Pomoc - memory usage 100%, explorer.exe

poruka: 3
|
čitano: 2.036
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Pomoc - memory usage 100%, explorer.exe

Pozdrav!

 

Da li mi netko može pomoći savjetom oko ovog problema:

 

već neko vrijeme me muči proces explorer.exe. Gotovo isključivo proces explorer.exe zauzme cijelu memoriju kada je u vlc pokrenut neki film/serija (vidi screenshot1).

 

Laptop jest star nekih 4 godine, ali prije nije bilo tog problema... da li se radi o nekom virusu? napravio sam više scanova s antivirusom i anti-malaware softverima i (osim tracking cookieja) ne javlja da ima neki virus. 

 

Ne radi se o tome da vlc (film/serija) prenapregne sustav jer  proces vlc.exe koristi normalne razine memorije/cpu. Takodjer, kad iskljucim film/seriju proces explorer.exe i dalje koristi 100% memorije. Tek kada ubijem process explorer.exe (end process tree) memorija se spusti na ~40% ( vidi screenshot2). Tada ponovo pokrenem proces explorer.exe i sve radi "normalno".

 

 

U čemu je problem? kako da otkrijem što se krije iza tog procesa explorer.exe?

 

Hvala unaprijed na pomoći

 

 

 

screenshot1 screenshot1
screenshot2 screenshot2
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoc - memory usage 100%, explorer.exe
Acimer kaže...

Pozdrav!

 

Da li mi netko može pomoći savjetom oko ovog problema:

 

već neko vrijeme me muči proces explorer.exe. Gotovo isključivo proces explorer.exe zauzme cijelu memoriju kada je u vlc pokrenut neki film/serija (vidi screenshot1).

 

Laptop jest star nekih 4 godine, ali prije nije bilo tog problema... da li se radi o nekom virusu? napravio sam više scanova s antivirusom i anti-malaware softverima i (osim tracking cookieja) ne javlja da ima neki virus. 

 

Ne radi se o tome da vlc (film/serija) prenapregne sustav jer  proces vlc.exe koristi normalne razine memorije/cpu. Takodjer, kad iskljucim film/seriju proces explorer.exe i dalje koristi 100% memorije. Tek kada ubijem process explorer.exe (end process tree) memorija se spusti na ~40% ( vidi screenshot2). Tada ponovo pokrenem proces explorer.exe i sve radi "normalno".

 

 

U čemu je problem? kako da otkrijem što se krije iza tog procesa explorer.exe?

 

Hvala unaprijed na pomoći

 

 

 

CCleanerom pogledaj koji se procesi pokreću s Windowsima i stavi sliku ovdje. Skeniraj računalo MBAM-om i adwCleanerom, ukloni sve što nađu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoc - memory usage 100%, explorer.exe
softwaremaniac kaže...
CCleanerom pogledaj koji se procesi pokreću s Windowsima i stavi sliku ovdje. Skeniraj računalo MBAM-om i adwCleanerom, ukloni sve što nađu.

 

Hvala na odgovoru. 

 

Popodne sam pronasao neki post u kojem je netko imao slican problem i tamo mu je bilo predlozeno da MSConfigu ugasi neke startup services koji su nepotrebni. To sam i ja napravio (ti procesi su sad u ovoj dolje slici sivi, tj not enabled) ... testirao sam uz neki film i zaista se vidi poboljsanje. memory je na nekih 40tak posto bio, explorer.exe uopce nije bio na vrhu... tako da moze bit da je u nekom od tih startup servicea problem. 

 

Sad cu pokrenut jos MBAM i adwCleaner pa cemo vidjet

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice