RAM problem

poruka: 22
|
čitano: 7.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RAM problem

Eo decki,molim vas pomagajte.Imam 2x512mb ddr i 1gb ddr.Imo sam vistu i prikazivalo mi je 2gb rama.Kad sam onda restarto komp,vidio sam u biosu pise 1,5gb.Reko wtf je sad...Onda sam mako vistu makar znam da ona nema prste u tome,al svejedno xp sam zelio natrag.Instalrio sam  Xp,pise u njemu 1.5gb.Instaliram CPU-z i pogledam,pise 2gb.Task manager 1,5gb.Maticna je GIGABYTE  GA-K8NF-9.Bios date:22/10/2008

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RAM problem

probaj izvaditi i ponovno staviti i probaj kombinirat slotove

oko za oko,pasta za zube
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 17:18 (dncrmt).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: RAM problem

Hmmm... Izvadi obadvije pločice od 512 i očisti kontakte sa gumicom. Ako ne prepoznaje i dalje, zamijeni im mjesta. Ako ni tad ne radi, izvadi jednu. Ako i dalje piše 1.5gb, izvadio si krivu. Izvadi onda drugu i isprobaj je u drugom kompu. Ako ne radi tamo, moreš je slobodno bacit...

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
offline
RAM problem

probo sam kombinirat i sve to.obriso gumicom.Primjetio sam da kad sam ostavio samo 2 memorije da mi sistem nije se htio normalno startat tj. beepalo je.Maknem jednu,normalno radi al 512mb.Stavim drugu,beepa opet.Onda tu koja kao nevalja stavim u drugi komp al tamo normalno radi.Dal je moguce da je to do neke postavke u BIOS-u?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RAM problem

dali je moguce da je problem radi procesora AMD Athlon 64 x2 +3800.Jer nakon postavljanja tog procesera se zapravio javio problem.Sto da onda ucinim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: RAM problem

E sad mi nije jasno. Sigurno nije BIOS kriv. A ni procesor. Ti imaš 2x512mb i 1x1gb. Idemo redom:

 

1. Windowsi prijavljuju 1.5 GB RAM-a a trebao bi imati 2GB. Izvadi jednu pločicu od 512MB

2. Provjeri koliko sad Windowsi prijavljuju. Ako piše 1GB, izvukao si krivu pločicu - ta je ispravna. Stavi je sastrane i ne diraj ju.

3. Sad su unutra 2 pločice - neispravna od 512 i ispravna od 1GB. Sad idemo provjeriti utor od ove neispravne.

4. Izvadi ovu od 512 i na njezino mjesto stavi ovu od 1GB. Ako se sistem ne diže, nevalja utor na matičnoj. Stavi pločice u druge utore i sve ok.

5. Ako se Windowsi dignu i prijavu 1GB, utor je ispravan a pločica od 512 je neispravna. Ovu od 1GB vrati u njezin utor.

6. Uzmi ovu pločicu koju si prvu izvadio i stavi je na mjesto od ove neispravne, tamo di je maloprije bila ova od 1GB. Digni windowse i ako piše 1.5GB, utor je ok a ona pločica ne valja.

7. Uzmi ovu neispravnu i isprobaj je kod frenda. Ako ne radi, gotova je. Ako radi, imaš memorijiski konflikt. Zamijeni se s nekim kome će ta pločica radit i nadaj se da će kod tebe sve bit ok.

 

Malo djeluje nejasno ali skužit ćeš.

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
offline
RAM problem

a zasto onda cpuz prikazuje 2gb?

 

http://i27.tinypic.com/15wngao.jpg

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 21:34 (BugHacker).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: RAM problem

jedno je prikazat, drugo je koristit.... Jesu ti RAM-ovi u utorima iste boje (ovi od 512mb)?

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
offline
RAM problem

2x512mb su u prva dva utora tj plave boje.Imam dva narandazsta a u jednom od njih tj na prvome je 1gb plocica.Mozda raspored neki poseban treba bit...

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
RAM problem

Evo i ja bi htio its malo pomč vrlo sličan problem sa ramovima.Pa evo odpočetka:Prije sam ima 2 puta po 1GB rama i sve super radilo.Kasnije sam kupio 2 put po 2GB pločice te izvadio ova 2GB i stavio 4GB(memorije su potpuno isti proizvođač i model samo je ova kapacitetnija od prve)Stavio 4GB na xp-u te pisalo da imam 3,5(to mi je jasno 32 bitni sustav sve pet)Ali zanimljivo postaje kad stavim vistu x64 te mi on prikazuje 3,5GB također(u biosu prilikom starta piše 4GB).Al ja reko dobro nije baš previše da me smeta(inače nije problem u visti jer je ista instalirana na laptopu koji ima 4GB rama također i uredno prikazuje 4 gige.E sad ide ono najčudnije:Pred para dana stavio sam one stare rame 2x 1GB(isti model pc6400 800mhz od super talenta samo manjega kapaciteta).Lijepo sve stavim palim komp,u biosu piše lijepo 6GB,vista se otvori ja idem pogledat kad ono piše da imam 4GBIznenađenNevjerujem da mi je ram pokvaren niti su clockirani i sve radi bez problema...ak neko zna problem nek se javi Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: RAM problem

Raspored je ok. Sad sam se sjetio da sam i ja imao sličan problem na starom kompu. Imao sam 256MB PC-133 SDRAM memorije (128Mb + 2x64). Nakon nekog vremena, počeo je prikazivati 192mb. Problem - krepala jedna pločica od 64mb. A CPU-Z je pokazivao 256, a windowsi 192mb.... Probaj ono gore što sam ti reko, to je jedini način da doznaš što ne valja.

 

EDIT: @Stoja - može bit da nešto ne štima sa utorima. probaj malo kombinirati.

EDIT2. @Mato - ne bandaj, ti si u drugoj temi napisao da imaš 32bitne windowse. Oni NE MOGU koristiti više od 3.5GB rama.... i PAE mora biti uključen.

I've seen things that you people wouldn't believe...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 22:00 (Sum_of_all_fears).
14 godina
protjeran
offline
RE: RAM problem
Stoja kaže...

Evo i ja bi htio its malo pomč vrlo sličan problem sa ramovima.Pa evo odpočetka:Prije sam ima 2 puta po 1GB rama i sve super radilo.Kasnije sam kupio 2 put po 2GB pločice te izvadio ova 2GB i stavio 4GB(memorije su potpuno isti proizvođač i model samo je ova kapacitetnija od prve)Stavio 4GB na xp-u te pisalo da imam 3,5(to mi je jasno 32 bitni sustav sve pet)Ali zanimljivo postaje kad stavim vistu x64 te mi on prikazuje 3,5GB također(u biosu prilikom starta piše 4GB).Al ja reko dobro nije baš previše da me smeta(inače nije problem u visti jer je ista instalirana na laptopu koji ima 4GB rama također i uredno prikazuje 4 gige.E sad ide ono najčudnije:Pred para dana stavio sam one stare rame 2x 1GB(isti model pc6400 800mhz od super talenta samo manjega kapaciteta).Lijepo sve stavim palim komp,u biosu piše lijepo 6GB,vista se otvori ja idem pogledat kad ono piše da imam 4GBIznenađenNevjerujem da mi je ram pokvaren niti su clockirani i sve radi bez problema...ak neko zna problem nek se javi Osmijeh

 i ja isti problem imam s ramima ddr2 800 win7 32 bitni je gore!!

Mato_Lukic
15 godina
offline
RAM problem

ok sum fear pokusat cu.Hvala za ovosadasnje savjete

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RAM problem

E a zasto je onda sve bilo prije super radilo dok nisam nabacio novi proc?Mislim i onda kad sam stavio vistu nakon novoga proca,u biosu mi pokazivalo 1,5gb ali u visti 2gb.100% radi svi rami.Samo se mora negdje nesto namjestit...al neznam di ili sta...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: RAM problem

Hmm.. Proc nebi smio imat nikakve veze. Ni windowsi. Jedino objašnjenje je da je crkao ram... Ali ako je sve radilo do promjene proca, tu je neš sumnjivo. Neznam. Jesi 100% siguran da su RAM-ovi ok?

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
neaktivan
offline
RAM problem

Možda dok si stavljao proc, malo ti se izvukao ram ili nešta slično. Nemora značiti da ti je zbog proca crklo. Možda da nisi stavljo proc, opet bi crklo :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RAM problem

Jesam.Jer nemogu samo odjedanput crknut.Probo sam sve memorije na drugom compu i druge memorije na svome compu zasebno na svakom utoru tako da sve radi.Makar cu ipak probat ono sto si gore naveo...Fkt neznam sta da radim ako to ne uspije...Mozda postoji ipak neka bios postavka >.<

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.7.2009 22:39 (BugHacker).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: RAM problem

može crknut samo tako, vjeruj mi. malo povišen napon i ode. memorije su osjetljive. da je nisi slučajno spržio statičkim elektrictetom dok si stavljao proc ili hladnjak? može biti da si je slučajno okrznuo i da ju je to spalilo.... al ako rade u drugom kompu (sve), onda neš ne štima sa tvojom matičnom - ili utor ili konflikt. BIOS sigurno nije kriv.

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
odjavljen
offline
RAM problem

Bas su memorije neosjetljive... Sto sam sve radio s njima i nikada problema...

Neka pokrene memtest i vidi sto ce on javiti...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RAM problem

svaki utor sam zasebno pokusavo i sve radi.Da je do memorijske plocice znao bi,jer sam probavam druge ispravne...Mozda mi maticna ima neka pravila u vezi memorije neznam...A sto se tice statickog elektriciteta,tesko jer kad sam  mjenjo proc,ostavio sam ga 2min bez napajanja PC.Probat cu memtest

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: RAM problem

nema to veze što si ga ostavio 2 min bez napajanja. problem su ruke. ako si imao na sebi stat.el., mogao si oštetiti memorije sa njime... trebao si se rukama uhvatiti za napajanje (koje je uzemljeno) dok je još sve bilo spojeno na utičnicu. čitao sam na forumu da je netko "spalio" grafičku tako da je prošao donjom stranom po tepihu... provjeri sa memtestom. ako on javi grešku, lovi se one metode gore. i pazi na stat.el. - moraš se uhvatiti za nešto što je uzemljeno prije nego što kopaš po kompu.

I've seen things that you people wouldn't believe...
15 godina
offline
RAM problem

zvao sam microsoft i oni vele kao da tih 512 se koristi,al kao za neki backup za windows ..kao uglavnom sustav koristi svih 2gb..

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice