Problemi s USB stickovima

poruka: 14
|
čitano: 4.606
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problemi s USB stickovima

Naručim jedan USB stick iz Kine, 60GB, dobre recenzije dobio, stigne mi i s*anje.

Prepozna ga i to je sve super, ali kada nešto stavim prebacivati, užasno sporo. Par MB se vjerojatno prebacivalo po par minuta i više. Nekad tokom prebacivanja izbaci error ili ako dođe do kraje, sadržaj ne može biti iskoristiv.

I sada, više se ne može ni formatirati niti bilo što, samo izbaci da je write protected. 

 

 

Ok, vjerojatno je neki problem u sticku. Opet, naručim još jedan stick, također odlični komentari. 

Slična stvar. Kada spojim oreko OTG kabela na mobitel, ne mogu ga formatirati. Na kompu ga normalno formatiram, prebacim film, uštekam ga u TV i ne valja. Ili uopće ne pokrene film ili je slika u prekidima s artefaktima. 

 

 

Što krivo radim? Ili sam loše sreće? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problemi s USB stickovima

uvaljali su ti lažnjake od par gigabajta i lažnim firmwareom koji vara windowse i pokazuje veći kapacitet

nažalost, to nemereš skužiti dok ih ne formatiraš specijalnim alatom poput hp usb disk storage format tool (nađeš na google gdje skinuti) ili nekih drugih, no meni je ovaj hp radio savršeno pa druge nisam niti isprobavao

 

uglavnom, koliko se sjećam, s tim programčićem formatiraš usb i to bez "quick format" opcije i nakon toga ti pokaže stvarnu veličinu sticka

a uz daleko manji kapacitet problem je i što ti stickovi rade na bijednim brzinama, uglavnom zadnje smeće

13 godina
offline
Problemi s USB stickovima

Napravio normalni, dugi format s tim programom i pokaže mi da je kapacitet točan. 

 

Ali mene i dalje zahebaje. Evo recimo, prebacio danas seriju na stick, ne mogu je učitati sa sticka. Pokušam ga fornatirati i izbaci onaj "write protected" error. Ista stvar i sa drugim, koji qrac. 

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s USB stickovima

Tu imaš alate kojima možeš provjeriti stvarni kapacitet USB sticka: https://www.raymond.cc/blog/test-and-detect-fake-or-counterfeit-usb-flash-drives-bought-from-ebay-with-h2testw/

 

Osobno za to koristim h2testw.

 

Mogao si staviti i linkove na USB stickove, da vidimo o kojima se radi, a i da drugi forumaši onda znaju koje ne bi trebali naručivati.

5 godina
protjeran
offline
Problemi s USB stickovima

Očigledno da tu sam kapacitet kao takav nije problem. Komentari i recenzije su besmisleni, kada se radi o žnj robi iz Kine.

Možda jednostavno netko prodaju muda pod bubrege. Odnosno, daj link da vidimo o kome/čemu se radi.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Problemi s USB stickovima

Jedini stik koji sam uzeo izvana je Lexarov p20 64gb  i zalim sta nisam uzeo jos  veci brutalan stik sa 250mb/s write speedom..ovo sve ostalo ovak no name itd di ces proc jeftinije je kao  i sa usb kablom...od  5 komada ni jedan nije radio kak spada  il je prestao punit nakon par koristenja..ili odi pa kupi  kod nas isto smece stik pa ak ne radi odes tam  i zamjenis.. ili skupi "vecu" lovu i kupi provjereni brend sa  dobrim spec.  i rijesi se muke

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s USB stickovima
Seronja nezauzet kaže...

Očigledno da tu sam kapacitet kao takav nije problem. 

U većini slučajeva problem upravo jest kapacitet. Odnosno razlika između stvarnog i prijavljenog kapaciteta. To su najčešće stickovi s vrlo malim kapacitetom, kojima je firmware modificiran tako da prijavlju više puta veći kapacitet. I onda se on ponaša normalno, sve dok na njega ne zapišeš više podataka nego on ima stvarni kapacitet - tad počinje nove podatke zapisivati preko starih, time uništavajući prije snimljene datoteke. I tek onda čovjek počne uočavati da nešto ne štima pa si misli da se sad pokvario, a u stvari takav stick nikad nije bio ispravan, nego je bio lažiranog kapaciteta. 

5 godina
protjeran
offline
Problemi s USB stickovima

Pa baš da je toliko mali da ne stane niti jedna serija...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problemi s USB stickovima

Radi se o ovom

Čudno mi je nešto to. I da sakriju kapacitet, ok, ali ja stavim jednu epizodu serije od 300mb i to mi ne može učitati na TV-u, drugom kompu i sl. Kada vratim stick nazad da ga formatiram, dobijem write protected error i mogu se hebat. Promjenim u cmd-u, regedit-u kako bi skinuo write protect, ali ne funkcionira baš.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Problemi s USB stickovima

Koliko vidim takav se i na amazonu prodaje. Možda si imao baš takve 'sreće' da ti dođu dva neispravna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s USB stickovima
dv14 kaže...

Čudno mi je nešto to. I da sakriju kapacitet, ok, ali ja stavim jednu epizodu serije od 300mb i to mi ne može učitati na TV-u, drugom kompu i sl. Kada vratim stick nazad da ga formatiram, dobijem write protected error i mogu se hebat. Promjenim u cmd-u, regedit-u kako bi skinuo write protect, ali ne funkcionira baš.

Taj koji ti je write-protected, taj ti je mrtav, njega najvjerojatnije možeš baciti (tj. možeš ga probati reklamirati). Ne možeš snimljeno učitati jer se vjerojatno nije ni do kraja snimilo, prije nego li je vjerojatno došlo do nekakve interne greške u sticku, zbog čega se zaključao, odnosno onemogućio zapisivanje.

 

I drugi ti je isto "write-protected"? Reklamiraj.

 

###

 

I za ubuduće - nakon što kupiš USB stick ili memorijsku karticu, prođi programom h2testw - ne (samo) da se uvjeriš da su stvarno deklariranog kapaciteta, nego da se uvjeriš da su ispravni. Ako h2test2 ne uspije bez greške zapuniti sav prostor, USB stick ili memorijsku karticu odmah reklamiraš - tražiš povrat novca ili drugi primjerak.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 18:12 (mbaksa).
16 godina
offline
Problemi s USB stickovima

nisi siguran da ćeš dobiti dobar stick ni kad kupuješ kod nas u redovnoj trgovini a kamoli ne kad pokušavaš jeftino iz kine nabavit. 

kupio sam dva 32gb sticka marke Integral u Chipoteci, s ciljem da mi služe u autu za muziku, čim sam pokušao prekopirati muziku na jedan od njih, nakon 600mb se zaključao i postao write protected i ništa nije pomagalo (dok je drugi stick normalno radio) . srećom, kontaktirao sam proizvođača u vezi toga i zatražili su me da im pošaljem taj stick da vide što je s njim. i na kraju su mi poslali zamjenski isti takav stick koji normalno radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Problemi s USB stickovima
Wolverine kaže...

nisi siguran da ćeš dobiti dobar stick ni kad kupuješ kod nas u redovnoj trgovini a kamoli ne kad pokušavaš jeftino iz kine nabavit.

Ali možeš biti prilično siguran da ćeš dobiti stick koji nema lažiran kapacitet. 

 

Wolverine kaže...

kupio sam dva 32gb sticka marke Integral u Chipoteci, s ciljem da mi služe u autu za muziku, čim sam pokušao prekopirati muziku na jedan od njih, nakon 600mb se zaključao i postao write protected i ništa nije pomagalo (dok je drugi stick normalno radio) .

Meni se to inače dogodilo s jednim SanDiskovim USB stickom. Ni jedan proizvođač nije imun na te probleme.

7 godina
offline
Re: Problemi s USB stickovima
Kaj vam se uopce isplati na takvim stvarima stediti? Pa to je roba koja se kvari a i krivotvori, i jos cekat mjesec dana...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice