Memory clock se sam mijenja

poruka: 10
|
čitano: 5.514
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Memory clock se sam mijenja

Pozdrav dobri ljudi,

dakle moj problem slijedeći: pod moj pc možete viditi sa čime raspolažem a problem je u memoriji. Imam 4 keksa od 1 gigabajta, po dvije gige od različitih proizvođača ali sve četiri su ddr2 i deklarirano 800 mhz, dakle rade na istom taktu. U biosu je deafult auto memory clock namješten na x 4.00 i tada mi je comp. nestabilan i nakon nekog vremena zabloka i moram ga restartat na botunu i memoriju namjestim u biosu na x 3,33 i onda radi sve ok ali svakih par dana mi se vrati, sam od sebe, u biosu na auto i na x 4,00 i tada nastaje već opisani problem. Eto molim pomoć oko ovog iritantnog problema. Hvala unaprijed...

 

zeko73
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Memory clock se sam mijenja

Nitko ništa ne zna?? 

zeko73
14 godina
offline
RE: Memory clock se sam mijenja

Pa da nitko nema nikakav savjet ili komentar...nisu ni forumi što su bili{#}

zeko73
14 godina
offline
Memory clock se sam mijenja

Znači resetiraju ti se postavke BIOS-a?

Ako je tako, lako moguće da ti je otišla baterija na matičnoj. Pogledaj njenu voltažu..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Memory clock se sam mijenja

Baterija? Ma mislim da nije jer bi se resetirale i druge postavke u biosu a ne samo ovo sa memorijom...hvala u svakom slučaju!

zeko73
14 godina
offline
RE: Memory clock se sam mijenja

Ipak ću pomoć i savjet morat potražit na nekom drugom forumu {#}

zeko73
14 godina
neaktivan
offline
RE: Memory clock se sam mijenja

Možda ti pomogne flashanje novijeg biosa ukoliko već to nisi napravio.

Jesi te informacije izvuka iz PES-a ili ?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Memory clock se sam mijenja
zeko73 kaže...

Pozdrav dobri ljudi,

dakle moj problem slijedeći: pod moj pc možete viditi sa čime raspolažem a problem je u memoriji. Imam 4 keksa od 1 gigabajta, po dvije gige od različitih proizvođača ali sve četiri su ddr2 i deklarirano 800 mhz, dakle rade na istom taktu. U biosu je deafult auto memory clock namješten na x 4.00 i tada mi je comp. nestabilan i nakon nekog vremena zabloka i moram ga restartat na botunu i memoriju namjestim u biosu na x 3,33 i onda radi sve ok ali svakih par dana mi se vrati, sam od sebe, u biosu na auto i na x 4,00 i tada nastaje već opisani problem. Eto molim pomoć oko ovog iritantnog problema. Hvala unaprijed...

 

"...po dvije gige od različitih proizvođača..." - Prvi sumnjivac!

"...default auto memory clock..." - da provjeriš u uputstvu od matične čemu to služi?

Treći sumnjivac - overclockan procesor sa otključanom (moguće neispravnom, nestabilnom) jezgrom

 

 

Nije ni čudo da nitko nije reagirao do sada, imaš konfiguraciju koja je dušu dala za raznorazne probleme. Prvo, zašto različiti proizvođači RAM-a? Pa i da su specifikacije u dlaku iste, ne znači da su keksi interoperabilni i interkompatibilni. Nadalje, x4.00, x3.33; jesi provjerio ili napisao sa čime se to množi? Ako se odnosi na frekvenciju RAM-a, onda logika nalaže da se množi za 200 MHz, što znači da ti RAM nije stabilan niti na 800 MHz (x4.00), a bogme niti na 667 MHz (x3.33), ali ova druga nestabilnost proizlazi iz neke postavke koja forsira rad RAM-a na 800 MHz.

 

Treće, jesi li provjerio stabilnost konfiguracije sa neotključanom jezgrom i neclockiranim procesorom?

 

EDIT: Slažem se i sa muhaqeri, update BIOS-a bi ti također pomogao, ponajprije oko anuliranja interkompatibilnosti RAM-modula.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.12.2010 11:53 (TripperNX).
14 godina
offline
RE: Memory clock se sam mijenja

Dakle,

jasno mi je da bi idealno bilo da je od istih proizvođača, ali nije bilo za kupit jer sam naknadno kupovao dva giga.

Deafult auto memory clock, pa valjda služi sa promjenu takta frekvencije ako stavim na manual ali je deafultno na auto.

I nije baš problematična konfiguracija, osim ovog navedenog problema. Testirano u više navrata po par sati sa OCCT-om i sve je bilo ok i sa otključanom  i zaključanom jezgrom.

Jasno mi je da se množi sa dva (ddr2) i da je na 800 mhz nestabilna, zato je i stavim na 667 mhz ali se nakon nekog vremena opet vrati na isto, odnosno 800 mhz. Ova druga nestabilnost proizlazi iz neke postavke koja forsira rad RAM-a na 800 MHz...kažeš ti, jasno ali ne znam koje postavka bi to mogla bit?

Napravio sam update biosa, to mi je bilo prvo što sam napravio.

 

U svakom slučaju hvala obojici na pomoći {#}

zeko73
16 godina
neaktivan
offline
RE: Memory clock se sam mijenja

Daj probaj učitat optimal defaults u BIOS-u, pa onda probaj da li sve radi bez problema.

Isto tako, kad su već različiti proizvođači RAM vafla, daj onda probaj radit s njima (sa problematičnim podešenjima, ofc) ali da su u single channel modu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice