Koliko rama za windows 7

poruka: 106
|
čitano: 59.502
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

koliko rama mi treba da bi comp brzo radio sa windows 7 

sad imam gigu

Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
ivan_1995 kaže...

koliko rama mi treba da bi comp brzo radio sa windows 7 

sad imam gigu

 To ti je dovoljno
jer je manje zahjevan(navodno) od VISTE
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

mislis.......li dali mi je to dovoljno za brz rad ili samo da bi windowsi mogli raditi neznam ja bi uzeo jos jednu gigu

Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
ivan_1995 kaže...

mislis.......li dali mi je to dovoljno za brz rad ili samo da bi windowsi mogli raditi neznam ja bi uzeo jos jednu gigu

 E nisam siguran da li bi ''letjeli''
ali bi ti trebalo radit zadovoljavajuče

Pitaj @BENKO
on je isprobao
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

1.5 GB ti je sasvim dovoljno. Ja imam toliko i imam čak i bolje performanse nego na Xp-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

Uzmi još tu gigu i bit će ti taman.

 

Inace to da 7-ica jede manje memorije od Viste su priče za malu djecu, isto kao i priča da je W7 brži.

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

1gb bi trebao biti minimalan iznos, ali ne škodi ti dodati još jednu gigu.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. ----------------------------- Intel E7200@3ghz,Gigabyte EP35-DS3,Gainward 8800GT OC,Segate Barracuda 500gb,2x 2 gb Kingmax MARS ram,Thermaltake Soprano, Corsair VX 450W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

Stavi ti još jednu pločicu rama ali stavi još 2 gige a ne 1 jer je jeftinije nego uzimat sada jednu i 100% kasnije 1.

 

Kažu da škola nije ztvor, a mi ni krivi ni dužni dobili 12 godina... Sticks and stones may break my bones, but chains and whips exite me.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
Mano kaže...

Inace to da 7-ica jede manje memorije od Viste su priče za malu djecu, isto kao i priča da je W7 brži.

 Ja bi se sa ovime potpuno složio, ali da ne otvaramo pandorinu kutiju...
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
16 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

Onda vi svi ostanite na Prozori XP, kad je tako dobar! :D

 

Meni osobno je VIsta X64 SP1 (na laptopu) bolja od XP-a SP3 (imam na kompu) a vjerujem da je Sedmica bolja i od Viste, tj. cimer mi ju ima i leeeti a jos je beta! ;D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

Ako je 1 giga dosta onda će meni sa 3 gige super raditi

CPU:AMD Athlon 64X2 6000+@3.25GHZ, L2 CACHE 2MB RAM:3GB(3X1)DDR2 800MHZ HDD:WD 80GB + WD 320GB+320GB(TOTAL 720GB) VGA:HD4850 1GB DDR3+Zalman VF900Cu LED COOLER PSU:FORTRON BSII 500W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

Windows 7 beta 1 na kompu sa 512Mb ram-a je radio isto brzo kao i xp(mozda malo brze),tako da ti je 1Gb dovoljanOsmijeh

Naravno ovisi i o namjeni kompa,u mojem slucaju to je bilo slusanje glazbe(wmp),msn i surfanje(firefox koji nije "druzeljubiv" sto se tice gladi za memorijom)Namigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
gamer1911 kaže...

Ako je 1 giga dosta onda će meni sa 3 gige super raditi

 Ma letjet će ti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
Luka kaže...

Onda vi svi ostanite na Prozori XP, kad je tako dobar! :D

 Paaa... na XP i jesam i nisam. Odnosno imam original XP Pro 32 kao što imam i original Vistu Business retail.
Oba OS-a updetana do zadnjeg.
Isto tako imam na kompu uz ovo dvoje i win7 i jednostavno ne vidim takvo letenje u odnosu na vistu koja jednostavno radi i radi i radi.
I ne znam kako svi stalno trube o super stabilnoj sedmici i visti koja niš ne valja, a nigdje nitko da to pošteno argumentira.
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

mene zanima tko tu laze, 90% vas govori da je windows 7 ...super...i da leti...i to, tako sam nesto i ja procitao na windows stranicama ,ali neznam zasto neki od vas govore da je to isto kao i vista....da radi dosta sporo na 1 gb memorije

 

Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko rama za windows 7

Meni s 3GB rama windows 7 radi svakako brze nek vista,nije sad to neka ogromna razlika al primijeti se.

Only God will judge me
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko rama za windows 7

Tek instalirana 7ica meni uzme oko 700mb rama, kao i prazna vista. Vistin superfetch servis jedino nakon boota pocne cacheirati cesto otvarane programe u ram pa to dosta uspori stvar.

U radu je 7ica takodzer puno agilnijna, ali i nesto malo skormnija za resursima. Evo dokle ovo pisem imam otvoren samo Chrome sa tri taba, i zauzeto je oko 1gb. Kod viste bi to bilo malcice preko, oko 1.2 - 1.3gb. U radu mi se popne na oko 2-3gb, pa mislim da treba imati barem 3gb ako se stvarno nesto radi na kompu, osim slusanja muzike.

Vidim i u task manageru od 7ice da je slobodno cca 50mb od 3gb, a oko 2gb je cacheirano, tako da i 7ica ima ocigledno superfetch servis, koji nekim cudom stvarno dobro radi, ne treba mu 10min nakon boota da popuni ram, kako je bilo kod viste!

"A developer is a machine that converts coffee into code"
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

a najbolje bi bilo da uzmes gigu......

MB Gigabyte EP45-DS5,s775,ip45 Intel Core 2 Quad Q8300 Box 4×2.5GHz,1333MHz-ddr2 4GB(2×2GB kit)pc8500(1066MHz)OCZ,Reaper--OCZ 700W SLI-ready--Nvidia 8800ultra×2
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

Ja mislim da je Windows jedno Bill-ovo kapitalističko sranje ali nekako mi Windows 7 odudara od Viste pa sam proba 7 beta 1 imam 4gige rama i leti ko ludo ALI to je samo beta znači bit ce jos promjena na 7

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koliko rama za windows 7

 Windows Vista i 7 otrprilike zahtjevaju istu konfiguraciju i razlika zahtjevnosti ce biti minimalna. Sto znaci ono sto pogoni Vistu i kako je pogoni, pogonit ce i Win 7, a ono sto pogoni optimalno XP nece pogoniti ni jedno od toga

AMD Athlon X2 6000+ 3.1Ghz / Gigabyte GA-56S-S3 / Kingmax 3 Gb RAM 800 Mhz / Zotac GF8800 GT AMP 512 mb / Seagate-Maxtor 320 Gb / Fortron Blue Storm II 500W
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2009 16:55 (igy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
igy kaže...

 Windows Vista i 7 otrprilike zahtjevaju istu konfiguraciju i razlika zahtjevnosti ce biti minimalna. Sto znaci ono sto pogoni Vistu i kako je pogoni, pogonit ce i Win 7, a ono sto pogoni optimalno XP nece pogoniti ni jedno od toga

 Cuj napredak tehnologije uzima svoje, ne mozes ostati stalno u proslosti!

Windows 7 (beta) moze odlicno pokrenuti dosta slabija konfiguracija od one koja treba za ugodno izvođenje Viste! ...A svi govorite kako imate HD4870, E7200 vam je smece a sada odjednom nitko nema dovoljno jaku konfiguraciju za OS?!?!

...Cuj za Xp treba 256 mb ali ako ti je to puno mislim da Windows 98 SE treba 64...
16 godina
offline
Koliko rama za windows 7

Ovo sve sta pisete je nerelevantno.

Za sam pogon OSa i eventualno WinExplorer otvoren, trebat ce ti nekih 512 MB.

Za surfanje netom i slusanje muzike na WM playeru nekih 800 MB.

Za igranje nesto starijih igara nekih 1 GB.

Za igranje Crysisa 2 GB.

Za igranje GTA 4 2.5-3 GB.

Sve ovisi o procesima i broju istih, a za sam OS ti treba jako malo.

AMD Athlon X2 6000+ @3.25Ghz, 2MB cache, Windsor GTX 260 896 MB 2GB DDR2 Dual Channel 800 Mhz HDD Seagate Barracuda 120 GB+500 GB Windows Vista Ultimate x64 Service Pack 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koliko rama za windows 7

Xp radi i na 64 mb rama, ja sam imao prije celeron na 400 i 64 mb rama i radio je samo šta mu je trebalo dugo da se podigne

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

ja sam prije na xp-u imao 128mb ram-a i stari athlonxp, e kako je to bilo sporoooo. a ovi se zale na vistu/win7 sa 1gb rama a ide super. ccc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
Psiho246 kaže...

Ovo sve sta pisete je nerelevantno.

Za sam pogon OSa i eventualno WinExplorer otvoren, trebat ce ti nekih 512 MB.

Za surfanje netom i slusanje muzike na WM playeru nekih 800 MB.

Za igranje nesto starijih igara nekih 1 GB.

Za igranje Crysisa 2 GB.

Za igranje GTA 4 2.5-3 GB.

Sve ovisi o procesima i broju istih, a za sam OS ti treba jako malo.

 Ajd, nije bas tako zahtjevno...
Gta ne guta bas toliko memorije...

Al ovo iznad (od Psiho246) je najobjektivniji odgovor.

Ove sve gluposti sa vistom i xp-om vam uglavnom ne drze vodu.
A sad posto je memorija jeftina, ispod 2 gige imati uz neke bijesne procesore i bolesne grafike koje vecina vas ima se jednostavno ne isplati ici.



¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.1.2009 19:13 (Radikal).
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

Što više, to bolje. Dobro ce raditi i sa dvije gige s uključenim aerom i svim fancy stvarima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko rama za windows 7

ja na compu nemislim bas igrat igre

ono sta bi ja radio na compu je slusanje muzike (wmp),internet,msn,uredivanje slika u adobe photoshopu i nista vise ja mislim da mi je za to 2,5gb dovoljno mozda i previse

Ivan
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koliko rama za windows 7

2.5 za to je previse dovoljno ti je 1gb za te potrebe koje si nabrajao

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koliko rama za windows 7

1GB je za Windows 7 sasvim dovoljno. Ali, budući da je memorija jako jeftina, bolje bi bilo dodati još 1GB, osjeti se u perfomansama.

Procesor: Intel Celeron D331 2,66Ghz 256KB L2 Cache, Presscot Matična Ploča: MSI P4M900M2-L RAM: 2GB (2*1) Kingmax DDR2 800Mhz HDD:80GB Hitachi Grafička Kartica: Xpert Vision GeForce 8400GS 512MB DVD-RW: Pioneer DVR-112D
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koliko rama za windows 7
Psiho246 kaže...

Ovo sve sta pisete je nerelevantno.

Za sam pogon OSa i eventualno WinExplorer otvoren, trebat ce ti nekih 512 MB.

Za surfanje netom i slusanje muzike na WM playeru nekih 800 MB.

Za igranje nesto starijih igara nekih 1 GB.

Za igranje Crysisa 2 GB.

Za igranje GTA 4 2.5-3 GB.

Sve ovisi o procesima i broju istih, a za sam OS ti treba jako malo.

 Ovo što ti pišeš je nerelevantno.
U trenutku dok ovo pišem na Sedmici u Firefoxu slušam muziku u Foobaru 2000,
pokrenut je i Eset Smart Security, Task Manager kao i ukupno 45 procesa
i Windows mi zauzima 472 MB rama od ukupno 1.5 GB.
A kada zatvorim FF i Foobar zauzeće memorije padne na 380 MB!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice