Miješanje 2 rama voltaže?

poruka: 3
|
čitano: 1.056
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Miješanje 2 rama voltaže?

Pozdrav,

 

 

(ne)Sretni sam vlasnik 2x1GB Corsair XMS3 DDR3 1333MHz memorije.... nedavno sam na poklon dobio jednu kingstonovu memoriju ciju sam specifikaciju nasao na sljedecem linku

 

http://www.kingston.com/dataSheets/KVR13N9S8_4.pdf

 

dakle 

 

Timings: 9-8-7-6

Voltage: 1.5V

 

 

to su samo ukratko specifikacije kome se ne da otvarati gornji link....

 

eh sad na memoriju koja se vec nalazi u racunaru(Corsair 2x1GB 1333MHz):

 

Cas Latency       9

Timing           9-9-9-24

Voltage           1.6V

 

 

 

moja maticna ploca je Asus M4a77TD PRO (ima 6 godina) ako ne i vise, ugl.

 

pokusao sam samo nako stavljajuci sve 3 plocice rama u slotove srecom po mene nisam nista spalio.... posto nikad se nisam igrao nesto pretjerano sa clockanjem (osim ono kad ti graficka izbacuje artefakte pa je moras downclockat da mozes igrati crysis 3 na maxu xD) 

 

nisam siguran sta da radim.... flashao sam bios upravo na najnoviju verziju racunar radi ok... 

 

zelio bih da imam svih 6 giga rama, sistem mi je 32-bitni i dici cu ga na 64-bitni ako uspijem uz vasu pomoc da ovo sve napravim...

 

naime kad ubacim sam kingstonov ram od 4GB 1600MHz, nista se ne desava, nekada se samo dese 2 kratka beep-a, medjutim kada mi izbaci onaj klasicni american megatrends ekran prikazuje mi da je ucitao isto se cak desavalo i sa svim plocicama pise 6072MB memory ali komp nece dalje tako da sam i sam svjestan da je tu potrebno nekog tweakanja, eh sad zelim da mi pomogne neko ko je ovakvo nesto radio, 

 

koliko sam razumio kingstonova memorija bi trebala da radi na 1333MHz jer je to brzina moje sporije memorije, i ona bi se trebala adjust-ati njoj, 

 

mene brinu ove voltaze opasno jeste da su male razlike ali ocigledno su dovoljne da nesto za*ebu tako da ne zelim da mi se to desi

 

 

isto tako kada sam samu memoriju stavljao ovu od 4gb nije se racunar pokretao cak se znalo desiti da nikakvog zvucnog ni vizuelnog signala nema...

 

hilpeeeee please :D 

There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you have to go beyond them in order to achieve greatness!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Miješanje 2 rama voltaže?

proradilo je.... sve sto sam uradio je updateovao bios i u njemu stavio da je frekvencija kompletnog rama 1333MHz i evo radi ocitava sve vidjet cemo koliko ce stabilno da bude :D 

There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you have to go beyond them in order to achieve greatness!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Miješanje 2 rama voltaže?
Na kolikp sad radi memorija? Mislim voltaza i timings. Kako su postavljeni po slotovima?
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice