Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

poruka: 126
|
čitano: 101.334
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Kako natjerati 32bit Win7 da koriste 4GB+ rama? Pajserom :)

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
naxeem kaže...

Oče, držite se vjere, prije pljuvanja. Dakle, nema to veze samo s licencom, već i tehnologijom. Direktno mapiranje na 32 bita je nemoguće. Dakle, direktno mapiranje više od 4GB je nemoguće na 32 bitnoj arhitekturi.

 

Zbog načina na koji low-level (kernel level) softver pristupa memoriji, mnogi driveri mogu imati problema s radom ovisno o situaciji, a kao što i vidimo u primjeru gore.

 

Osobno sam probao PAE na Server 2003 sustavu i imao problema s chipsetom, tj. radom kontrolera za RAID (vrlo skupog) i s audio driverima koji jednostavno nisu radili.

 

Danas više ne postoji niti jedan razlog za instalaciju i korištenje 32-bitnog OS-a ili kupovinu takvog procesora.

Jesi li pročitao linkan tekst? Očigledno je da nisi, no meni prodaješ stvari o kojima si polovično informiran, a drugu polovicu si napunio proizvoljnim bedastoćama.

NARAVNO da je problem u driverima. Rekao sam i zašto. Da si pročitao što sam napisao, te da si pročitao tekst na linku koji sam dao, shvatio biš zašto je to nezgodacija - i zašto to češće ne radi nego što radi.

Fascinantno je kako svi pričate o 32BITNIM procesorima, no kada se dolazi do memorijskog limita, najednom bitovi postaju bajtovi tijekom izračuna. Malo matematike za mudre glavice.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Father_Dougal kaže...
naxeem kaže...

Oče, držite se vjere, prije pljuvanja. Dakle, nema to veze samo s licencom, već i tehnologijom. Direktno mapiranje na 32 bita je nemoguće. Dakle, direktno mapiranje više od 4GB je nemoguće na 32 bitnoj arhitekturi.

 

Zbog načina na koji low-level (kernel level) softver pristupa memoriji, mnogi driveri mogu imati problema s radom ovisno o situaciji, a kao što i vidimo u primjeru gore.

 

Osobno sam probao PAE na Server 2003 sustavu i imao problema s chipsetom, tj. radom kontrolera za RAID (vrlo skupog) i s audio driverima koji jednostavno nisu radili.

 

Danas više ne postoji niti jedan razlog za instalaciju i korištenje 32-bitnog OS-a ili kupovinu takvog procesora.

Jesi li pročitao linkan tekst? Očigledno je da nisi, no meni prodaješ stvari o kojima si polovično informiran, a drugu polovicu si napunio proizvoljnim bedastoćama.

NARAVNO da je problem u driverima. Rekao sam i zašto. Da si pročitao što sam napisao, te da si pročitao tekst na linku koji sam dao, shvatio biš zašto je to nezgodacija - i zašto to češće ne radi nego što radi.

Fascinantno je kako svi pričate o 32BITNIM procesorima, no kada se dolazi do memorijskog limita, najednom bitovi postaju bajtovi tijekom izračuna. Malo matematike za mudre glavice.

Naravno da postaju bajtovi kad imas 32 bita za adresu memorijske lokacije koja ima 8 bitova. To je druga stvar sto iz nekog razloga registar ima 36 bitova a ne 32

16 godina
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Grgapm kaže...

Naravno da postaju bajtovi kad imas 32 bita za adresu memorijske lokacije koja ima 8 bitova. To je druga stvar sto iz nekog razloga registar ima 36 bitova a ne 32

Zeznuo si mi fazon :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Father_Dougal kaže...
naxeem kaže...

Oče, držite se vjere, prije pljuvanja. Dakle, nema to veze samo s licencom, već i tehnologijom. Direktno mapiranje na 32 bita je nemoguće. Dakle, direktno mapiranje više od 4GB je nemoguće na 32 bitnoj arhitekturi.

 

Zbog načina na koji low-level (kernel level) softver pristupa memoriji, mnogi driveri mogu imati problema s radom ovisno o situaciji, a kao što i vidimo u primjeru gore.

 

Osobno sam probao PAE na Server 2003 sustavu i imao problema s chipsetom, tj. radom kontrolera za RAID (vrlo skupog) i s audio driverima koji jednostavno nisu radili.

 

Danas više ne postoji niti jedan razlog za instalaciju i korištenje 32-bitnog OS-a ili kupovinu takvog procesora.

Jesi li pročitao linkan tekst? Očigledno je da nisi, no meni prodaješ stvari o kojima si polovično informiran, a drugu polovicu si napunio proizvoljnim bedastoćama.

NARAVNO da je problem u driverima. Rekao sam i zašto. Da si pročitao što sam napisao, te da si pročitao tekst na linku koji sam dao, shvatio biš zašto je to nezgodacija - i zašto to češće ne radi nego što radi.

Fascinantno je kako svi pričate o 32BITNIM procesorima, no kada se dolazi do memorijskog limita, najednom bitovi postaju bajtovi tijekom izračuna. Malo matematike za mudre glavice.

Tebi baš ništa nije jasno. LOL.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Zaprijeti im instaliranjem Viste,proradit će glavom bez obzira.

Cemetary gates
Moj PC  
2 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Ovaj patch radi.Prije sam imao 2,5 GB dostupno a sada 3,87.Za sada sve radi ko bog a čak mi je ocjena perfomansi za memoriju skočila sa 5,5 na 7,1

 Koliko su autoru teme dali TD-ova baš mi je žao,svaka čast Ihushu čije postove sam pročitao.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2010 0:40 (muhaqeri).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

e znam da bas nije tema ali ono:

dans sobio 2gb ddr2 na poklon i sada imam 4gb pa sta mi se isplati ici na win7 64bit ili ne. trenutno sam an 32bit. i dali cu osjetit neke bolje performanse.

a sta se teme tice.

dokazano je da po windowsima je sta mmanje prckat to bolje.

ajmo rec ti njemu prckas po srcu windowsa. i sve moze postat nestabilno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Lacko kaže...

dans sobio 2gb ddr2 na poklon i sada imam 4gb pa sta mi se isplati ici na win7 64bit ili ne. trenutno sam an 32bit. i dali cu osjetit neke bolje performanse.

Ako ces koristiti 64-bitne programe, trebao bi osjetiti neko ubrzanje (koliko - ne znam - vjerojatno ovisi od programa do programa). Prelazak na 64 bita ti moze biti super, jer ces na frisko instalariati Windowse i onda instalirati samo aplikacije koje zaista zelis koristiti - znaci, imat ces svjeze Windowse, bez smeca, koji ce moci bez ikakvih patcheva iskoristiti svih 4 (ili u buducnosti vise) gigabajta radne memorije.

 

Lacko kaže...
a sta se teme tice.

dokazano je da po windowsima je sta mmanje prckat to bolje.

ajmo rec ti njemu prckas po srcu windowsa. i sve moze postat nestabilno.

Tko je to dokazao? Ajde, dokazi na sunce! {#} Po Windowsima je idealno prckati onoliko koliko si upucen u prckanje - ako nisi, onda je bolje da nista ne prckas. Ako jesi, ako si napredni korisnik, onda si valjda dovoljno napredan da znas procijeniti rizik, odnosno korisnost rezultata prckanja u odnosu na ono sto bi moglo poci po zlu. U najgorem slucaju, morat ces reinstalirati Windowse - napredni korisnici to prihvacaju i to je sasvim OK.

14 godina
neaktivan
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

to se slazem ali. normalni korisnicima to en preporucam.

ma to za frisku intalaciju nije bed jer svaka 3mj rusim winse. jednostavno radi odrzavanja xD

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

 

A vidi molim te pametnih poruka.

 

Evo jedan scenarij.

 

windows 7 32bit ili windows xp 32bit i 8gb instalirane memorije. Jel ju možemo kako iskoristiti ostatak ?

 

pa normalno da možemo, kaj ovdje nitko nije čuo za ramdisk i sl. programčiće koji bez po frke naprave disk u ostatku rama, fino se instalira photoshop, autocad odnosno kajgod..

 

neda mi se ići sad u detalje, ali po mojem se isplati samo ako se koristi 32bitni OS i 8gb+ memorije.

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
Lacko kaže...

ma to za frisku intalaciju nije bed jer svaka 3mj rusim winse. jednostavno radi odrzavanja xD

Svašta {#}

16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
bxcounter kaže...
windows 7 32bit ili windows xp 32bit i 8gb instalirane memorije. Jel ju možemo kako iskoristiti ostatak ?

 

pa normalno da možemo, kaj ovdje nitko nije čuo za ramdisk i sl. programčiće koji bez po frke naprave disk u ostatku rama, fino se instalira photoshop, autocad odnosno kajgod..

 

neda mi se ići sad u detalje, ali po mojem se isplati samo ako se koristi 32bitni OS i 8gb+ memorije.

Ne mogu reci da mi je previse jasno o cemu govoris. Jel ti mislis da ljudi ovdje tvrde da:

  1. ako bi se imalo 8 GB radne memorije na raspolaganju, da ih ljudi nece znati kako potrositi?
  2. ako 32-bitni Windowsi vide samo oko 3,5 GB, da se ostatak moze iskoristiti za ramdisk?

 

Ako je ovo prvo u pitanju - nisam primijetio da se ovdje netko zali da bi mu 8 GB bilo previse radne memorije. Ako je ovo drugo u pitanju, koju ce to memoriju ramdisk i sl. programcici iskoristiti, ako Windowsi uopce ne dopustaju pristup memoriji iznad 3,5 GB, odnosno za njih ta memorija ne postoji? Jel oni imaju nekakve posebne mehanizme da zaobidju Windowse, odnosno njihov memory manager?

14 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

..pa čuj da ne duljimo, ovo kaj sam napisao ziher radi (i te ramdisk programčiće ekipa koristi valjda već 8 godina, ak ne i više)

 

..evo par linkova sa pojašnjenjima, a bome mi zapelo za oko da ekipa stavlja page file sistema u takav disk i da onda kao leti sustav,

  nisam isprobao

 

..moja iskustva na staroj p4 konfi s 4 gb rama, radeon 9700pro itd....instalirao cijeli quake3 u ram i kaj da pričam dalje

  (mislim da je propusnost ddr1 mem oko 400mb/s  ali je moja radila u dual channel modu pa mislim da je ova brojka dupla, i bome se igra

   dizala za 1 sec i sjećam se ko jučer fps-a 600 komada)

 

http://www.knowledgesutra.com/forums/topic/67548-4gb-in-xp-32bits/

 

http://www.pchijack.com/os/windows-32-bit/ramdisk-using-more-than-3gb-ram-on-32-bit-os/

 

e i da ne zaboravim poantu teme : Bilo koji 32bitni OS može koristiti isključivo 3.25 gba rama , ali zato i imamo ovakve programčiće s

kojima možemo iskoristiti sav ostatak (tutnuti u neku pilu recimo 24gb ddr3 rama) i kreirati disk koji pokopa bilo koji ssd

 

eto...za razmišljanje

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2010 14:31 (bxcounter).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Super. Znaci, ramdisk i eventualni slicni programi mogu iskoristiti memoriju koju Windowsi ne mogu. Sad se samo postavlja pitanje koliko vecini korisnika treba strasno brz, ali strasno skup i strasno malen hard disk (2, 3, 4 ili koliko vec gigabajta, za vise stotina ili mozda cak preko tisucu kuna - koliko vec plate RAM koji ne koriste kao memoriju), koji "zaboravalja" podatke nakon gasenja racunala.

 

U tvom konkretnom slucaju, sto si ti onda radio - svaki dan kad si se htio igrati, svaki put iznosa si instalirao Quake3 u ramdisk? Zar nisi na to potrosio dosta vremena, koje bi ti se inace razdijelilo na kraca vremena tijekom ucitavanja mapa? Ili kompjuter nisi danima gasio, a ramdisk ti je sluzio iskljucivo kao brz hard disk za pokretanje Quakea?

 

 

Ti si si nasao primjenu za ramdisk. Uglavnom, osobno da imam 8 gigabajta RAM-a, uopce ne bih dvojio - instalirao bih 64-bitni operacijski sustav. Ramdisk bih koristio iskljucivo ako bih koristio programe koji intenzivno (ali zaista intenzivno) rade s hard diskom. A trenutno mi na pamet ne padaju takvi programi. Eventualno programi za videomontazu, medjutim kako se tu u pravilu radi o velikim datotekama, ramdisk bi trebao biti velik barem deset (to je jos malo - jedna miniDV kazeta od jednog sata zauzme 13 GB), a po mogucnosti i znacajno vise gigabajta. A cijena te kolicine memorije...

16 godina
online
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Pagefile u >4GB memoriji sam i ja svojevremeno koristio dok sam imao 32 bitne windowse.

Ne zadugo, doduše, jer je ubrzo nakon nabave toliko rama izašao i uporabljivi x64 Win OS.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
mbaksa kaže...

Super. Znaci, ramdisk i eventualni slicni programi mogu iskoristiti memoriju koju Windowsi ne mogu. Sad se samo postavlja pitanje koliko vecini korisnika treba strasno brz, ali strasno skup i strasno malen hard disk .....

-zapravo se postavlja pitanje zašto (pristojno) raspravljaš s likom koji samo misli da zna... Danas si dobre volje? Južina...

 

@lik,  promašio si temu. Nebih se ni javljao ali iznosiš netočne podatke, nedovoljno precizne / promašene i bilo bi barem poželjno da znaš o čemu govoriš.

Počevši od verzija RAMdiska i ograničenja (na količinu RAMa), to je nekad bilo jedino rješenje za zvjerske radne stanice, dok normalan korisnik nema baš nikakve veze s tim.

btw. odavno je rješeno ugradbenim ram-disk karticama, koje imaju i dodatno napajanje itd. pa se cijenom jednostavno ne isplati (recimo za win7 je minimalno 10-20GB za instalaciju, + nešto mjesta za rad, u praksi 40+. Običan SSD je jeftinije i daleko jednostavnije (pa i kvalitetnije za obične korisnike) rješenje.

Inače kad pročitaš nešto googlajući, provjeri i datume sadržaja, jer ako je datum stariji od par godina kao da govorimo o dobu dinosaura.

(nhf)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram
..kao prvo ,da ziher sam svaki dan instalirao igru u ramdisk...photoshop,cubase i sl su bili unutra, a ramdisk

programi ti rade automatski image na odabranoj lokaciji na tvrdom disku tako da nakon gašenja uvijek

imaš zadnje stanje za load nazad u ram (a s obzirom na brzine današnjih diskova, u mojem slučaju

velociraptor 300 koji šiba oko 125mb/sec, load od par gigi traje kratko)... tako da tu ne vidim problema



..i dodajem nemam namjeru preći sljedećih godina na 64bitni os jer većina aplikacija

(ma kakve igre, nemam ni volje ni vremena) koje koristim su 32bitne





..ali dobro veliš da je cijena za neki skuplji pc sa hrpom rama hmmm, poveća... ali eto za likove kao ja

koji ostaju na 32bit i imaju u sustavu 8gb ddr3 rješenje postoji za aplikacije koje imaju koristi od

takvih brzina pristupa



..dosta postanja za danas, pozdrav
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
netočne podatke ?

..tako je lima, niš ja neznam... a ti vidim da si lagano bahat , i ko je igdje spomenuo instalaciju sustava
u ramdisk, kaj si ti jeo danas ?

..za datume sadržaja se sam potrudi i iskopaj si nove verzije..nisam ti ja Helpdesk (jtb)
15 godina
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
bxcounter kaže...

..pa čuj da ne duljimo, ovo kaj sam napisao ziher radi (i te ramdisk programčiće ekipa koristi valjda već 8 godina, ak ne i više)

 

..evo par linkova sa pojašnjenjima, a bome mi zapelo za oko da ekipa stavlja page file sistema u takav disk i da onda kao leti sustav,

  nisam isprobao

 

..moja iskustva na staroj p4 konfi s 4 gb rama, radeon 9700pro itd....instalirao cijeli quake3 u ram i kaj da pričam dalje

  (mislim da je propusnost ddr1 mem oko 400mb/s  ali je moja radila u dual channel modu pa mislim da je ova brojka dupla, i bome se igra

   dizala za 1 sec i sjećam se ko jučer fps-a 600 komada)

 

http://www.knowledgesutra.com/forums/topic/67548-4gb-in-xp-32bits/

 

http://www.pchijack.com/os/windows-32-bit/ramdisk-using-more-than-3gb-ram-on-32-bit-os/

 

e i da ne zaboravim poantu teme : Bilo koji 32bitni OS može koristiti isključivo 3.25 gba rama , ali zato i imamo ovakve programčiće s

kojima možemo iskoristiti sav ostatak (tutnuti u neku pilu recimo 24gb ddr3 rama) i kreirati disk koji pokopa bilo koji ssd

 

eto...za razmišljanje

-1. pogrešna tema, vidi naslov.

-2. podvučeno -netočno.

-3. več rečeno, tj, vrijeme u PCevskim godinama brže teče.

bxcounter kaže...
netočne podatke ?

..tako je lima, niš ja neznam... a ti vidim da si lagano bahat , i ko je igdje spomenuo instalaciju sustava
u ramdisk, kaj si ti jeo danas ?

..za datume sadržaja se sam potrudi i iskopaj si nove verzije..nisam ti ja Helpdesk (jtb)

 -bahat, isključivo zato jer uopće ne pratiš temu, nego uletiš ko padobranac. (ista ta bahatost se isčitava kod tebe, pa paravilo equilibriuma...).

Reagiram samo zato jer svaka tema može biti nekom idućem korisniku izvor informacija...

Tvoje (dez)informacije nemaju veze s temom i netočne su, dok sama tema RAMdisk, ako želiš otvori i raspiši se.

Neboj se... ako zatrebam pomoć nisi vjerojatni izvor rješenja.

.. i opet, nhf.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

..i tebi sinko, još jedan jtb za tebe.. i sad se možemo igrati čija je zadnja (kao da je bitno,

  s obzirom na populaciju do 18g na forumu) a vidim da si jak na riječima ko sanader na

odlasku

 

..kak bi moj kompa rekao (LTMUKSTS){#}

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

Ajde ajde dečki, molim vas nemojte ovaj topic pretvoriti u svađu. Sve se možemo dogovoriti i bez svađe.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
bxcounter kaže...
..kao prvo ,da ziher sam svaki dan instalirao igru u ramdisk...photoshop,cubase i sl su bili unutra, a ramdisk

programi ti rade automatski image na odabranoj lokaciji na tvrdom disku tako da nakon gašenja uvijek

imaš zadnje stanje za load nazad u ram (a s obzirom na brzine današnjih diskova, u mojem slučaju

velociraptor 300 koji šiba oko 125mb/sec, load od par gigi traje kratko)... tako da tu ne vidim problema

Korisna stvar, iako uzima nesto malo vremena. Ujedno, ako ti se promijeni sadrzaj ramdiska, mora se ponovno raditi image. A isto tako, ako ga koristis za radni disk, tu je rizik od nestanka struje. Dakle, to rjesenje moze biti OK, ali kao sto je ihush spomenuo, oni hardverski "memorijski diskovi", s dodatnim napajanjem su bolje rjesenje.

 

bxcounter kaže...
..i dodajem nemam namjeru preći sljedećih godina na 64bitni os jer većina aplikacija

(ma kakve igre, nemam ni volje ni vremena) koje koristim su 32bitne

Na 64-bitnom OS-u mozes pokretati i 32-bitne aplikacije, a danas su mnoge ozbiljnije aplikacije dostupne i u 64-bitnoj varijanti.

 

bxcounter kaže...
..ali dobro veliš da je cijena za neki skuplji pc sa hrpom rama hmmm, poveća... ali eto za likove kao ja

koji ostaju na 32bit i imaju u sustavu 8gb ddr3 rješenje postoji za aplikacije koje imaju koristi od

takvih brzina pristupa

Takvi se likovi vjerojatno mogu nabrojati na prste jedne ruke. {#} Vjerujem da su ljudi koji su unatrag godinu-dvije kupili racunalo s 8 GB radne memorije, odmah poceli raditi na 64-bitnim Windowsima, odnosno ramdiskovi im nisu pali ni na pamet.

 

Takav softverski ramdisk je skakljiva stvar - isplatit ce se samo onome tko ga ima za sto iskoristiti (treba napomenuti i da moze dobro doci onima koji imaju 4 GB RAM-a i ne da im se prelaziti na 64-bitne Windowse, pa da iskoriste ostalih 500-1000 MB koje im 32-bitni Windowsi ne mogu iskoristiti, bar ne bez patchanja). Recimo ako pogledas i te aplikacije koje si spominjao - osoba koja radi u Photoshopu po cijele dane - koliko mu je bitno da mu se Photoshop pokrene za 1 sekundu (ili koliko vec?), ako ga pokrece samo kad ukljuci racunalo? Ostatak vremena ga ni ne gasi kad mu je osnovni alat. Eto, sve ima svoje prednosti i nedostatke.

14 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

 

.image ti se sam radi na ramdisku prilikom gašenja računala,za nestanak struje se osiguraš sa nekim

 šrot 5min ups-om, a o tim čuvenim memorijskim diskovima ipak nebi (mislim da je to brdo skuplja verzija od moje)

 

 

..je istina da na 64bitnim OS-ovima ima ozbiljnih aplikacija, ali zaš mijenjati konja koji rastura

 

 

..dobro veliš (u manjini sam), nikad čuo od nikoga da koristi ram diskove...znači polako ali sigurno izumirem

 

 

..i za kraj = slažem se kaj si spomenuo... sve ima svoje prednosti i nedostatke. (iliti svaka budala ima svoje veselje {#})

 

 

..šteta za ovog lika gore, baš sam misli da bumo neki fajt (sa keksima) organizirali {#}

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

-e jeste spameri... {#}

onda jš malo.

Korištenje RAMdisk je simpatična stvar, ali ima previše 'ali'. Jedan od važnijih za prosječnog korisnika je sama MBO i količina RAMa koji fizički može utrpati.

Za većinu je to 16GB. Cijena takvog sistema je neproporcionalna dobivenom, dok oni kojima to nije problem mogu uzeti radnu stanicu i/ili PCI disk ili SSDove u RAIDu itd..

Recimo HP-600 s 12x8GB=96GB recimo 30 za OS i 60 za disk... u takvim se konfiguracijama ne komentira brzina fpsovima iz quakea.

Realne granice koliko prosječni-jači korisnik ima RAMa je 4GB. RAMdisk u tim gabaritima je danas smješna stvar.

RAMdisk je nekad bio popularno rješenje, npr za scratch disk photoshopa (i tada na radnim stanicama, jer je malo tko imao 'višak RAMa'). Ali to je bilo u vrijeme MBa ne u vrijeme GBa.

Danas RAMdisk jednostavno 99% korisnika ni nezna da postoji (software), to govori o svrhi ili korisnosti u kontekstu prosječnog korisnika. Druga stvar, je windowsov cache/superfetch, koji to zapravo radi keširajući... to je ono 'trošenje' memorije o kojem svi gunđaju.

RAM disk (ili slična rješenja) su važna samo korisnicima koji rade s ogromnim količinama podataka, video materijalima i sl.

recimo, -97% forumaša nema stvarne potrebe za SSDom, osim želje.. za RAMdiskom još manje.

Hint: SSD je tehnički ista stvar, samo što radi preko IDE-ATA kontrolera.

 

Kao što je već m.b. rekao, svejedno dali se photoshop digne za sec ili dvije... ako radiš cijeli dan onda je važna brzina obrade, materijala, ne programa (da ne spomenem opet nebulozu o fps-ima..).

Tko se želi igrati malo tim stvarima, nek poveže RAMdisk i VHD ili koji drugi VM. Uz napomenu da većina RAMdisk-softwarea ima ograničenje na 2GB, potražite malo ... ima i bez tog ograničenja.

 

btw. @ fajt : nema smisla, ja sam mali Perica, imam 6 i pol godina, slijep i samo jednu ruku, pa bi svaka borba bila neravnopravna.

-pogotovo ukoliko pobjedim (jer nevidim neke argumente, ni izazov..)

 

Samo mi nije jasna umjerenost moderatora ... mada je to korjen istoznačnice? tj. zašto dozvoljava laprdanje u temi?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb ram

 

ooooooo, pa vratio se šime

 

cijena sistema je neproporcionalna ? ...24gb dd3 3 se može nabaviti za 4000kn (a i manje),

i rabljenu 1366 matičnu za ispod soma kuna - i evo ti kostura

 

pa sad nek djeca daju 4000kn za grafičku (sve treba vratiti nazad na voodoo 1)

 

ssd i ramdisk su ista stvar ? da ziher....nebi da staviš 4 komada sa sf1200 kontrolerom u

raid došao ni blizu brzine ramdiska (sa ddr3 memorijom brzine ramdiska se kreću

 od 18 do 30gb/s) i vidim da si napokon skužio o čemu pričam....video i audio (80kanala+) 

obrada - hi end sistem- to bi bio pc upravo za tu namjenu (i složi se bez problema ispod

 10000 kn)

 

 

moderator inače uživa u prepucavanju...same here....

 

..aj bok perica (jtb)

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

meni nije uspjelo, normalno mi boota samo što je na njemačkom :D

ali kad uđe u win (kao prvo sporije diže sve, i zvuk je slabiji) ali pokazuje memoriju kao i prije što je pokazivao od 4gb samo 2,87gb

 

*-*
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb

Gde imate taj patch na ovom forumu može li neko da postavi link ako strvarno to može pomoći...{#}

milan lukic
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
danijej1 kaže...

Gde imate taj patch na ovom forumu može li neko da postavi link ako strvarno to može pomoći...{#}

Ovdje 1. stranica,1.post prošnjofaj,evo ja sam se malo oznojio za tebe,ovdje skini.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2011 22:45 (muhaqeri).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako naterati Windowse 7 32bit da koriste 4+Gb
muhaqeri kaže...
danijej1 kaže...

Gde imate taj patch na ovom forumu može li neko da postavi link ako strvarno to može pomoći...{#}

Ovdje 1. stranica,1.post prošnjofaj,evo ja sam se malo oznojio za tebe,ovdje skini.

jel ovo radi samo na win 7 ili moze i na xp?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice