RAM dual channel pitanje!

poruka: 5
|
čitano: 4.293
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RAM dual channel pitanje!

Prije sam imao 4x 1GB crucial ballistix DDR2 1066MHz, budući da je jedan kit (2x1GB) slučajno spaljen Cool išao sam ga zamijeniti na garanciju, u dućanu nemaju više tih memorija i uz nadoplatu sam zamijenio taj crucial kit 2x1GB za G.SKILL pi black series 2x2GB 800MHz.

 

E sad ukupno imam 6GB RAM-a, sa lijeve strane jedan modul od cruciala i jedan G.SKILL, s desne isto tako, dual channel je uključen ali nisam siguran dali radi ili radi samo dijelomično, sve me to zbunjuje... zanima me samo jel to sve radi u dual channelu???

Samo taj odgovor tražim od cijenjenih znalaca.

 

Ako ne radi u dual channelu mislim da mi se više isplati ostaviti 4GB u dualu nego 6GB single, jer je 6GB svejedno još uvijek nepotrebno, a recimo u igrama se vidi razlika i ovih 6GB koje sad imam rade potpuno isto kao kada sam imao crucial 2x1GB u dual channelu a to je dosta lošije od vremena kada je u pogonu bilo 4x1GB crucial ballistixa u dual channelu.

"Um caruje, Dundo Maroje..."
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RAM dual channel pitanje!

skini everest

 

i onda idi ovako

 

matična ploča - chipset

 

na kartici potraži navod -memorijski kontroler-akttivni mod.

 

eto

Ako nisi prvi, onda si zadnji. baotica@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RAM dual channel pitanje!

Ma imam Everest, nisam se sjetio toga...  piše da je dual channel 128bit....   al prečudno mi je to, ne razumijem kako mi npr. GTA IV sa 6GB radi potpuno isto kao sa 2 GB a lošije od 4GB...

 

Jel bi možda moglo to radit dijelomično u dual channelu? Npr. samo G.SKILL moduli da rade ili samo cruciali? To sam negdje pročito da je moguće al se ne sjećam i ne kužim se baš pa...

 

EDIT: trebo bi isprobat kako radi kad izvadim cruciale i stavim samo ovaj G.SKILL kit da bude baš onako školski primjer dual channela pa da vidimo kak bu to disalo, možda matičnu muče 4 slota zauzeta i to sa različitim veličinama, latencijama, defaultnim frekvencijama i naponima.

"Um caruje, Dundo Maroje..."
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 15:45 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RAM dual channel pitanje!

pa naravno da ti ne pomaže ako su latencije različite, ako već kupuješ memoriju onda kupi memoriju istih karakteristika.A ako komp ne koristiš za rad sa profesionalnim alatima za video, foto ili audio.Onda ti za po doma ne treba više od 4 GB.Barem za sada.

 

I di si baš našao taj nesretni GTA IV kao benchmark, igra je bug bugova.

Ako nisi prvi, onda si zadnji. baotica@gmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RAM dual channel pitanje!

Ma nisam ja sad GTA upalio kao benchmark, nego jednostavno vidim razliku jer to u zadnjih par dana najviše igram, jedino mi sad preostaje isprobati sa 4GB G.SKILL-a. Eh i samo da napomenem da nisam ja kupovao dodatne memorije a brat se trebao na licu mjesta dogovorit pa je uzeo to bez puno razmišljanja.

Ako će bolje radit sa 4GB istog proizvođača naravno da ću prodat ovaj crucial kit, nije ni meni ni burazu bila neka želja imat 6GB jer se ni ne vidi razlika između 6 i 4GB u igrama i aplikacijama koje ja koristim.

 

Hvala na pomoći!

 

 

EDIT: Isprobao sam 2x2GB i sada sve radi kao prije, dosta bolje nego sa 2 ili 6GB kombinirano!

"Um caruje, Dundo Maroje..."
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.2.2009 22:33 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice