Triple Channel memorija - kako nadograditi?

poruka: 7
|
čitano: 4.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Triple Channel memorija - kako nadograditi?

pozdrav, imam konfiguraciju kupljenu prije cca. 4.5 godine - u koju sam tad stavio 3 x 2gb rama (Dominator Corsair 1600mhz) u Triple Channel modu. sad, htio bih to proširiti za 8 do 16 giga - no nisam siguran u kojoj to kombinaciji napraviti?

 

imam još 3 slobodna utora - ako kupim jedan od 8 recimo, to pretpostavljam da gubim triple channel (ako to stoji, koliki mi je uopće pad u performansama, posebice ako dobivam novih 8 giga na dosadašnjih 6 giga u triple channelu)? ili bih pak trebao uzeti opet neki set od 3 komada? ako da, treba li taj set biti isto od 6 giga, ili mogu recimo 12 (3 x 4)?

 

a i ako ima nešto na što treba obratit dodatnu pažnju, svakako navedite.

 

puno hvala unaprijed

 

p.s. koristim Intelov 1366 chipset

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2015 21:55 (notime).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Triple Channel memorija - kako nadograditi?

Prodaj taj RAM, dodaj keš i kupi kit 3x4 GB.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Triple Channel memorija - kako nadograditi?
u redu, to je opcija, no pitam pod uvjetom da ga želim zadržat (a ne da mi se sad zajebavat s preprodavanjem i sličnim, te imam još 3 prazna ram slota).
12 godina
protjeran
offline
Re: Triple Channel memorija - kako nadograditi?
Taj pad bandwitha je mizeran i u benchmarcima, tako da ti je svejedno uzmi rama koliko hoces!lp
Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
13 godina
neaktivan
offline
Triple Channel memorija - kako nadograditi?

hvala na ovom do sad, no zanima me i situacija s obzirom da negdje nailazim na savjet da nije dobro miješati memorije - u smislu različiti brendovi i frekvencije. pa kako stvar stoji u tom pogledu? dakle, dosadašnja memorija mi je 1600mhz, mogu li uzet recimo 1866mhz bez da utječe na stabilnost? a stvar je da mi nigdje eksplicitno ne piše da mi matična podržava 1866, već 1600 i 2000. znači li to da ću opet moći koristiti 1866mhz? pitam jer vidim da je dosta modela s takvom frekvencijom na današnjem tržištu, a ne bi išao ispod 1600.

 

ujedno, glavni razlog za nabavku dodatnog rama mi je intenzivna Photoshop uporaba, pa me zanima hoće li tu triple channel (ili gubitak istog) igrat kakvu posebnu ulogu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Triple Channel memorija - kako nadograditi?
notime kaže...

hvala na ovom do sad, no zanima me i situacija s obzirom da negdje nailazim na savjet da nije dobro miješati memorije - u smislu različiti brendovi i frekvencije. pa kako stvar stoji u tom pogledu? dakle, dosadašnja memorija mi je 1600mhz, mogu li uzet recimo 1866mhz bez da utječe na stabilnost? a stvar je da mi nigdje eksplicitno ne piše da mi matična podržava 1866, već 1600 i 2000. znači li to da ću opet moći koristiti 1866mhz? pitam jer vidim da je dosta modela s takvom frekvencijom na današnjem tržištu, a ne bi išao ispod 1600.

 

ujedno, glavni razlog za nabavku dodatnog rama mi je intenzivna Photoshop uporaba, pa me zanima hoće li tu triple channel (ili gubitak istog) igrat kakvu posebnu ulogu.

 pa nije ih preporucljivo mijesati iz jedinog razloga a to je da smanjis postotak nekompaktibilnosti! iako se to jako rijetko desava no nikad neznas moze se bas tebi desiti! no preporuka je svakako da ako ces kupovati rame da imas mogucnost da ih vratis nazad i zamjenis bas iz tog razloga! mhz koje ces uzeti prakticki su i nebitni bitno da je najmanja frekvencija ona najmanje podrzana od ploce, veca ne smeta!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
15 godina
offline
Re: Triple Channel memorija - kako nadograditi?

-provjeri točne spec. svoje MBO tj max support za RAM, možda i update BIOSa (s tim povezan), jer ugl je max bio 12-24. U 6x utora je tad podržan do 4GB modul, iznad tog kapaciteta modul može i ne mora biti podržan/prepoznati ili potuno prepoznat.. To je gustoća chipa. 50% da 8GB nebi radio ili bi bilo problema s prepoznavanjem, tad ti te kombinacije mogu biti promašaj. Zato to provjeriš na str. MBO, jer to je njihov posao, oni to (vjerojatno) znaju. Forum/internet je divlji zapad... uključi mozak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 0:21 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice