Problemi s ram memorijom

poruka: 16
|
čitano: 4.051
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Problemi s ram memorijom

znaci ovako imam problem s ramima imam 4 gb rama,ali kada odem pod Start>desni klik na computer>properties kaze mi da imam 4 gb rama instalirano ali samo 3.12gb iskoristivo.Imam windows 7 ultimate 64bit pa bi trebao prepoznati 4 gb rama.Probao sam otici u ms config>Boot>Advanced Options> I maknuti kvacicu na maximum memory,probao sam u biosima naci memory remmaping opciju ali nemam nigdje tu opciju(biosi su updeatani).Imam staru maticnu Foxconn G31MX-K series(socet 775).probao sam zamjeniti mjesta ram plocica i na kraju sam otisao Resource monitor>Memory i vidio da je 898Mb rama u Hardware reserved,e sad mene zanima ako ja ikako vratiti i popraviti da mogu koristiti sve rame ne samo 3.12Gb.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Problemi s ram memorijom

Pokušaj u BIOS-u isključiti integrisani grafički čip. Najvjerojatnije je za njega rezerviran RAM.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Ram Memorija BREND

Npr. ja ima 2 gb rama ddr2 kingstona i zelim kupiti jos cetiri mogu li ja uzeti od nekog drugog proizvodjaca

Maticna mi je GA-EP41-UD3L rev 1.0.3 maksimalno podrzava 8gb 

 

Gabrijel
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 12:37 (CROBOSS).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ram Memorija BREND
CROBOSS kaže...

Npr. ja ima 2 gb rama ddr2 kingstona i zelim kupiti jos cetiri mogu li ja uzeti od nekog drugog proizvodjaca

Maticna mi je GA-EP41-UD3L rev 1.0.3 maksimalno podrzava 8gb 

 

Ima otvorena tema. Pročitaj tamo ili pitaj: http://www.bug.hr/forum/topic/memorije/nadogradnja-ram-memorije/46135.aspx

15 godina
offline
Re: Problemi s ram memorijom

količina dostupnog RAMa prvo ovisi o HW (CPU+MBO tj chipset) + postavke BIOSa (ograničenje na 3GB/32bit/XP/remap..). Da bi se iskoristio sav RAM, MBO mora podržavati 8GB (adrese za remapiranje na +6G). Bez toga je za normalan desktop chipset 3-3,5 (za laptop manje 2,7-3,2) max koji se može adresirati.

-zato, provjeri specifikacije za konkretnu MBO, možda noviji BIOS+podešavanje ili je to OK.

-onbord VGA može zauzeti (ako je imaš) + ovisno o postavkama i samom driveru. Kad se koristi dodatna/diskretna, automatski se isključuje (ali i dodatna može koristiti share-RAM, kao hyper i sl nazivi, ugl niža kategorija VGA).

 

s 4GB zapravo se više gubi na 64bitnom OSu nego što se dobija (sve je duplirano za sys), jedino ukoliko postoji neka app koja to traži (ali tad nema dovoljno RAMa da to ima smisla), tad je optimalnije korstiti 32bitni OS, pogotovo ako je HW ograničenje za iskoristivost. (za w7x32 postoji patch, jer to je zapravo MSovo ograničenje, umjetno, ali MBO mora podržavati više, bar 8GB i tad je logičnije dodati još RAMa i koristiti 64bitni OS).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s ram memorijom

 

 

Gabrijel
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2016 18:50 (CROBOSS).
8 godina
neaktivan
offline
Problemi s ram memorijom

je li normalno, da kada je racunar samo upaljen, nista ne radim na njemu, da iskoristava neki 25% ram memorije? od jucer kako sam nadogradio racunar i stavio novi OS imam taj problem, a koliko se sjecam tako mi prije nije bilo, pa ako moze neka pomoc kako smanjito potrosnju

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problemi s ram memorijom

Super kaj si naveo koliko RAM-a imaš. Koji OS. Što sve imaš instalirano.  

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s ram memorijom

8 gb rama, windows 10 pro, i imam instaliranu fifa 17, i ono osnovno od programa ccleaner, skype, instagram, chrome i tjt

15 godina
offline
Re: Problemi s ram memorijom

Znači OS + Skype + CClenar agent..sad ne znam kako se pokreće Instagram i ostali programčići ti troši 25%.

 

Da, to je normalno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s ram memorijom
Nedac10 kaže...

je li normalno, da kada je racunar samo upaljen, nista ne radim na njemu, da iskoristava neki 25% ram memorije? od jucer kako sam nadogradio racunar i stavio novi OS imam taj problem, a koliko se sjecam tako mi prije nije bilo, pa ako moze neka pomoc kako smanjito potrosnju

 Sta je konkretno problem? Malo ili puno iskoristava po tvom misljenju?????

Platio si ga da se koristi i ja bih najvise volio da je non stop blizu 100%... Sta ce mi prazan ram?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s ram memorijom
Prazan ram je neiskoristen ram
isto kao veliki ormar koji je jednom petinom pun
10 godina
offline
Problemi s ram memorijom

Mnogima je prazan RAM 

ništa mi se neda
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi s ram memorijom

ovako, evo sada sam tek upalio racunar, i cim sam ga upalio usao sam u task menadjer, da vidim potrosnju ram-a i ona trenutno iznosi 25%, posto na to iskreno prije nisam obracao neku paznju, ne znam da li je to dobro sto je 25% odma cim se upali racunar, ili je lose

8 godina
odjavljen
offline
Re: Problemi s ram memorijom

Sta te briga :)

Upali i radi i ne gledaj task manager dok ne budes imao problem.... Svi ti govorimo da je prazan ram lose jer je neiskoristen....

11 godina
neaktivan
offline
Problemi s ram memorijom

da sto se brinete to je os u memoriji ucitan ili oni glavniji djelovi plus antivirusni

evo meni je 1.03GB zauzeto od 4GB sto je 25.75% pa se nebrinem

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice