Radni takt rama

poruka: 9
|
čitano: 2.967
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Radni takt rama

Pozz

Nedavno sam napravio upgrade racunala

Ryzen 5 2600, maticna asus b450f-gaming i gskill ram 2x4 gb 3200 mhz (ram memorija je na qvl listi maticne ploce)

Nakon stavljanja rama rami mi rade samo na 2133 mhz, kada u biosi maknem automatski takt rama i stavim npr 2933, 3000 ili 3200 radi normalno pc nekih sat vremena cca u igri i samo baci blue screen, nakon vracanja u biosu nazad na automatski takt rama pc radi norm al rami su opet na 2133 mhz

Kako da povecam brzinu rama da pc radi stabilno?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Radni takt rama
Koristi thaiphoon burner da saznaš informacije o ramu te ryzen dram calculator koji će dati idealne timinge za određenj frekvenciju, ne mora značiti da će raditi

https://m.youtube.com/watch?v=Q9bekQTRnzY
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
16 godina
offline
Re: Radni takt rama
LukaSokol1 kaže...

Pozz

Nedavno sam napravio upgrade racunala

Ryzen 5 2600, maticna asus b450f-gaming i gskill ram 2x4 gb 3200 mhz (ram memorija je na qvl listi maticne ploce)

Nakon stavljanja rama rami mi rade samo na 2133 mhz, kada u biosi maknem automatski takt rama i stavim npr 2933, 3000 ili 3200 radi normalno pc nekih sat vremena cca u igri i samo baci blue screen, nakon vracanja u biosu nazad na automatski takt rama pc radi norm al rami su opet na 2133 mhz

Kako da povecam brzinu rama da pc radi stabilno?

 Asus XMP profile naziva D.O.C.P. - pročitaj u manualu ploče kako se uključi i to napravi, ako je RAM Ryzen kompatibilan raditi će stabilno.

Ovo što si napravio je podigao si frekvenciju a tajminzi su ostali isti (niski) i to je kao da si nepravilno clockao ram.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: Radni takt rama

Ukljucim u biosu d.o.c.p, digne sam memoriju na 2666 i vise mi ne baca blue screen, nego sad koju god igru da pokrenem igram normalno kojih 5-6 minuta i samo me izbaci van iz igre bez ikakvog errora ili bilosta
Kada iskljucim d.o.c.p i stavim na auto, sam stavi memoriju na 2133 i igre mi sve rade normalno

 

12 godina
offline
Radni takt rama

Jesi stavio ovaj zadnji bios? Vidim da je dosta frški update biosa.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Radni takt rama

Da, bios je najnoviji
Mali update
U biosu sam upalio D.O.C.P. profil, rame stavio sa 2133 na 2666 i voltazu sa 1.19v digao na 1.25v
Racunalo radi 100% stabilno i nakon vise satnog igranja, bez bacanja blue screen, bacanja iz igrica itd
E sad ovako, na paketu rama pise da rade do 1.35v
Znaci ja tu voltazu nesmijem u biosu prelazit
Da li je pametno jos dici voltazu na npr 1.32 i dic frekvenciju rama?

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Radni takt rama
Možeš, sigurno ti je sve do 1.4-1.45v, zavisi sve koji ram imaš, ionako voltaže iznad tih ne pomažu puno

Probaj ryzen dram calculator, napisao sam post-2 iznad
Baci neku ponudu za bilo kakav ssd i 8gb ddr4 rama
16 godina
offline
Re: Radni takt rama
LukaSokol1 kaže...

Da, bios je najnoviji
Mali update
U biosu sam upalio D.O.C.P. profil, rame stavio sa 2133 na 2666 i voltazu sa 1.19v digao na 1.25v
Racunalo radi 100% stabilno i nakon vise satnog igranja, bez bacanja blue screen, bacanja iz igrica itd
E sad ovako, na paketu rama pise da rade do 1.35v
Znaci ja tu voltazu nesmijem u biosu prelazit
Da li je pametno jos dici voltazu na npr 1.32 i dic frekvenciju rama?

 

 

Nisi napisao koji je točno RAM u pitanju, ali XMP profil obično za svaki takt sadržu uz latencije i voltažu

 

Ovo je moj RAM, i da dobiješ ideju kako sve skupa izgleda:

 

https://www.overclockers.com/patriot-viper-4-2x8gb-ddr4-2800-memory-kit-review/

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
9 godina
neaktivan
offline
Re: Radni takt rama

Gskill Ripjaws V series

Pod kodom: F4-3200C16D-8GVKB

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice