Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

poruka: 126
|
čitano: 101.352
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
mbaksa kaže...

Evo, prosao jedan dan od kada je otvorena ova tema. Jos nitko nije probao spomenuti patch (osim pokretaca teme - no volio bih vidjeti rezultate onih koji su duze vrijeme na forumu)? Navodno je postojao slican patch i za Vistu, no ne i za XP.

Možda zato što realno nema potrebe za time? Tko ima za više od 4GB RAM-a ima i za 64-bitni CPU i OS, zar ne? :)

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
naxeem kaže...
mbaksa kaže...

Evo, prosao jedan dan od kada je otvorena ova tema. Jos nitko nije probao spomenuti patch (osim pokretaca teme - no volio bih vidjeti rezultate onih koji su duze vrijeme na forumu)? Navodno je postojao slican patch i za Vistu, no ne i za XP.

Možda zato što realno nema potrebe za time? Tko ima za više od 4GB RAM-a ima i za 64-bitni CPU i OS, zar ne? :)

Uz sve to potrebna mu je i volja za ponovnim instaliranjem OS-a i svih aplikacija. Namigiva

16 godina
online
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Da imam 32 bitni sustav, ja bih ga definitivno probao.

 

Ali nije sve bajno niti na 64 bitnom susutavu. Na Intelovoj G33 ploči na Win2008 Server R2 sve štima sa ramom, međutim na G43 ploči s Windows 7, također x64, postoji hardware reserverd memory problem, kao i kod x86 verzije sedmice. Na obje ploče imam 4GB rama i koristi se integrirana grafička.

Intel G33 - Server 2008 R2 x64 Intel G33 - Server 2008 R2 x64
Intel G43 - Windows 7 x64 Intel G43 - Windows 7 x64
Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 17:52 (Elles D.).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Pogresno podesena neka postavak u BIOS-u? Tipa memory remap?

16 godina
online
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Da je nisam uzaludno tražio bar 100 puta po biosu do sada... :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Daj link na uputstva za svoju maticnu plocu.

16 godina
online
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Evo.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

U uputama uopce nema podesavanja BIOS-a. Ne znam - poslikaj ekran kad si u BIOS-u pa da vidimo koje sve opcije ima.

16 godina
online
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Vidi stvarno. Nisam još pogledao uputsva, iako je imam već 2 godine, tako da nisam ni znao da nema slika :0)

 

Naišao sam na review te ploče koji ima nekoliko slika iz biosa - ako trebaš još koji screen, uslikati ću ga.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Iskreno receno, ne vidim ni jednu slicnu opciju (jel se opcije u tvom BIOS-u razlikuju od opcija na tim slikama?). Imas zadnju verziju BIOS-a? Takodjer, imas sve updateove za Windows 7?

 

Cini mi se da je pred neko vrijeme bila neka teme gdje je netko spominjao da isto ima 64-bitne Windowse, ali da mu ne koristi svih 4 GB, ali se vise ne sjecam u cemu je bio problem (mozda u cipseti maticne ploce koji nije mogao adresirati potrebnu kolicinu memorije, no kod tebe to nije slucaj).

15 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Evo, ja ću isprobati taj patch na svom laptopu. Moram samo napraviti image diska jer mi se ne da sve vraćati natrag ručno.

 

Pogledajte pod Moj PC koja je test konfa i trenutno stanje.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Sum_of_all_fears kaže...

Evo, ja ću isprobati taj patch na svom laptopu. Moram samo napraviti image diska jer mi se ne da sve vraćati natrag ručno.

 

Pogledajte pod Moj PC koja je test konfa i trenutno stanje.

Au... Tebi se definitivno isplati to napraviti! Ako proradi, dobit ces natrag gigabajt RAM-a!

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
mbaksa kaže...

Au... Tebi se definitivno isplati to napraviti! Ako proradi, dobit ces natrag gigabajt RAM-a!

Ionako na njega ide legalni x64 čim počne faks. Ova x32 ultimate je piratica koje mi nije žao. Istraživački duh, jelte (prije bi reć dosada).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
online
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
mbaksa kaže...

Iskreno receno, ne vidim ni jednu slicnu opciju (jel se opcije u tvom BIOS-u razlikuju od opcija na tim slikama?). Imas zadnju verziju BIOS-a? Takodjer, imas sve updateove za Windows 7?

Bios je koliko ja vidim isti - jedino nisam siguran za opciju za dekodiranje HD videa. Provjeriti ću kod reboota.

Možda imam drugu reviziju chipseta, jer postoji razlika u grupiranju sata utora na matičnoj sa slike i ovoj mojoj.

Najnoviji bios i updejtani windowsi.

 

mbaksa kaže...

Cini mi se da je pred neko vrijeme bila neka teme gdje je netko spominjao da isto ima 64-bitne Windowse, ali da mu ne koristi svih 4 GB, ali se vise ne sjecam u cemu je bio problem (mozda u cipseti maticne ploce koji nije mogao adresirati potrebnu kolicinu memorije, no kod tebe to nije slucaj).

Probati ću pronaći tu temu. Imam 3 kompa doma. P35 i G33 na Windows 7 x64 odnosno Server 2008 R2 x64. Prvi ima i radi na 8GB rama, drugi na 4GB rama. A ovaj treće baš mora zafrkavati.

 

EDIT: Provjerio sam- BIOS-i su isti, samo što je moj, naravno, noviji - iz 7. mjeseca ove godine.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 19:38 (Elles D.).
15 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Patch radi ALI...

 

Prvo me dočekao brightness na 100%, crash video drivera kad sam kliknuo na start (ono, driver stopped working, automatically recovered..). Slika je titrala cijelo vrijeme. Kad sam upalio Firefox, komp se smrzao. Hard reset i povratak u normalne windowse jer je ono s*anje. Ne želim znat kako se ponaša u konkretnom radu, kad ni u idleu ne radi kako treba...

 

Sve su svemu - oveći fail. Ne stavljajte to na komp.

 

EDIT: čak je print screen uhvatio crte koje su se pojavljivale (ove vodoravne linije)

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 19:40 (Sum_of_all_fears).
Moj PC  
0 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Sum_of_all_fears kaže...

Patch radi ALI...

 

Prvo me dočekao brightness na 100%, crash video drivera kad sam kliknuo na start (ono, driver stopped working, automatically recovered..). Slika je titrala cijelo vrijeme. Kad sam upalio Firefox, komp se smrzao. Hard reset i povratak u normalne windowse jer je ono s*anje. Ne želim znat kako se ponaša u konkretnom radu, kad ni u idleu ne radi kako treba...

 

Sve su svemu - oveći fail. Ne stavljajte to na komp.

 

EDIT: čak je print screen uhvatio crte koje su se pojavljivale (ove vodoravne linije)

Kao što sam i rekao: neki driveri "polude". :)

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Sum_of_all_fears kaže...

EDIT: čak je print screen uhvatio crte koje su se pojavljivale (ove vodoravne linije)

Crta je preko Installed memory, odnosno ne vidi se koliko je usable - sto ti je tu pisalo? Odnosno, zanima me jel je patch uopce radio (oslobodio adresni prostor) ili je mozda sve to posljedica pogresnog patchanja sistemskih datoteka.

14 godina
protjeran
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

4 GB- a RAM- a je nemoguće iskoristiti na 32- bitnim Windowsima.

Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
mbaksa kaže...

Crta je preko Installed memory, odnosno ne vidi se koliko je usable - sto ti je tu pisalo? Odnosno, zanima me jel je patch uopce radio (oslobodio adresni prostor) ili je mozda sve to posljedica pogresnog patchanja sistemskih datoteka.

Crta se kasnije maknula i tu nije ništa pisalo. To je i meni bilo čudno jer nije bilo Usable:.

 

EDIT: više neće ni da se boota. Očito se intelovim driverima takva kemijanja ne sviđaju.

 

@XP Master - može se može, 2003 Datacenter edition (x32) može koristiti do 64GB memorije (tako piše na MSDNu, dakle MS tako kaže).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 20:12 (Sum_of_all_fears).
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Sum_of_all_fears kaže...
mbaksa kaže...

Crta je preko Installed memory, odnosno ne vidi se koliko je usable - sto ti je tu pisalo? Odnosno, zanima me jel je patch uopce radio (oslobodio adresni prostor) ili je mozda sve to posljedica pogresnog patchanja sistemskih datoteka.

Crta se kasnije maknula i tu nije ništa pisalo. To je i meni bilo čudno jer nije bilo Usable:.

Jel mozes jos jednom uci pa pogledati u Task Manageru, u kartici Performance sto pise? Bitan je okvir Physical Memory - vrijednost Total.

 

Edit - vidim da si sad napisao da se vise ni ne zeli pokrenuti... Uglavnom, volio bih potvrdu od nekog iskusnog forumasa da tako patchirani Windowsi zaista na raspolaganju imaju punih 4 GB, sto se iz onog screenshota ne moze iscitati.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 20:21 (mbaksa).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
mbaksa kaže...

Edit - vidim da si sad napisao da se vise ni ne zeli pokrenuti...

Stane na "Starting windows". Toliko o patchiranju kernela...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
16 godina
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Vidim da pišete svakojake bedastoće u ovom threadu, a bez znanja što i kako je Microsoft napravio.

Žao mi je, ali tako je :)

32 bitni sustavi mogu bez problema adresirati i više memorije od 4 GB, no microsoft to nije licencirao običnim korisnicima. Korištenje ovog patchiranog kernela je opasno, jer kernel nije digitalno potpisan. Ne želite na svojem računalu takvo što vrtiti tijekom rada.

 

Oni stariji će se sjetiti Windows servera 2000, koji nije postojao u 64bitnoj verziji, a bio je u stanju u Advanced verziji adresirati 8 GB memorije, a Datacenter je mogao adresirati do 32 GB memorije. No problem predstavlja način tog adresiranja, zbog čega probleme rade driveri koji ne očekuju toliko memorije u 32 bitnoj verziji.

 

Vi, mlađi - sjedite i učite, jer ono što svi pričaju nije uvijek istina - samo znači da masa nema puno znanja.

 

Detalje o dotičnom "fenomenu" možete pročitati na ovim stranicama, preporučujem čitanje i ostalog štiva, vrlo je informativno i poučno.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

4 Gb odlično dođu pogotovo ako se ne želi koristiti page/swap

JA:Učiteljice, uvijek pomokrim hlače kad idem na wc! UČITELJICA:Samo ga nemoj tako držat.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Vratit ću image diska sutra pa ću pokušati ponovo. Uslikat ću Task Manger/Performance

 

Očito je da se driverima (pogotovo integriranoj grafici) ne sviđa kopanje po memoriji.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

-podignut sistem na P35/ICH9R, 6GB, win7-ent.32

Normalno sistem prijavljuje 3.5 GB usable.

Nakon patcha, prijavljuje uredno 6 GB, patch dodaje boot meni i natpis u desno-Test, sve radi bez smetnji.

 

na 6GB, win postavlja swap 6142MB, upravo instaliram sve drivere i ostale uppdateove.. zavtrit ću i neki VM uz RARanje par GB.. da vidimo ima li problema.  ....

 

 

edit:

u posljednjih sat i nešto, update svega (200tinjak MB s neta), instalacija raznih softwarea i kopiranje cca 20GB, sve istovremeno... bez ikakvog problema uz kloniranje za VPC i instalaciju win2008R2 u VMware (sam vmware mi je oduzeo pola sata, dupli instal-update.. i dva restarta). Od 6GB odvojeno 4096 (4GB) za VM.

3.5GB 3.5GB
6GB 6GB
detaljnije.. detaljnije..
virtualac-4GB virtualac-4GB
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.9.2010 23:07 (ihush).
 
2 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Father_Dougal kaže...

Vidim da pišete svakojake bedastoće u ovom threadu, a bez znanja što i kako je Microsoft napravio.

Žao mi je, ali tako je :)

32 bitni sustavi mogu bez problema adresirati i više memorije od 4 GB, no microsoft to nije licencirao običnim korisnicima. Korištenje ovog patchiranog kernela je opasno, jer kernel nije digitalno potpisan. Ne želite na svojem računalu takvo što vrtiti tijekom rada.

 

Oni stariji će se sjetiti Windows servera 2000, koji nije postojao u 64bitnoj verziji, a bio je u stanju u Advanced verziji adresirati 8 GB memorije, a Datacenter je mogao adresirati do 32 GB memorije. No problem predstavlja način tog adresiranja, zbog čega probleme rade driveri koji ne očekuju toliko memorije u 32 bitnoj verziji.

 

Vi, mlađi - sjedite i učite, jer ono što svi pričaju nije uvijek istina - samo znači da masa nema puno znanja.

 

Detalje o dotičnom "fenomenu" možete pročitati na ovim stranicama, preporučujem čitanje i ostalog štiva, vrlo je informativno i poučno.

Oče, držite se vjere, prije pljuvanja. Dakle, nema to veze samo s licencom, već i tehnologijom. Direktno mapiranje na 32 bita je nemoguće. Dakle, direktno mapiranje više od 4GB je nemoguće na 32 bitnoj arhitekturi.

 

Zbog načina na koji low-level (kernel level) softver pristupa memoriji, mnogi driveri mogu imati problema s radom ovisno o situaciji, a kao što i vidimo u primjeru gore.

 

Osobno sam probao PAE na Server 2003 sustavu i imao problema s chipsetom, tj. radom kontrolera za RAID (vrlo skupog) i s audio driverima koji jednostavno nisu radili.

 

Danas više ne postoji niti jedan razlog za instalaciju i korištenje 32-bitnog OS-a ili kupovinu takvog procesora.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
naxeem kaže...

Danas više ne postoji niti jedan razlog za instalaciju i korištenje 32-bitnog OS-a ili kupovinu takvog procesora.

- za tebe vjerojatno, za druge možda... jer (ma znaš već) driveri i postojeći hardware.

 

-Dakle što da radi s 64bitnim OSom ako proizvođač printera, TVkartice i sl. nije napravio noviju verziju drivera (podrazumijeva se za sedmicu-64 jer je XP-64 očaj). Recimo, prije pola god. je izašao 64 bitni driver, ako si kupio OS unazad godinu dana, morao si zbog printera ići na 32 bita ili rješavati na drugi način (XPmode, print server ili kupnja novog printera).

 

-Drugi dio koji ovisi o specifičnom softwareu, koji (često) ne radi na sedmici, još češće neradi na 64.

-Uz one korisnike koji npr Photoshop, imaju stotine pluginova ili neki video soft.-povezan s capture-karticom itd. itd.

Uz uobičajenje probleme novih verzija (tek su nedugo izašle 64 verzije na Macu kao i OSX).

 

Dakle, sudiš isključivo gledajući svoje potrebe.

 

Također, većina je kupila (ako su morali) neku OEM verziju, možda home u najboljem slučaju pro... ali vidi vraga, za razliku od full-retail verzije oni nemaju 64bitnu. (Ja kao i ti sam partner, meni je svejedno..)

 

Uz onaj najbanalniji razlog, ako radi ne popravljaj ... pogotovo radni stroj sa stotinama sitnih potrebnih stvari. I nikad se nema viška vremena...

 

Dali danas (unazad godinu dana) za novo, dovoljno jako računalo, postoji razlog izbjegavanja 64 bitne verzije? - Slažem se. Više nema razloga.

Ali nije (kao što vidiš gore...) ni potrebno. Ako se uzme da je (bolje) prosječno uredsko računalo staro par godina, 1-2GB RAMa, kućni PC je u prosjeku sličan (ali to je prosjek sa starim kramama i ultimate-gamer strojevima) pa samo rjetki imaju više od ... koliko? 6-12GB? Recimo da je 4GB neka granica iznad koje su rijetki. I kao što vidimo, 64 bita nije uvijet. Čak nije ni prednost.

Ipak, pošto je sedmica vrlo dobar OS, oba 32-64, nema razloga za ne korištenje 64tvorke.

 

No vrijeme čini svoje, za par godina uopće neće biti pitanje izbora, pa je logičnije odmah staviti 64 (osim u slučaju gore navedenih razloga).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

ALi možeš i gledati tako da: ako je sustav kupljen 2001. godine, kada je 4GB memorije bilo dosta i ako koristi hardver ili softver iz 2001. godine koji traži 32 bita, onda koja je svrha nadogradnje memorije?

Stari softver i dalje treba jednak hardver kao i u svoje vrijeme.

 

Da danas zavrtiš ploter iz 1995. na PC hardveru iz 1995. i softveru iz 1995. radio bi kao i da je 1995. Nebi trebao više RAM-a nego tada.

Nitko pametan neće stavljati Win7 na stari hardver.

 

Ako je "riknuo" stari PC, a imaš stari ploter koji ne radi na novom PC-u, sigurno se radi o hardveru koji više nema podršku, a to je trenutak za kupnju novog.

Reći će netko "ali zašto ako ploter radi dobro?" - Iz istog razloga iz kojeg ja kupujem novi TV iako Grundig iz 1984 radi savršeno.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
15 godina
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

-Varaš se glede trenutka prelaska s 32 na 64. Tek sad je to realna situacija.

Kao što ti nisi odabrao prelazak na novi TV nego su te prisilili gašenjem signala.

Isto tako te može i specifični software ili hardware otjerati od 7 ili 64. Kao što će većina igrača morati na 7 zbog igara...

 

- ako je razlog količina RAMa, ... - kratki odgovor, nije.

edit: Ili kao što stalno govorim, nije ni u bitovima sve... kao ovaj post (Elles D.) koji ima manje iskoristive memorije na 64 nego Server ili patchirana verzija na 32.

 

Čudiš se potrebi za nadogradnjom sustava? AV, Office, veličine diskova itd. itd... sve se promijenilo. RAM (količina) je samo jedan mali dio tog. Ali je sigurno word 97 zahtijevao manje RAMa od worda 2010, ne? Misliš da je PC kupljen 2001 stajao u vremenskoj kapsuli? Ako ništa drugo morao je nadograđivati IE3,4,5,6,7,8... acrobat reader itd. i to sve traži više RAMa, svake godine duplo. (stara mjera, više ne vrijedi). Tako da PC iz 95 danas nebi mogao pročitati USB dok on ima floppy, nebi se mogao remoteom spojiti, nebi... ma skoro ništa.

 

To me podsjeća na

koju ''čuva'' već 20 godina. Osmijeh

 

Pošto smo van teme, usput problematični RAID je na server MBO, PCI-64.

Komplet radi 100% sve ostalo je noćna mora. Još jedna usputna sitnica za servere, recimo, intel više neda drivere za integrirane grafe s obične (desktop MBO) isključivo postoje verzije za server MBO-chipset. I tako na starijoj običnoj MBO moraš kemijati s nekoliko godina starim driverom, koji je tad postojao, ali danas više ne. - To je primjer politike, ne problem drivera ili kompatibilnosti...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.9.2010 1:21 (ihush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Bezveze. Svjedno bilo koja 32 bitna aplikacija sama ne zna iskoristiti više od 3 GB rama. A 64 bitnih programa je sve više, osim toga mislim da če igre još dosta vremena biti na 32 bita jer na 64 bita baš i nisu pokazale neku veliku prednost nad 32 bita. Osobno koristim 64 bitne windowse, ali najviše zbog playstation 2 emulatiora koji ima vidljivo bolje rezultate na 64 bita.

Sometime the best defense is to attack!
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice