Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 607.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Nisam baš shvatio. Laptop ti ima 8 GB RAM-a i od toga je grafičkoj kartici dodijeljeno 4 GB (to je tako po defaultu ili se može promijeniti u BIOS-u)?

 

To bi trebalo biti dovoljno memorije za igre, barem za one nezahtjevnije. Tebe vjerojatnije muči nešto drugo. Koliko igara si probao?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

U momentu kad upalim lapto kartica uzima ram iz sustava jer svoj nema.Probao sa par igrica Dishonored 2.Dishinored death of the outside ,far cry 3,the eavil within

16 godina
moderator
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Daj screenshot programa: https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/

 

Da vidimo kakva je situacija.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Izvini sa treba da napravim za screenshot.

10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

@corvo attano

 

Na tastaturi stisneš gumb "Print Screen" ,te u Paint ili pak nekome drugome programu slične namjene odeš "Paste".

Na kraju sejvaš sliku na disk, te ju možeš i izrezati, ako želiš, te postaš ovdje na forum našem bugovcu Baksi.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

evo screenshot

15 godina
odjavljen
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ovo ce prije biti da integrirana graficka ne 'uzme' dovoljno, odnosno nastao je neki problem kod toga koliko joj je dodijeljeno za koristenje...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 1:08 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

corvo attano Nema baš puno informacija o problemu poput tvojeg, neka slična rasprava povela se ovdje. Uglavnom, provjeri si u BIOS-u možeš li odrediti maksimalnu veličinu memorije za grafičku karticu - ako ne možeš, bojim se da nemaš što previše napraviti. Osim probati neke jednostavnije, manje zahtjevne, starije igre, eventualno s nižim postavkama razlučivosti, detalja itd. Problem je, možebitno, u tome što igra traži određenu količinu memorije, a Intelovi driveri, iako mogu tu količinu memorije dodijeliti grafičkoj kartici, odgovarajuću količinu memorije ne proslijede igri.

 

Ja ti tu ništa dalje konkretno ne mogu pomoći - uvijek sam imao prijenosnik s dediciranom grafičkom karticom.

 

Možda bi trebalo probati s reinstalacijom Windowsa.

 

Kupovinom dodatnog RAM-a vrlo vjerojatno nećeš ništa postići.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.3.2018 1:17 (mbaksa).
10 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Poštovani forimaši, pošto sam prešao sa Intela na AMD (konkretno Rxzen 1600x, nekako zadovoljava moje potrebe) te matična ploča ASUS Prime X370-PRO, zanima me koju konretno memoriju uzest za dva keksa koja imam Kingston hyperx red 2x4 gb ddr 3 1600 MHz cl9? Prvotna ideja je bila prodati ova dva pa uložiti za nešto tipa 2x8gb 3000 MHz, ali sam na YT od Linusa i drugih gledao kako se tu praktički ne dobije ništa, bude razlika 1fps što je doslovno bacanje novca u vjetar. Eh da, memorija je crvene boje kao i sata kabeli (vjerojatno ću staviti crne), a ploča srebrno bijela, pa bi volio nešto staviti bijele ili crvene boje, nikako hyperx blu, jer je kučište Jonsbo W2 (ima prozor pa da nije u duginim bojma).

 

Svaki savjet dobrodošao, a također može i zamjena ova moja dva keksa za 1 od 8gb, ako tko ima voljan.

 

P.S. Na kraju krajeva trebam li uopće nadograđivati memoriju, nisam gejmer, bacim tu i tamo WoT, neku strategiju, itd.

Pozdrav

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 11:58 (mrki_tua).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

pozdrav,

 

ovako imam 64GB DDR4 2133MHz memorije, isplati li se overclockati i moze li ta memorija overclockat? 

 

Kingston hyperX je u pitanju na ploci Asus Maximus Formula IX.

 

hvala! 

kardia mou min anisihis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
_itsmoriarty kaže...

pozdrav,

 

ovako imam 64GB DDR4 2133MHz memorije, isplati li se overclockati i moze li ta memorija overclockat? 

 

Kingston hyperX je u pitanju na ploci Asus Maximus Formula IX.

 

hvala! 

moja hyperX se kloka ko luda, a nema razloga da se i tvoja ne kloka 

 

ja imam 2x8gb keksiće HX421cl14, ne znam koji su tvoji...

8 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Do koliko bi se moj ram dao clocknuti i kako.

Imam dual chanell 8(2x4)gb Kingston HyperX Fury memorije na 1866 Mhz.

Htio bih clocknuti do 2100 jer koliko vidim to mi je limit koji matična podržava pa zašto ne iskoristiti pun potencijal ako je džabe.

Problema ima puno, ali rješenja duplo više.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav ekipa,

 

molio bih pomoc ako ima koja dobra dusa.

 

Imam ASRock Z68 Extreme3 Gen3 maticnu i u njoj Kingston 2x4gb 1333MHz RAM-a... Zelim upgradeat na 16GB RAMa pa me zanima da li da kupim jos 2x4gb 1333mhz sticka ili da si kupim 2x8gb nova sticka (mozda 1866 ili 2133)? Ne radim nikakve autocad/ renderiranja videa, etc, igram igre, programiram... vasa preporuka? mozda i linkovi na stickove koje mogu kupit i koji su kompatibilni... naravno da bi bilo najbolje kupit 2x8gb 2133MHz al me zanima koliko je realno razlika izmedu4x4gb 1333MHz i stickova sa vecim frekvencija s obzirom da ne radim neke prezahtjevne ram poslove?

 

sorry na duzem postu,

thanks!

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Koristim ddr4 8gb ram, i htio bi dodati još 2gb ram, ali ddr3. Da li mogu koristiti ddr3 i ddr4 zajedno?

matična mi je asus h110m-d i koristim skylake procesor

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

Koristim ddr4 8gb ram, i htio bi dodati još 2gb ram, ali ddr3. Da li mogu koristiti ddr3 i ddr4 zajedno?

matična mi je asus h110m-d i koristim skylake procesor

 Ne!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
msimu666 kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

Koristim ddr4 8gb ram, i htio bi dodati još 2gb ram, ali ddr3. Da li mogu koristiti ddr3 i ddr4 zajedno?

matična mi je asus h110m-d i koristim skylake procesor

 Ne!

 Objasni mi zašto

14 godina
moderator
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Ploča ti podržava samo DDR4!

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
10 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Evo da se nadovežem na temu gdje sam kupovao memoriju, a i tamo u temi o Ryzenima, ne želim više spamati, a ovdje je najmjerodavnije. Dakle kupio sam Kingston Hyperx Fury 2400 jer sam od davnih dana Kinstonov igrač, a i pročitao sam da je memorija odlična za novac, doduše na X99, dok na Ryzenovim platformama ovisi o ploči i nadogradnjama. Doduše nisam išao na matičnu iz B350 serije, već x370 Asus Prime Pro i po osnovama kada se upali DOCP, napon na memoriji automatski bude 1.35V, koji se može smanjiti, ali je to neki optimalan da dugoročno nema štete za memoriju. E sad na takav napon sam uspio dobiti stabilno 2866 MHz (ako sam u pravu) i nikako više, dok nisam našao neku postavku, uglavnom ako ko ima sličnu memoriju, evo mu savjet:

CAS Latency 15

tRCD 17

tRP  17

tRAS 35

 

ostalo na auto, mada se tRFC na 390 clocks i CR na 2T (meni je 1T), i digao sam sve na 3000 MHz, meni dosta, sve stabilno, odličan OC od 600MHz...

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 21:03 (mrki_tua).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

mozda mozes i 3200 i mozes voltazu dignut do 1.4 za 24/7 koristenje ...

10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Giopriest kaže...

mozda mozes i 3200 i mozes voltazu dignut do 1.4 za 24/7 koristenje ...

 

Provat ću na 3200, ali ovo mi je bila psihološka granica (nisam uspio proc na 4,0, tek na 3,975 LOL), jer konkretno ne bi dobio ništa, sve iznad 2666 je nikakav pomak na performansama, samo marketinško pumpanje...

Festina lente
12 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Dizanjem na 3200 ce najvjerovatnije morati i latencije dici pa opet nece nista dobiti. Najbolje ovako ostaviti jer su i napon i frekvencija/latencije ok.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 13:38 (war3_tft).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

proc: i5-8400

mbo: gigabyte b360M d3h

 

koji RAM preporučate? Mislio sam uzeti 8 giga radi budzeta. Dali je bolje ići na 2 keksa po 4 ili 1 od 8? Max. ~800kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
null kaže...

proc: i5-8400

mbo: gigabyte b360M d3h

 

koji RAM preporučate? Mislio sam uzeti 8 giga radi budzeta. Dali je bolje ići na 2 keksa po 4 ili 1 od 8? Max. ~800kn

 

Protegni se još 200 kn, posudi, bilo šta, zovi ove, ponudi 900:

https://www.njuskalo.hr/ram-memorija/ddr4-16gb-hyperx-fury-2400mhz-oglas-25587363

https://www.njuskalo.hr/ram-memorija/prodajem-2x8-gb-gskill-aegis-ddr4-memorijske-module-oglas-25624309

Festina lente
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
mrki_tua kaže...
null kaže...

proc: i5-8400

mbo: gigabyte b360M d3h

 

koji RAM preporučate? Mislio sam uzeti 8 giga radi budzeta. Dali je bolje ići na 2 keksa po 4 ili 1 od 8? Max. ~800kn

 

Protegni se još 200 kn, posudi, bilo šta, zovi ove, ponudi 900:

https://www.njuskalo.hr/ram-memorija/ddr4-16gb-hyperx-fury-2400mhz-oglas-25587363

https://www.njuskalo.hr/ram-memorija/prodajem-2x8-gb-gskill-aegis-ddr4-memorijske-module-oglas-25624309

 Hvala, uzeo sam gskill

15 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...
msimu666 kaže...
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

Koristim ddr4 8gb ram, i htio bi dodati još 2gb ram, ali ddr3. Da li mogu koristiti ddr3 i ddr4 zajedno?

matična mi je asus h110m-d i koristim skylake procesor

 Ne!

 Objasni mi zašto

-(ne)kompatibilnost.

-ovisno o chipsetu+bios (i fizički utor DIMMa), tvoje mbo podržava ddr4, + ostale spedifikacije koje su zapravo važnije, kao napon.

-ako neka combo mbo podržava dva različita tipa memorije, svejedno nikad ne podržava oba istovremeno, nego je ili-ili.. jer ne može raditi s dva različita napona.

-kako se povećava gustoća-kapacitet modula (broj tranzistora na chipu/litografija u nm ..) povećava se i potrošnja (više tranzistora), time i temperatura.. (problem). Zato svaka generacija spušta napon, jer da nije tako već bi se rastopili, dok zapravo tek neznatno podignu brzinu rada (treba gledati mhz/cas ne samo jedan podatak nego njihov rezultat).

 

.. ili kao btw, takve stvari se umjesto pitanja u temi trebaju provjeriti-pročitati u teh.spec manualu MBO, tamo piše i to vrijedi, ne ovo što mi tu tipkamo jer može biti pogrešno.

tamo piše: 2 x DIMM, Max. 32GB, DDR4 2133 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory .. dakle, može ddr4, nema ni spomena ddr3.. i dodatni btw, ne podržava ECC ili DDR4L (lowvoltage) ili SODIMM.. itd. nego samo 'običan'.. dok će neki budući ddr5 biti na recimo 1,0V i također neće biti podržan mada bi teoretski mogao čak neki DDR3L (1,35V) raditi ali je prevelika razlika u FSB clocku (mhz) .. i samim utorima-zarezima DIMMa koji su namjerno takvi da ne možeš ugurati pogrešan RAM (kao dizel-benzin)..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

pozdrav dečki, zanima me imam DDR3 Corsair Vengence 1600mhz 8gb, ali htio bih prije nego kupim DD4 16GB, za pola godine da malo dignem ovu sadašnju jer mi neke igre znaju kenjat, a treba za to novo iskeširat 1600kuna plus nova matična i proc što isto diže znatno cijenu i zato ne želim sada ništa kupovat prije nego skupim lovu za sve to, dakle rađe bih platio 300 kuna za dodatne 4gb DDR3 ali me zanima, jel baš mora biti isti proizvođač i jel ima problema ako ne kupim od istog proizvođača ? dakle ne bih volio da imam probleme zato jer nisam uzeo opet Corsair. kužim da mora biti isti takt i ista verzija memorije dakle DDD3 ali ne kužim jel može biti problema oko proizvođača ??? eto hvala na odgovoru.

ili da jednostavno uzmem još 8gb Corsair pa sam na miru, to je ono što rade kod nas proizvođači, nitko nema u ponudi 4gb Corsair DDR3 1600mhz ko da je to bilo prije sto godina, a ne par godina ima što je izašao DDR4. a 8gb ima, ali naravno dođe preko 500 kuna, dakle nabijaju mi dupli trošak nepotrebno, i tako sve ide kod nas, treba ti internet plus telefon, pa ti kreten uvali neku magentu od 80 kuna mjesečno i još sere da nije pretplata, a kada krenu dolazit računi onda se svi tamo prave glupi i prebacuju odgovorno na tebe. a mene je sto puta uvjerovao da neće biti dodatnih računa, pa ako netko ide u T.com samo da zna magenta 1 ona sim kartica mobitel se plaća 80 kuna mjesečno, i DA PRETPLATA JE U PITANJU, nemojte da vam neki nadobudni idiot kao meni uvali kajlu lovačkim pričama da je isti račun, jer naravno da nije isti račun, te seljačine će vam reći što god samo da platite više, a nitko ih ne snima, ja ubuduće i sada kada budem išao memoriju kupovat snimam smarthphoneom razgovor, dosta mi je ovih naših kretena i njihovih pokvarenjaka i prevara i manipuliranja, svaki jebeni put odem u trgovinu i vratim se s nečim što nisam tražio, i naravno većim troškovima. i ono što je najgore, to što ste dobili ni ne treba vam. zato opreza nikad dosta, i zato vas i pitam što da radim u povodu te memorije ? jer ima ljudi koji kuže bolje od mene oko toga, pa prije nego odem u kupnju da budem siguran.

https://www.overclockers.co.uk/media/image/thumbnail/MY307CS_57339_800x800.jpg

uglavnom, moji su vam bez onih zubova ovako izgleda to, pa evo ako bih mogao uzet 4gb rađe bi 4 jer mi ne treba više, ono u par igara me kolje call of duty i battlefield mi zna malo crashat, pa bi to sigurno riješio s još 4gige. 8gb bi mi bio overkill, drugi par rukava da kupujem DDR4, onda bih išao na dva kita po 8gb barem 3000mhz, ovako pošto trenutno nemam novaca za to zakrpao bih se do toga s tih 4gb neke druge memorije, jer DDR3 4GB Corsair od 1600mhz kao da je nestala s lica zemlje. barem kod naših prodavača. 

i 5-3570K
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 20:16 (GoodAngel).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Hteo bih nadograditi svoj vremesni toshiba satellite l650 11r laptop. Fabricki dolazi sa dva ddr3 modula od po 2gb na 1066mHz. Max je podrzano 8gb (2x4) sto i planiram da stavim. Samo je pitanje da li mogu staviti neku brzu ddr3 (1333 ili 1600 mHz) bez bojazni da je nece prihvatiti? Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Koristim dva modula DDR4 memorije sa linka: https://www.instar-informatika.hr/memorija-transcend-ddr4-4gb-2400mhz-jm2400hlh-4g/0704322/product/

 

Htio bi dodati još 8GB rama, ali ne mogu više nabaviti identične module, imate kakav savjet jer me brine kompatibilnost? Mislio sam uzeti dva modula od https://www.instar-informatika.hr/memorija-transcend-ddr4-4gb-2400mhz-single-tray/0704419/product/

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Dobio sam neku staru konfiguraciju (Core2Duo E8500) socket 775, AMD R7 250 grafička, neka giga P35 ali bez rama. Pošto ni DDR2 nema po normalnoj cijeni malo sam gledao po ebayu i slično.

Vidim da ima dosta jeftino neke AMD only i Intel only memorije. Koji je to vrag i u čemu je kvaka? Vidim da imaju i po dva reda čipova na jednoj strani modula.

8gb bi se dalo ubost za kikiriki, ali smrdi mi to na kilometar. Da nije to neka serverska memorija (ECC)?

"As I picked myself up, all I could hear was a ceaseless drone of traffic. Life went on around me, but the explosion was to change my life forever."
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Laptop HP Elitebook 8440p, proc. intel Core i5 M520, 2,4 GHz, SSD, OS Windows 10 64-bit, , ukupno 3 GB ddr3 memorije na 1333 Mhz u dva raspoloživa memorijska slota. Moje pitanje je da li se isplati zamijeniti ovaj modul od 1 gb za modul od 2 gb? Da li bi bilo kakvih vidljivih poboljšanja u radu.

Laptop koristi student za surfanje i multimediju. Trošak investicije 100 kn.

Ako može pomoć, sutra bi trebao riješiti.

 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice