USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

poruka: 31
|
čitano: 11.778
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Zanima me kako da maksimalno iskoristim prostor na sticku nakon formatiranja, da li ima kakva aplikacija koja to radi? Naime htio sam kopirat film od 7.5 GB i ko za k.... mi fali 4 prokleta MB i ne mogu ga kopirat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Stick od 8GB nije 8GB a film od 7.5GB nije 7.5GB.

 

Proizvođači računaju kao da 1MB == 1000 KB a MS računa da je 1MB == 1024KB. Ukratko. U Windowsima imaš "size on disk" property fajla i onda tom "magijom" (pretakanje iz šupljeg u prazno) dolaziš do informacije da DVD od 4.7GB (tako piše na kutiji) ustvari ima prostora za 4.38GB fajlova po MSovom izračunu. Na stick od 8GB stane taman tih 7.5GB ± 20ak MB zbog filesystema (FAT32, exFAT ili NTFS), veličine sektora (fajl od 1KB zauzima zapravo 4KB na disku) i ostalih veselica. Disk od 1TB je zapravo ~930 GB iskoristivo i tako to...

 

Zanimljivo da kad se računa RAM takvih problema nema - što piše na kutiji, to i Windowsi prijave. Go figure.

 

A da ZIPaš film? Možda dobiješ tih par MB što fali.

 

Sad će ihush to "malo" detaljnije pojasniti

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Stvar je u tome što sam mislio pogledat film na TVu, mogu jedino probat zipat, al nema šanse da TV može to pokrenut. Mislio sam da se nekak možda da nategnut tih 4 Mb

 

Used Space je trenutno 27 MB, bilo je i više, sad sam nekako formatirao na 27, no da se to može još smanjiti bilo bi super, pa ako postoji kakav programčić koji maksimalno formatira, dakle da used space bude npr 5 Mb

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 21:57 (David87).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Probaj kombinirati sa FSom (exFAT ili NTFS, ako ti TV podržava oba) i sa veličinom sektora. Ne možeš dobiti više prostora nego što ti firmware sticka dozvoljava.

 

Eventualno, rekodiraj film na manji bitrate ili odi sutra pa si kupi stick od 16GB, to ti je manje od 50kn.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Ne mozes "nategnuti". Tj mozes  ako nadjes neki soft da ti odsijece tih 4mb a da ne radi rekodiranje al zar nije lakse kupiti stick od 16 gb barem je to jeftino... Za to sto tebi treba najjeftiniji ce odlicno posluziti

 

Kad prije ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 21:57 (Torent).
13 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
Torent kaže...

Ne mozes "nategnuti". Tj mozes  ako nadjes neki soft da ti odsijece tih 4mb a da ne radi rekodiranje al zar nije lakse kupiti stick od 16 gb barem je to jeftino... Za to sto tebi treba najjeftiniji ce odlicno posluziti

 

Kad prije ;)

 Znam da je jednostavno kupit novi stick, al eto imam ovaj i sad sam baš mislio pogledat film kojeg sam skinuo u 3D-u i eto peha, fali 4 Mb. :/

15 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Gledat ćeš sutra ;)

 

Streamaj preko mreže - ako imaš TV koji kuži takva čuda, onda vjerojatno ima i DLNA clienta.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
moderator
offline
USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

AviDemux je jedan od programa koji mogu odrezati dio, odnosno dijelove videodatoteke i spremiti ih u drugu datoteku bez rekodiranja.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

rekodiranje.. je danas izuzetno brzo, smanjiš bitrate i za vrijeme kopiranja dobiješ upotrebljivu veličinu, može se i trimati dio ali opet ostaje vrijeme sejvanja tak da što god napraviš, važno da radi :)

 

+ mudrosnica, za hdd, dvd, ram .. ništa od tog nije usporedivo s flasmemorijom tj kapacitetom i deklariranim brojkama, jednostavno, flash ima u pravilu manje od deklariranog, neovisno o FSu, hoće li to biti 7.8, 7.5 .. ili manje je stvar konkretnog stikića (ne brojki kao u ostalim slučajevima 1000=1024..) tj nije stvar MB-MiBija nego baš krađe u odnosu na deklarirano .. a taj dio se koristi za firmware-rad stikića. Stanje sa stikićem je takvo, vidjeti stvarni kapacitet i prema tome se ravnati, nema matematičke formule.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.12.2016 23:41 (ihush).
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

ako sejva bez rekodiranja to traje vrlo vrlo kratko. Pitanje sekundi....

13 godina
offline
USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Ok, sad sam uspio pokrenuti film preko Media Servera, no niti jedan ne pušta titlove na TV. Isprobao Twonky, Serviio, Plex, Mezzmo. Radi se o Philips 32PFL6007K

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
13 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
Ok probat ću i tog, mada sam sada nešto uspio sa Serviio, ali dok 3D sliku izjednačim, titlovi se također prošire i izgledaju karastrofa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
Torent kaže...

ako sejva bez rekodiranja to traje vrlo vrlo kratko. Pitanje sekundi....

- ovisi o..: stikiću (stvarnoj brzini), 2.0-3.0 i ostatku računala. Malo stikića tog kapaciteta ima W iznad 10-20-30MBs .. iznad 50-100 su isključivo 3.0 i to stvarno brzi diskići, R je sporedan u kopiranju. Matematika tad govori da nije stvar u sekundama nego minutama.. :)

- prosječan HW danas renda u RTu i brže, često je usko grlo disk, tako da je moguće dobiti bilo koje vrijeme brže-sporije, pa čak i dvostruko brže ako je file dvostruko manji.. a rekodiran file može biti (i mora da bi stao) manji.. pri tome pripaziti na keširanje, tj jedno je vrijeme kad indikator prikazuje kopiranje, drugo kad je stvarno kontroler gotov sa zapisivanjem.. obavezno saferemoveati inače može biti oštećen file (a lako i flash).

 

- no može oboje-izbor juzera kad vidi što mu je optimalnije. Pogotovo u usporedbi s medija serverom (jer tad PC mora biti upaljen dok se gleda film..) kao treća opcija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
ihush kaže...
- prosječan HW danas renda u RTu i brže, često je usko grlo disk, 

Renda u RT-u ovisno u vrsti ulaznog fajla, ovisno o odabranoj kvaliteti/brzini kodiranja.

 

Ali dobro - recimo da renda 2x brže or RT-a (iako "prosječni HW" to ne renda) s H.264 kodekom. Ako pretpostavimo da je ulaz 24 Mbit/s, a izlaz recimo 12 Mbit/s, ukupna propusnost 1x renda je 36 Mbit/s, odnosno 4,5 MB/s. 2x od RT-a je dakle 9 MB/s. Što je praktički ništa.

15 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

da. (a khmmm što?) :)

odnosno, vjerojatno previđaš prvu rečenicu, brzinu diskića... W, ima brzih ali ima onih gdje je to 1-5MBs ... ne hdd nego flash, stik, jer se govori upravo o njemu i njegovom nedovoljnom kapacitetu. Ako je flash disk sporiji, tad je samo kopiranje usko grlo (vremenski). Može rekodirati, može rezati, može playati mrežom.. pa i nabaviti veći diskić, više mogućnosti ovisno što je praktičnjije korisniku.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Generalno USB stick od 64 gb sa dobrom brzinom rjesava problem. Ja imam sandisk ultrafit i odlican je. Brz velik malih dimenzija...

15 godina
offline
USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Ma nek odsječe kraj filma - 1-2 minute samog kraja gdje su creditsi i to je to da može stati na USB. Može sa Freemake Video Converter

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Ma već sam si i prije ove teme razmišljao o rezanju filma na kraju kad ide Credits, al reko ako ima nešto malo brže da se odradi, napišem, pa možda netko ima kakvo brže riješenje. No moram još probat Media Server kojeg je kolega Torent ponudio, jer htio bih i titlove na filmu, mada i oni nisu tolko bitni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Ne znam čemu kompliciranje, rezanje (btw sve više filmova ima neku scenu nakon credits), smanjivanje kvalitete i slično. 

Ako već na telki preko usb-a gledaš 3D filmove, blue ray i slično jednostavno ti treba veći usb jer su ti filmovi ogromni.

Imaš skoro džabe od 16Gb USB, imaš i u našim dućanima oko 100kn PNY 64GB USB. To ti jr najbolje riješenje u ovom slučaju. Pozdrav 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

 Isprobal sam ovo i titlove prikazuje, ali engleske kak to podesit da mi prikaže titlove koje imam u folderu, a ne da ih vuče iz filma??

8 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
Mkvmerge je rjesenje. Ucitas film skines kvacice sa svih titlova i onda ubacis svoj tizl. Za par sec ce ti napraviti novi video samo sa tvojim titlom unutra. Sve zajedno 30sec posla...
11 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

U opcijama pogledaj, tako je meni bilo na tv-u, samo u opcijama tirlova zamjenis.

13 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
Torent kaže...
Mkvmerge je rjesenje. Ucitas film skines kvacice sa svih titlova i onda ubacis svoj tizl. Za par sec ce ti napraviti novi video samo sa tvojim titlom unutra. Sve zajedno 30sec posla...
ibme74 kaže...

U opcijama pogledaj, tako je meni bilo na tv-u, samo u opcijama tirlova zamjenis.

 Da al ja nemam tu opciju na TV-u, dakle imam samo za uključit i isključit titlove, nikakve kvačice mi ne nudi. Isto tak i zvuk, ima Poljski i Engleski (po defaultu je poljski) i ne mogu ga prebacit na engleski

Pa el nema u tom media serveru nekih dodatnih opcija? I Torent kaj da radim s tim Mkvmerge??

13 godina
offline
USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost

Za ubuduće ako nekome bude trebala slična stvar, skinite avidemux program, koji može konvertirat film, ali da ostane sve original i smanjiti će se veličina.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
Ne moze ostati sve isto i smanjiti velicinu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
David87 kaže...

Zanima me kako da maksimalno iskoristim prostor na sticku nakon formatiranja, da li ima kakva aplikacija koja to radi? Naime htio sam kopirat film od 7.5 GB i ko za k.... mi fali 4 prokleta MB i ne mogu ga kopirat.

 onda kupi od 16gb. bar su sad jeftini. isto ko da hoces strpati 8 ljudi u opel corsu 1.0

13 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
Torent kaže...
Ne moze ostati sve isto i smanjiti velicinu.

Naravno, caka je u tome da se za nešto sitno smanji bitrate, npr. sa 7000 na 6800, no nema razlike u kvaliteti slike. Također ako se zvuk makne iz DTS-a na AC3 to isto pomogne (moj TV ne podržava DTS, pa to moram promijeniti).

I da, kupljen je naknadno SanDisk Ultra Fit USB 3.0 64GB

13 godina
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
imaiden322 kaže...
David87 kaže...

Zanima me kako da maksimalno iskoristim prostor na sticku nakon formatiranja, da li ima kakva aplikacija koja to radi? Naime htio sam kopirat film od 7.5 GB i ko za k.... mi fali 4 prokleta MB i ne mogu ga kopirat.

 onda kupi od 16gb. bar su sad jeftini. isto ko da hoces strpati 8 ljudi u opel corsu 1.0

 Ha čuj, ako u ovo čudo mogu strpat 17 ljudi, onda u Corsu mogu sigurno 8

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2017 8:38 (David87).
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB Stick 8 GB - maksimalna iskoristivost
David87 kaže...
Torent kaže...
Ne moze ostati sve isto i smanjiti velicinu.

Naravno, caka je u tome da se za nešto sitno smanji bitrate, npr. sa 7000 na 6800, no nema razlike u kvaliteti slike. Također ako se zvuk makne iz DTS-a na AC3 to isto pomogne (moj TV ne podržava DTS, pa to moram promijeniti).

I da, kupljen je naknadno SanDisk Ultra Fit USB 3.0 64GB

 Koja je poenta toga? Ako skidas sa torenta skini odmah onaj koji ti treba umjesto da prekodiravas cijeli film.....U info ti uvijek pise sve....Skidanje traje plus prekodiravanje traje....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice