Novi USB stick ne radi

poruka: 14
|
čitano: 6.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Novi USB stick ne radi

kupio sam novi Silicon power stick od 32 GB. U mojem kompjuteru n radi ni u jednom utoru, u laptopu radi bez problema, imam još 2 sticka i obadva mi rade normalno kad ih uštekam u bilo koji utor. Kada uštekam taj novi stick dobim zvučni signal da je uštekan ali ga ne prikazuje ni u Device manageru ni u Disk managmentu. probao sam već drivere obrisat i stavit nove, ali uvijek isti problem ostaje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi USB stick ne radi

Probaj kroz Disk Management na laptopu izbrisati sve particije sa sticka i kreirati novu NTFS particiju. Naravno, prvo nekamo pospremi podatke sa sticka ako ih ima.

Alternativno, probaj to isto kroz GParted.

KaeR
15 godina
offline
Re: Novi USB stick ne radi

vjerojatno imaš loš driver ua USB 3.0 ..ili neispravan kontroler, napon..

probaj spojiti u neki drugi port (2.0), probaj reboot i vidjeti ga u BIOSu.. (eliminiraš driver i sl..).

pa i to da ej win pokrenuo update drivera.. i prekidaš ga (tad se sve zblesira, dodatno si deinstalirao driver ... tko zna što sad OS pokušava ako nije kvar).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi USB stick ne radi
ali zasto drugi stickovi rade normalno i u 2.0 i u 3.0 utoru? nemože bit do drivera ako imam problema samo sa jednim stickom. miš, tipkovnica, wi-fi antena i 2 stick rade normalno u svim utorima a ovaj novi radi bez problema samo na laptopu
15 godina
offline
Re: Novi USB stick ne radi

ako su drugi stikovi 2.0 tad tek kad priključiš neki 3.0 uređaj vidiš problem.. automatika (kompatibilno unazad).

 

pa i nešto skršeno u sistemu, anitvirus i sl.. koji blokira prijavljivanje novog uređaja, stari-prepoznati rade.

zato, bootaj, bios.. i vidiš dali PC vidi stik, ako ga tamo vidi, problem je u win (software), ako ga ne vidi, problem je hardware (kvar, loš kontroler, napon)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.7.2016 21:29 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi USB stick ne radi
probat ću sutra onda to
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi USB stick ne radi
ihush kaže...

ako su drugi stikovi 2.0 tad tek kad priključiš neki 3.0 uređaj vidiš problem.. automatika (kompatibilno unazad).

 

pa i nešto skršeno u sistemu, anitvirus i sl.. koji blokira prijavljivanje novog uređaja, stari-prepoznati rade.

zato, bootaj, bios.. i vidiš dali PC vidi stik, ako ga tamo vidi, problem je u win (software), ako ga ne vidi, problem je hardware (kvar, loš kontroler, napon)

 stick je vidljiv u BIOSU, al neznam od kuda skinut dobar driver

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 9:15 (nicknino).
14 godina
neaktivan
offline
Novi USB stick ne radi

Problem riješen. Nije bio vidljiv u Device Manageru ni u Disc managmentu ali je bio u Device and Printers, tu sam otišao na properties i deinstalirao driver, izvadio ga iz utora i ponovo stavio i instalirao si sam driver.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Novi USB stick ne radi

+ to znači da je vjerojatno kad si prvi put uštekao win pokušao doći do drivera i obaviti potrebno .. ali nisi bio strpljiv, ili je stari driver loš, tek sad pokazao manu kad si priključio novi stik. Ponekad treba čekati.. a ponekad automatika ne može do drivera jer je stariji proizvod kojeg proizvođač nije ažurirao (postavio certificirani driver).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 13:15 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Novi USB stick ne radi
Mislim da je to kaj nisam bil strpljiv stavio sam novu matičnu i novu kutiju, pa sam na brzinu sve prištekal i tu se valjda zblesiral
6 godina
neaktivan
offline
Novi USB stick ne radi

Pošovani narode, tražim pomoć.
Kupio sam novi USB stisk, točnije PHILIPS 32G 3.0, uštekam ga u komp, komp ga prepozna, instalira ali ga ne prikaže u my computer.
Pokušao sam na razne načine doći do njega, u device manageru ga prepoznaje, tu sam ga probao izbrisati i ponovno uštekati, on ga ponovno instalira ali i dalje ja nemogu do njega.

U disk managment-u on postoji ali piše NO MEDIA, probao sam skinuti nove draivere ali pise da su najnoviji vec instalirani
nemogu ga formatirati, izbacuje mi NO MEDIA. probao sam i preko cmd-a ali ništa
memorija na disku je 0

Što učiniti? dali je usb neispravan ili?

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi USB stick ne radi
istarinec kaže...

Pošovani narode, tražim pomoć.
Kupio sam novi USB stisk, točnije PHILIPS 32G 3.0, uštekam ga u komp, komp ga prepozna, instalira ali ga ne prikaže u my computer.
Pokušao sam na razne načine doći do njega, u device manageru ga prepoznaje, tu sam ga probao izbrisati i ponovno uštekati, on ga ponovno instalira ali i dalje ja nemogu do njega.

U disk managment-u on postoji ali piše NO MEDIA, probao sam skinuti nove draivere ali pise da su najnoviji vec instalirani
nemogu ga formatirati, izbacuje mi NO MEDIA. probao sam i preko cmd-a ali ništa
memorija na disku je 0

Što učiniti? dali je usb neispravan ili?

 

 Pokušaj prvo na drugom kompu. Probaj na druge utore.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Novi USB stick ne radi
Potpuno ista stvar i na drugom kompu
9 godina
neaktivan
offline
Re: Novi USB stick ne radi
istarinec kaže...
Potpuno ista stvar i na drugom kompu

 Onda nešto ne valja sa stickom. Ako imaš garanciju, a trebao bi, reklamiraj stick.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice