Kupnja brzog USB stick-a izdvojena tema

poruka: 644
|
čitano: 324.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Mr.ddevil kaže...

Tražim USB stick, bitna mi je brzina, 32 ili 64gb, na njemu će biti linux OS, u hg-spota ili linksa , do 100kn

 Nista pametno ispod 100kn.

Uzmi isti onaj gore. Oko 100kn u linksu 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

MOLIM PREPORUKU DOBROG UAB STIKA ZA WINDOWS 10 RECOVERY

AKO JE MOGUĆE DO 250 KUNA

 

HVALA

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
filip1 kaže...

MOLIM PREPORUKU DOBROG UAB STIKA ZA WINDOWS 10 RECOVERY

AKO JE MOGUĆE DO 250 KUNA

HVALA

 Izvoliš:

https://www.nabava.net/search.php?q=Sandisk+Extreme+Go

 

(128 GB je malo iznad 250, ali se isplati)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Nisam na kraju uzeo u 1. mjesecu pa bih sad trebao pomoc.

 

Znaci trebam 2 USB-a.

1. USB bi bio neki od 16GB koji s jedne strane normalno USB-A, a s druge type-C da ga mogu ustekati u mobitel, nekako naginjem k SanDisk Ultra 16GB tyoe C, ali volio bih cuti kakve preporuke, taj obavezno ispod 100kn.

 

2. USB zelim od 32GB (moze i vise kapaciteta ukoliko stane u tu cijenu ) sa  podrskom USB 3.0 ili vise, znaci da bude sto brzi za prijenos filmova i tako, ajmo rec vecih datoteka te da je citanje s njih brzo, to bi bio voljan izdvojiti do 200kn. Hvala unaprijed!

Kovačić
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Ovo pod 1 ne znam.

Pod 2: još nisam pronašao ništa pametno između SanDisk extreme GO i extreme PRO.

Ako se nitko drugi ne javi, ostaje preporuka od prije. Extreme GO, 64 gb je sad na Mall.hr oko 160kn.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Koja je razlika izmedju ovih GO i PRO modela? Na internetu baca sasvim drugi usb kad upisem GO. Cini mi se mala cijena onda na mall.hr za takav usb

Kovačić
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Pro je primjetno brži. Vjerojatno ima drugačije kontrolere i memoriju.

 

Ako tražiš brzinu i cijena nije važna, uzimaš pro.

Ako tražiš ok brinu i jeftino, onda go. Već neko vrijeme ne mogu pronaći nešto između.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
acmilan2 kaže...

Znaci trebam 2 USB-a.

1. USB bi bio neki od 16GB koji s jedne strane normalno USB-A, a s druge type-C da ga mogu ustekati u mobitel, nekako naginjem k SanDisk Ultra 16GB tyoe C, ali volio bih cuti kakve preporuke, taj obavezno ispod 100kn.

A ne bi uzeo samo adapter, bilo type C, micro usb... kakav već trebaš i samo pikaš u mobitel, a onda uzmes USB stick koji god ti odgovara.

 

Type C adapter

https://s.click.aliexpress.com/e/7tLM388

11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...

Pro je primjetno brži. Vjerojatno ima drugačije kontrolere i memoriju.

 

Ako tražiš brzinu i cijena nije važna, uzimaš pro.

Ako tražiš ok brinu i jeftino, onda go. Već neko vrijeme ne mogu pronaći nešto između.

 U redu, malo mi je jasnije. Al cudno kako neki usb za 50kn moze imati garanciju 10 godina, a evo ovaj primjer extreme go u mall.hr ima samo 3 godine? 

kiki_b kaže...
acmilan2 kaže...

Znaci trebam 2 USB-a.

1. USB bi bio neki od 16GB koji s jedne strane normalno USB-A, a s druge type-C da ga mogu ustekati u mobitel, nekako naginjem k SanDisk Ultra 16GB tyoe C, ali volio bih cuti kakve preporuke, taj obavezno ispod 100kn.

A ne bi uzeo samo adapter, bilo type C, micro usb... kakav već trebaš i samo pikaš u mobitel, a onda uzmes USB stick koji god ti odgovara.

 

Type C adapter

https://s.click.aliexpress.com/e/7tLM388

 Evo iskreno - prvi glas za ovo. Zbilja dobra stvar, nisam ni znao da to postoji. Hvala ti! Budem vidio sto je isplativije jer moguce da cu trebati i 2 usb-a pa da imam jednog odmah tako. Hvala jos jednom!

Kovačić
10 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Ima li netko ovaj USB Sandisk Ultra?
Ima li led indikator?

Po nekim videima vidim da ima malu plavu ledicu, no po komentarima neki su dobili su bez nje. U dućanu mi ne mogu dati 100% potvrdu, ima li.


Tako mi je bio slučaj i zadnji put, kupio Transcend usbom, imao led lampicu, za koju godinu poslije kupim isti taj model, nova serija, ledice nema, izbacili.

 

Našao sam ovaj Philips Snow, koji bi trebao imati ledicu.

 

Ako netko ima preporuku USB 3.0, 16 ili 32GB, obavezna ledica, do 100 kn.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Imam ja, 32gb ima plavu ledicu, uzeo sam s ebaya prije godinu dvije, došao je neispravn imao je plavu ledicu, poslao sam u sandisk na reklamaciju, dobio drugi isto ima plavu ledicu

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
kiki_b kaže...

Ima li netko ovaj USB Sandisk Ultra?
Ima li led indikator?

Po nekim videima vidim da ima malu plavu ledicu, no po komentarima neki su dobili su bez nje. U dućanu mi ne mogu dati 100% potvrdu, ima li.


Tako mi je bio slučaj i zadnji put, kupio Transcend usbom, imao led lampicu, za koju godinu poslije kupim isti taj model, nova serija, ledice nema, izbacili.

 

Našao sam ovaj Philips Snow, koji bi trebao imati ledicu.

 

Ako netko ima preporuku USB 3.0, 16 ili 32GB, obavezna ledica, do 100 kn.

 

Tony1999 kaže...

Imam ja, 32gb ima plavu ledicu, uzeo sam s ebaya prije godinu dvije, došao je neispravn imao je plavu ledicu, poslao sam u sandisk na reklamaciju, dobio drugi isto ima plavu ledicu

 

Da, javim povratno. Prije kupnje USBa Sandisk Ultra, kontaktirao sam Sandisk i potvrdili da ima led lampicu.

No moja verzija je ipak došla bez ledice. Ispricali su se i priznali grešku da postoji dvije verzije sa i bez, te da ih nije moguće razlikovati.

 

Bili su korektni i ponudili mi dva USBa od 16 GB sa ledicom da mi pošalju free.

Danas upravo stiglo UPS-om, dva SDCZ80 Extreme od 16 GB. Lijepo i pohvalno od njih.

12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Eto, ne mogu spavati i stigao mi je mail da je na Amazon uk SanDisk extreme PRO snižen na 33GBP. Još uvijek ogromna cijena... Ali eto, stick mi treba i ovo je prilika.

Naučio sam. Kad stigne, napravim testove.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Stigao danas SanDisk Extreme PRO 128GB.

Odma spreman za korištenje.

Gore je neki SanDisk softver za enkripciju.

 

Nisam probao kopirati jedan veliki fajl, al koliko vidim na netu, brzina je konstantna.

 

Jako se zagrijao kod testiranja :D

 

Rezultati testa:

 

 

Slike:

 
 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 16:46 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Taj test nista ne govori o realnom stanju usba, jos je i prazan a i velicina file-a je komedija.

 

Kad napravis test nekog linearnog videa zapisa od 40-60+GB onda cemo dalje a i bolji test sinteticki je preko

https://www.hdtune.com/ pa onda razne varijacije testova.

 

Napravi to kako spada! ;)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.7.2019 21:20 (roby27).
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Mislim da neću :))

Vjerojatno jedan od najbržih stickova na tržištu, ogromnog kapaciteta...

Vjerojatno ću ga samo koristiti i uživati u brzinama :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

O Bože 

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
roby27 kaže...

O Bože 

 Haha, stvarno sad moram testirati jer ti to želiš? Jao. Ajde, evo ti 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 8:00 (CyberDemonVZ).
5 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...
roby27 kaže...

O Bože 

 Haha, stvarno sad moram testirati jer ti to želiš? Jao. Ajde, evo ti 

 Et odradio i to i sta sad ;) Ja imam onaj mali diskic od sun diska i nikad testirao ;) bas me briga ;)

12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Ali tebe nije roby psihičkim igricama natjerao da to učiniš!!!

 

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...

Ali tebe nije roby psihičkim igricama natjerao da to učiniš!!!

 

 

 samo ga posmatram ;)

13 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Nema boljega od ubacivanja M2 NVME SSDa u kompaktno kućište i korištenja kao USB.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 10:26 (Valentin17).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
CyberDemonVZ kaže...

 Haha, stvarno sad moram testirati jer ti to želiš? Jao. Ajde, evo ti 

 ima nas više koje to zanima, ovo je forum na kojem ima interesa za sve i svašta

to što neki nemaju potrebe za brzim stickom pa im je dovoljan i "diskic" od 50 ćuna iz lidla, ali imaju potrebe kenjat o tome kak nemaju potrebe za tim je sasvim drugi par cipela

da si i sam takav, ne bi uzimao takav usb stick - zato hvala na trudu  

 

odlične su brzine, moj lexar ide do 270/400 i oduševljava me tim brzinama otkako sam ga uzeo iznova i iznova, no već mi je 64gb pomalo tijesno

zato me i zanima kako se ovakvi stickovi ponašau u real life jer planiram nešto veće, vjerojatno 256gb verziju da sam miran neko vrijeme

 

Valentin17

to jest ok, samo što ja svog lexara furam na ključevima kud god idem, a taj nvme m2 u vanjskom kućištu je ipak prevelik za takvu prenosivost

mogu ja njega staviti u džep, ali nije to baš to, jbga

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.7.2019 10:38 (picajzla0707).
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Valentin17 kaže...

Nema boljega od ubacivanja M2 NVME SSDa u kompaktno kućište i korištenja kao USB.

 Pff, nije ni 1000.

:)

 

To sam već jako dugo planirao. Ali mi treba baš nešto manje, kak veli picajzla, da nosim na ključevima.

I sad je bila akcija na Amazonu i uzeo sam.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a

Trebam preporuku nekog brzog sticka od 64GB do 100-ak kn, odnosno najbrže što se nudi u toj cjenovnoj kategoriji...

Možda Kingston Data traveler? https://www.links.hr/hr/memorija-usb-3-1-flash-drive-32-gb-kingston-datatraveler-micro-3-1-dtmc3-32gb-srebrna-051300425

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2019 6:37 (Erda).
12 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
Erda kaže...

Trebam preporuku nekog brzog sticka od 64GB do 100-ak kn, odnosno najbrže što se nudi u toj cjenovnoj kategoriji...

Možda Kingston Data traveler? https://www.links.hr/hr/memorija-usb-3-1-flash-drive-32-gb-kingston-datatraveler-micro-3-1-dtmc3-32gb-srebrna-051300425

 Tražiš 64gb, ali na linku ti je 32gb.

 

Do 100kn, ne možeš pronaći brzi stick. Bar se nije mogao prije koji mjesec kad sam ja gledao. Nema ni puno testova tih jeftinjaka. Ako kupiš, javi rezultate.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

uzeo ovaj adata usb stick, u podacima se navodi 90/40 brzina čitanja, stick je napravljen od metala - ne grije se pretjerano

međutim, dok je čitanje (slika prva) još i veća od deklarirane i konstantna, zapis na usb stick je katastrofa - krene sa 40mb/s na samo djelić sekunde i onda spušta na nekih 20-ak (slika druga), ali bar da to bude konstantno, nego non-stop varira od 25 pa padne na 1-2 (slika treća) i opet diže, svakih 6-7 sekundi, pa opet i tako do kraja

 

s druge strane lexar p20 hendla i veće fajlove sa 250/350 brzinom konstatno (zadnje dvije slike), probao sam čak i fajlove od 60 giga i nema padanja brzine

 

ima li neki jeftiniji usb stick koji će držat barem tih 40 mb/s konstantnog zapisa bez ovakvih dropova

mbaksa, ti si radio test većeg broja tih stickova, nažalost nisam kupio taj broj bug-a, pa možda možeš preporučiti nešto

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

moja preporuka ide za Lexar s75 , na ebay bio 20 dolara 64gb . Drzi zapis  70-75 MB/s sve vrijeme ma koliki fajl bio ( uz instalaciju drivera za chipset idr. sa stranice , sa generickim ima padove )

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 18:29 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Kupnja brzog USB stick-a
picajzla0707 kaže...

uzeo ovaj adata usb stick, u podacima se navodi 90/40 brzina čitanja, stick je napravljen od metala - ne grije se pretjerano

međutim, dok je čitanje (slika prva) još i veća od deklarirane i konstantna, zapis na usb stick je katastrofa - krene sa 40mb/s na samo djelić sekunde i onda spušta na nekih 20-ak (slika druga), ali bar da to bude konstantno, nego non-stop varira od 25 pa padne na 1-2 (slika treća) i opet diže, svakih 6-7 sekundi, pa opet i tako do kraja

 

s druge strane lexar p20 hendla i veće fajlove sa 250/350 brzinom konstatno (zadnje dvije slike), probao sam čak i fajlove od 60 giga i nema padanja brzine

 

ima li neki jeftiniji usb stick koji će držat barem tih 40 mb/s konstantnog zapisa bez ovakvih dropova

mbaksa, ti si radio test većeg broja tih stickova, nažalost nisam kupio taj broj bug-a, pa možda možeš preporučiti nešto

Pretpostavljam da ti ne pomaže nešto puno, ali ova dva Sandiska koja kupio/dobio ti je ovakva brzina zapisa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2019 23:33 (kiki_b).
15 godina
offline
Kupnja brzog USB stick-a

Imam

Sandisk Ultra USB 3.0 128GB i Samsung bar usb 3.1 128Gb , imam abnormalije u prebacivanju velikih datoteka, brzine skaču.. Chipset driveri novi, kakve bi brzine trebao imati? Prikljuceni na front usb 3.0, oba su cca70% puna, cd mark daje pristojne rezultate..

 

 

 

 

edit: Sandisk Ultra USB 3.0 128GB  je bio defektan, tek kad sam pokušao low level format bacao je error na nekim sektorima.. znaci 6 mjeseci je izdrazao umjerenog korištenja, Amazon šalje vec novi, vidit cemo koliko ce taj držati. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2019 20:38 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice