Dual Channel pitanje

poruka: 21
|
čitano: 9.677
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Dual Channel pitanje

Ovako, imam 2x2gb dd3 rama. Danas sam slucajno primjetio da stoje u single channelu. Kompjuter mi je star 4mjeseca, a imam garanciju 3godine. Ako otvorim kuciste i stavim u dual channel gubim garanciju tako da mi je to glupo, pa jel mozete reci hoce li biti nekih bitnijih promjena u radu kompjutera?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Dual Channel pitanje
Vuja12 kaže...

Ovako, imam 2x2gb dd3 rama. Danas sam slucajno primjetio da stoje u single channelu. Kompjuter mi je star 4mjeseca, a imam garanciju 3godine. Ako otvorim kuciste i stavim u dual channel gubim garanciju tako da mi je to glupo, pa jel mozete reci hoce li biti nekih bitnijih promjena u radu kompjutera?

Ne!

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Channel pitanje
Vuja12 kaže...

Ovako, imam 2x2gb dd3 rama. Danas sam slucajno primjetio da stoje u single channelu. Kompjuter mi je star 4mjeseca, a imam garanciju 3godine. Ako otvorim kuciste i stavim u dual channel gubim garanciju tako da mi je to glupo, pa jel mozete reci hoce li biti nekih bitnijih promjena u radu kompjutera?

Ne, dual chanel ti služi za dodatak nove ddr3 memorije, recimo da kupiš još dvije keks memorije od 2gb i ugradiš u dual chanel pa će bit ukupno 8gb, ako skidaš s naljepnice na konfi i time gubiš garanciju. Bolje nemoj ništa dirati i jedino čekaš da ti crkne ili da neradi kako treba i možeš odnjet na servis. Osmijeh

Nenad
13 godina
protjeran
offline
RE: Dual Channel pitanje
Nello kaže...
Vuja12 kaže...

Ovako, imam 2x2gb dd3 rama. Danas sam slucajno primjetio da stoje u single channelu. Kompjuter mi je star 4mjeseca, a imam garanciju 3godine. Ako otvorim kuciste i stavim u dual channel gubim garanciju tako da mi je to glupo, pa jel mozete reci hoce li biti nekih bitnijih promjena u radu kompjutera?

Ne, dual chanel ti služi za dodatak nove ddr3 memorije, recimo da kupiš još dvije keks memorije od 2gb i ugradiš u dual chanel pa će bit ukupno 8gb, ako skidaš s naljepnice na konfi i time gubiš garanciju. Bolje nemoj ništa dirati i jedino čekaš da ti crkne ili da neradi kako treba i možeš odnjet na servis. Osmijeh

Ne Ne Ne i Ne! Pogrešno si skonto! Te 2 ploćice po 2gb stavi ako ima npr.2 žuta i 2 crvena ulaza stavi te 2 ploćice u 2 crvena i ima dual chanel,no ako mu nije u dual chanelu i doda još 1 ploćicu od 2gb onda će imati triple chanel,no od 2 ploćice se napravi dual chanel a ne od 4,ja nemogu imati dual chanel zbog 3 ploćice.

ako neznate zašto sam tako zaheban eto zašto BOSANAC SAM!
13 godina
offline
RE: Dual Channel pitanje

Zanima me,za dual channel jeli potrebno da su iste marke?Zato jer sam od servisera cuo da nije,a na internetu da je.Znam da moraju bit jednakog kapaciteta i takta.

ASUS Gt220 512mb DDR3---225kn PRODAJEM
16 godina
offline
RE: Dual Channel pitanje
ivanoile kaže...

Zanima me,za dual channel jeli potrebno da su iste marke?Zato jer sam od servisera cuo da nije,a na internetu da je.Znam da moraju bit jednakog kapaciteta i takta.

Ne moraju biti iste marke, al navodno je bolje da jesu, veća je vjerojatnost da će raditi.

totus mundus agit histrionem
13 godina
neaktivan
offline
Dual Channel pitanje

Ja isto imam problem, znaci imam 2 keksa po dvije gige rama,  DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1600MHz  i imam 64 bitne windows 7...

Pokazuje mi da imam 4 GB instalirano ali 2 GB 'usable'..

Sad ne kuzim jel on koristi samo dvije gige ili sta?

smc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dual Channel pitanje

sad sam restarto komp i normalno mi pise 4 GB..

ocito se malo blesira...

a valjda ce sad tak i ostat..:)

smc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Dual Channel pitanje
Svjetleci Ventilator kaže...
Nello kaže...
Vuja12 kaže...

Ovako, imam 2x2gb dd3 rama. Danas sam slucajno primjetio da stoje u single channelu. Kompjuter mi je star 4mjeseca, a imam garanciju 3godine. Ako otvorim kuciste i stavim u dual channel gubim garanciju tako da mi je to glupo, pa jel mozete reci hoce li biti nekih bitnijih promjena u radu kompjutera?

Ne, dual chanel ti služi za dodatak nove ddr3 memorije, recimo da kupiš još dvije keks memorije od 2gb i ugradiš u dual chanel pa će bit ukupno 8gb, ako skidaš s naljepnice na konfi i time gubiš garanciju. Bolje nemoj ništa dirati i jedino čekaš da ti crkne ili da neradi kako treba i možeš odnjet na servis. Osmijeh

Ne Ne Ne i Ne! Pogrešno si skonto! Te 2 ploćice po 2gb stavi ako ima npr.2 žuta i 2 crvena ulaza stavi te 2 ploćice u 2 crvena i ima dual chanel,no ako mu nije u dual chanelu i doda još 1 ploćicu od 2gb onda će imati triple chanel,no od 2 ploćice se napravi dual chanel a ne od 4,ja nemogu imati dual chanel zbog 3 ploćice.

 

 

ne mora nužno biti tako.. na nekim pločama je dual-chanell na različitim bojama,jelte!  najbolje se vidi u knjižici od ploče

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Dual Channel pitanje

evo danas kupih keks kingmaxove memorije od 2gb i tup dobio dual channel a definitivno nije memorija ista kao ova što je već u kompu tj imao sam dvostrani keks a kupio sam jednostrani.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2011 13:03 (sokre).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dual Channel pitanje

Takava modul sam i ja dobio, kad sam kupio od kingmax-a (ddr3 2gb - 1333mhz), plave je boje i samo na jednoj strani ima chip-ove, ali bez brige!

 

Meni je normalno radio zajedno s drugim modulom od kingmax-a (ddr3 2gb-1333mhz) ali je bio zelene boje i imao je chip-ove s obadvije strane!

I uspijesno sam im spustio latencije 8-8-8-24-33 2t, s normalnom voltazom od 1.5v!

Martin
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Dual Channel pitanje

imam jedno pitanje...

stavio sam u stari komp 2x1gb i 1x2gb drr2 memorije i komp mi prepoznaje normalno, ali piše da rade u dual chanel...kako je to moguće?

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dual Channel pitanje
XXX-Man kaže...

imam jedno pitanje...

stavio sam u stari komp 2x1gb i 1x2gb drr2 memorije i komp mi prepoznaje normalno, ali piše da rade u dual chanel...kako je to moguće?

heeh da to se i ja pitam inače bi trebalo kupovati 2x2 ili 1x1 zajedno da bi radilo u dual ch. ali hoće i ovako hehe

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.1.2011 8:59 (sokre).
14 godina
moderator
offline
RE: Dual Channel pitanje
sokre kaže...

heeh da to se i ja pitam inače bi trebalo kupovati 2x2 ili 1x1 zajedno da bi datilo u dual ch. ali čini se da hoće i ovako hehe

pa ono nema mi logike nikako...

može u dual ch radit i ako su različiti, npr 1gb i 2gb nemoraju bit iste količine memorije

ali ne kužim kako 3 modula mogu bit dual ch

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
offline
RE: Dual Channel pitanje
XXX-Man kaže...

imam jedno pitanje...

stavio sam u stari komp 2x1gb i 1x2gb drr2 memorije i komp mi prepoznaje normalno, ali piše da rade u dual chanel...kako je to moguće?

Dual Channel je moguče postić, jedino sa parnim brojem popunjenih slotova.

 

Dakle, kod tebe ili je problem sa prepoznavanjem memorije (a očigledno tu problem nije, jer kažeš da uredno prepoznaje 4gb (boldano)??)

ili imaš jednostavno pogrešno očitavanje.

 

Jednostavno, nije moguče imat Dual Channel sa tri popunjena slota.

 

14 godina
moderator
offline
RE: Dual Channel pitanje
zabranjeniples kaže...
XXX-Man kaže...

imam jedno pitanje...

stavio sam u stari komp 2x1gb i 1x2gb drr2 memorije i komp mi prepoznaje normalno, ali piše da rade u dual chanel...kako je to moguće?

Dual Channel je moguče postić, jedino sa parnim brojem popunjenih slotova.

 

Dakle, kod tebe ili je problem sa prepoznavanjem memorije (a očigledno tu problem nije, jer kažeš da uredno prepoznaje 4gb (boldano)??)

ili imaš jednostavno pogrešno očitavanje.

 

Jednostavno, nije moguče imat Dual Channel sa tri popunjena slota.

memorija radi uredno i prepoznaje svih 4gb, znači tu nije problem

jasno mi je da bi trebao biti popunjen pran broj slotova, onda je očito problem u biosu...piše mi dual ch i u biosu i u programima (cpu-z, everest)

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
offline
RE: Dual Channel pitanje
XXX-Man kaže..

memorija radi uredno i prepoznaje svih 4gb, znači tu nije problem

jasno mi je da bi trebao biti popunjen pran broj slotova, onda je očito problem u biosu...piše mi dual ch i u biosu i u programima (cpu-z, everest)

Ne znam!! Očigledno je problem u očitavanju.

 

Iako se radi o 4gb, još nisam nigdje vidio/pročitao, da je moguč dual channel sa neparnim brojem popunjenih slotova.

14 godina
moderator
offline
RE: Dual Channel pitanje
zabranjeniples kaže...

Iako se radi o 4gb, još nisam nigdje vidio/pročitao, da je moguč dual channel sa neparnim brojem popunjenih slotova.

ni ja, nema logike...zato sam i pitao tu :D

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
offline
RE: Dual Channel pitanje
zabranjeniples kaže...
XXX-Man kaže..

memorija radi uredno i prepoznaje svih 4gb, znači tu nije problem

jasno mi je da bi trebao biti popunjen pran broj slotova, onda je očito problem u biosu...piše mi dual ch i u biosu i u programima (cpu-z, everest)

Ne znam!! Očigledno je problem u očitavanju.

 

Iako se radi o 4gb, još nisam nigdje vidio/pročitao, da je moguč dual channel sa neparnim brojem popunjenih slotova.

Može na Intelovim čipsetima, zove se "flex memory mode".

14 godina
moderator
offline
RE: Dual Channel pitanje
maks-rs kaže...

Može na Intelovim čipsetima, zove se "flex memory mode".

ali mi pričamo o amd (vidi moj pc)

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
14 godina
offline
RE: Dual Channel pitanje
maks-rs kaže...

 "flex memory mode".

Dobro, moguče je uz tu opciju koju je omogučio intel.

 

Međutim, to i dalje nije full dual channel mode.

Jednostavno, performanse nisu jednako dobre, kao što bi to bile u dual channelu.

 

Primjerice:

bolje performanse donosi kombinacija 2x2gb (2 slota=4gb), nego što bi to u flex modu donosila kombinacija 2gb+2x1gb(3 slota=4gb).

 

Međutim, istina, uz nešto lošije performanse, moguče je uz intelov flex mode imat dual channel.

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice