PC ne boota nakon uključivanja XMP-a

poruka: 2
|
čitano: 1.638
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
PC ne boota nakon uključivanja XMP-a

Ovako, radi se o  RAM-u Corsair Vengeance 16GB DDR4 3200MHz

 

Dok je XMP isključen sve normano radi, RAM je na 2133MHz koliko vidim.

Problem nastaje kada u BIOS-u uključim XMP da može raditi na 3200MHz (zbog toga sam i kupio, jel).

 

PC ne boota, na ekranu se pojavi poruka (SLIKA): "All settings were reset to default values. The previous overclocking settings have failed, system has been restored to its default settings..."

 

Probao sam sljedece:

1. Maknuti OC, vratiti sve na default -> kad se uključi XMP, i dalje ista poruka se pojavi

2. Blagi OC (pročitao na netu da možda treba malo OC da bi moglo gurat) -> ista stvar

3. Koristiti samo jedan keks od 8 GB -> ista stvar

4. Staviti stari RAM koji je radio na 2133 MHz (nebitno, jer i ovaj novi normalno radi na 2133..) -> znači nebi trebao biti problem u RAM slotovima..

5. Clear CMOS

 

Jedino nisam još probal updejtati BIOS, ne usudim se, da nebi brickao..

 

Pa ako netko ima kakav koristan prijedlog.. 

 

 

 

EDIT: 
 
Za MBO piše da podržava (MSI Z170A TOMAHAWK): DDR4 3600(OC)/3200(OC)/ 3000(OC)/ 2800(OC)/ 2600(OC)/ 2400/ 2133 MHz
 

Za CPU piše (i7-6700K): Memory Types DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 16:41 (Avensac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
PC ne boota nakon uključivanja XMP-a

1. Ugasi komp, izvadi RAM module van, izvadi bateriju iz maticne i ostavi tako 10 minuta.

 

2. Nakon toga vrati RAM, vrati bateriju i upali komp, uđi u BIOS i ukljuci XMP i spremi postavke pa uđi u windows.

 

3. Ako uđe u windowse onda provjeri u CPU-z POD "memory" jel memorija na 1600MHz, ako je onda je sve u redu, nakon toga mozes restartat komp i ponovo najmjestit overklok procesora.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

U slucaju da komp nece htjet uci u windowse flashaj BIOS od maticne na najnoviju verziju putem programa MSI Live Update 6, ovdje ti je kratak i jasan tutorijal

 

 

 

Nakon toga ponovi sve odozgora.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2017 17:21 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice