodstvo,...

nadalje, da li linux zato mora nestati?! naravno da ne i naravno da se to ne može dogoditi!

opet zašto, pitate se? iz razloga što razne, specijalizirane linux distrubije žive svuda oko nas i to se neče mijenjati nit to ikome smeta.

primjera ima milijon - ruteri, switchevi, adsl modemi, firewall-ovi, web serveri (veći tržišni udio trže linux bazirani web serveri nego windows), itd...

siguran sam da hrpa neke potrošačke elektronike ima u sebi neku malenu, customiziranu linux diostru (možda neki mini arch ili sl.).

u krajnjem slučaju tu je i Android, tako da nema "zime" za linux.

i opet, kao na početku, tvrdim da na desktopima sigurno ne može zamijeniti windows -> nema tu mržnje ili ljubavi, to je samo tehnika, ali činjenice su takve kakve jesu.

i da, imam i ja neke linux distre u virtualcima tako da ne bi ispalo da nikada nisam ništa instalirao (prvu linux instalaciju sam imao davne 1999. god.).

  POstoji maya za Linux. :)

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

ok, onda sorry za mayu.

;)

15 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

 

Zato jer su ili neinformirani ili im Linux jednostavno ne ispunjava neke potrebe. Ovisi o korisniku što mu je bolje. Ako je netko gamer ili ovisi o nekim Windows programima tada mu je Windows najbolji ili jedini izbor. Ukoliko korisnik nema nekih specifičnih potreba onda bih se usudio reći da je Linux bolji izbor (osim ako se Linux ne slaže sa određenim hardverom što je danas vrlo rijetko). Većina ljudi nažalost treba ili misli da treba Windows ali ja sam sretniji kada ustanovim da nekome mogu instalirati Linux i riješiti se Windows okova. Navest ću konkretan primjer.

 

Prijatelj me je zvao jer mu ne radi internet. Na laptopu je imao instaliran Windows 7. Bio je spor, prepun virusa, raznih search toolbara i adware programa koji se nametnu uz druge programe koje je instalirao. Formatirao sam mu disk i opet instalirao Windows 7 i uz to antivirusni program. Nakon svježe instalacije Windowsa nije radio ni internet ni zvuk pa je još trebalo instalirati drivere. Na drugom računalu sa pristupom internetu sam posjetio web stranicu proizvođača i skinuo sve potrebne drivere, prebacio ih na laptop pa ih sve redom instalirao jedan po jedan... Nakon 2 mjeseca me ponovno zvao jer mu opet nije radio internet. Problem je bio nevezan uz Windows i ovaj puta nije imao viruse ali sam primjetio da ima opet puno toolbara i raznih adware programa od kojih se neki podižu sa sustavom i time ga usporavaju.

 

Kasnije sam mu instalirao Linux (Ubuntu) kada sam ustanovio da mu Windows nije neophodan. Instalacija je bila jako brza i jednostavna a kad je završila sve je odmah radilo! Nije bilo potrebno instalirati antivirus ili se zajebavati sa driverima a što je najvažnije, prijatelj je oduševljen Ubuntu-om. Za njegove potrebe (surfanje internetom, torrenti, gledanje filmova, slušanje glazbe) je Linux definitivno bolji od Windowsa. Ubuntu mu i dan danas odlično radi kao i prvoga dana bez ikakvih problema i bez ikakvog nakupljenog smeća a ja više ne moram rješavati probleme na njegovom laptopu. Samo sam mu objasnio da prihvati ažuriranja sustava i to je to.

 

BTW

Primjetio sam da su se Linux distribucije zadnjih godina drastično proljepšale. Najnoviji Ubuntu je jednako lijep/ispoliran i jednostavan kao i Windows 7 ako ne i više. Prije je Linux jako zaostajao što se tiče estetike ali sad je tek postalo zanimljivo (Unity, GNOME Shell). Napokon na nove korisnike može ostaviti dojam lijepog i modernog sustava umjesto onoga zastrašujućeg classic "windows 95" izgleda.

Is it weird that this gave me an orgasm?
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 2:33 (DragonShit).
 
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
M_dipl. kaže...
Evo primjer od jučer, Windows Media Player mi je iz nekog razloga u music library dodao album art Milesa Davisa na kolekciju Rolling Stonesa. Guglavši sam saznao (nakon petnaestak minuta barem) da je problem u tome da WMP miksa artwork ako se uslijed velike količine albuma (Miles - preko 90, Stonesi - preko 50) više izvođača kojima je u metadata upisan isti stil (u ovom slučaju Blues) preslušavaju napreskokce pjesme tih izvođača. Nakon restarta problem se riješi sve dok opet ne ponoviš tu radnju. Za ovakav problem bi mi na Ubuntuu ili Mintu trebalo ravno 3 minute. Otišao bih na IRC i pitao jednog od developera sustava i/ili programa za reprodukciju glazbe kako to riješiti i dobio bi liniju za c/p odmah.

Drugim riječima, riječ je o bugu koji se može riješiti jedino u programskom kodu, nešto što ne bi samo tako riješio u konzoli. Ti bi dakle na IRC-u morao tražiti developera programa kojeg koristiš, pitati ga za to i nadati se da nije ustao na lijevu nogu, tražiti da ti riješi problem pa ako bi se on htio time zabavljati... Pa bi ti on poslao korigiranu datoteku izvornog koda (ili ti poslao što trebaš promijeniti u kojoj datoteci ili datotekama), pa bi u osnovi morao u konzoli rekompajlirati program. Zar se takve stvari tipično ne rješavaju putem prijave bugova?

 

Možeš dati neke konkretne primjere za Linux gdje si otišao na IRC i pitao nekog developera koji ti je pomogao riješiti problem (pogotovo neki primjer s kuckanjem koda u konzolu)?

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Čekam dan kad će MS početi forsirati Powershell među kućnim korisnicima kao što forsira na serverima, pa da me MS desktop evanđelisti krenu uvjeravati kako je mrak konzole i Powershell tako cool.

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Pošto spominjete (opet) štefice, marice i slično iz računovodstva, onda ću vam reći da one neće samostalno rješiti problem ni u linuxu, a bogami ni u windowsu.

 

Nadalje ovakve pretpostavke su u potpunosti u krivu, jer postoje ljudi zvani system administratori koji rješavaju probleme za radnike koji se time ne trebaju zamarati (ako ima ovdje sys admina onda jako dobro znaju). Dakle neće štefica/marica tražiti pomoć po IRC-u (mada ja nikada u životu nisam nešto tražio tamo), nego će lijepo doći sys admin i otkloniti problem ako postoji.

 

A što se tiče, tko, što, gdje, svatkome ono što mu najbolje odgovara. Najviša stavka u svemu tome je konfortizam i navika. Ljudi su naviknuti koristiti windows iz čiste navike i sveopće prisutnosti, te im se ne da prelaziti na nešto novo, mada bi možda to značilo poboljšanje u nekim slučajevima (u nekim ne). Tako da neki probaju, i sviđa im se, drugi probaju i ne sviđa im se.

 

Osobno mi windows ne treba više ni u čemu. Pa čak i na novom poslu gdje je sve win win (od računala do servera i crm-a, pa do lync-a) - ja nosim svoj lapotop sa linux-om i funkcioniram sasvim normalno.

 

Eto toliko ukratko.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
12 0 hvala 0
14 godina
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Moja iskustva s linux-om su vrlo pozitivna,počevši od instalacije do svakodnevnog korištenja

Imam ga na laptopu,za surfanje,multimediju i slične stvari ja nemam zamjerke..Ne zarađujem kruh na računalu,pa mi sve ove stvari o kojima pišete i nisu potpuno razumljive:-)

Ali ono što me zaista smeta i što nikako nisam uspio riješit,uza sve savjete sa Googla,jest izrazita ružnoća fontova..u firefoxu posebno..Al eto navikao sam i na to:-)

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Iskreno da postoji Adobe paket programa na Linuxu ne bih Windows niti koristio. Ali poslovno sam vezan uz win OS tako da ostajem (doživotno :/ ) na njemu.

btw. prije godinu dvije kad sam zadnji puta instalirao ubuntu imao sam opakih problema s mišem (Cyborg Rat), tako da nepotpuna kompatibilnost s raznim periferijama i gadgetima (tj. nezainteresiranost proizvođača softwarea/hardwera) je isto razlog zašto neki korisnici ne vole/koriste Linux. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 9:46 (xonox).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
g12356 kaže...

OK,da se ova tema ne pretvori u čisto sraćkanje po Linuxu,stavite i razloge zašto ga neki koriste.

 Imamo u firmi neki soft koji radi samo na linuxu pa ga moramo koristiti na jednom racunalu. Nitko ga ne voli, svima je muka kad nesto treba kopati po tome, ali (zasad) nemamo alternative...

 

M_dipl. kaže...

Evo primjer od jučer, Windows Media Player mi je iz nekog razloga u music library dodao album art Milesa Davisa na kolekciju Rolling Stonesa. ... Otišao bih na IRC i pitao jednog od developera sustava i/ili programa za reprodukciju glazbe kako to riješiti i dobio bi liniju za c/p odmah.

 {#} Da, bas... A developeri samo tebe cekaju da rjesavaju tvoje probleme...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
SupremeCommander kaže...
g12356 kaže...

OK,da se ova tema ne pretvori u čisto sraćkanje po Linuxu,stavite i razloge zašto ga neki koriste.

 Imamo u firmi neki soft koji radi samo na linuxu pa ga moramo koristiti na jednom racunalu. Nitko ga ne voli, svima je muka kad nesto treba kopati po tome, ali (zasad) nemamo alternative...

 

M_dipl. kaže...

Evo primjer od jučer, Windows Media Player mi je iz nekog razloga u music library dodao album art Milesa Davisa na kolekciju Rolling Stonesa. ... Otišao bih na IRC i pitao jednog od developera sustava i/ili programa za reprodukciju glazbe kako to riješiti i dobio bi liniju za c/p odmah.

 {#} Da, bas... A developeri samo tebe cekaju da rjesavaju tvoje probleme...

 

a da je ista stvar na windowsima bilo bi ti super :D

i pod drugo ocito to nisu samo njegovi problemi 

http://x264blog.org/
15 godina
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
La Roca kaže...

Moja iskustva s linux-om su vrlo pozitivna,počevši od instalacije do svakodnevnog korištenja

Imam ga na laptopu,za surfanje,multimediju i slične stvari ja nemam zamjerke..Ne zarađujem kruh na računalu,pa mi sve ove stvari o kojima pišete i nisu potpuno razumljive:-)

Ali ono što me zaista smeta i što nikako nisam uspio riješit,uza sve savjete sa Googla,jest izrazita ružnoća fontova..u firefoxu posebno..Al eto navikao sam i na to:-)

Ne znam kakva vi podešavanja koristite...ali ja Hinting - Slight a AntiAliasing - RGBA i fontovi su mi daleko ljepši nego na Windowsima. Renderovanje Ubuntu fonta i Droid Sans, koje najviše koristi (čitaj najugodniji su mi za čitati), na Windowsu je grijeh za oči.

12 godina
neaktivan
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Meni je Gnome Shell sam po sebi dovoljan razlog za prelazak na Linux.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
Zato kaj s Linuxom nemreš na internet ni fejzbuk.
Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
14 godina
neaktivan
offline
Re: Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.
Ja volim i koristim linux jer koristi jako malo RAMa, Arch + XFCE mi trosi 69MB RAMa, a Win7 1250MB.
Sad cu nesta izkemijat sa LXDE+XFwm i compcacheom (zram), pokusat cu ispod 60MB.
4chan ≫ Reddit ≫ Memebase ≫ 9fag Prodajem PC iz profila za 2600kn
16 godina
offline
Razlog zašto neki korisnici ne vole Linux.

Curi sam na netbook stavio ubuntača i nisam prestao slušat prigovore od onda. Bilo je to prije 6-7 mj. i još joj nisam vratio Win. Većinu stvari koje treba može raditi, ali i dalje joj je puno ugodnije raditi u MS Officeu nego u Open Officeu, ja više ne mogu koristiti svoje .dwg fajlove na njenom netbooku jer je, objektivno, svaka CAD aplikacija dostupna na Linuxu - šljuka.

 

Linux je inferioran OS, a iako ima svoju publiku, ona je prilično mala. Usudio bih se reći da je čak i potpuno nezahtjevnom kućnom korisniku interneta_i_ničeg_više ugodnije i praktičnije koristiti Win.

Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | Twitter - @danny_hr
 
3 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice