Ram problem

poruka: 2
|
čitano: 1.563
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ram problem

Pozz, imam matticnu GA-M52L-S3   i od prije sam imao 2x1 GB ( kingmax i hynix) i sad kad sam kupio jos 2x1 GB ( kingston), komp se nece upalit, samo daje beep sve dok jedan novi modul ne izbacim a jedan stavim u zadnji slot, pri cemu stara 2 modula stavim bilo gdje od 3 preostala slota i tada kad komp upalim nekad prepozna 3gb( 1 gb usable i u biosu prepozna 1 gb ) a nekad sve 3 GB. Takodjer kad stavim samo nove module opet daje beep sem kad jedan izbacim a jedan stavim u zadnji slot i tek nakon nekoliko puta ga prepozna. Nova memorija je na listi podrzanih memorija maticne ploce.
Radio sam flash biosa, sve 4 verzije i opet isto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ram problem

Da ne otvaram novu temu.. Problem je u sledecem. Nakon sto sam promjenio procesor racunar nece da se boota kada su ubacene sve cetiri plocice ram-a od po 1 gb 533 MHz, odnosno, nece da se boota osim kada su ubacene dvije plocice u a1 i b1 utor i tada radi normalno.. Uradio sam flash bios-a poslednjim update-om za tu plocu, reinstalirao windows, radio clear cmos, itd.. Ploca podrzava dual channel i moze maksimalno primiti 8 GB memorije do 800 MHz.. Kada ubacim sve cetiri plocice nista se ne desava nakon paljenja. Ne cuje se ni beep ploce, samo se ventilatori upale. Isto je i kada stavim dvije plocice rama u A1 i A2 utor. Sa starim procesorom je sve radilo normalno.

 

ploca je asus m2v

procesor amd athlon x2 64 5000+ 2,6 GHz

stari proc. sa kojim je memorija normalno radila je amd athlon 64 3600+

OS je windows 7 ultimate 64 bit

 

Listao sam po forumu ali nigdje nisam nasao slican problem. Molim vas za pomoc posto meni samo pada na pamet da uzmem dvije plocice od 2gb i stavim ih u ove utore sto rade.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.10.2014 15:18 (laik1981).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice