Micro SD

poruka: 113
|
čitano: 43.888
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
Naravno. :) Čim je originalna Samsungova, mora biti dobra. I ja sam zadovoljan s njom - ja sam je pred godinu dana kupio iz domaćeg dućana. A pred koji mjesec sam preko AliExpressa kupio evo plus - za otprilike 20 dolara - s njom sam još zadovoljniji jer je brža.
12 godina
neaktivan
offline
Micro SD

Pozdrav. Zanimaju me iskustva ako je itko kupovao micro SD kartice sa ebaya? Da li su ok? Kapacitet koji piše? Imam sada karticu od 32 gb, ali mi je odavno premala. A kod nas su od 64 gb 250 kn i skuplje. Na ebayu su znatno jeftinije,  no netko mi je rekao da zna biti varanja na kapacitetu. 

Truth is the truth hurts ... Dont you agree??
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Micro SD

Ja sam svoju uzeo s Aliexpressa od brenda LD memory card.

S ocjenom 4.9 i 50000 kupnji ne moze bit fake.

Godinu dana mi radi super u mobitelu( 64GB), sniman je na nju i 4k video, ali nije to bio nekakav strašan bitrate. Čita oko 70-80MB.

 

Ja sam ubo 64Gb za 100kn, no vidim da su poskupili.

BF3 [G] Pamark
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Micro SD
AxLiNa kaže...

Pozdrav. Zanimaju me iskustva ako je itko kupovao micro SD kartice sa ebaya? Da li su ok? Kapacitet koji piše? Imam sada karticu od 32 gb, ali mi je odavno premala. A kod nas su od 64 gb 250 kn i skuplje. Na ebayu su znatno jeftinije,  no netko mi je rekao da zna biti varanja na kapacitetu. 

 uzimaj dok je akcija

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_279099.html

15 godina
neaktivan
offline
Micro SD

Treba mi kartica za akcijsku kameru koja ima mogućnost snimanja 4k sadržaja.

 

Zanima me koja je minimalna brzina zapisivanja potrebna za snimanje 4k sadržaja?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Micro SD
Bilo koja micro sd class 10 uhs1 je dovoljna za snimanje 4k sadržaja, sve ovisi koji je bitrate i sa cime snimas. Ako ides na vecu bitrate onda svakako kupuj karticu sa oznakom uhs 3
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
mmmnnn kaže...

Treba mi kartica za akcijsku kameru koja ima mogućnost snimanja 4k sadržaja.

 

Zanima me koja je minimalna brzina zapisivanja potrebna za snimanje 4k sadržaja?

Koja kamera i koji bitrate su u pitanju? U specifikacijama ili uputstvima bi ti trebao pisati bitrate i minimalni zahtjevi za memorijskom karticom.

 

Patrick_cro ti je u osnovi odgovorio - za većinu 4K kamera je dovoljno Class 10 / U1.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Micro SD

Hvala na odgovoru obojici.

Radi se o: Xiaomi Mijia Action Camera 4K.

16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
mmmnnn kaže...

Hvala na odgovoru obojici.

Radi se o: Xiaomi Mijia Action Camera 4K.

Prema tome što sam uspio naći na netu, 4K pri SuperFine kvaliteti traži 100 Mbit/s, a inače 60 Mbit/s. Za 60 Mbit/s ti je dovoljna svaka Class 10/U1 kartica, no za 100 Mbit/s nije! 100 Mbit/s je, znači, 12,5 megabajta po sekundi pa bi ti trebala neka kartica, da ne bi slučajno bilo kakvih dropova, sposobna za zapisivanje od barem kakvih 15 mebagabajta po sekundi.

 

Ako namjeravaš snimati u toj "SuperFine" kvaliteti i želiš biti siguran da će ti kartica biti dovoljno brza, obaveznokupi karticu s oznakom U3, koja garantira minimalnu brzinu zapisivanja od 30 megabajta po sekundi. Osobno imam dvije takve Toshibine kartice koje sam kupio preko AliExpressa, jednu od 64, drugu od 128 GB i obje funkcioniraju dobro.

15 godina
offline
Micro SD

Mozes proci nesto jeftinije sa samsung evo karticom, pise uhs1 ali po mojim testiranjima ide 68/45 (read/write), ali to vjerojatno nije sigurno i mozda ovisi od primjerka. Konkretno imam ovu karticu link, makar ima i oznaku a1. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
Patrick_cro kaže...

Mozes proci nesto jeftinije sa samsung evo karticom, pise uhs1 ali po mojim testiranjima ide 68/45 (read/write) 

Moj primjerak 64-gigabajtne kartice, koji je doduše star sad već... 4-5 godina? Ide do 47/26 po Crystal Disk Marku. EVO Plus star godinu i pol je još malo brži. 128 GB kartica možda ima i bolje performanse.

 

Međutim, brzina nije uvijek dovoljna - neki uređaji gledaju vrstu kartice - recimo Sonyjeve akcijske kamere i fotoaparati - ako nije U3, čak i ako je dovoljno brza, odbit će zapisivati višim bitrateom.

 

A osim toga, i Samsungova U3 EVO Plus kartica je danas prilično jeftina (64 GB, 128 GB) tako da bih preporučio kupiti U3 karticu.

15 godina
offline
Micro SD

Bas gledam cijene malo na mindfactory i samo je par eura razlike, s tim da je najjeftinija uhs3 od toshibe, tak da svakako na uhs3 kao sta kazes, makar neznam kakve su cijene u hrv, nebih se cudio da bude poprilicna razlika u cijeni izmedu uhs1 i uhs3 kartice.

Ovo sta je na gearbestu ne smatram nekom akcijom jer to ima u normalnim eu shopovima po istim cijenama. LInk

Ima isto i na mymemory cca 23.50eur sa dostavom 64gb uhs3 od toshibe  link, po meni puno bolja opcija od gearbesta jer dolazi iz eu 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 15:55 (Patrick_cro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD

Kolika je dostava iz tog MindFactoryja?

 

Osobno bih, kad bi uvjeti bili isti, birao Samsungove umjesto Toshibinih SD kartica, pa makar Samsungove bile slane iz Kine (iako vidim da je Samsungova 64GB marginalno skuplja preko naručena preko MyMemory, tako da idem sad kupovat, vjerojatno bih je naručio odatle). Završio sam s ove dvije Toshibine jer tad su se na GearBestu prodavale Samsungove još specificirane kao U1. Sad kad su U3 prednost bih dao Samsungu.

15 godina
offline
Micro SD

1.95 funti dodje dostava za hrv(mymemory) nakon sta napravis 3 kupovine onda dostava ide na 1 funtu, nekako mi to izgleda sigurnije za kupnju. Jednom sam narucivao od njih dok dam bio u hrv, sad sam u njemackoj pa najcese narucujem iz mindfactorya jer imaju najbolje cijene.

Mindfactory ne dostavlja u hrv

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 16:21 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Micro SD

Pokušao sam naručiti s MyMemory ali ne dostavljaju u bih tako da sam naručio s geakbuying.com.

 

Izašla me nekih 21 eura s uključenim tracking numberom.

Kartica je: Original Samsung EVO Plus UHS-3 64GB Micro SDXC Memory Card

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Micro SD

Cini se odlicna ponuda ako je netko iz Zg a treba ogroman kapacitet, U3 kartica

 

https://www.njuskalo.hr/pc-kartice/pny-pro-elite-micro-sd-flash-card-256gb-oglas-25106974

16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
roby27 kaže...

Cini se odlicna ponuda ako je netko iz Zg a treba ogroman kapacitet, U3 kartica

 

https://www.njuskalo.hr/pc-kartice/pny-pro-elite-micro-sd-flash-card-256gb-oglas-25106974

Kupi pa javi kakva je! 

 

(hint: šansa da to nije fejk kartica je praktički jednaka nuli. ako naručiš takvu karticu direkt od proizvođača, koštat će te 140 dolara, a ovaj ju nudi za 180 kuna? moš si mislit)

11 godina
offline
Re: Micro SD

Zato kazem tko je u zg moze se nac na licu mjesta i provjerit karticu. Seller je od 2015 regan na njuskalu znaci nije neki sto cesto mjenja profil. 

16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
roby27 kaže...

Zato kazem tko je u zg moze se nac na licu mjesta i provjerit karticu. Seller je od 2015 regan na njuskalu znaci nije neki sto cesto mjenja profil. 

I 2-3 sata će vrtjeti h2testw na laptopu? Jer to je jedini način da se provjeri kartica!

 

Ne kažem ja da lik to svjesno pokušava nekog prevariti - možda ni sam nije svjestan da bi to mogla biti fejk kartica. Mada bi mi to bilo malo čudno.

11 godina
offline
Re: Micro SD

Pa ako je nova vidi se po pakiranju i izgledu kartice dal je fejk ili ne. Nemres bas drito skinut original. Prije nek se pogleda neki yt video kak izgledaju elementi na kartici. 

16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
roby27 kaže...

Pa ako je nova vidi se po pakiranju i izgledu kartice dal je fejk ili ne. Nemres bas drito skinut original. Prije nek se pogleda neki yt video kak izgledaju elementi na kartici. 

Kolega, zakopavaš se sve dublje. Osoba koja se javi na taj oglas je naivac i popušit će lovu. Nemre se to blaže reći.

 

Ovdje imaš primjer jedne takve kartice:

11 godina
offline
Re: Micro SD

pa dobro ako je neki amater koji ne zna popusit ce da, vidiš i sam da je u videu dobio pakiranje u nekakvoj vrečici znaci nije original ambalaža bila.

 

prava ambalaža izgleda ovako

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820177023

16 godina
moderator
offline
Re: Micro SD
roby27 kaže...

pa dobro ako je neki amater koji ne zna popusit ce da, vidiš i sam da je u videu dobio pakiranje u nekakvoj vrečici znaci nije original ambalaža bila.

 

prava ambalaža izgleda ovako

 

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820177023

Na takav se oglas može javiti samo naivna, neupućena osoba. I takva će se osoba lakše zajebati. Dakle, jednostavno nema smisla to što pišeš. Ne, nitko se ne bi trebao javljati na takve oglase, a svojim "savjetima" kako prepoznati je li prava ili ne samo dovodiš u opasnost nekog manje upućenog korisnika da popuši lovu. Daj malo razmisli što radiš. I prekini s tim. 

12 godina
offline
Micro SD

Pozdrav!

 

Jel netko dublje ulazio u koristenu tehnologiju medu karticama? MLC, TLC, TLC 3D,...

 

Nedavno me Samsungova EVO 64gb iz 2015. zeznula i izgubio sam neke bitne video-e, nakon toga sam kao mogao na nju prebacivati ali nakon nekog vremena bi i to nestalo...

 

Uglavnom, sad sam u potrazi za novom i vidim da su "Endurance"(ujedno i skuplje) verzije uglavnom na MLC-u a jeftinije na TLC-u, s tim da su u novije vrijeme izbacene TLC kartice u 3D strukturi koje su pouzdanije od klasicnih TLC ali ne znam kakve su u usporedbi s MLC karticama po pitanju pouzdanosti...?

 

Postoje i MLC u 3D-u al za njih je jasno da su pouzdanije.

 

 

Za primjer, prilicno jeftini Transcend 300s od 128gb se uzme za 13$, Samsung EVO Plus 128gb za 17$ i oni su na 3D NAND TLC-u.

 

Onda su na vrhu za primjer Samsung Endurance PRO 128gb za 37$ i iza nje SanDisk High Endurance 128gb za nekih 23$.

Samsung je na MLC 3D-u, pretpostavljam da je i SanDisk.

 

Mozda najbolje ici na SanDisk High Endurance al kad sam gledao na Ali-u, na fotkama mi se nije svidjela straznjica kartice, bojim se da je fejk:

 

https://s.click.aliexpress.com/e/ci1kZMMu

 

Pa i na amazonu se zale neki na fejk primjerke iako kao ide izravno s amazona...

 

 

Stariji modeli na MLC-u su negdje izmedu po cijeni i znam ih samo par posto su proizvodaci skrti s tim informacijama ali ne znam kakvi su u usporedbi s 3D TLC-em...

Lexar 633x je MLC.

 

Isto, ima novi Lexar 667x Professional 128gb za cca 19$ al ne znam jel MLC ili TLC...

 

Sto vise gledam, manje znam :)

 

 

Sto se same kupovine tice, isao bih svakako na Samsung Endurance PRO kada uzmem novi mob al na starom bih isao na nesto jeftinije, sem toga, opcenito me zanima vase iskustvo/znanje/misljenje.

 

Hvala :D

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Micro SD

Ja se ne bih pouzdao ni u jednu. Ne vjerujem nicemu. Backup backupa pa backup svega.... Sve krepava pa i sd kartice. Pogotovo one.....

Ja bih kupio najjeftiniju nekog brenda koji zadovoljava  brzinom. Te skupe endurance mi ne ulijevaju nista vise povjerenja od standardnih kartica.....

12 godina
offline
Re: Micro SD

Ma naravno, nista nije sigurno...

 

Al opet struktura/tehnologija izrade ima svoje, ako u jednu celiju ubacujes vise informacija/podataka a u drugu manje, logicno je da ce prva prije riknuti ako je ne zezne neki drugi nepredvideni cimbenik.

 

Uglavnom u slucaju MLC-a se po memorijskoj celiji ubacuje manje podataka nego sto je slucaj kod TLC-a npr.

5 godina
offline
Re: Micro SD
Chriss kaže...

Ma naravno, nista nije sigurno...

 

Al opet struktura/tehnologija izrade ima svoje, ako u jednu celiju ubacujes vise informacija/podataka a u drugu manje, logicno je da ce prva prije riknuti ako je ne zezne neki drugi nepredvideni cimbenik.

 

Uglavnom u slucaju MLC-a se po memorijskoj celiji ubacuje manje podataka nego sto je slucaj kod TLC-a npr.

 Sve te info oko izdrzljivosti se zasnivaju na postotku kvarova. Sta tebi znaci ako ih crkene 0,00001% ako tvoja crkne? 

Ne kupujes pacemaker pa ti je bitno kako je izradjena i tehnologija iza njega. To je sd kartica. Crkne, bacis, kupis drugu i zivot tece dalje.....To je kako god okrenes memorija koja nije predvidjena za bilo kakav storage na duge staze. Cim je presten koristiti trk do najblizeg komap i backup.... Svi uredjaji kojima je kriticno bitno da ne izgube podatke tipa profi kamera ionako koriste dual card slot....

12 godina
offline
Re: Micro SD

@Posmatrač

 

Šta mi znači da ih inače crkne 0,00001% ako moja crkne?

 

Pa tako možeš razmišljati i za sve druge proizvode.

Kod nekih je manje kod nekih više bitno ali činjenica je da kod kartica ima velikih razlika u pouzdanosti i zato sam i započeo ovaj razgovor, ako te nije briga dobro, mene je briga jer ako mogu smanjiti šanse gubitka bitnih fajlova od snimanja/spremanja do backup-a na komp i sl. znači mi, pogotovo ako nisam u mogućnosti recimo par dana odraditi backup, iz ovog ili onog razloga...

 

Ja nisam rekao da je micro sd kartica predviđena za storage na duge staze.

 

I ne vidim problem u tome da je u kupovini kartice jedna od stavki koja utječe na kupovinu pouzdanost kartice, bilo to za mobitel ili za dvr kameru npr. gdje je to dosta bitnija stavka.

5 godina
offline
Re: Micro SD

Prvo trazio si misljenje dobio si misljenje. Uvazi ili nemoj do tebe je. Mene bas briga,. Drugo pricas o pouzdanosti i bitni su ti fajlovi pa si spreman kupiti skuplju karticu i onda gledas na alixpresu?????????????

 

Ako ista ne bih kupio na aliju to ti je sd kartica, usb stickovi i sl....

 

Drugo, ako zelis pouzdanost investiras u backup a ne skupu sd karticu za koju ti apsolunto niko ne garantuje da nece crknuti. Samo je veca vjerovatnoca da nece crknuti. Tu je ogromna razlika.......

Za kamere i situacije u kojima je krucijalno bitno da ne izgubis podatke snima se na dvije kartice istovremeno a ne kupuje skupa kartica.... Crkavaju minimagovi od red kamera a ti poggledaj koliko kostaju pa pricaj o pouzdanosti. Ne kaze se dzabe ako nemas backup podaci ti i nisu bitni....

 

Moj savjet ti je kupio neki cloud storage i radi backup automatski umjesto bacanja para na enduro kartice....

Poslusaj ili nemoj. Do tebe je....

 

7 godina
offline
Re: Micro SD

Premda, nije nužno na alijexpressu sve smeće.

Uzeo sam tam Mizxa micro SD od 64 GB, i kartica je odlična.

A za ostatak posta se u potpunosti slažem, i te "enduro" i slične spike ništa ne znače.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.7.2019 11:34 (fer-de-lance).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice